Jump to content
Czyzis

Domenowe plany i porady na rok 2021

Recommended Posts

Zapraszam do dyskusji o tym jak Szanowni Koledzy i Koleżanki widzą perspektywy na rynku domen internetowych (w skali globu).

Być może nie ma już nic do zrobienia, mam jednak wrażenie, że coś pomijamy ufając zbyt mocno rzeczywistości kreowanej przez media propagandowe.

Ostatni rok przyśpieszył, wiele technologicznych rozwiązań jest aktualnie potrzebnych do wsparcia pracy zdalnej, automatyzacji, wykorzystując sztuczną inteligencję,

jakie wobec tego będzie to miało konsekwencje na przyszły rok i kolejne lata?

 

Z jednej strony IOT, miliardy numerów IP,  nie potrzebujących domen, nowe interfejsy, np audio od potentatów, gdzie domeny również nie są potrzebne końcowemu użytkownikowi, można tak wymieniać, ale z drugiej strony, wiele ludzi musi korzystać z własnej strony WWW, gdyż tworzą nowe rozwiązania, których nie można łatwo zaimplementować na popularnych platformach, dochodzi do tego branding.

Ilu ludzi obecnie może na jednej stronie typu "landing page"  + domena generować odpowiednie przychody?

 

Temat szeroki, dlatego zachęcam do podzielenia się pomysłami leżącymi w domenach, gdzie można je wykorzystać.

Mam swoje pomysły, z którymi się chętnie podzielę, ale najpierw proszę o propozycje z forum.

 

Dziękuję :)

 

Edited by Czyzis
poprawa wypowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, szmiko said:

Google do spółki z social media zrównają ten biznes z ziemią ;)

to jest pomysł czy przepowiednia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/12/2020 at 12:50 PM, Czyzis said:

Ilu ludzi obecnie może na jednej stronie typu "landing page"  + domena generować odpowiednie przychody?

 

 

Proponuje zabrać się do roboty a nie myśleć schematami "landing page generująca przychody"

Jak mówią górale: z gówna bata nie ukręcis

 

Albo jak ja powtarzam.. sukces jest możliwy gdy zaoszczędzasz klientowi czas albo pieniądze.

Domena jest następcą numeru telefonu... cała reszta zależy od tego jak jest wykorzystana. 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

17 godzin temu, Alex napisał:

Proponuje zabrać się do roboty a nie myśleć schematami "landing page generująca przychody"

 

Wynika z tego że takie Ceneo.pl powinno skasować wszystkie podstrony w Google z którego mają 99% ruchu. Bo tak doświadczeni użytkownicy z wieloletnim stażem na forum jak TY i @pb twierdzą że SEO nie ma sensu :lol: Kolejnym oczywistym krokiem powinna być zamiana tej domeny na generyka, ponieważ @pb uważa iż takie domeny jak Ceneo czy Olx również nie mają sensu ;)

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

@pb twierdzą że SEO nie ma sensu :lol: Kolejnym oczywistym krokiem powinna być zamiana tej domeny na generyka, ponieważ @pb uważa iż takie domeny jak Ceneo czy Olx również nie mają sensu ;)

 

Niczego takiego nigdy nie mówiłem, coś źle zanotowałeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Alex said:

Proponuje zabrać się do roboty a nie myśleć schematami "landing page generująca przychody"

Tak, to był skrót myślowy, ale do tego zmierza internet usług i produktów, ma być prosto, transparentnie najlepiej na jednej stronie, tak jak piszesz:

23 hours ago, Alex said:

Albo jak ja powtarzam.. sukces jest możliwy gdy zaoszczędzasz klientowi czas albo pieniądze.

 

Obecnie jestem w trakcie budowanie ekosystemu rozwiązań dla wielu społeczności:

+ programistów

+ providerów usług

+ artystów (grafików, muzyków, itd)

+ reklamodawców

 

Polega to na budowaniu modularnych aplikacji ze współdzielonych mediów i gotowych submodułów.

Zobaczymy za kilka tygodni...

 

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, pb said:

 

Niczego takiego nigdy nie mówiłem, coś źle zanotowałeś.

@pb jesteś już drugą osobą, która przypadkiem tutaj wkleiła odpowiedź do wątku drugiego, gdzie trwa obszerna dyskusja,

zapraszam do komentarza, bo zmierzam do współpracy również z Tobą w zakresie rejestracji domen jako reseller, mam nadzieję, że będzie taka współpraca możliwa.

Piszę o tym tutaj, ponieważ myślę, że warto otworzyć rynek rejestracji również dla domainerów, którzy mogliby być pośrednikami w sprzedaży domen od innych rejestratorów, co o tym myślisz?

Niektórzy domainerzy mogliby za pomocą swoich domen sprzedawać również domeny z Twojej platformy,

widzisz w tym sens?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardzo poważny projekt, który nie ma 10K PLN na przedpłatę rejestracji dla NASK. @Czyzis, tylko napisz czy kupiłeś już domenę, bo projekt legnie w gruzach na etapie negocjacji w tym zakresie, jak było w przypadku wyceny domen :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Czyzis napisał:

jesteś dodany do ignorowania, nie mogę Tobie pomóc.


To już słyszałem i za każdym razem ignor Ci się w magiczny sposób popsuł, zupełnie tak samo jak i Twoim kolegom z forumowego marginesu.  Ponadto zdradzę ci w sekrecie iż mam głęboko w doopie opinie jakiś nieudaczników którzy sami w życiu nic nie zrobili oraz ich ignory i wielkie projekty z kapitałem 50 PLN. Ale przynajmniej jest z czego się pośmiać ;)

 

@pb - widzę iż nie lada gratka Ci się trafiła i gruba kasa na horyzoncie - You're the chosen one :lol:

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę pomóc, bo nie wiedzę nic ponadto co widać, w tych powiadomieniach w prawej kolumnie, ot niedoskonałość tego forum :)

image.png.d17abd5d7dbd4c75e3cc89869f301fbc.png

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Czyzis - pewnie zrzut ekranu z tematu który wkleiłeś w innym wątku też był w tych powiadomieniach cooo ? hahaha

Odnoszę wrażenie iż wydaje Ci się iż wszyscy są tak głupi jak Ty zdajesz się być "mądry" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.png.9ad64a8d9d965249bde109377b235ff7.png

 

z uwagi na to, że piszesz w wątku założonym przez mnie, odpowiem:

to była wiadomość zapisana przez mnie i link miałem zapisany, zrobiłem screen, specjalnie aby upamiętnić chorego psychicznie użytkownika forum, gdyż to rzadkość, ale się zdarza.

cieszę się, że koledzy pomagają Tobie w terapii, też Tobie życzę sił, abyś nie przestał wierzyć, że kiedyś wrócisz do zdrowia, trzymam kciuki.

 

Jeszcze niecały rok temu miałem powody Tobie wierzyć, ale teraz już nikt nie musi, bo sam wystawiasz sobie świadectwo, tym co piszesz i czego nie robisz.

Szkoda, że masz tak złe zdanie o innych ludziach, szkoda dla Ciebie, bo sam widać masz problem ze sobą, mimo wszystko życzę zdrowia.

 

*Nie jestem lekarzem z zawodu, ale przed użyciem leku zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Do administracji tego forum: gdy już zostanie usnięte konto użytkownika, którego dotyczą te wiadomości w tym wątku, proszę je również usunąć. dziękuję.

Edited by Czyzis
dodałem Disclaimer

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Czyzis napisał:

z uwagi na to, że piszesz w wątku założonym przez mnie

 

To zgraj sobie ten wątek na pendrive bo jeszcze przez przypadek ktoś go skasuje i cały biznes plan szlag trafi ;)

A krętacze i oszuści zawsze mają ze mną pod górkę i nie mogą tego znieść podobnie jak TY.

I dlatego Twoja opinia tyle mnie interesuje co zeszłoroczny śnieg.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu tego co już mam gotowe:

 

1. Platforma domenowo-hostingowo-usługowa:

a. dla klientów końcowych: zakup domen, ewentualnie hostingu/vps/cloud, jest opcja wykorzystanie usług zewnętrznych

b. dla każdego: sprzedaż domen z kup teraz i aukcje

b. reseller domen i usług na własnych domenach, to oferta dla Was Domainerzy, wystarczy przekierowanie przez CNAME i sprzedajecie usługi a nie reklamy.

c. provider własnych usług i realizowanych przez własnych pracowników

 

2. Platforma, którą obecnie testuję i będzie oficjalnie dostępna 1.1.2021

Jeśli chodzi o domeny, to nie mamy zamiaru być partnerem NASK, obecnie mamy API do hexonet, to współpraca w ramach zarządzania i transferu domen.

To nie jest konkurencja do Premium, czy Aftermarket, które zajmują się giełdą domen w ogóle i mają też usługi hostingowe, wręcz przeciwnie, chcemy być partnerem, wszystkich, którzy chcą zwiekszyc efektywność sprzedaży, nie będziemy zajmować się sprzedażą domen premium, bo chcemy skupić się na uzupełnieniu rynku a nie konkurowanie z obecnymi providerami domen czy usług hostingowych, ale musimy je mieć w ofercie, aby dać szasnę tym, którzy będą dopiero wchodzić na rynek i będą potrzebowali pomocy, przy zakupie domeny czy serwera pod wordpressa

 

3. Jaki jest cel naszej platformy?

Wsparcie usługobiorców i usługodawców w obszarze technologicznym, czyli chcemy sprzedawać usługi supportu, helpdesk profesjonalistów: programistów, administratorów, grafików, marketingowców.

Rozliczanie za godziny, zakup w postaci subskrypcji.

 

4. Jakie są korzyści z używania naszej platformy?

Wykonanie usługi przez freelancerów, zatrudnionych przez naszą firmę, dzięki temu mamy wpływ na realizację a nie tylko  na transakcje.

Zapewniamy kontrakty, podpisy elektroniczne i wsparcie prawnika.

CORE biznesu w tym otoczeniu technologicznym to sprzedaż czasu naszej obsługi technicznej i wykonywanie krótkoterminowych usług (ewentualnie projektów). Ponieważ chcemy wypełnić niszę, chcemy specjalizować się w krótkoterminowych zadaniach.

 

5. Jakie są obecnie możliwości na rynku?

Gdy ktoś szuka freelancera do wykonania zlecenia, to ma kilka platform do wyboru.

Jednak nie wie ile to potrwa i czy usługa zostanie wykonana zadowalająco.

Dlatego uważam, że jest miejsce na świecie na jeszcze jedną firmę i platformę, która będzie zajmowała się

dostępem do usług, niezależnie od providera i będzie dostarczała rąk do pracy.

 

6. Brak opłat w roku 2021

W tej chwili jest dostępny testowy serwis w domenie .pl , jest dostępna głównie w języku angielskim i tłumaczenia są w trakcie, tak aby każdy Polski użytkownik internetu miał dostęp do naszego supportu.

W roku 2021 platforma nie będzie pobierała żadnych opłat (pośrednictwa), czy to za sprzedaż domen, czy reseller'a, czy za zlecenia/wykonanie usług.

Jedyne opłaty będą pobierali partnerzy: resellerzy w ramach współpacy za % w transakcjach pomiędzy wykonującym usługę a klientem. Sama platforma w fazie poczatkowej musi być dobrze przetestowana, dlatego zamiast czekać, staramy się już teraz (od 01.01.2021) zachęcić do korzystania i jeszcze lepszego dostsosowania do potrzeb każdej ze stron.

 

Będę wdzięczny za krytykę... wolę ją usłyszeć teraz niż za rok :)

 

Jeśli macie w planach wykonanie jakiegoś projektu to w 2021 roku (dzięki naszej platformie) znajdziecie wykonawców i sprzedawców.

 

 

 

 

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 12.11.2020 o 19:01, szmiko napisał:

Google do spółki z social media zrównają ten biznes z ziemią

Social media zgodzę się, ale czemu Google miałoby zależeć na ograniczeniu handlu domenami?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 14.12.2020 o 11:11, Czyzis napisał:

Wracając do tematu tego co już mam gotowe:

 

1. Platforma domenowo-hostingowo-usługowa:

a. dla klientów końcowych: zakup domen, ewentualnie hostingu/vps/cloud, jest opcja wykorzystanie usług zewnętrznych

b. dla każdego: sprzedaż domen z kup teraz i aukcje

b. reseller domen i usług na własnych domenach, to oferta dla Was Domainerzy, wystarczy przekierowanie przez CNAME i sprzedajecie usługi a nie reklamy.

c. provider własnych usług i realizowanych przez własnych pracowników

 

2. Platforma, którą obecnie testuję i będzie oficjalnie dostępna 1.1.2021

Jeśli chodzi o domeny, to nie mamy zamiaru być partnerem NASK, obecnie mamy API do hexonet, to współpraca w ramach zarządzania i transferu domen.

To nie jest konkurencja do Premium, czy Aftermarket, które zajmują się giełdą domen w ogóle i mają też usługi hostingowe, wręcz przeciwnie, chcemy być partnerem, wszystkich, którzy chcą zwiekszyc efektywność sprzedaży, nie będziemy zajmować się sprzedażą domen premium, bo chcemy skupić się na uzupełnieniu rynku a nie konkurowanie z obecnymi providerami domen czy usług hostingowych, ale musimy je mieć w ofercie, aby dać szasnę tym, którzy będą dopiero wchodzić na rynek i będą potrzebowali pomocy, przy zakupie domeny czy serwera pod wordpressa

 

3. Jaki jest cel naszej platformy?

Wsparcie usługobiorców i usługodawców w obszarze technologicznym, czyli chcemy sprzedawać usługi supportu, helpdesk profesjonalistów: programistów, administratorów, grafików, marketingowców.

Rozliczanie za godziny, zakup w postaci subskrypcji.

 

4. Jakie są korzyści z używania naszej platformy?

Wykonanie usługi przez freelancerów, zatrudnionych przez naszą firmę, dzięki temu mamy wpływ na realizację a nie tylko  na transakcje.

Zapewniamy kontrakty, podpisy elektroniczne i wsparcie prawnika.

CORE biznesu w tym otoczeniu technologicznym to sprzedaż czasu naszej obsługi technicznej i wykonywanie krótkoterminowych usług (ewentualnie projektów). Ponieważ chcemy wypełnić niszę, chcemy specjalizować się w krótkoterminowych zadaniach.

 

5. Jakie są obecnie możliwości na rynku?

Gdy ktoś szuka freelancera do wykonania zlecenia, to ma kilka platform do wyboru.

Jednak nie wie ile to potrwa i czy usługa zostanie wykonana zadowalająco.

Dlatego uważam, że jest miejsce na świecie na jeszcze jedną firmę i platformę, która będzie zajmowała się

dostępem do usług, niezależnie od providera i będzie dostarczała rąk do pracy.

 

6. Brak opłat w roku 2021

W tej chwili jest dostępny testowy serwis w domenie .pl , jest dostępna głównie w języku angielskim i tłumaczenia są w trakcie, tak aby każdy Polski użytkownik internetu miał dostęp do naszego supportu.

W roku 2021 platforma nie będzie pobierała żadnych opłat (pośrednictwa), czy to za sprzedaż domen, czy reseller'a, czy za zlecenia/wykonanie usług.

Jedyne opłaty będą pobierali partnerzy: resellerzy w ramach współpacy za % w transakcjach pomiędzy wykonującym usługę a klientem. Sama platforma w fazie poczatkowej musi być dobrze przetestowana, dlatego zamiast czekać, staramy się już teraz (od 01.01.2021) zachęcić do korzystania i jeszcze lepszego dostsosowania do potrzeb każdej ze stron.

 

Będę wdzięczny za krytykę... wolę ją usłyszeć teraz niż za rok :)

 

Jeśli macie w planach wykonanie jakiegoś projektu to w 2021 roku (dzięki naszej platformie) znajdziecie wykonawców i sprzedawców.

 

 

 

 

Platforma, o której pisałeś miala być gotowa 1.1.2021. Coś udało się uruchomić?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Karma said:

Platforma, o której pisałeś miala być gotowa 1.1.2021. Coś udało się uruchomić?

dziękuję za odświeżenie, tak system jest dostępny ale nie jest tak atrakcyjny od strony biznesowej bym go tutaj przedstawiał z nazwy domeny,

wstrzymam się jeszcze miesiąc do momentu, kiedy użyteczność będzie atrakcyjniejsza dla szerszego grona domainerów.

To nie jest tylko jeden serwis, ale na potrzeby domainingu wystarczy na razie jeden z odpowiednią integracją, zakładam na pierwszym etapie tylko wykorzystanie domeny poprze konfigurację DNS, do odsprzedaży usług.

 

Jestem w trakcie zlecania modułu do integracji z aftermarket i premium.

Zależy mi na głębszej integracji, która będzie pozwalała na wykorzystanie wybranych domen poprzez API, bez potrzeby ich transferowania,

gdyż na samym początku zależy mi na możliwości wykorzystania domeny, która normalnie będzie wystawiona na sprzdaż w w/w portalach do reklam/odsprzedaży usług bezpośrednio pod własną domeną (marką)

 

Jakiego usługodawcę powienienem najpierw zintegrować?

 

 

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Czyzis napisał:

dziękuję za odświeżenie, tak system jest dostępny ale nie jest tak atrakcyjny od strony biznesowej bym go tutaj przedstawiał z nazwy domeny,

wstrzymam się jeszcze miesiąc do momentu, kiedy użyteczność będzie atrakcyjniejsza dla szerszego grona domainerów.

To nie jest tylko jeden serwis, ale na potrzeby domainingu wystarczy na razie jeden z odpowiednią integracją, zakładam na pierwszym etapie tylko wykorzystanie domeny poprze konfigurację DNS, do odsprzedaży usług.

 

Jestem w trakcie zlecania modułu do integracji z aftermarket i premium.

Zależy mi na głębszej integracji, która będzie pozwalała na wykorzystanie wybranych domen poprzez API, bez potrzeby ich transferowania,

gdyż na samym początku zależy mi na możliwości wykorzystania domeny, która normalnie będzie wystawiona na sprzdaż w w/w portalach do reklam/odsprzedaży usług bezpośrednio pod własną domeną (marką)

 

Jakiego usługodawcę powienienem najpierw zintegrować?

 

 

Ok. To proszę o info jak już coś będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Czyzis said:

dziękuję za odświeżenie, tak system jest dostępny ale nie jest tak atrakcyjny od strony biznesowej bym go tutaj przedstawiał z nazwy domeny,

wstrzymam się jeszcze miesiąc do momentu, kiedy użyteczność będzie atrakcyjniejsza dla szerszego grona domainerów.

To nie jest tylko jeden serwis, ale na potrzeby domainingu wystarczy na razie jeden z odpowiednią integracją, zakładam na pierwszym etapie tylko wykorzystanie domeny poprze konfigurację DNS, do odsprzedaży usług.

 

Jestem w trakcie zlecania modułu do integracji z aftermarket i premium.

Zależy mi na głębszej integracji, która będzie pozwalała na wykorzystanie wybranych domen poprzez API, bez potrzeby ich transferowania,

gdyż na samym początku zależy mi na możliwości wykorzystania domeny, która normalnie będzie wystawiona na sprzdaż w w/w portalach do reklam/odsprzedaży usług bezpośrednio pod własną domeną (marką)

 

Jakiego usługodawcę powienienem najpierw zintegrować?

 

 

NAZWA.pl

Solidnie, uczciwie i tanio.

  • Haha 2
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, szmiko napisał:

NAZWA.pl

Solidnie, uczciwie i tanio.

 

Z tym to się musisz zgłosić do programu  "Mam Marzenie"...

:P

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×