Jump to content
Czyzis

Domenowe plany i porady na rok 2021

Recommended Posts

OK, to zintegruję premium i aftermarket, żeby było łatwiej zacząć współpracę, z testami będzie to trwało kilka tygodni, gotowe będzie w marcu.

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6.02.2021 o 17:53, Czyzis napisał:

będzie to trwało kilka tygodni, gotowe będzie w marcu.

 

 

ohreally.jpg.87e086e4e671ac599f975b4dd6ae9822.jpg

 


Zaiste to będzie prawdziwe wejście smoka - Czyzis Corporation zmieni ten rynek nie do poznania i już nic nigdy nie będzie takie jak było ...

Zaprawdę powiadam Wam domainerzy ze wszystkich krajów - klękniecie z wrażenia, czuwajcie bo chwila jest bliska gdy koszyk niewypałów zacznie przynosić grube miliony :lol:

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, łukasz napisał:

nie działa mi jednak jedna strona - domeniacz.pl ...

 

Naprawdę ? Wykonaj następujące kroki a zacznie Ci działac:

  1. Otwórz przeglądarkę internetową
  2. Wpisz adres http://domeniacz.pl

Bo po co masz się ośmieszać, co nie ? :lol:


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, łukasz napisał:

Z tego co czytałem miał wystartować serwis przechwytujący który zmiecie konkurencję, czyżbyś zatrudnił Michała Plebana do szpachlowania ścian i tym mykiem przymierzał się do ich wykoszenia? ;)


Wybacz, ale nie przypominam sobie abyś zgłosił się do testów, jaki to konkretnie był nick ? <_<

 

Co do Michała Plebana - pytanie swoje skieruj do obecnego abonenta domeny, albowiem została ona przezemnie skasowana tuż przed jej wygaśnięciem a to że ktoś znalazł nowe jej znaczenie zupełnie mnie nie interesuje ale dzięki popularności mojego nicka nowy abonent troszkę ruchu będzie miał.

 

Zresztą o ile pamiętam to Czyzis podobnie jak Ty również płakał że serwis nie działa a identycznie jak Ty nie zgłosił się do testów.

Musisz zrozumieć Łukasz że biznes ma przynosić zyski, a ten który nie przynosi czy też odnośnie którego są przesłanki iż będzie mało rentowny w stosunku do kosztów, zmiata się ze stołu bez mrugnięcia okiem aby nie tracić czasu i środków finansowych.

 

A koszty są znaczne, albowiem aby zapewnić bezpieczeństwo usługi sam projekt działał na 4-ch serwerach (3xDNS) + potężny serwer na sam serwis i serwery na które w razie potrzeby można by było go przełączyć aby uzyskać płynność usługi niezależnie od sytuacji. Pomimo iż firma nie znajduje się w Polsce (i ja również), we Whois były dostępne 2 linie telefoniczne w strefie numeracyjnej Warszawy i Krakowa aby klient zawsze mógł liczyć na fachową i rzeczową pomoc nie narażając go na straty związane z międzynarodowymi połączeniami. Po prostu półka wyżej od czegokolwiek co znajduje się na polskim rynku - a to tylko skromny przykład mojego podejścia do biznesu.

 

Ale, biorąc pod uwagę znikome zainteresowanie, napisałem już kiedyś "To już jest koniec i nie ma już nic, możecie już iść" 

 

Mea culpa, że zlitowałem się nad licznymi płaczami na tym forum, bo zanim zostałem Partnerem NASK i opracowałem cały system, przeczytałem masę wątków na tym forum, albowiem chcąc wypuścić lepszy produkt musi on być pozbawiony wad konkurencji, które skrupulatnie spisałem i dopiero na tej podstawie powstał cały system.

 

To tak w skrócie ;)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/18/2021 at 1:32 PM, łukasz said:

Z tego co czytałem miał wystartować serwis przechwytujący który zmiecie konkurencję, czyżbyś zatrudnił Michała Plebana do szpachlowania ścian i tym mykiem przymierzał się do ich wykoszenia? ;)

Nie wiem do kogo to pytanie?

ja tu tylko developuje, to chyba o d**niacz'a chodzi, to on miał zmiecić konkurencję?

 

 

Moja propozycja dotyczy uzupełnienia rynku o nowe usługi:

Application Platform as a Service (aPaas)

To wszystko trwa za co kolejny raz przepraszam, bo miał być styczeń, marzec, ....

 

Jestem na razie sam z tym wszystkim i jak mam do wyboru bieżące korzyści a ewentualne, potencjalne korzyści w przyszłości to wybieram to pierwsze.

Nie musze ryzykować i nie będą tego robił, dopóki usługi będą przetestowane przez pierwszych klientów.

Mnie interesuje rynek globalny, ale od czegoś trzeba zacząć i nie chcę zniechęcać do siebie klientów.

 

Gdybym dziś wystartował, musiałbym zatrudnić osoby do obsługi klientów, adminów, inwestować w marketing, itd

a zanim do tego dojdzie infrastruktura musi być gotowa a usługi przetestowane,

ostatnio popularne są pożary serwerów dlatego trzeba przywracać szybko backup-y z różnych lokalizacji, itd.

 

Na wszystko przyjdzie czas, bo ten serwis jest częścią czegoś większego, dlatego jak powiem A, to będę musiał od razu zaangażować większą cześć partnerów, pracowników, itd.

Rok 2021 jeszcze nie minął i nikt inny nie podzielił sie sensownym pomysłem, czymś nowym, więc czuję się spokojny o ewentualną konkurencję.

 

 

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Czyzis Ogarnij się i spójrz prawdzie w oczy:

 

  1. Kisisz się na tym forum już od 14 lat i co w tym czasie zrobiłeś dla społeczności tego forum ? 
  2. Ostatni Twój "wielki projekt" legł w gruzach albowiem @keyword nie chciał Ci sprzedać domeny za 50 zł.
  3. "obecnie mamy API do hexonet" - I z Hexonetem chcesz podbijać świat ? :lol: Wiesz jakie Hexonet ma limity ? "Panie Januszu, może Pan już sprawdzić dostępność domeny MegaFrajer.pl"
  4. " jak mam do wyboru bieżące korzyści a ewentualne .. to wybieram to pierwsze" - Słusznie, bo bujając w obłokach zaraz nie będziesz miał co jeść 
  5. "ostatnio popularne są pożary serwerów dlatego trzeba przywracać szybko backup-y" - To nie wiedziałeś o tym wcześniej ? I TY chcesz oferować hosting ? Proszę, nie rozśmieszaj mnie.
  6. "Rok 2021 jeszcze nie minął" - A XXI wiek dopiero co się zaczął.
  7. "dlatego jak powiem A..." A to już mówiłeś kilka razy
  8. "będę musiał od razu zaangażować większą cześć partnerów, pracowników" - To w czym miałeś problem skoro już powiedziałeś "A" ? I kto zechce z Tobą współpracować, bo z tego co widzę nawet przez @pb zostałeś olany strugą moczu po tym co pokazałeś w tym wątku. A jeśli myślisz że za 50 zł zatrudnisz administratora to najwyższy czas iść po rozum do głowy.
  9. "obecnie mamy" VS "Jestem na razie sam" - To macie czy jesteś sam z wielkimi marzeniami i pustą kieszenią ?

REASUMUJĄC:

 

"Gdybym dziś wystartował" - Dziś to możesz wystartować ale do psychiatry.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz

A Ty co zrobiłeś dla społeczności tego forum? Tylko pier@#$lić i wkurzać ludzi potrafisz. To już lepiej nic nie rób.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, FlashT napisał:

A Ty co zrobiłeś dla społeczności tego forum?

 

Ja co zrobiłem ?

  1. Zlitowałem się nad płaczami części osób z tego forum dotyczących między innymi zmiany cen przechwytywania przez AM, cen odnowień, rejestracji etc etc.
  2. Zainwestowałem swój czas by przeczytać szereg postów na tym forum i spisać wszystko to co Was wnerwiało u konkurencji oraz sugestie co można zrobić lepiej.
  3. Zainwestowałęm swoje pieniądze i zostałem Partnerem NASK oraz opracowałem system do przechwytywania zarówno domen jak i również bardzo intuicyjny panel do zarządzania znaczną ilością domen w błyskawicznym tempie, pozbawionych wad konkurencji z dedykowaną wersją mobilną.
  4. Przygotowałem całą infrastrukturę łącznie z liniami telefonicznymi aby można było rozwiązać ewentualne problemy w mgnieniu oka.
  5. Dopiero na tym etapie napisałem pierwszy post na forum, gdyż należę do ludzi którzy najpierw coś robią a później mówią. Każdy głupiec robi zupełnie na odwrót.
  6. Poprosiłem osoby chętne o zgłoszenie się do testu.

 

Czy to mało ? Więc zastanów się też ile TY zrobiłeś będąc na tym forum również 14 lat i mając do tego Partnerstwo NASK.

 

Do testu zgłosiły się zaledwie 3 OSOBY i nie ma wśród nich żadnej z tych które najwięcej płączą że system nie działa, bo tylko kompletny głupiec może płakać nad rozlanym mlekiem gdy sam do tego się przyczynił. Więc pytanie powinno brzmieć: co zrobiła społeczność tego forum mając okazję naprawdę coś zmienić na tym rynku, znacząco zmniejszyć swoje koszty i podnieść swoje dochody dzięki nowatorskim rozwiązaniom niczego przy tym nie ryzykując ? A wiesz dlaczego tak się dzieje ? Powiem Ci dlaczego. Dlatego że jest szereg takich Czyzisów, nie mających ani pieniędzy ani wiedzy a jedynie obiecujących gruszki na wierzbie i później już każdy podchodzi do wszystkiego bardzo sceptycznie.

 

Więc zapamiętajcie sobie na przyszłość: GŁUPIEC najpierw mówi, MĄDRY najpierw robi.


I dlatego wątpie że kiedykolwiek ktoś zdecyduje się powtórzyć mój błąd, litując się nad upadającym ryneczkiem PL z myślą stricte o domainerach i znając tą historię. Więc płacze i pretensje kierujcie wyłącznie do siebie wzajemnie. Jak mieliście okazje się przekonać przez ostatnie 10 lat była tylko jedna osoba która miała wystarczający kapitał i wiedzę aby cokolwiek łapać na tle konkurencji. Był nią @tmi - administrator tego forum. I zgodnie z tym co napisałem - najpierw zrobił - później powiedział. Ale domenos.pl oferował tylko przechwytywanie, domeniacz.pl był strincte zaprojektowany pod domainerów z mega szybkim panelem do zarządzania nawet grubymi tysiącami domen. Mało tego, wszystkie domeny miały kluczowe informacje na temat linków, ruchu z Google etc.

 

 

5 godzin temu, FlashT napisał:

To już lepiej nic nie rób.

 

Masz to jak w banku jeśli chodzi o rynek PL.

 

Natomiast korzystając z okazji chciałbym podziękować tej skromnej grupie osób która się zgłosiła do testów. W podziękowaniu mam dla Was niespodziankę  którą będziecie mogli przetestować na rynku .COM nie ponosząc opłaty abonentowej 97 USD. Kto chce odebrać swoją nagrodę łapka w górę. Niech reszta wie, kto ma jaja a kto nie.

 

Tyle w temacie. A każdego kolejnego płaczka będe odsyłał do tego wątku albowiem nie mam zamiaru powtarzać jednego i tego samego w kółko.

 

Edited by Domeniacz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Domeniacz napisał:

Dopiero na tym etapie napisałem pierwszy post na forum, gdyż należę do ludzi którzy najpierw coś robią a później mówią. Każdy głupiec robi zupełnie na odwrót.

 


I na typ etapie popełniłeś błąd. W Twoim wypadku już lepsza byłaby pusta szeptanka. Położyłeś swój uber projekt swoją własną butą.  Dziwisz się, że odezwały się 3 osoby? Ciężko Cie człowieku traktować poważnie. Może i technicznie wymiatasz, ale odpuść sobie samodzielną promocję czy kontakt z klientem. We wszystkim jesteś up to date, nie do zagięcia, a serwis mogący zwojować rynek promujesz wyzwiskami na forum. W tym temacie masz sporo do nadrobienia, zacznij od podstaw.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeniacz, jedziesz po Czyzisie jak po łysej kobyle a twój post udowodnił dobitnie, że nie masz pojęcia ani o biznesie ani o rozwoju aplikacji. 

 

Zlitowałeś się nad polskim rynkiem? Raczej dostałeś od niego kopa. Wydaliłeś produkt którego nikt nie potrzebował i nie chciał. Gdybyś wypełnił lukę i miał dobry produkt, to miałbyś klientów. Jesteś rozżalony, że źle oceniłeś zapotrzebowanie i stworzyłeś coś czego nikt nawet nie chciał testować. 

 

Dopiero na tym etapie napisałem pierwszy post na forum, gdyż należę do ludzi którzy najpierw coś robią a później mówią. Każdy głupiec robi zupełnie na odwrót

 

Właśnie, że jest zupełnie na odwrót. To dlatego ci się nie udało. Tylko głupiec tworzy coś bez konsultacji z rynkiem i myśli, że mu się to potem uda sprzedać. Startupy w dzisiejszych czasach korzystają z metodologii Lean Startup w skład której wchodzą pojęcia MVP ( produkt o minimalnej koniecznej funkcjonalności) i proces rozwoju klienta. Od samego początku, na każdym etapie procesu, najważniejszym zadaniem jest walidacja produktu i pomysłów wśród potencjalnych klientów. Wg. statystyk az 90% startupów upada, więc tylko ktoś bez pojęcia najpierw "robi a potem gada". Właśnie, aby zminimalizować ryzyko porażki, najpierw trzeba gadać, znaleźć potencjalnych klientów, zaangażować ich w proces tworzenia aplikacji, dać im coś do testowania, obserwować co robią, zbierać feedback, usprawniać i proces zaczyna się od nowa. Na tym polega customer feedback loop (pętla zwrotna opinii). 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

"jedziesz po Czyzisie jak po łysej kobyle  ..." Jade po każdym, każdym kto wypisuje totalne głupoty. A wiesz dlaczego ? Dlatego że część niezorientowanych technicznie osób wierzy w takie głupoty. Głupcy mnie nie lubią, a nie lubią dlatego że mogę zamienić ich głupkowate opowiastki w pył w jedną minutę podając miażdzące argumenty których w żaden sposób nie są w stanie podważyć czego nie mogą znieść. A jak Ci już @łukasz napisał: Jak masz jaja - podważ choć jeden który podałem odnośnie Czyzisa.


" że nie masz pojęcia" - Rzecz jasna TY masz pojęcie, dlatego siedzisz w UK i raz na dziesięć lat możesz sobie pozwolić na kompa za marne 7,000 PLN czyli mniej niż najniższa krajowa w UK. Gdybyś o czymkolwiek miał pojęcie - takiego kompa kupiłbyś w jeden miesiąc albo i tydzień. Do tego byłeś na tyle nieudolny iż osobiście musiałem stracić swój czas aby znaleźć dla Ciebie porównanie parametrów. I TY chcesz pouczać kogoś kto na głupiego majestica wydaje 1,000 GBP miesięcznie ? Proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie bo jesteś jeszcze zabawniejszy niż Czyzis. Myślisz że jestem tak głupi że dopłacam do tego z pracy na etacie jak Kangur do swoich domenowych niewypałów ? Zapamiętaj sobie - wiedza praktyczna przekłada się na zysk a teoretyczna na straty, dlatego rzucając okiem na report finansowy danego egzemplarza/spółki od strzała wiem z którym typem mam doczynienia.

 

"Właśnie, że jest zupełnie na odwrót." - Podaj przykład jakiejkolwiek firmy która zapytała Cię o zdanie. Wiesz ile Google uwaliło projektów ? Zapytali Cię chociaż w jednym z nich o zdanie: https://killedbygoogle.com/ ? W którym dokładnie ? Wskaż palcem albo przestań się ośmieszać czysto teoretyczną wiedzą. Czy Jobs zapytał Cię jak ma wyglądać Iphone ? A może Facebook Cię zapytał, albo Allegro, Mbank Olx ? Kto dokładnie ? Jak nie rozumiesz jak dzisiaj się testuje aplikacje to raczej nie podpieraj się wypowiedziami trzecioligowców bo tacy mnie nie interesują. Takimi interesuje się wyłącznie plebs.

 

"Zlitowałeś się nad polskim rynkiem?" A myślałeś że ryneczek PL w kwadraciku 600x600 km to pępęk świata jeśli chodzi o domeny i zarobki na nich ? Niestety muszę Cię zmartwić, w tej kwestii to dziura zabita dechami w której nic się nie zmieniło przez ostatnie 10 lat i dlatego okazałem litość . I w tej domenowej dziurze siedzą tylko Ci którzy wyżej podskoczyć nie umieją albo są zbyt zesrani ze strachu aby choć spróbować. Ja celuję w abonentów z górnej półki oferując im rozwiązania których nie znajdziesz nigdzie indziej i które pozwalają im osiągnąć znacznie więcej niż osiąga cała reszta. Dlatego mogę wydać tysiące EUR miesięcznie a TY szczypiesz się z marnymi 7K PLN raz na 10 lat na podstawowe narzędzie do swojej pracy, siedząc do tego w UK i filozofując na forum odnośnie tematów o których nie masz pojęcia.

 

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tysiące euro miesięcznie, dziesiątki cennych robo-godzin na projekt i tyle samo na antyreklamę na forum. Jakbyś wiedział co robisz, to poświęciłbyś równowartość tych ostatnich na speca, a nawet choćby zwykłego copywritera, co by przerabiał Twoje opryskliwe teksty na coś nadającego się do publikacji. 

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) nie spodziewałem się "takiego zainteresowania"

Doceniam naszych operatorów domen, zwłaszcza AM który ostatnio wprowadził kilka nowości, Premium lubię za dobre relacje, szybką reakcję i specyfikę.

Tak jak wspomniał @przemowild, chodzi o lean management, devops, MVP, modularyzację

Oferowanie tego co już jest popularne nie ma sensu, teraz liczy się dostosowywanie oferty spersonalizowanej pod klienta i nie jest to łatwe, dlatego postanowiłem działać sam.

Daję sobie czas, aby znaleźć kilka zmodularyzowanych rozwiązań, bo muszę mieć możlwiość zmiany, dostosowania oferty.

 

Do pokrycia kosztów potrzeba sprzedaży miesięcznie w abonamenice kilkuset apek, najlepiej aby każdy klient miał ich kilka.

Zrezygnować z obecnych dochodów mógłbym na poziomie kilkutysięcy aplikacji miesięcznie, wtedy była by szansa utrzymać dwóch ludzi do projektu na stałe.

To budżetowe rozwiązanie chmurowe dla mas, dlatego nie będzie dużych marż, dzięki czemu będzie można pokryć sensowną część rynku i mieć konkurencyjną ofertę w szybszym tempie.

 

W branży technologicznej potrzebna jest wiedza a ona pochodzi z doświadczenia, zwłaszcza w kontekście najnowszysch rozwiązań, dlatego nie chcę się angażować w handel.

Mógłbym oczywiście już dziś sprzedawać różne usługi jak domeny, hosting, usługi innych dostawców, ale postanowiłem tego nie robić, by nie tracić czasu, bo mam inne źródła dochodów, dlatego to opóźnienie.

Celem istnienia tej oferty nie jest stworzenie konkurencji dla popularnych serwisów, tylko uzupełnienie tej części w której spotykają się:

  • provider
  • domainer
  • software devleoper
  • founder
  • customer
Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Domeniacz said:

" że nie masz pojęcia" - Rzecz jasna TY masz pojęcie, dlatego siedzisz w UK i raz na dziesięć lat możesz sobie pozwolić na kompa za marne 7,000 PLN czyli mniej niż najniższa krajowa w UK. Gdybyś o czymkolwiek miał pojęcie - takiego kompa kupiłbyś w jeden miesiąc albo i tydzień. Do tego byłeś na tyle nieudolny iż osobiście musiałem stracić swój czas aby znaleźć dla Ciebie porównanie parametrów. I TY chcesz pouczać kogoś kto na głupiego majestica wydaje 1,000 GBP miesięcznie ? Proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie bo jesteś jeszcze zabawniejszy niż Czyzis. Myślisz że jestem tak głupi że dopłacam do tego z pracy na etacie jak Kangur do swoich domenowych niewypałów ? Zapamiętaj sobie - wiedza praktyczna przekłada się na zysk a teoretyczna na straty, dlatego rzucając okiem na report finansowy danego egzemplarza/spółki od strzała wiem z którym typem mam doczynienia.

 

To ile wydaję na swoje hobby ma się nijak do twojej nieudolności. Co ma piernik do wiatraka? Ah no tak walenie na oślep i walka z wiatrakami to domena Don Kichota :D 
Po zakupie kamery za 20k, obiektywów, gimbala i innych akcesoriów za ponad 30k, ustaliłem sobie budżet na komputer w kwocie 7k z zamiarem jego dlaszej rozbudowy jeśli zajdzie taka potrzeba. Graczem nie jestem, nowego komputera potrzebowałem tylko do jednago zadania - obróbki filmów. W tej kwocie kupiłem sobie Apple Mini M1 które jest zoptymalizowany pod nowe kodeki wideo i bez problemu edytuje 10 bitowe filmy w 4k podczas gdy komputery za 30k dostają przy tym zadyszki. Gdybym słuchał twoich porad to zmarnowałbym tylko kasę i pewnie musiałbym nadal jechać na plikach proxy. Zgadzam się, w marnowaniu pieniędzy jesteś ekspertem. Napisz książkę: "Jak wyrzucić pieniądze w błoto, czyli jak stworzyłem aplikację dla 3 użytkowników" :D  

 

 

7 hours ago, Domeniacz said:

"Właśnie, że jest zupełnie na odwrót." - Podaj przykład jakiejkolwiek firmy która zapytała Cię o zdanie. Wiesz ile Google uwaliło projektów ? Zapytali Cię chociaż w jednym z nich o zdanie: https://killedbygoogle.com/ ? W którym dokładnie ? Wskaż palcem albo przestań się ośmieszać czysto teoretyczną wiedzą. Czy Jobs zapytał Cię jak ma wyglądać Iphone ? A może Facebook Cię zapytał, albo Allegro, Mbank Olx ? Kto dokładnie ? Jak nie rozumiesz jak dzisiaj się testuje aplikacje to raczej nie podpieraj się wypowiedziami trzecioligowców bo tacy mnie nie interesują. Takimi interesuje się wyłącznie plebs. </quote>

 

Wybrałeś sobie fatalny przykład. Google stosuje metodologię Lean a jej autor jest częstym gościem na Googlowskich eventach. Różnica pomiędzy tobą a Google jest taka, że oni utrzymują tylko projekty mające szanse bycia liderem rynku. Średniaki idą pod nóż. Większość z tych aplikacji prawdopodobnie nadal by istniała gdyby należały do kogo innego. Taki gościu jak ty byłby w siódmym niebie mając apkę, która dla Googla nie była warta zachodu. Poza tym Google przejmuje wiele firm w poszukiwaniu nowych talentów i technologii. Integrują rozwiązania, wchłaniają team a ich projekty idą w odstawkę. Jakbyś chociaż w minimalnym stopniu działał jak Google to nie skomlałbyś teraz. 

 

7 hours ago, Domeniacz said:


"Zlitowałeś się nad polskim rynkiem?" A myślałeś że ryneczek PL w kwadraciku 600x600 km to pępęk świata jeśli chodzi o domeny i zarobki na nich ? Niestety muszę Cię zmartwić, w tej kwestii to dziura zabita dechami w której nic się nie zmieniło przez ostatnie 10 lat i dlatego okazałem litość . I w tej domenowej dziurze siedzą tylko Ci którzy wyżej podskoczyć nie umieją albo są zbyt zesrani ze strachu aby choć spróbować. Ja celuję w abonentów z górnej półki oferując im rozwiązania których nie znajdziesz nigdzie indziej i które pozwalają im osiągnąć znacznie więcej niż osiąga cała reszta. Dlatego mogę wydać tysiące EUR miesięcznie a TY szczypiesz się z marnymi 7K PLN raz na 10 lat na podstawowe narzędzie do swojej pracy, siedząc do tego w UK i filozofując na forum odnośnie tematów o których nie masz pojęcia.


Nie okazałeś litości, bo w biznesie nie ma litości. Liczy się rachunek zysków i strat. Jeśli ty zaczynasz jakiś biznes z litości to jesteś kompletnie niedojrzały. Ty w ogóle żyjesz w jakimś wyimaginowanym świecie iderwany od rzeczywistości.

No to tyle, mój czas jest zbyt wiele warty abym go marnował na dyskusje z trollem. Twój czas jest nic nie warty dlatego możesz sobie siedzieć godzinami na forum wyrzygując na ludzi swoimi frustracje Ja już wolę ten czas spędzić z dzieckiem. Adios.   

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, łukasz said:

Ale ich po kątach rozstawiasz :wub: jak nie na słoneczko to do dzieci... bo przecież polemika by trwała zbyt długo - trzeba duuzo w Google szukać żeby próbować choć trochę polemizować z tak twardymi faktami.

Ps straciłem minute na posta chyba już  pójdę na słoneczko albo do dzieci :P

 

Kiedyś to tutaj sypały się bany za multikonta. Jesteś do tego stopnia żenujący Domeniacz, że sam musisz sobie popleczników wymyślać i pochwalne posty pisać. Konto "Łukasz" założone 25 lutego i wszystkie posty poza pierwszym związane są z domeniaczem :D Masz zdrowo nawalone do gara. Nie ma znaczenia z jakiego konta piszesz, twój niedowład umysłowy widać od razu jak na dłoni. Czyzisa do psychiatry wysyłasz a sam na wizyty nie chodzisz. 

Edited by przemowild
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko dodam, że łukasz to jeden z kilku forumowych trolli, których konta regularnie blokujemy co kilka dni jak na przykład przed chwilą. Mają swoje kilka minut, a później świat o nich zapomina i tak w koło.

 

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rumen

 

Dziwisz się, że odezwały się 3 osoby?  Ależ skąd, po tym jak nawet "dzień dobry" czy zwykłe "cześć" nikt nie powiedział że już o bardziej sensownej wypowiedzi nawet nie wspomnę.

 

odpuść sobie kontakt z klientem ... Nawet nie wiesz jak wiele można uzyskać dobrymi relacjami z klientem, zwłasza jeśli masz klienta z górnej półki. Ale... warto to przemyśleć i coś tutaj ulepszyć.


dziesiątki cennych robo-godzin na projekt - plus jest taki że jutro mogę wykorzystać to co było zrobione wczoraj zmieniając domenę, serwer i ccTLD, więc nie jest tak źle.

 

Generalnie mądrze piszesz @Rumen, co wyjątkowo rzadko się tu zdarza. Wnioski wyciągnięte - każdy wraca na swój plac zabaw - jedni do starych rupieci, inni do nowych wyzwań ;)
 

 

15 godzin temu, łukasz napisał:

Niech kiszą dalej swoje generyki podnosząc jeszcze co roku ceny ;) 

 

Jakby na to nie patrzeć jest to dźwignia obustronna. Klient wchodzi, pośmieje się i wychodzi i następnym razem już nie przychodzi.

I tak rok po roku kiszonek przybywa a klientów ubywa :lol:

 

 

@przemowild

 

Widzę nie zatrybiłeś, więc wyjaśniam: podaj przykład kiedy i jaki produkt Google zapytał Cię o opinie przez ostatnie 10 lat skoro tak się jarasz tym co piszesz choć zupełnie nic nie rozumiesz. Bo musisz zrozumieć Przemuś że amatorzy jarają się tym co Google mówi a profesjonaliści tym czego nie mówi ;) A jeśli chodzi o Twoje umiejętności detektywistyczne - jedynie zrobiłeś z siebie kretyna przez duże "K", właściwie to tylko rozwiałeś wszelkie wątpliwości odnośnie tego oczywistego faktu.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Domeniacz said:

 

@przemowild

 

Widzę nie zatrybiłeś, więc wyjaśniam: podaj przykład kiedy i jaki produkt Google zapytał Cię o opinie przez ostatnie 10 lat skoro tak się jarasz tym co piszesz choć zupełnie nic nie rozumiesz. Bo musisz zrozumieć Przemuś że amatorzy jarają się tym co Google mówi a profesjonaliści tym czego nie mówi ;) A jeśli chodzi o Twoje umiejętności detektywistyczne - jedynie zrobiłeś z siebie kretyna przez duże "K", właściwie to tylko rozwiałeś wszelkie wątpliwości odnośnie tego oczywistego faktu.

 

Profesjonalista? :lol: Jedyne co robisz profesjonalnie to trollowanie na tym forum. Cała reszta to totalna amatorszczyzna.. przez duże A! 

  • Profesjonalista nie stworzyłby aplikacji na którą nie ma rynku, 
  • Profesjonalista nie zacząłby biznesu 'z litości' :huh: 
  • Profesjonalista nie siedziałby na forum pełnym potencjalnych klientów poświęcając większość czasu na kłótnie z ludźmi i zrażanie ich do siebie. Tak robią tylko totalni amatorzy mający zero pojęcia o biznesie. Bierz przykład z Michaua czy PB, którzy w początkowych fazach swojego biznesu wykorzystywali to forum aby zjednać sobie klientów, zbierać pomysły, testować swoje rozwiązania i budować społeczność wokół swoich platform. 

 

"Podaj przykład jak i kiedy Google..."  Google ma bardzo dobrą metodyke jeśli chodzi o walidację rynku a co najważniejsze, Google wie wszystko o rynku. Google nie musi sie pytać Domeniacza :lol: czego ten potrzebuje, bo wie czego Domeniacz szuka, jakie strony ogląda, jakie treści lubi. Google zna trendy jak mało kto a mimo to, walidacja rynku i pomysłów to podstawa rozwoju produktu w Google. Masz tutaj kurs zrobiony przez ludzi z Google gdzie tłumaczą jak tworzą swoje produkty i jak walidują swoje pomysły. Do poziomu Google dalej ci niż do Alpha Centauri, ale może trochę tej wiedzy ci się przyklei i nie popełnisz tych samych amatorskich błędów następnym razem: https://www.udacity.com/course/product-design--ud509 i nie stracisz czasu i pieniędzy na produkt, którego nikt nie chce. 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@przemowild Spójrz prawdzie w oczy:

 

  1. Bawiąc się w detektywa, rozwiałeś wszelkie wątpliwości odnośnie faktu iż jesteś kompletnym kretynem
  2. Jak każdy trzecioligowiec piszący o czymś o czym nie ma pojęcia - nie potrafisz odpowiedzieć na banalnie proste pytanie
  3. Zachwycasz się Applem nie mając pojęcia iż 10x tańszy PC ma DOKŁADNIE TAKIE SAME PODZESPOŁY jak Apple za 200 K.
  4. Zachwycasz się sprzętem video za 500K gdzie nawet @Kangur udowodnił CI iż Twoja znajomość cen sprzętu vs możliwości jest ZEROWA, jak pkt. wyżej
  5. Zachwycasz się tym co mówi Google nie wiedząc iż takie i w pełni automatyczne rozwiązania stosuje się ponad dekadę, ale TY usłyszałeś o nich dopiero od GOOGLE, dlatego po jednym pytaniu leżysz na deskach jak Najman. A dlatego że są automatyczne NIE MOGŁEŚ odpowiedzieć na to pytanie. I dlatego zadałem takie a nie inne. A to czy jedna firma nazywa je tak a nie inaczej nie ma zupełnie żadnego znaczenia.
  6. Nazywasz rynkiem ZELEDWIE 60 osób które ma więcej niż 1,000 domen ? :lol:
  7. Nazywasz rynkiem miejsce, na którym wspomniane osoby kiszą te domeny po 20 lat ? Proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie. 60,000 domen na których odnowieniu możesz zarobić 60,000 PLN rocznie, czyli tyle ile mam z abonentu ZALEDWIE 10 klientów nie licząc już nawet wogóle domen które kupują a które swoją wartością wielokrotnie przekraczają tą liczbę.

 

 

REASUMUJĄC:


Sedo wie jakich mam klientów, TY nie.

 

Ale jak każdy głupiec masz najwięcej do powiedzenia najmniej przy tym wiedząc.

A jeśli chodzi o domeny .PL, rynkiem w Polsce jest klient który płaci za odnowienie domeny 100 zł a nie śmieszna grupka "domainerów".

 

 

Edited by Domeniacz
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze słów kilka o Google ;)

 

7 godzin temu, przemowild napisał:

 

... Google ma bardzo dobrą metodyke jeśli chodzi o walidację rynku

... Google wie wszystko o rynku

 

 

https://killedbygoogle.com jest idealnym przykładem tej "wiedzy" i "walidacji" a wyśmiewany wszędzie gofnoplus to już wisienka na torcie ;) 

 

Nie mogę wyjść z podziwu iż mając tyle danych zarówno z wyszukiwarki, Adwords, Chrome, Gmail jak i setek innych narzędzi można budować takie zajepiste niewypały i jeszcze głupkowato się tłumaczyć że nie osiągneły jakiegoś tam progu. Nie oznacza to nic innego iż metodyką którą się zachwycasz można jedynie utrzeć sobie doopsko w sraczu na gnojowisku. Bo żaden leszcz nie ma dostępu nawet do 1/100 tych danych które ma Google.


Nie zmienia to faktu iż jeśli chodzi o wyszukiwarkę oraz ściśle powiązany z nią Adwords - Google jest absolutnym mistrzem w tej kwestii. A elita SEO znalazła sposób jak tak duża firma jak Google może pracować dla maluczkich generując dla niej ogromne dochody poprzez PP. A leszczy Google wycieło dodaniem zaledwie jednego parametru do algorytmu PageRank i leszcze do dzisiaj o tym nie wiedzą.

 

Wynika to z faktu iż leszcze interesują się tym co Google mówi a profesjonaliści tym czego nie mówi. Dlatego profesjonaliści wiedzą "co w trawie piszczy" wykorzystując tą wiedzę do generowania dochodu zamiast piertolenia na forum o Leanach czy polecaniem kursików dla tępaków.

 

A jeśli chodzi o litość odnośnie domainerów w PL - to głównie satysfakcja z tego iż w 2 dni można opykać tych co siedzą na tym ryneczku 10 lat. A skoro wciąż na nim siedzą oznacza to iż wyżej podskoczyć nie mogą, zwłaszcza w kwestii przechwytywania domen - które na rynku .com generuje setki milionów dochodu ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na koniec pokaże Wam przykład jak sprytnie Google potrafi manipulować naiwniakami (czytaj: "znafcami SEŁO") ;)

 

PageRank-min.png.ece0591122641cc0ade7ef4362e88ea7.png

 

Pierwsza manipulacja polega na dodaniu 100 dodatkowych sygnałów, mających na celu zminimalizować znaczenie PageRank. W rzeczywistości, te 100 sygnałów nie jest w stanie zastąpić PageRank natomiast PageRank zastępował te 100 sygnałów bez problemu. Jednak jak tylko Janusze się połapały co w trawie piszczy Google musiało zmodyfikować algorytm PageRank. To był czas kiedy każdy Janusz z forum PiO mógł wbić do topu swoją stronkę przy pomocą SWL (systemy wymiany linków)

 

Można by pomyśleć jaki ten Gary jest wspaniałomyślny - podaje linka do algorytmu PageRank aby każdy Janusz mógł się z nim zapoznać. Jest tylko jedno "ale". Ten link kieruje ale do starej wersji algorytmu PageRank, czyli tej dzięki której Janusze wbijały do topu swoje stronki praktycznie bez żadnej wiedzy na temat SEO. O nowej ani słowa. Ani słowa na największych portalach SEŁO. W tym samym czasie te "portale" rozpisywały się jak zajepisty bost daje HTTPS i jak bardzo będzie to ważny "faktor" w przyszłości.

 

Nikt tego bostu nie widział a zachwyt nad HTTPS zakończył Gary poniższą wypowiedzią:

 

https-min.png.18091ab11fdcf571f5e0d0ec84490cfe.png

 

:lol:

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×