Jump to content
Bazyli

UWAGA !!!

Recommended Posts

4 godziny temu, Domeniacz napisał:

I ponownie - standardem w PP jest tracking zabezpieczający interes osoby polecającej.

 

 

Jeżeli nie jesteś zainteresowany warunkami naszego  Programu Partnerskiego, nie musisz z niego korzystać. Wszystkie warunki dotyczące Programu Partnerskiego opisuje Regulamin dostępny na stronie https://static.nazwa.pl/regulaminy/inne/2020/20200331_Regulamin_Programu_Partnerskiego.pdf

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Więc już różnicę pomiędzy CloudHosting i CloudHosting WordPress mamy z głowy, chyba że coś się zmieniło ?

 

CloudHosting WordPress posiada przygotowaną instalację CMS WordPress wraz z preinstalowanymi kilkudziesięcioma pluginami, które zostały wybrane przez nas jaki te, które mogą być przydatne przy pracy z tym CMSem. Zarówno w przypadku serwerów serii CloudHosting, jak i CloudHosting WordPress jest możliwa zmiana wersji PHP. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, nazwapl_tk napisał:

CloudHosting WordPress posiada przygotowaną instalację CMS WordPress wraz z preinstalowanymi kilkudziesięcioma pluginami, które zostały wybrane przez nas jaki te, które mogą być przydatne przy pracy z tym CMSem. 

 

Czy to znaczy iż nie można wybrać innych ? Czy są jakieś ograniczenia w tym zakresie ?

Proszę mi jeszcze podać linka do parametrów bezpieczeństwa i określić co się dzieje wtedy gdy zostaną przekroczone.

 

 

 

Natomiast jeśli chodzi o PP, napisałem dlaczego jest on wyjątkowo nieatrakcyjny nawet dla osoby mającej blog, może przypomnę:

 

5 godzin temu, Domeniacz napisał:

 

Nieźle sobie to obmyśliliście z tym Cookie na 24h ;)

Gdzie na rynku PP standardem jest ważność Cookie od 30 do 90 dni.

 

Druga kwestia - identyczny kod rabatowy jak i link bez trakingu umożliwia np. zaliczanie prowizji z pominięciem części transakcji.

A znając wały jakie widze na rynku PL - powyższe rozwiązanie idealnie jest pod nie skrojone.

I ponownie - standardem w PP jest tracking zabezpieczający interes osoby polecającej.

 

Do tego, jeśli osoba poleci klienta który kupi w pakiecie domenę za 10zł + vps za 15 zł a klient ten pozostanie z Wami kilka lat a WY wyłączycie pojutrze swój PP, rozkład dochodu będzie następujący:

  • polecający: 5zł + 7zł
  • Nazwa.pl : ((( 5zł + 7zł ) * 12 miesięcy ) * Ilość lat ) 

Gdzie już w kolejnym roku prowizja znacznie wzrośnie a pominąłem ten fakt dla prostoty wzoru ;)

Nie wspomniałem również iż za jakikolwiek upgrade VPS do większego czy też zakupienie kolejnych domen - polecający nie otrzyma ani grosza.

Ponadto dość często klient podejmuje zakup ze sporym opóźnieniem - tutaj cookie na 24h zniweluje skutecznie całość zysku.

Nie zdziwie się więc gdy przybędzie komentarzy odnośnie PP Nazwa.pl - rzecz jasna negatywnych.

 

Bo w mojej ocenie jako osoby profesjonalnie zajmującej się PP i znającej realia tego specyficznego rynku - Idealna oferta dla wyjątkowo naiwnych osób ;)

 

 

 

 

 

Z tego co widzę nawet Home.pl oferuje 60 dni zamiast śmiesznych 24h:P

 

Home.png.5cc667641d1e832f20a6eb6bb6e63a36.png

 

Zebrałem też listę kilku innych PP oferujących hosting w Polsce który mają znacznie większą szansę sprzedaży albowiem są tańsze i nie ma tylu złych opinii:

 

https://seohost.pl/program-partnerski/

https://cyberfolks.pl/program-partnerski/ (LH.pl)

https://atthost.pl/program-partnerski/

https://dhosting.pl/program-partnerski.html

https://www.kei.pl/program-partnerski

https://www.kru.pl/program-afiliacyjny.php

https://www.lh.pl/program-partnerski

https://www.webd.pl/programpartnerski

https://pomoc.home.pl/section/program-partnerski

 

oraz znacznie lepszy cennik na przykładzie domen:

 

cennik.thumb.png.ac296dfac44f41fdd6990114a854797f.png


 

Cennik wykonany przez Daniela @DD

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Domeniacz napisał:

Czy to znaczy iż nie można wybrać innych ? Czy są jakieś ograniczenia w tym zakresie ?

 

Na serwerze CloudHosting WordPress, oprócz standardowych funkcjonalności serwera serii CloudHosting jest dostępna specjalnie przygotowana instalacja CMS WordPress. Przygotowanie oznacza tutaj nie tylko najnowszą wersję, ale także kilkadziesiąt dodatkowych wyselekcjonowanych przez nas pluginów, które są przydatne przy pracy tego skryptu. Można oczywiście instalować i doinstalowywać we własnym zakresie dowolne pluginy, można serwer wykorzystać do hostowania dowolnych innych stron i CMSów. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wciąż nie znam odpowiedzi na bardzo ważne pytanie:

 

 

16 godzin temu, Domeniacz napisał:

Proszę mi jeszcze podać linka do parametrów bezpieczeństwa i określić co się dzieje wtedy gdy zostaną przekroczone.

 

 

Bo może się okazać iż wpadnie z 10 osób z Twittera i cały ten cloud się zawali, zwłaszcza gdy będzie miał na pokładzie  "kilkadziesiąt dodatkowych wyselekcjonowanych przez nas pluginów". Strzelam że na Waszym blogu właśnie te kilkadziesiąt pluginów tak spowalnia generowanie strony albowiem nie ma innego sensownego wytłumaczenia tak fatalnego wyniku.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Domeniacz napisał:

Proszę mi jeszcze podać linka do parametrów bezpieczeństwa i określić co się dzieje wtedy gdy zostaną przekroczone.

 

https://www.nazwa.pl/parametry-bezpieczenstwa/ (link  do specjalnego działu poświęconemu bezpieczeństwu usług jest dostępny w stopce naszej strony, opisany jako "Bezpieczeństwo")

 

W przypadku stałego przekraczania parametrów bezpieczeństwa podejmujemy kontakt z użytkownikiem w celu wyjaśnienia sytuacji, z prośbą o optymalizację strony lub rozważenie zmiany pakietu hostingowego na większy, posiadający wyższe parametry bezpieczeństwa (o ile jest to możliwe). Jeżeli dalsze zwiększenie parametrów bezpieczeństwa nie jest możliwe, na ogół współpracujemy z abonentem w celu umożliwienia mu płynnego przejścia na serwer VPS.  Chwilowe, sporadyczne przekroczenia parametrów bezpieczeństwa nie są przez nas nas brane pod uwagę, zakładamy, że takie sytuacje mogą okresowo występować. 

Zachęcamy do aktywacji na okres testowy serwera z naszej oferty, dzięki czemu przekonasz się, jak działają nasze rozwiązania oraz jakim zapasem mocy dysponujesz w przypadku nawet bardzo rozbudowanych stron WWW. Oczywiście, zła optymalizacja strony będzie zawsze negatywnie wpływała na czas jej generowania, wszystko jednak zależy od tego, czego oczekujesz od strony i jakie przyjęte przez Ciebie kryteria ma ona spełniać. O wyczerpanie mocy w chmurze nazwa.pl nie musisz się martwić, w każdej chwili do chmury mogą być dołączane dodatkowe serwery, płynnie przejmujące wymagający tego ruch sieciowy.

Edited by nazwapl_tk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nazwapl_tk Dziękuje za link. Mam jeszcze kilka pytań:

 

1) Czy macie możliwość blokady całych bloków IP i/lub dostępu dostępu do poszczególnych folderów dla określonych zakresów IP. Obie funkcje są bardzo przydatne zwłaszcza odnośnie /wp-admin/ czy phpMyAdmin i ich zastosowanie skutecznie niweluje bezwartościowy ruch - np. ataki brutal force, bezużyteczne boty jak Ahrefs, Moz, etc.

 

2) Czy jest możliwość ustawienia zdalnego dostępu do MYSQL ?

 

3) Czy jest dostęp do CRON i konsoli ?

 

 

48 minut temu, nazwapl_tk napisał:

wszystko jednak zależy od tego, czego oczekujesz od strony i jakie przyjęte przez Ciebie kryteria ma ona spełniać

 

Zawsze takie same. Ma być szybsza niż wszystkie inne ;)


Dlatego nadpisuję kilka plików WP swoimi, albowiem dzięki temu mam optymalizację której nie da się uzyskać za pomocą żadnego pluginu. Ciekawi mnie ile realnie dają Wasze nowe dyski Optane i procki przy powyższym rozwiązaniu. Natomiast z powodu braku możliwości zmiany wersji php na hostingu wp, pozostaje tylko opcja CloudHosting i taką sobie przetestuje.

 

[DODANE]

 

Jakie są ograniczenia dla Redis-a ? Widziałem również w negatywnych opiniach iż macie na sztywno ustawiony podział dysku na email / mysql / www. Czy możecie podać jak wygląda obecnie podział powierzchni dyskowej 100 GB dla CloudHosting Start ?

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Domeniacz napisał:

1) Czy macie możliwość blokady całych bloków IP i/lub dostępu dostępu do poszczególnych folderów dla określonych zakresów IP

 

Ustawienie tego typu możesz wprowadzić samodzielnie poprzez umieszczenie .htaccess w wybranym katalogu na serwerze. Wystarczy dodać w nim:

 

Deny from 123.123.123.123

aby wykluczyć IP 123.123.123.123 z dostępu lub

Deny from 123.123.123.0/24

aby wykluczyć klasę /24 do której należy m.in. wcześniej wspomniany IP.

 

42 minuty temu, Domeniacz napisał:

2) Czy jest możliwość ustawienia zdalnego dostępu do MYSQL ?

 

Tak, możesz uzyskać dostęp baz danych spoza serwera (nie oferujemy MySQL, tylko MariaDB, która to baza jest odpowiednikiem MySQL, oprócz MariaDB oferujemy PostgreSQL)

 

43 minuty temu, Domeniacz napisał:

3) Czy jest dostęp do CRON i konsoli ?

 

Zadania cron można dodawać poprzez panel Active.admin (panel zarządzania serwerem).  Do serwera można uzyskać dostęp przez SSH.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nazwapl_tk Wracając do sedna sprawy czyli testu - oczywiste jest że domeny za 147,60 brutto u Was nie zarejestruje - zwłaszcza iż nie udało się nam dojść do porozumienia odnośnie PP. Wobec tego wchodzi w grę wyłącznie wspomniany CloudHosting za 246 PLN brutto na osobę prywatną gdyż oczywiste jest również iż nie potrzebuje go tego celu na dłużej niż 2 tygodnie i skorzystam z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni. 


Waszych komercyjnych certyfikatów wystawianych przez Certum nie potrzebuje do tego celu albowiem chce wykorzystać Let's Encrypt.

Rozumiem że jego użycie jest bezpłatne dla domeny .PL i bez problemu można go zainstalować z panelu ?

 

 

Nie uzyskałem również odpowiedzi na pytanie:

 

22 godziny temu, Domeniacz napisał:

Jakie są ograniczenia dla Redis-a ? Widziałem również w negatywnych opiniach iż macie na sztywno ustawiony podział dysku na email / mysql / www. Czy możecie podać jak wygląda obecnie podział powierzchni dyskowej 100 GB dla CloudHosting Start ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 10.10.2020 o 12:23, Domeniacz napisał:

oczywiste jest również iż nie potrzebuje go tego celu na dłużej niż 2 tygodnie i skorzystam z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni

 

Udostępniamy darmowy okres testowy, który obejmuje 30 dni po aktywacji serwera. Nie ma konieczności wnoszenia jakichkolwiek opłat za użytkowanie serwera w trakcie tego okresu testowego.

 

Dnia 10.10.2020 o 12:23, Domeniacz napisał:

Rozumiem że jego użycie jest bezpłatne dla domeny .PL i bez problemu można go zainstalować z panelu ?

 

 

Na serwerze można zainstalować dowolny certyfikat, dla domeny, która będzie na tym serwerze uruchomiona (która będzie dodana do jego konfiguracji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nazwapl_tk Czyli jeśli chciałbym 3 domeny podpiąć pod hosting - rozumiem że BEZPŁATNIE mogę sobie zainstalować dowolny komercyjny certyfikat który kupiłem za parę bagsów w hurcie lub darmowy Let's encrypt ? Druga kwestia - CAA, czytałem w opiniach że ustawiacie rekordy CAA dla Certum oraz Let's encyrpt przez co w rzeczywistości nie ma możliwości aktywowania innych certyfikatów. Coś się zmieniło w tej kwestii ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Domeniacz napisał:

BEZPŁATNIE mogę sobie zainstalować dowolny komercyjny certyfikat który kupiłem za parę bagsów w hurcie lub darmowy Let's encrypt ?

 

Dla każdej domeny podpiętej pod serwer można zainstalować certyfikat SSL. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że muszą być one zgodne z SNI.

 

18 minut temu, Domeniacz napisał:

ustawiacie rekordy CAA dla Certum oraz Let's encyrpt

 

Można w zaawansowanych ustawieniach DNS domeny (o ile korzysta się z DNS Anycast) ustawić dla rekordu CAA dowolny inny Urząd Certyfikacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×