Jump to content
Domeniacz

Koniec wirusa koniec wolności - Oszustwo dziejów

Recommended Posts

13 godzin temu, pb napisał:

Ja w marcu szykowałem się (psychicznie i "zakupowo") ...

 

Wszystko zależy co będzie się dalej działo, a biorąc pod uwagę ustawy jakie przeszły - dobrze się działo nie będzie. Być może chodzi o to aby sprowokować ludzi do zamieszek które zamienią się w wojnę domową która rozleje się na całą Europę. Nie można wykluczyć takiego scenariusza. A w takim przypadku na ile wystarczy Ci tych zakupów ? Ponadto siedzenie na minie trudno uznać za "przygotowanie" - chyba zgodzisz się ze mną.

 

 

9 godzin temu, nikolas napisał:

Przyjedź na Białoruś i spróbuj znaleźć pracę, ale nie w Mińsku, tylko gdzieś w miasteczku z 30-50 tys. mieszkańców.

 

Nie jestem z tych którzy szukają pracy ale w tej kwestii się z Tobą zgadzam. Ponadto na Białorusi jest wiele niższy zus, podatek dochodowy, vat, paliwo i wiele innych rzeczy. A więc jeśli masz klientów z dolarami czy euro - na dzień dobry jesteś bogatszy przy znacznie niższych kosztach życia. Tak więc w tej kwestii mam dość szeroki wybór miejsca zamieszkania albowiem jest ono ograniczone jedynie dostępem do internetu. Ale dla bezpieczeństwa wybiore takie gdzie nie ma żadnych demonstracji.

 

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Domeniacz napisał:

Ponadto na Białorusi jest wiele niższy zus, podatek dochodowy, vat, paliwo i wiele innych rzeczy.

Nie zapominaj o tym, że pensje na Białorusi też są wiele niższe niż w Polsce. Artykuły spożywcze albo w takiej samej cenie, jak w Polsce, ale nie w SM, a nawet droższe;  art. przemysłowe 1.5-2 razy droższe. Nawet po zwykłe pampersy, proszek do prania, po kawę jeżdżą do Polski.

Poprostu zdejmij różowe okulary.

Jeżeli rozumiesz chociaż trochę j. rosyjski, to posłuchaj co mówią. Np. na Białorusi mogą Cię zatrzymać w kazdej chwili i sprawdzić Twój telefon, mesendżery, zdjęcia, wiadomości i jeżeli znajdą coś z hasłem NEXTA (czyt. niehta, tł. z biał. - ktoś), ponieważ NEXTA to białoruski bloger opozycyjny, to mogą Cię zabrać do więzenia i jeszcze mandat zapłacisz za NEXTA! https://youtu.be/YughIfrQQO8?t=1812

 

3 godziny temu, Czyzis napisał:

mógłbyś napisać co tam się na Białorusi dzieje? Czy coś się zmieni np pojutrze?

Wiem tyle, co jest w mediach, na Youtubie oraz trochę od krewnych i przyjaciół. Już dawno nie mieszkam na Białorusi i ostatnio rzadko bywam.

Więc, nie wiem, czy się zmieni coś.

W Kyrgyzstanie szybko się zmieniło, ale na Białorusi, jak widać, ciągle strajki pokojowe.

Ale przynajmniej na Białorusi "nie ma pandemii". :lol:

Edited by nikolas

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, nikolas said:

Wiem tyle, co jest w mediach, na Youtubie oraz trochę od krewnych i przyjaciół. Już dawno nie mieszkam na Białorusi i ostatnio rzadko bywam.

Więc, nie wiem, czy się zmieni coś.

W Kyrgyzstanie szybko się zmieniło, ale na Białorusi, jak widać, ciągle strajki pokojowe.

Ale przynajmniej na Białorusi "nie ma pandemii". :lol:

Dzięki za pocieszenie :)

Mam wrażenie, że co by nie było to polityka się nie zmieni, mamy przykład z PL.

Szkoda ludzi, zaangażowanych, wiele dobrego się tam dzieje, dla równowagi,

np. są organizowane wolontarystycznie terapie, bo to co się dzieje w aresztach zostawia ślady na całe życie.

Masz jakiś pomysł jak działać w takich warunkach?

Bo takie standardy marzą się rządzącym w PL.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, nikolas napisał:

Nie zapominaj o tym, że pensje na Białorusi też są wiele niższe niż w Polsce. Artykuły spożywcze albo w takiej samej cenie, jak w Polsce, ale nie w SM, a nawet droższe;  art. przemysłowe 1.5-2 razy droższe...


W niczym mi to nie przeszkadza, albowiem w kraju którym mieszkam pensje są również niższe niż w Polsce a ceny wyższe. Np. kawa jest również blisko 2x droższa niż w Polsce. Ale polityka fiskalna jest o niebo lepsza i zysk z tego tytułu pokryłby ceny nawet 10x większe niż w Polsce. Z tego co widzę Białoruś ma jeszcze lepszą politykę fiskalną, co bardzo mi się podoba :) Po prostu musisz zrozumieć @nikolas iż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeśli Ty szukasz pracy - oczywiście wybierzesz kraj/miejsce gdzie łatwiej ją znaleźć i więcej zarobić. Nie należy również zapominać iż w obecnej sytuacji inne rzeczy mają o wiele wyższy priorytet. Kto tego nie rozumie, ten obudzi się z ręką w nocniku.

 

 

4 godziny temu, nikolas napisał:

Poprostu zdejmij różowe okulary. Jeżeli rozumiesz chociaż trochę j. rosyjski, to posłuchaj co mówią. Np. na Białorusi mogą Cię zatrzymać w kazdej chwili i sprawdzić Twój telefon, mesendżery, zdjęcia, wiadomości...

 

Rosyjski znam na poziomie komunikatywnym. Nie należę do opozycji a do tego uważam Prezydenta Łukaszenkę za bardzo mądrego człowieka, zwłaszcza w kwestii walki z psychozą koronkową. Dlatego nawet taka "niespodzianka" nie jest dla mnie groźna. A nawiązując do tych "różowych okularów" - poszukaj sobie co dzieje się obecnie w stanie Viktoria w Australi a szybko się zorientujesz co za chwile będzie się działo w całej Europie - zresztą początki już widać. Albo wejdź na dziennik ustaw RP i przeczytaj kilka ostatnich ustaw z "covid" w tytule - gwarantuje iż ciepło Ci się zrobi z wrażenia... Właśnie na podstwie ustaw jakie przeszły - blisko rok temu wiedziałem co będzie się dalej działo, choć niektórzy ignoranci pisali "Domeniacz i jego teorie" ... Dziś jak zwykle mogę powtórzyć "a nie mówiłem?"

 

[PS] Widzę iż bardzo rozbawił Cię mój pierwszy post na tej podstronie - w tej kwestii powtórzę tylko znane powiedzenie: "Ten sie śmieje, kto się śmieje ostatni" ;) 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOJSKO NA ULICACH POLSKI "pomoże" Policji. Czyżby powrót do roku '80 ? "W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego" - czytamy w zarządzeniu premiera. (źródło: Interia) To już za dwa dni ... :o

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minut temu, trzyliterowe napisał:

Kur... ale jaja ej na prawdę aż tak ten świat schodzi na psy? polska w czołówce :D

 

Zadarli z silniejszymi i teraz robią pod siebie, będą wojskiem odgradzać się od wściekłych kobiet.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, meloo napisał:

Białoruś jak talala :D  Pewnie te osoby co protestują ustawią się pierwsze :D 

A tak serio 30 lat temu może by się to udało a dziś hmmm ? śmiem wątpić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×