Jump to content
biznesmen

Podsumowanie roku

Recommended Posts

22 minuty temu, Domeniacz napisał:

 

Po pierwsze: Nie zmieniłem zdania na temat tego iż w odpowiednim czasie zainwestowałeś w opcje ale do "podziwu" to daleko

Po drugie: Zmieniłem zdanie na temat Twojej osoby, wyłącznie po tym jak chciałeś wcisnąć kit o Twoim rzekomym i 15-to letnim doświadczeniu w SEO/SEM

Po trzecie: Każdy krętacz i oszust ma ze mną pod górkę, niezależnie od pozostałych kwestii.

A teraz masz jeszcze do mnie pretensje, że Twoja fantazja i brnięcie w tematy o których nie masz pojęcia Cię zgubiły, ale to typowy przykład niewyobrażalnej wręcz głupoty a nie hejtu. Zresztą podobnie było z Twoim nowym koleżką Sebusiem - który od kilku miesięcy nie potrafi podać wspaniałego wzoru z którym się wygłupił. Sprawdza się tu zasada iż nieszczęścia chodzą parami albowiem tylko w grupie takie ofermy czują się mocniejsze ;)

 

 

@Alexis - nagraj może film o syndromie forumowego milionera, widzę tu kilku kandydatów mających spore doświadczenie w tej kwestii z Tobą na czele :lol:

 

 

Nie odbieraj mojego ppytania w jakiś złośliwy sposób ale mógł byś podać trzy przykłady jakiś swoich sukcesów  ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minut temu, trzyliterowe napisał:

Nie odbieraj mojego pytania w jakiś złośliwy sposób ale mógł byś podać trzy przykłady jakiś swoich sukcesów  ? 

 

  1. Wolność finansowa
  2. Robię to co lubie, tam gdzie lubie i kiedy mam na to ochotę
  3. Rozwój intelektualny

Ale pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś albowiem większość ludzi ma zupełnie inne priorytety. A nawiązując do podanych sukcesów, zostały osiągnięte od pkt. 3-go do 1-go dzięki wyjątkowej upartości w dążeniu do celu. I tak zapytam z ciekawości - ilu ludzi znasz którzy mają podobne osiągnięcia i priorytety ?

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Domeniacz napisał:

 

  1. Wolność finansowa
  2. Robię to co lubie, tam gdzie lubie i kiedy mam na to ochotę
  3. Rozwój intelektualny

Ale pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś albowiem większość ludzi ma zupełnie inne priorytety. A nawiązując do podanych sukcesów, zostały osiągnięte od pkt. 3-go do 1-go dzięki wyjątkowej upartości w dążeniu do celu. I tak zapytam z ciekawości - ilu ludzi znasz którzy mają podobne osiągnięcia i priorytety ?

 

 

To tak brzydko Ci napisze że spierdalaj z tego forum ponieważ obrażasz tu wielu moich kolegów a nawet przyjaciół . Nie masz nic do pokazania a czego wymagasz od innych sorry ale jestem za usunięciem cie z forum. 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minut temu, trzyliterowe napisał:

... spierdalaj z tego forum ...

 

@trzyliterowe - Widzę iż jesteś typowym prymitywnym przykładem intelektualnego betonu a Twój baniak wymaga poważnego remontu albowiem beton Ci się ulewa. Jak widać po raz kolejny miałem dobre przeczucia odnośnie Twojej osoby, co zresztą napisałem do @pb który dał się naiwnie nabrać na Twoje "przeprosiny".  A z takim słownictwem i kulturą - to właściwe miejsce dla Ciebie stanowi obora, gdzie możesz się uwalić i czekać na karawan.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, Domeniacz napisał:

Rozwój intelektualny

 


Proponuję cofnąć się do podstaw i zwrócić większą uwagę na aspekt relacji międzyludzkich. To ważny element.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Domeniacz napisał:

Wolność finansowa

pewnie dzięki przechwytywaniu domen

 

6 godzin temu, Domeniacz napisał:

Robię to co lubie, tam gdzie lubie i kiedy mam na to ochotę

Czyli kłócisz się z wszystkimi na forum

 

6 godzin temu, trzyliterowe napisał:

Rozwój intelektualny

Od siedzenia na forum i wmawianiu ludziom że nie mają racji

 

6 godzin temu, trzyliterowe napisał:

dzięki wyjątkowej upartości w dążeniu do celu

Dzięki wyjątkowej upartości porzucasz swój super projekt po kilku miesiącach

 

Śmieszny gościu jesteś.

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, michuw napisał:

pewnie dzięki przechwytywaniu domen

 

Czyli kłócisz się z wszystkimi na forum

 

Od siedzenia na forum i wmawianiu ludziom że nie mają racji

 

Dzięki wyjątkowej upartości porzucasz swój super projekt po kilku miesiącach

 

Śmieszny gościu jesteś.

Chyba nie tego użytkownika zacytowałeś. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, trzyliterowe napisał:

Chyba nie tego użytkownika zacytowałeś.

Sory.

Już po prostu nie mogę czytać postów tego domeniacza.

Niech lepiej zajmie się tym swoim blogiem....

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, michuw napisał:

Dzięki wyjątkowej upartości porzucasz swój super projekt po kilku miesiącach

 

Wyjątkowa upartość ma na celu osiąganie zysków a nie strat - które z kolei dają wolność finansową. Dlatego jak tylko pojawia się takie widmo - mało opłacalne inwestycje zmiatam ze stołu jednym ruchem ręki bez mrugnięcia okiem i biorę się za kolejny projekt bądź rynek.

 

A sam projekt bazował na sprawdzonych rozwiązaniach które stosuje od lat na rynku zachodnim oraz ogromnej ilości danych zarówno odnośnie samych domen, ich sprzedaży jak i również SEO. Codziennie moje oprogramowanie aktualizuje ponad 200 milionów rekordów w bazie odnośnie domen na globalnym rynku i nie jesteś w stanie nawet zmienić serwera dns abym o tym nie wiedział, do tego tworzone są statystyki, trendy itd na podstawie których moi klienci uzyskują znacznie lepsze rezultaty - zarówno dotyczące domen do sprzedaży jak i również domen pod seo.

 

Ale skoro nie chcieliście znacznie lepszych i wyjątkowo efektownych rozwiązań, nikogo na siłę przecież zmuszał nie będe. I nie martw się, jeśli ktoś tu stracił - to napewno nie ja ;) W efekcie końcowym usługa została zmodyfikowana pod odbiorców hurtowych będących Partnerami NASK a oferta jest dostępna w dziale OGŁOSZENIA. I dlatego nawet jeśli będziesz korzystał z mojego systemu - nigdy się tego nie dowiesz, ponieważ stanowi to tajemnicę handlową.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Domeniacz napisał:

 

Wyjątkowa upartość ma na celu osiąganie zysków a nie strat - które z kolei dają wolność finansową. Dlatego jak tylko pojawia się takie widmo - mało opłacalne inwestycje zmiatam ze stołu jednym ruchem ręki bez mrugnięcia okiem i biorę się za kolejny projekt bądź rynek.

 

A sam projekt bazował na sprawdzonych rozwiązaniach które stosuje od lat na rynku zachodnim oraz ogromnej ilości danych zarówno odnośnie samych domen, ich sprzedaży jak i również SEO. Codziennie moje oprogramowanie aktualizuje ponad 200 milionów rekordów w bazie odnośnie domen na globalnym rynku i nie jesteś w stanie nawet zmienić serwera dns abym o tym nie wiedział, do tego tworzone są statystyki, trendy itd na podstawie których moi klienci uzyskują znacznie lepsze rezultaty - zarówno dotyczące domen do sprzedaży jak i również domen pod seo.

 

Ale skoro nie chcieliście znacznie lepszych i wyjątkowo efektownych rozwiązań, nikogo na siłę przecież zmuszał nie będe. I nie martw się, jeśli ktoś tu stracił - to napewno nie ja ;) W efekcie końcowym usługa została zmodyfikowana pod odbiorców hurtowych będących Partnerami NASK a oferta jest dostępna w dziale OGŁOSZENIA. I dlatego nawet jeśli będziesz korzystał z mojego systemu - nigdy się tego nie dowiesz, ponieważ stanowi to tajemnicę handlową.

 

 

Mistrz - to po kiego chcesz od kogoś innego dowodów na chociaż by sprzedaże ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, michuw napisał:

pewnie dzięki przechwytywaniu domen

 

Jesteś rejestratorem ?

Jakie masz sukcesy na rynku przechwytywania ?

 

Robisz z siebie pośmiewisko zadając pytania odnośnie których nie masz żadnego doświadczenia i na które sam nie znasz odpowiedzi jak większość tej forumowej gawiedzi. A na tym forum jest zaledwie kilka osób które można policzyć na palcach jednej ręki i które mają jakiekolwiek sukcesy na rynku przechwytywania PL że już o rynku komiaczy nawet nie wspomnę.

 

I liczysz na to iż takiego laika jak TY ktoś potraktuje poważnie ?

Zaiste będą to tylko Tobie podobni jak @Czyzis

 

Więc jedynie kto tu jest śmieszny to jesteś TY sam, ale nawet i tego nie rozumiesz. A jeśli nie podobają Ci się moje wypowiedzi - użyj opcji ignorowania zamiast męczyć się z tematami w których zupełnie nie kumasz czaczy i płakać po wątkach z zazdrości że inni o wiele mądrzejsi od Ciebie czytają. A poklask jakiś pacanów i ich opinie na temat mojej osoby nie interesują ani mnie ani nikogo kto ma inteligencję choć ciut większą od konia. 

 

 

@trzyliterowe - otrzymałeś czerwoną kartkę za swoją wyjątkowo chamską i prymitywną wypowiedź. Dlatego udajesz się teraz w podróż do krainy zapomnianych, gdzie oczekuje Cie już @sebastian0000 i zaraz kilka innych osób również tam dołączy. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko powiedzieć: Have a nice trip !  Bye :(

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

 

Jesteś rejestratorem ?

Jakie masz sukcesy na rynku przechwytywania ?

 

Robisz z siebie pośmiewisko zadając pytania odnośnie których nie masz żadnego doświadczenia i na które sam nie znasz odpowiedzi jak większość tej forumowej gawiedzi. A na tym forum jest zaledwie kilka osób które można policzyć na palcach jednej ręki i które mają jakiekolwiek sukcesy na rynku przechwytywania PL że już o rynku komiaczy nawet nie wspomnę.

 

I liczysz na to iż takiego laika jak TY ktoś potraktuje poważnie ?

Zaiste będą to tylko Tobie podobni jak @Czyzis

 

Więc jedynie kto tu jest śmieszny to jesteś TY sam, ale nawet i tego nie rozumiesz. A jeśli nie podobają Ci się moje wypowiedzi - użyj opcji ignorowania zamiast męczyć się z tematami w których zupełnie nie kumasz czaczy i płakać po wątkach z zazdrości że inni o wiele mądrzejsi od Ciebie czytają. A poklask jakiś pacanów i ich opinie na temat mojej osoby nie interesują ani mnie ani nikogo kto ma inteligencję choć ciut większą od konia. 

 

 

@trzyliterowe - otrzymałeś czerwoną kartkę za swoją wyjątkowo chamską i prymitywną wypowiedź. Dlatego udajesz się teraz w podróż do krainy zapomnianych, gdzie oczekuje Cie już @sebastian0000 i zaraz kilka innych osób również tam dołączy. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko powiedzieć: Have a nice trip !  Bye :(

 

 

A Ty jesteś rejestratorem ? A kto to wie ? Nie ma żadnych dowodów na to <lol>

A to te kilka osób które według Ciebie  ma sukcesy na tym forum wysłały na to dowody Ci pewnie w prywatnej wiadomości? 

 

Na razie to Ty robisz z siebie błazna ponieważ podałeś konkretny adres na którym miało być to przechwytywanie a strona nie działa to kto jest błazen? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, trzyliterowe napisał:

A to te kilka osób które według Ciebie  ma sukcesy na tym forum wysłały na to dowody Ci pewnie w prywatnej wiadomości? 

 

@trzyliterowe - Gdybyś nie był ciemny jak grobowiec w deszczową pogodę - to wiedziałbyś iż absolutnie każdy przechwytywacz prowadzi statystyki i dzięki temu wie o nowej  konkurencji juz w pierwszym dniu jej pojawienia się na rynku. I dzięki temu @pb zaoszczędził trochę grosza na testy @Linkhouse. Nie trudno też powiązać nazwę danej firmy z whois z nickiem na forum, czy też tematem o tej samej nazwie. Ale chyba przerasta to Twoje skromne możliwości pojmowania otaczającego świata. Nie zmienia to faktu iż tylko robisz z siebie pośmiewisko starając się nieudolnie polemizować w kwestiach o których nie masz zielonego pojęcia, szukając do tego poparcia na swoje głupkowate teorie.

 

 

2 godziny temu, trzyliterowe napisał:

robisz z siebie błazna ponieważ podałeś konkretny adres na którym miało być to przechwytywanie a strona nie działa to kto jest błazen? 


Uważaj, bo targetujesz tą wypowiedzią również administratora forum, który w świetle Twojego rozumowania również jest błaznem albowiem jego projekt Domenos.pl również nie działa i to od kilku lat.  Ponadto nie przypominam sobie abyś zgłosił się do testu a miałeś na to sporo czasu. Więc kto tu defacto jest błaznem ? My czy TY ? :rolleyes: 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Domeniacz napisał:

Jesteś rejestratorem ?

Jakie masz sukcesy na rynku przechwytywania ?

Nie jestem mistrzem świata we wszystkim tak jak ty.

Mam sukcesy w pozyskiwaniu domen i ich sprzedaży i to mi wystarczy.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, michuw napisał:

Nie jestem mistrzem świata we wszystkim tak jak ty.

Mam sukcesy w pozyskiwaniu domen i ich sprzedaży i to mi wystarczy.

 

Nigdzie nie napisałem że jestem mistrzem świata jak starasz się sugerować. Natomiast uważam iż jeśli się coś robi - trzeba starać się być w tym najlepszym a oczywiste jest iż nie można być najlepszym we wszystkim. Największe sukcesy odnoszą Ci - którzy robią to co lubią i starają się właśnie w tym być najlepsi. Jeśli chodzi o rynek PL - najlepszym sposobem pozyskania dobrych domen są opcje i Ci którzy w nie zainwestowali w odpowiednim czasie uzyskują największy zwrot z inwestycji, gdzie owe ROI nawet ze sprzedaży domeny za 3K PLN - wielokrotnie przekracza skromne 10x o które kłócił się ze mną @Alexis twierdząc iż jest to niemożliwe. A w rzeczywistości siedząc ponad 10 lat na tym forum nie miał po prostu wiedzy jak nawet takie skromne ROI osiągnąć.

 

Natomiast korzystając z rynku wtórnego - jest dobrze jeśli tylko jest zwrot z inwestycji zamiast strat a ten zwrot jest o wiele niższy zwłaszcza w odniesieniu do całego portfolio - albowiem dostępne dla Ciebie są tylko te domeny, których nikt inny nie widział sensu łapać czy też wyżej licytować. Co oczywiście nie wyklucza iż od czasu do czasu może się trafić wyjątek od tej reguły i sprzedaż z dobrym zyskiem. Ponadto wiele się na rynku domen zmieniło - ale nic od 10 lat po stronie obecnych do tej pory przechwytywaczy i podejścia domainerów do tego rynku. Efektem całkowitej stagnacji oraz braku reakcji na zmiany na rynku przez ostatnie lata - jest powolny upadek rynku wtórnego domen PL. I jest to tendencja nieodwracalna czy to się komuś podoba czy też nie.


Jeśli chodzi o przechwytywanie na rynku PL - ze względu na to iż na wszystkie dobre domeny są pozakładane opcje - ma ono sens wyłącznie wtedy gdy stanowi dodatek do innych usług. Ponadto w przypadku usługi dostępnej dla każdego -  trzeba mieć spory zapas kapitału na zagrywki konkurencji które nie są widoczne dla klienta a powodują znaczne straty po stronie usługodawcy na różne możliwe sposoby a @pb podał jeden z nich.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Domeniacz napisał:

najlepszym sposobem pozyskania dobrych domen są opcje i Ci którzy w nie zainwestowali w odpowiednim czasie uzyskują największy zwrot z inwestycji

Tu akurat muszę się z tobą zgodzić.

23 minuty temu, Domeniacz napisał:

na wszystkie dobre domeny są pozakładane opcje

Nie na wszystkie, często zdarza się przechwycić coś ciekawego, choć trzeba licytować i cena za taką domenę jest dużo wyższa niż jakby wpadła z opcji.

Dobre domeny w dobrych cenach można też kupić na aukcjach.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum powinno być zakazane, tu nikt nie zarabia, oprócz naganiaczy pracujących dla rejestratorów domen, którzy zarabiają na rejestracji i przedłużeniach. Ile ja przez was utopiłem kasy na przedłużenia i rejestracje to szkoda gadać, miałem coraz więcej nowych domen i coraz droższe koszty przedłużeń, to mi się nigdy nie zwróci. Co gorsza jak puszczałem wiele domen na przestrzeni lat, to po chwili je kolejni domeniarzy rejestrowali i też kisili wiele lat, aż je w końcu przestali przedłużać. Przez was nawet zainwestowałem w domeny *.tel które od początku się do niczego nie nadawały, ale inni rejestrowali to i ja kilka kupiłem.

Jestem ciekawy kto najwięcej utopił, bo był też tu taki co miał z 1000domen i całe portfolio po jakimś czasie nie przedłużył, co z tego, że ktoś taki sprzeda jedną domenę za 3000zł,jak za resztę przy przedłużeniu i zakupie zapłacił 15000zł ?

Też kilku obserwuję co mają po 50 lub 100domen i przez lata je konsekwentnie przedłużają, z czego może jedną domenę sprzedali za kilka tysięcy, co w sumie też nie pokrywa kosztów jakie przez lata ponieśli.

W tym roku sprzedało się kilka domen, ale tak na prawdę to mi to śmierdzi i to były pseudo sprzedaże, aby sobie zrobić sztuczne koszty w działalności gospodarczej,  po czym odzyskać podatek, bo to ciężko sprawdzić, tym bardziej, że domeny nie były jakieś mega wybitne. 

Edited by nazwadomeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, nazwadomeny napisał:

Forum powinno być zakazane ...

 

Pisanie nieprzemyślanych wypowiedzi powinno być zakazane.  Pokaż mi biznes, w którym nigdy nikt nie poniósł strat, a każdy kto w niego zainwestował, zawsze ma gwarantowane wyłącznie zyski? Gdyby nie było dostępu do informacji, pozostałyby tylko domysły. Trzeba tylko umieć rozdzielić ziarna od plew. Na przyszłość polecam taką sentencję.
 

otwórz książkę by wiedzieć.png

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, nazwadomeny napisał:

[...] Ile ja przez was utopiłem kasy na przedłużenia i rejestracje to szkoda gadać, miałem coraz więcej nowych domen i coraz droższe koszty przedłużeń, to mi się nigdy nie zwróci. [...]

 

Widocznie rejestrowałeś domeny, które miały b.mały potencjał na sprzedaż. Uwierz mi, że na rejestracjach z palca można i dzisiaj zarobić. Ja nigdy nie kupuję domen (sporadycznie jakaś aukcja przechwyconej) a nieprzerwanie je sprzedaje. Trzeba mieć wyczucie i robić masówkę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, vul napisał:

 Trzeba mieć wyczucie i robić masówkę

 

Co do wyczucia się zgodzę, co do masówki już niekoniecznie. Wielu woli sprzedać raz lub kilka razy do roku coś z bardzo dużym zyskiem, niż tysiąc razy do roku z minimalna marżą. Oszczędzają przez to czas, który mogą zagospodarować na coś innego. Ale to kwestia posiadanych zasobów i przyjętej strategii.

 

Co do zacytowanego przez Ciebie autora wątku. Przez kogo konkretnie straciłeś kasę? Ktoś podejmował decyzję za Ciebie? Nie potrafisz przyznać się do popełnionych przez siebie błędów i próbujesz zrzucić winę na innych? Albo na umiłowaną przez wszystkich nadzieję? ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, Kangur napisał:

Co do wyczucia się zgodzę, co do masówki już niekoniecznie.

 

Czasami gdy rejestruję domeny hurtowo to siłą rzeczy człowiek zarejestruje domenę, która z jakiegoś powodu jest dla kogoś cenna.

Czasami to sama nazwa, czasami utracił pocztę lub wizytówkę, czasami ma parametry SEO/ruch. Często mam tak, że środki wydane na paczkę powiedzmy kilkuset domen szybko mi się zwracają z nawiązką ponieważ w dużym worku domenowym (np. typowo rejestrowanych pod ruch) znalazła się jakaś cudza "zguba". Przykład pierwszy z brzegu, który mi się nasuwa: niemul.pl 3 900,00 PLN Kup teraz 

Nawet nie wiedziałem, że mam taką domenę :D

 

W takim sensie @Kangur pisałem o masówce.

 

edit: literówka

Edited by vul
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, vul napisał:

 

....

Jakoś w twoją strategię i w twoje zarobki nie wierzę, może zarobiłeś 100zł...Sorry nie wierzę nawet w domeny w dziale sprzedane, gdzie dalej wiele domen wisi na parkingu i nie zostało zagospodarowanych. Tak samo nie wierzę w sprzedaże za ponad 50k, gdzie nie powstały żadne strony www, to zwykłe karuzele podatkowe, szwindel, a nie prawdziwy zarobek. Sorry w twoje sprzedaże domen też nie wierzę... Szkoda strzępić ryja

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, nazwadomeny napisał:

... to były pseudo sprzedaże, aby sobie zrobić sztuczne koszty w działalności gospodarczej,  po czym odzyskać podatek...

23 minuty temu, nazwadomeny napisał:

... to zwykłe karuzele podatkowe, szwindel, a nie prawdziwy zarobek. (...)  Szkoda strzępić ryja


Skoro już o tym strzępieniu piszesz. Zanim za bardzo rozkręcisz się w swych publicznych oskarżeniach, proponuję zapoznać się z art. 212 kodeksu karnego

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minut temu, nazwadomeny napisał:

Jakoś w twoją strategię i w twoje zarobki nie wierzę [...]

 

Opisałem tylko jeden z losowych elementów. Nie napisałem ani słowa o mojej strategii ani moich zarobkach więc nawet nie ma w co wierzyć :D

 

30 minut temu, nazwadomeny napisał:

[...] może zarobiłeś 100zł [...]

 

Oczywiście, że zarobiłem 100 zł. Tutaj się z Tobą zgadzam.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×