Jump to content
biznesmen

Podsumowanie roku

Recommended Posts

Hejka,
Może czas na powolne podsumowanie roku?

jak ten nieszczęsny covid wpłynął na rynek sprzedaży?

czy nadal kupujecie w celach inwestycyjnych itd.

Chętnie posłucham jak wygląda obecnie rynek.

Zapraszam do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, biznesmen napisał:

No u mnie też zero ruchu, ciekawe czy kiedykolwiek rynek się podniesie, chyba internet zmienił się bezpowrotnie.


Nigdy rynek się nie podniesie dla osób, które nie mają dobrych i bardzo dobrych ofert. Bo nie upadł. Dla takich osób w zasadzie nigdy nie istniała sprzedaż, którą można by określić obrotem rynkowym. Jeżeli mamy tylko troszkę kiepskich lub przeciętnych produktów na magazynie, to co najwyżej możemy liczyć, że ktoś okazjonalnie cokolwiek od nas kupi. I wtedy da nam parę złotych dorobić do innej działalności. To jest tyle razy tłumaczone, że aż nudne.

 • Like 5
 • Thanks 1
 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytasz o podsumowanie ?

 

Ruch jest. Ludzie wchodzą na giełdę pośmieją się z ceny i wychodzą.

Na Sedo JEDNA sprzedana domena .PL w 2020 roku, pomimo tego iż na Sedo jest ponad 20,000 domen .pl

W znacznej części, to generyki z cenami z sufitu.

 

Domeny tracą wartość - świetnie to widać jeśli masz dostęp do wszystkiego co się sprzedaje w komiaczu na przestrzeni ostatnich lat.

Zmieniają się trendy, kto ma do nich dostęp i ma odpowiednie narzędzia i ciut wyczucia - ten jeszcze się odnajduje w szybkich sprzedażach.

 

Jest też grupa sprzedawców kiszących swoje domenki od wielu lat i patrząca z przerażeniem jak wartość ich dobytku szybko topnieje.

Ci będą je kisić aż nie zacznie im brakować na przedłużenia, wtedy zaczną je sprzedawać za marny grosz albo kasować, choć mogli wcześniej je dobrze sprzedać gdyby cena była adekwatna do realnej wartości. Kowitek znacznie przyspieszy ten proces.

 

A jeśli o samym kowitku mowa, kolejne firmy upadną, kolejne zależności pomiędzy firmami. Ludzie stracą pracę i będą myśleć o zapewnieniu podstawowych potrzeb a nie o domenach, w związku z czym pozostałe na rynku, dogorywające firemki będą miały znacznie mniej pieniędzy i nie będą myślały o domenach a o tym jak utrzymać się na rynku. Oczywiście przełoży się to na ogromną różnicę pomiędzy popytem a podażą. Ceny polecą jak kamień w przepaść. Tylko ślepy tego nie widzi.

 

 

7 godzin temu, Kangur napisał:

Jeżeli mamy tylko troszkę kiepskich lub przeciętnych produktów na magazynie, to co najwyżej możemy liczyć, że ktoś okazjonalnie cokolwiek od nas kupi. I wtedy da nam parę złotych dorobić do innej działalności. To jest tyle razy tłumaczone, że aż nudne.


Kompletne BREDNIE. Chiny stały się potęgą gospodarczą sprzedając właśnie takie kiepskie produkty między innymi dla biedoty europejskiej. I nie dlatego że Chiny produkują kiepskie produkty, produkują to na co ta biedota może sobie pozwolić. Ponadto z tego co widzę na komiaczu, nawięcej sprzedaje się domen w zakresie od kilkuset do kilku tysięcy USD - zwłaszcza takich które są odekwatne do trendów na rynku. Ale jeśli ktoś ma 5 domen i rozum dziecka - nie ma o tym zielonego pojęcia i ocenia rynek na podstawie jednej domeny sprzedanej przez 10 lat.

 

Mało tego, ze względu na sytuację niektórym osobnikom na forum baniak tak fiksuje że zaczynają się chwalić fikcyjnymi sprzedażami, które łatwo zweryfikować.

Są też tacy którzy po cichu wyprzedają swoje domenki, zanim wszyscy się zorientują jaka jest sytuacja.

Reszta klasycznie pocałuje klameczkę a pierwszym dzwonkiem będzie tzw. "narodowa kwarantanna", gdzie proces o którym wspomniałem przyspieszy z kopyta.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@biznesmen Jak pobędziesz trochę na tym forum to wiele ciekawych rzeczy zaobserwujesz ;)

 

A dzisiaj bardziej się opłaca inwestować w brand, bo na brand otrzymasz ochronę nazwy w przeciwieństwie do generyka. Bo już chyba dziesiąty raz powtarzam iż czas kiedy z generykiem wjeżdżało się na pierwszą stronę w Google minął bezpowrotnie jakieś 8 lat temu, ale niektórzy wciąż tam tkwią. Generyk jest dobry na zaplecze zwłaszcza przy mniej obleganych frazach bo przy większej konkurencji nie ma to już żadnego znaczenia. Więc zamiast ładować w generyka którego będzie ciężko znaleźć w pierwszych 100 wynikach Google - firmy inwestują w marketing a zwłaszcza PPC, które daje natychmiastowe rezultaty przy byle jakiej domenie. SEO również upada ponieważ wiedza porażającej ilości ludzi którzy się tym zajmują - delikatnie mówiąc jest niewielka, wobec czego efekt jest również znikomy a koszty znaczne.

 

Reasumując - bardzo dużo się pozmieniało na przestrzeni ostatnich lat, ale nigdy nie będzie tak że media społecznościowe wyeliminują strony internetowe, zwłaszcza te na których jest ciut więcej niż adres i telefon. Ja osobiście nie działam w social mediach, gdyż jeśli dana usługa jest dobra i tak ma ruch z social media, trzeba dać tylko tłumowi możliwość dzielenia się linkami. Skupiam się na 20% wysiłku który daje 80% efektu, pozostawiając 80% wysiłku na 20% efektu innym - social media się idealnie w to wpisują. Ktoś kto kiedykolwiek robił testy A/B może się z nich wiele nauczyć, w kwestii domen również a zwłaszcza jeśli chodzi o sposób ich sprzedaży.

 

A nawiązując do tej szeptanki - Ty przynajmniej miałeś odwagę się do niej przyznać. Więc defacto i tak jesteś level wyżej od tych dla których przyznanie się do błędu lub matactwa to największa porażka życiowa jaka mogła ich spotkać. Ponadto rynek PL jest bardzo specyficzny, tyle przekrętów nie widziałem nigdzie indziej - nie dziwi mnie więc iż najwięcej wyroków skazujących w Polsce zapada z art. 286 KK - czyli przestępstwa oszustwa. Ale kij ma zawsze dwa końce i efekt tego jest coraz bardziej widzoczny. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, biznesmen said:

Największy problem jaki ja widzę to brak jakichkolwiek wiekszych sprzedaży i raczej to się nie zmieni, nie liczę domeny po kilka tysięcy bo to się zdarza... możliwe że coś się tam czasem większego sprzedaje bez ujawniania ale chyba ta presja braku sprzedaży/zainteresowania wymusza na "generycznym guru" chęć robienia szeptanki level 2 czyli ściemie, jakie to oferty ktoś odrzuca / niby sprzedaje ;)
Przeleciałem trochę pobieżnie forum i niezła beka z lovestory :P

Ale dlaczego? Przecież jak Vega zrobi film pod takim tytułem, to nie ma zmiłuj. Nawet .kartuzy.pl będzie zajęte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Bo już chyba dziesiąty raz powtarzam iż czas kiedy z generykiem wjeżdżało się na pierwszą stronę w Google minął bezpowrotnie jakieś 8 lat temu, ale niektórzy wciąż tam tkwią. 

 

Patrz, łobuzy, nie chcą słuchać...

 • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, biznesmen napisał:

Największy problem jaki ja widzę to brak jakichkolwiek wiekszych sprzedaży i raczej to się nie zmieni

 

Wynika to z tego o czym pisałem. Nawet najlepszy generyk jest jak wielki bilboard w środku lasu. Więc zamiast stawiać wielki bilboard w lesie znacznie bardziej efektownym rozwiązaniem jest przeznaczyć te pieniądze na marketing z brandową domeną. Jeśli chodzi o komiacze, wielu domainerów których znam - sprzedaje je łącznie z dopasowanym logo za atrakcyjne kwoty i dlatego ich domeny się dobrze sprzedają. Po prostu są dostępne dla znacznej większości biznesów. Ponadto jak już wcześniej wspomniałem - na brand można otrzymać ochronę słowną czego nie da się zrobić z generykiem.

 

Jest pewne iż ta tendencja będzie sie pogłębiać i generyki będą coraz więcej tracić na wartości. Zwłaszcza że większość domainerów nie dostrzega zmian na rynku a nawet zamiast tego uważa iż trzeba podnieść cenę :lol: Nie pozostaje to oczywiście bez wpływu na potencjalnego klienta - który już zawsze będzie kojarzył wtórny rynek domen z garstką ludzi nie mających pojęcia o zmianach zachodzących na rynku i jego potrzebach.  


Nawet na tym forum coraz więcej osób dziwi się dlaczego ktoś użył byle jakiej domeny zamiast generyka.  Ale wciąż nie potrafią te osoby dostosować się do zmian na rynku co skutkuje coraz większymi stratami i coraz mniejszą ilością ludzi zainteresowanych kupnem domeny na rynku wtórnym. W efekcie końcowym doprowadzi to ten rynek do zupełnej zagłady na własne życzenie domainerów. A kto ma zrobić biznes ten go zrobi na brandowej albo nawet byle jakiej domenie olewając wszystkich domainerów z cenami z sufitu.

 

Więc kto się kisi niech się kisi dalej ze swoimi generykami tracącymi na realnej wartości z dnia na dzień.

No i teraz jeszcze kowidek trochę przeszkoli kisicieli, innymi słowy: będzie dłuższa chwila na refleksje ;)

 

Na rynku domen przetrwają rejestratorzy z dużą ilością domen jak i również domainerzy specjalizujący się w szybkich sprzedażach, ponieważ będę mieć stały (choć kurczący się) dopływ gotówki. Przetrwają zwłaszcza te firmy które nie potrzebują setki ludzi do obsługi klienta i oferują zarówno atrakcyjne ceny jak i usługi współtowarzyszące, jak np. hosting.
 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Domeniacz napisał:

 

Jest pewne iż ta tendencja będzie sie pogłębiać i generyki będą coraz więcej tracić na wartości.
 

tak tylko dopytam:  dotyczy to tylko rynku .pl czy .com i innych topowych tld również ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, networker napisał:

tak tylko dopytam:  dotyczy to tylko rynku .pl czy .com i innych topowych tld również ?

Z rynkiem .pl jest do tego stopnia źle, że właśnie byłem zmuszony odprowadzić do US, 210k zł. podatku PIT-5L :(.

 • Like 1
 • Haha 3
 • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 13.11.2020 o 11:36, networker napisał:

tak tylko dopytam:  dotyczy to tylko rynku .pl czy .com i innych topowych tld również ?

 

Trendy są podobne. Wystarczy oblukać jakiekolwiek popularniejsze frazy w Google aby przekonać się iż domeny brandowe  są o wiele bardziej atrakcyjne dla inwestorów i stanowią przysłowiowy gwóźdź do trumny dla generyków. W ramach podsumowania roku weźmy dla przykładu frazę: "Bielizna damska" i pierwsze 20 wyników w Google:

 

Intymna.pl
Esotiq.com
Zalando.pl
Intimissimi.com
Hm.com
E-marilyn.pl
Gatta.pl
Astratex.pl
C-and-a.com
Gate.shop
Etam.pl
Gorteks.com.pl
E-bielizna.pl
Answear.com
Byann.pl
Reserved.com
Lidl-sklep.pl
Allani.pl
Domodi.pl
Unikat-comp.pl
 

Ilość generyków z polską frazą: ZERO

Ilość brandowych domen: 100 %

Ilość domen .pl: 60 %

Ilość domen .com: 30%

Ilość domen .com.pl: 5%

Ilość domen .shop: 5%

 

Tymczasem BieliznaDamska.pl wisi na parkingu i traci wartość z dnia na dzień.

Dlaczego tak się stało ? Właśnie dlatego iż oczekiwania finansowe są zbyt wysokie a obecny trend stanowią domeny brandowe.

Tymczasem większość domainerów na rynku PL śpi w najlepsze, jakby zatrzymali się w czasie tak z 10 lat wstecz.


A bajek opowiadanych przez fantastę @keyword nawet szkoda komentować. Bo jest oczywiste iż nie będzie w stanie podać nawet jednej domeny z tych  które rzekomo sprzedał za conajmniej 10K PLN, a takich domen musiało by być conajmniej 400 aby zapłacić taki podatek lub blisko 100 jeśli zostałyby sprzedane za średnie XX.XXX.  A jeżeli @keyword lubisz robić z siebie idiotę to śmiało możesz kontynuować - jest przynajmniej z czego się pośmiać ;)

 

 

Edited by Domeniacz
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ignorancie, w Polsce zaliczka na podatek dochodowy PIT-5 wynosi 18 % (w niektórych przypadkach nawet 32 %).

Natomiast takie ceny za domeny jak 10k PLN u mnie nie występują, nawet drugi garnitur a' la radiolublin*pl to wielokrotność tej kwoty.

 

 

 

 • Like 2
 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 13.11.2020 o 13:36, keyword napisał:

... właśnie byłem zmuszony odprowadzić do US, 210k zł. podatku PIT-5L :(.

 

Nawet jeśli ten liniowy za cały kwartał, to trochę żal :(Na paliwo do campera by było jak znalazł ;)

 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 15.11.2020 o 13:04, keyword napisał:

Ignorancie, w Polsce zaliczka na podatek dochodowy PIT-5 wynosi 18 % (w niektórych przypadkach nawet 32 %)

 

Dopiero co chwaliłeś się pitem 5L od którego jest podatek 19% a nie 18%

Gdybyś nie był ciemny jak grobowiec w deszczową pogodę i znał prawo podatkowe w Polsce i zasady rozliczeń, wiedziałbyś iż liczby jakie podałem są prawidłowe.

 

Ale jedynie co wiesz, to że jest 18% podatku z pitu 5,  którego w rzeczywistości płacisz gubiąc się już w swoich bredniach.

A 32% od pitu 5 nie płaci się w "niektórych przypadkach" a zawsze od kwoty powyżej 85K, której ze swoim pustym baniakiem w życiu nie przekroczysz.

 

 

Dnia 15.11.2020 o 13:04, keyword napisał:

Natomiast takie ceny za domeny jak 10k PLN u mnie nie występują

 

No tak, wycenadomen.pl jest tego świetnym przykładem :lol: 

 

A dopiero co pisałem że jeśli chcesz robić z siebie idiotę to możesz kontynuować, 

rozwiewając przy tym wszelkie wątpliwości odnośnie tego faktu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Domeniacz napisał:

 

Trendy są podobne. Wystarczy oblukać jakiekolwiek popularniejsze frazy w Google aby przekonać się iż domeny brandowe  są o wiele bardziej atrakcyjne dla inwestorów i stanowią przysłowiowy gwóźdź do trumny dla generyków. W ramach podsumowania roku weźmy dla przykładu frazę: "Bielizna damska" i pierwsze 20 wyników w Google:

 

Intymna.pl
Esotiq.com
Zalando.pl
Intimissimi.com

 

Tymczasem BieliznaDamska.pl wisi na parkingu i traci wartość z dnia na dzień.

 

 

 

 

Niestety mieszasz dwa zupełnie nieporównywalne tematy:  budżety reklamowe powyższych firm są nieporównywalne nawet z najdroższym generykiem. I to, ze giganci nie pochylają się nad topowymi generykami nie oznacza, ze domena generyczna jest gorsza od brandowej. Idealny przykładem jest domena kawa.pl, którą tchibo nie przedłużyło, a która (wiem z dobrze poinformowanego źródła) sprzedała  się za całkiem niezłe pieniądze

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Domeniacz napisał:

 


A bajek opowiadanych przez fantastę @keyword nawet szkoda komentować. Bo jest oczywiste iż nie będzie w stanie podać nawet jednej domeny z tych  które rzekomo sprzedał za conajmniej 10K PLN,

 

 

 

tutaj nie mogę się z Tobą zgodzić również, a może nawet bardziej. nawet średnio zorientowana w domenowym polskim swiecie osoba, która zna/sledzi ten rynek od choć kilku lata - nigdy podobnej jak powyższa opinii by nie napisała

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam wrażenie, że dupe**cz zarabia na komentowaniu tutaj, jakie są stawki za to?

troll nie troll, ważne, że coś się dzieje :)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, networker napisał:

... budżety reklamowe powyższych firm są nieporównywalne nawet z najdroższym generykiem...

... I to, ze giganci nie pochylają się nad topowymi generykami nie oznacza, ze domena generyczna jest gorsza od brandowej 

... Idealny przykładem jest domena kawa.pl, którą tchibo nie przedłużyło, a która (wiem z dobrze poinformowanego źródła) sprzedała  się za całkiem niezłe pieniądze

 

Wybrałeś 4 domeny dużych firm z pierwszych 20 wyników Google pomijając zupełnie 16 pozostałych co absolutnie niczego nie udowadnia a do tego takich fraz są setki. Ponadto właśnie takie firmy mają wystarczający kapitał nie tylko na z sufitu wzięte ceny ale również na zbudowanie całego zaplecza i to niekoniecznie mówimy o zapleczu SEO ale tzw. stronach satelitarnych, stanowiących zupełnie odrębne strony mające na celu ściągać ruch na stronę główną nie narażając się przy tym na kary od Google. Mimo tego uznają kupno takich domen za zupełnie bezsensowny wydatek.

 

Natomiast mniejsze firmy prowadzone przez osoby mające pojęcie o rynku również uznają kupno takich domen za bezsensowny wydatek ponieważ znacznie lepsze efekty przyniesie im marketing, seo czy program partnerski. Dlatego inwestują w znacznie tańsze domeny brandowe i osiągając swój cel znacznie niższym kosztem i do tego budują brand na który można zastrzec ochronę słowną zamiast użerać się z wszelakimi trikami konkurencji. Jak myślisz - dlaczego tablica.pl zmieniła nazwę na olx.pl pomimo tego iż środowisko domainerów uważa że "x" zaniża wartość domeny ? Dlaczego mając ogromny kapitał nie kupili innego generyka ? Otóż powód jest dokładnie taki sam: BRAND.

 

Ponadto nie uważam iż domeny generyczne są gorsze za wyjątkiem braku możliwości ochrony słownej, do tego są znacznie przewartościowane i straciły na wartości przez ostatnie lata - co wielokrotnie już powtarzałem, zwłaszcza biorąc pod uwagę trend na rynku który już nigdy się nie zmieni się na ich korzyść. Nagonka na brand rozpoczeła się już długie lata wstecz, tyle iż większość domainerów w PL przespała tą tendencję równie tak samo jak wiele innych zmian na rynku. A wynika to między innymi z tego iż obecne na rynku PL narzędzia nie zmieniły się w zasadzie od 10 lat za wyjątkiem zmian kosmetycznych.

 

Odnośnie kawa.pl - dobry strzał z opcji ale równie dobrze moglibyśmy wybrać jedną z lepszych domen na rynku komiaczy sprzedaną za kilkaset tysięcy USD czy nawet kilkanaście milionów dolarów i na tej podstawie ocenić cały rynek, co byłoby zupełnym nonsensem. A statystyki nie pozostawiają absolutnie żadnych wątpliwości - gdybyś miał do nich dostęp to doskonale byś to widział. Jak myślisz, dlaczego jeden z największych domainerów upuścił ponad 50,000 domen i obecnie nic nie kupuje ? I nie jest to odosobniony przypadek upuszczenia znacznej częsci generyków przez znanych domainerów których portfolia liczy się w grubych tysiącach domen. Czy to dlatego że generyki dalej się świetnie sprzedają jak w roku 2012 ? Otóż nie, biznes ich zaczyna działać na progu opłacalności.

 

Natomiast kisicieli generyków w PL z cenami z sufitu czeka znacznie gorszy scenariusz zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację i jej dalszy rozwój.

Takie są fakty @networker i jedynie co pozostaje to je zaakceptować, bo nie jesteś w stanie ich zmienić. Jedynie co można zmienić to dostosować się do zmian na rynku.

 

Edited by Domeniacz
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Domeniacz napisał:

 

Natomiast kisicieli generyków w PL z cenami z sufitu czeka znacznie gorszy scenariusz zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację i jej dalszy rozwój.

 

Takie są fakty @networker i jedynie co pozostaje to je zaakceptować, bo nie jesteś w stanie ich zmienić. Jedynie co można zmienić to dostosować się do zmian na rynku.

 

Nie szkoda Ci czasu na zajmowanie się tematem, który umiera i uświadamianie tym głupim upartym domeniarzom, którzy nie mają wiedzy o rynku, nie analizują, nie mają dostepu do zadnej wiedzy. Z dobrego serca próbujesz uratować nasze pieniądze czy jakiś inny cel Ci przyświeca ?

Edited by networker
 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, networker napisał:

Nie szkoda Ci czasu na zajmowanie się tematem, który umiera i uświadamianie tym głupim upartym domeniarzom, którzy nie mają wiedzy o rynku, nie analizują, nie mają dostepu do zadnej wiedzy. Z dobrego serca próbujesz uratować nasze pieniądze czy jakiś inny cel Ci przyświeca ?

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kompleks_mesjasza

 • Like 3
 • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@networker Nie odpowiedziałeś na ani jedno zadane pytanie, czyżby argumenty się skończyły ? Czy może wcale ich nie było ?

@pb Wiele ludzi nie znosi mojego powiedzenia "a nie mówiłem" - obwiniając mnie za wszystkie ich nieszczęścia a zupełnie pomijając oczywisty fakt odnośnie popełnionych błedów a zwłaszcza wyjątkowej oporności na miażdżące argumenty przy skąpej albo wręcz zerowej ilości swoich.


Ponadto uważam iż forum jest po to by rozmawiać, natomiast rozmowa na poziomie polega między innymi na przedstawieniu argumentów dotyczącej swojej opini czy też doświadczeń. Mimo wszystko zawsze trafią się jakieś obłąkańce jak @Czyzis oskarżające wszystkich o korzyści finansowe, zwłaszcza tam gdzie taka teza jest absolutnie pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Zwykle takie pacany również nie potrafią podać nawet jednego argumentu na swoje dyrdymały. Ponadto wygląda na to że koledze @Czyzis popsuł się ignor, całkowicie w identyczny sposób jak pozostałej reszcie forumowego marginesu w ilości sztuk 5 z kilkuset czy kilku tysięcy użytkowników forum. To również przewidziałem jakiś czas temu zwracając im uwagę aby nie zapomnieli o tym ignorze. A dla każdego kto ma choć jeden zwój w mózgu więcej niż indyk - jest oczywiste iż nie można się odnieść do tego co ktoś napisał nie widząc tego co napisał. Ale ciii, bo się wyda ;)

 

A naszemu koledze @keyword już baniak tak nawalił iż nie może się zdecydować czy zapłacił 18 czy 19 procent podatku od rzekomego dochodu w kwocie 4 miliony złotych pochodzącego of corz z rzekomych sprzedaży domen typu "wycenadomen.pl". Keyworda starał się ratować kumpel @Kangur, ale sam się wygłupił odnośnie PIT-5L, pisząc "nawet jeśli to ten liniowy" a przecież Kangur to wyjątkowy znawca prawa. Natomiast @pb już w innym wątku chciał chronić klienta premium, nie przewidział jednak iż zapytam o jedną z setek domen rzekomo sprzedanych przez keyworda za of corz minimum 50K, bo przecież @keyword nie sprzedaje domen typu "wycenadomen.pl" taniej :D Ponadto tak jak przewidziałem:

 

11 godzin temu, Domeniacz napisał:

... jest oczywiste iż nie będzie (@keyword) w stanie podać nawet jednej domeny z tych  które rzekomo sprzedał za conajmniej 10K PLN ...

 

A wracając do wycenadomen.pl - już teraz jest oczywiste dlaczego  portfolio keyworda jest takie tajne jak i wszystkie jego sprzedaże. Po prostu to lista zwykłych gniotów nie wartych więcej niż kilka stówek. Ponadto szanuje wiele użytkowników z tego forum mających nawet bardzo niskie sprzedaże - bo wiem że w przeciwieństwie do fantazji kolegi @keyword są wiarygodne. A ponadto nie oceniam ludzi pod kątem tego ile zarabiają ale pod kątem tego co sobą reprezentują. Tak więc panowie, proszę o argumenty na Wasze generyczne dyrdymały zamiast posiłkować się jakimiś prymitywnymi metodami ;)

 

 

 • Like 1
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję założyć ruch „anty-generyczny”, dążący do skutecznego uświadomienia Polaków o szkodliwym działaniu domen generycznych na ich portfele. Wyjdźcie na ulice nawołując do przebudzenia. Przy tym zaangażowaniu będziecie tworzyć całkiem prężnie działającą ~3 osobową grupę.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja dzis dokupilem dwa generyki. Szkoda, ze tego nie przeczytalem wczesniej. Teraz pluje sobie w twarz ;)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, biznesmen said:

Dokupywać można, zapewne zaczynają iść za "smieszne pieniądze" ale nie licz że finansowo jak to mówią "na tym wyjdziesz".

 

Dziekuje! Zawsze cenilem rady od ludzi z Twoim doswiadczeniem.

 • Like 1
 • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Alexis napisał:

A ja dzis dokupilem dwa generyki.

 

To znacząco zmieni statystyki sprzedaży generyków PL w 2020 roku, oczywiście mowa o generykach sprzedanych za kwotę ponad 10 zł

Gdyby to było na Sedo, wzrost sięgnąłby aż 200 % osiągając łączną sprzedaż w 2020 aż 3 sztuki z końcówką .PL :lol:

 

W różowych okularach to rzeczywiście bardzo obiecujący rynek z dynamicznym wzrostem ;)

 

 

5 godzin temu, Rumen napisał:

Proponuję założyć ruch „anty-generyczny" ... 

 

W sytuacji gdy na pierwsze 20 wyników w Google ilośc generyków .pl wynosi dokładnie ZERO a ilość domen brandowych sięga 100 %  - to raczej ruch "pro-generyczny" jest potrzebny. Choć i tak z góry jest skazany na spektakularną porażkę nie mając nawet jednego argumentu w swojej obronie  :(

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • Wreszcie odezwali się z realtime. Po 3 dniach! :-) Konto nieaktywne - należy wpłacić depozyt minimum 1000 EUR, konto będzie włączone :-) Jednym słowem realtime - firma ŚMIECH NA SALI.
  • internationalairport.pl internationalairport.eu   Aukcje last minute na Aftermarket od 1zł: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2507659 https://www.aftermarket.pl/aukcja/2507655
  • Dobrze ci odpisali. Jeśli tak jak mówisz nie było monetyzacji na stronie to nie ma podstaw o roszczenia tym bardzie że usunąłeś zdjęcia. Reguluje to art. 78 i 79 Prawa Autorskiego. Roszczenie zadośćuczynienia natomiast może wystąpić gdy naruszenie było zawinione.    
  • Tak właśnie kończą Ci, którzy udając eksperta - rozpoczynają dyskusję na tematy w których mają znikome albo wręcz zerowe pojęcie. Ja nie zadaje pytań na które nie znam odpowiedzi i dlatego mogę starasić każdego kto stara się wcisnąć ciemnotę i rzekome 30 letnie doświadczenie które w rzeczywistości jest czystą fikcją, co juz na samym początku poddał w wątpliwość kolega @szogun A jedyne teorie i dyrdymały w rozpoczętej przez Ciebie kwesti - są Twojego autorstwa, rzecz jasna bez jakiegokolwiek dowodu na to co powiedziałeś.    Dlatego zostałeś wypunktowany jak mały Kazio i odchodzisz teraz z płaczkami. Po prostu zdałeś sobie wreszcie sprawę iż przez dalszą polemikę jeszcze bardziej się ośmieszysz, nie potrafiąc przy tym odpowiedzieć na banalne pytania - na które znają odpowiedź nawet osoby zajmujące się marketingiem choć kilka miesięcy. A wynika to z tego iż mają dostęp do narzędzi których Ty na oczy nie widziałeś przez rzekome 30 lat a nawet nie wiedziałeś że istnieją. Dlatego takich amatorów jak TY ogrywa się  jak dzieci we wszystkich tu wymienionych kwestiach. I powtórzę raz jeszcze: nie myl amatorskiej dłubaniny z marketingiem o którym nie masz zielonego pojęcia - co samodzielnie udowodniłeś, a ja jedynie wskazałem palcem Twoje głupkowate teorie i zabobony.    
  • Napisałem jak byk kilkukrotnie: "Część z naszych klientów uzykuje 40%+ lepsze wyniki CAC na Instagramie ... niż Google jest w stanie wykrzesać" CAC.....czyli Customer Acquisition Cost (koszt pozyskania klienta). A ty mi odpisujesz: "jeszcze bardziej się ośmieszasz, chwaląc się najpierw okropnym ruchem z Instagrama" ???    Jakim ruchem? Słowem o ruchu nie pisałem, ale najwyraźniej byłeś karmiony procą albo masz wrodzony analfabetyzm więc szkoda mojego prądu na domorosłego speca, który ma problem z czytaniem. EOT z mojej strony   
  • Jak narazie to TY walnąłeś babola kompletnym brakiem zrozumienia postawionego pytania i/lub paleniem głupa, albowiem defacto nie znasz odpowiedzi na postawione pytanie i śmiejesz się jeszcze do tego ze swojej głupoty. A przypomnę, pytanie było bardzo proste: "Podaj mi choć jedną ze stron mającą ruch z Instagrama większy niż z Google, zakładając oczywiście że ma ciut więcej niż 1 zaindeksowaną podstronę i jakiś znaczący ruch." Idąc dalej - jeszcze bardziej się ośmieszasz, chwaląc się najpierw okropnym ruchem z Instagrama a następnie rzekomą znajomością SMM (czyli marketingu w socialach), nie potrafiąc przy tym znaleźć nawet jednej strony która ma większość ruchu właśnie z Instagrama  Czym po raz kolejny udowadniasz iż Twoja znajomość również jeśli chodzi o SMM jest delikatnie mówiąc znikoma.         Po raz kolejny udowadniasz że jesteś ciemny jak grobowiec w deszczową pogodę, albowiem to że TY nie znasz takich narzędzi nie znaczy iż one nie istnieją. @szogun Ci bardzo słusznie napisał że Twoja polityka prywatności jest używana wręcz w odwrotnym celu a narzędzia która zbierają informację o ruchu z addonów przeglądarki mają głęboko w doopie ową politykę. Tylko jelenie nie mające pojęcia jak to działa klaskają z radości ciesząc się rzekomą "prywatnością", gdzie niemal na każdej stronie się zrzekasz tej prywatności akceptując pliki cookie, zwłaszcza jeśli mowa o 3rd party.   A wracając do narzędzi które rzekomo nie istnieją, bo jak twiedzisz ze swoją znikomą wiedzą: "nie ma dostępu do data-points które by określiły kanały marketingowe" - pokażę Ci jak wygląda jedna ze stron mających większy ruch z Instagrama niż z Google, miażdząc Twoje rzekome doświadczenie w marketingu i SMM na które się nieudolnie powołujesz:         Potrafisz powiedzieć co to jest za domena teoretyku SMM ? Bo właśnie dzięki mnie się dowiedziałeś że taka domena istnieje, tak samo jak dowiedziałeś się że istnieją narzędzia w których da się znaleźć to co Tobie się nie udało przez ostatnie 30 lat  Ponadto z tego co widzę, wiedza kolegi @szogun kilkukrotnie przewyższa Twoją niemalże w każdej poruszonej tu kwesti. I coraz bardziej się ośmieszasz - starając się dowieść bezradnie o Twoim rzekomym doświadczeniu które w rzeczywistości jest zwykłą amatorską dłubaniną.   Więc jaka to domena amatorze marketingu SMM ? Zrozumiałeś pytanie czy mam wyjaśnić ?    
  • Tylko 190 zł - aukcja na AM dziś o 20.00.
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18671
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  Wiktoria889
  Joined
×