Jump to content
ThreeMonkeys

Hosting obiektywnie

Recommended Posts

Dzień dobry ,

 

czy ktoś zna może jakieś dobre ( dobre dla mnie w tym przypadku znaczy obiektywnie podchodzące do tematu )  forum dotyczące spraw związanych z hostingiem ? 

Szukam także osoby ,która mogłaby udzielić np telefonicznie porady w sprawie hostingu , oczywiście 

w rachubę wchodzi odpłatność za taką poradę / y ( nie musi być faktura :) .

Gdyby ktoś miał takie informacje proszę dać znać , dziękuję .

 

Pozdrawiam 

3@

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry , 

 

bardzo dziękuję za wskazówkę :) aczkolwiek obawiam się ,że z tym obiektywizmem może tam być różnie ,

ale i tak nie mam wyjścia więc popytam tam .

 

Pozdrawiam 

3@

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pb napisał:

https://www.webhostingtalk.pl/

nie wiem czy nadal jest obiektywne...

 

Nie żartuj Przemek :lol:

Przed kupieniem tego forum statystyki wyglądały tak:

 

podium1.jpg.9c32a6d99205f1fd2f76fee1ac4b74d8.jpg

 

A zaraz po kupieniu już tak:

 

podium2.jpg.19e32d9b1d23a3aaa28f93b905fe907f.jpg

 

Od strzała widać iż w zaledwie kilka dni:

 

  1. przybyło Nazwie.pl 280 TYSIĘCY DOMEN
  2. znikło 26 komentarzy
  3. ocena wzrosła z 2.4 do 4.1
  4. z 3 gwiazdek zrobiło się 5
  5. przy az.pl pojawiła się czerwona strzałka

 

Jednym zdaniem: pełna profeska i smród na kolejne dziesięciolecia :lol:

Dodam iż  nowy regulamin owego forum zabrania też polecania innych usług nawet 100x lepszych - więc obiektywizm na najwyższym poziomie ;)

 

Źródło: https://antyweb.pl/webhostingtalk-pl-prowadzacy-ranking-hostingow-zostal-przejety-przez-hosting-nazwa-pl/

 

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tych statystykach to wiem, ale kolega pytał o forum.

No ale skoro mówisz, że się nie nada, to wierzę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb Myślę iż po takiej akcji takie forum można umieścić jedynie w kategori żartu a Janusze Biznesu nigdy nie przestaną mnie zadziwiać ;)

 

podium3.png.e7c28c5d85be44fc6b4a2474f44db731.png

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wracając do w/w forum można sie tam nieźle uśmiać, zwłaszcza odnośnie rewelacji podawanych przez gospodarza, np:

 

anyc.png.5c8756f4faf0ad0cacdba2f7d46c0290.png

 

15 lokalizacji to okropna bieda z nędzą i zero pojęcia o rynku bądź też celowe wprowadzanie klienta w błąd.

A tak wygląda Anycast z prawdziwego zdarzenia (CloudFlare):

 

 

clouflare1.jpg.853939ae6e2e6a13c5f7d4d662677a3d.jpg

 

 

Dodam może iż w przypadku CloudFlare - pliki są serwowane z serwerów najbliższych klientowi nie zaś ślimaczą się tysiące km z kawałka szafki rakowej w PL ;)

Do tego przy małym ruchu usługa CloudFlare jest całkowicie darmowa i współpracuje z niemal każdym hostingiem.

 

A dla stron obsługujących wyłącznie klientów z Polski - anycast jest tak przydatny jak siekiera między oczyma.

Reasumując: Jelenie pilnie poszukiwani ...

 

[EDIT] Zapomniałem jeszcze dodać iż certyfikat SSL jest również za darmo ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

skoro temat zaciekawił trochę użytkowników forum to zapytam kolokwialnie ,

chcę uruchomić / zbudować stronę ( na Wordpressie )  o zasięgu . com  i .us 

czy umieszczenie jej na hostingu w Polsce to dobry pomysł ? Chodzi o to ,żeby potencjalny ,,oglądacz''  strony np w USA nie zniechęcił się jak strona będzie ,,zamulała '' .

Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie ? 

Sprawy ochrony przed atakami to kolejna sprawa .

Czy ktoś może coś w temacie podpowiedzieć ?

 

 

 

Pozdrawiam

3@

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym umieścił taką stronę w comlandii, skoro taki ma mieć główny zasięg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry ,

 

czyli jak mogę to dobrze zrozumieć , nie ma znaczenia czy to będzie domena z rozszerzeniem 

.com czy .us  to jak taką domenę umieścimy w hostingu na serwerze w Polsce to nie będzie to wpływało na jej szybkość działania ? Będę to robił pierwszy raz ,więc nie wiem jak to wygląda , gdyby tak było to super , bo support w moim języku ojczystym a w tym czuję się najlepiej ,tym bardziej w tak trudnych tematach dla mnie :) 

Fajna nazwa - ta Comlandia :) 

 

Pozdrawiam 

3@

Share this post


Link to post
Share on other sites

po prostu uzyj cache-owania

podepnij dns-y domeny pod

cloudflare.com/

 

to bedzie smigac lepiej, poza tym wazny jest sam serwer, jaki bedzie mial soft.

Polecam serwery z niemiec z panelem PLESK, bywaja tansze niz w PL.

a panel PLESK pozwala na wiele usprawnien, np mozesz sobie zamiennie stosowac NGINX albo Apache2

konfiguracja PHP, itd. instalacja certyfikatu dla HTTPS

backupy, a jak nie spodoba sie Tobie dostawca, to mozesz pojsc do innego, ktory ma ten panel, poprzez usluge migracji.

Mozesz nawet sobie sklonowac instancje wordpressa, jesli bedziesz chcial np. to samo miec na dwoch domenach.

 

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, ThreeMonkeys napisał:

czyli jak mogę to dobrze zrozumieć , nie ma znaczenia czy to będzie domena z rozszerzeniem .com czy .us  to jak taką domenę umieścimy w hostingu na serwerze w Polsce to nie będzie to wpływało na jej szybkość działania ? Będę to robił pierwszy raz ,więc nie wiem jak to wygląda , gdyby tak było to super , bo support w moim języku ojczystym a w tym czuję się najlepiej ,tym bardziej w tak trudnych tematach dla mnie :) 

 

Po pierwsze domeny .us nie kupisz na siebie więc już masz jeden problem mniej.

Po drugie, budując cokolwiek typowo na rynek amerykański wybiera się serwer w USA a nie w PL

Po trzecie USA to ogromny kraj, jest 100 ms różnicy pomiędzy wschodnim a zachodnim wybrzeżem, więc najlepiej wybrać hosting np. w Dallas albo St.Luis.

Po czwarte wordpress jest mocno zasobożerny i potrzebuje odpowiednich ustawień aby zminimalizować obciążenie, czyli m.in. wtyczek cache.

Po piąte, jeśli chcesz użyć CloudFlare upewnij się iż dany motyw będzie współpracował z CloudFlare, bo inaczej będziesz zaskoczony iż coś nie działa.

 

Osobiście proponuję Ci wykupienie serwera VPS od $5 USD miesięcznie np. w Dallas i najęcie administratora aby Ci zainastalował Nginxa, Php 7.3 i Wordpressa w połączeniu z CloudFlare i wszystko poprawnie skonfigurował. A samą domenę .com możesz zarejestrować w CloudFlare. I tym sposobem będziesz miał bardzo szybką stronę dla użytkowników w USA. Natomiast administratora bez problemu możesz znaleźć w PL.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×