Jump to content
Bazyli

Coś dla Świeżaków w branży.

Recommended Posts

Przejrzałem ten "poradnik" , jednak jego wartość merytoryczna jest zerowa dla kogoś kto chce zbudować biznes czy nawet bloga z ruchem od zera i potrzebuje do tego domeny. Ani słowa o tym jaki wpływ na SEO mają domeny i jaką domenę wybrać pod konkretne zastosowanie i dlaczego. Więc przyjrzałem się tej stronce. Blog prowadzony przez kolejnego "znafcę" SEŁO, który opowiada kompletne bzdury, szukając frajerów na swoje "usługi".

 

Jego zdaniem dzisiejsze SEO to "optymalizacja pod Voice Search, wszelkie aspekty onsite i przede wszystkim elementy sieci semantycznej, na dobry początek koniecznie pod postacią danych strukturalnych."  Do tego gość twierdzi iż linkbuilding to już przeszłość. To równie mądre jak powiedzenie iż wycieraczki w samochodzie decydują o jego osiągach a silnik jest zbyteczny i należy do przeszłości.


Gdyby rzeczywiście tak było, wjazd na pierwszą pozycje w Google byłby tak prosty jak wysłanie przez SFTP dobrze zoptymalizowanej strony na serwer z byle jakim tekstem z generatora. To oczywiście kompletny absurd. No i te brednie o voice search z którego mało kto korzysta, zwłaszcza w Polsce.


To jeden z tych "znafców" SEŁO,  którego Google wyeliminowało z gry dodaniem zaledwie jednego czynnika do algorytmu PageRank. A PageRank jest tym samym co silnik w samochodzie czy też procesor w komuterze. Nic innego nie jest w stanie go zastąpić aby uzyskać równie dobre rezultaty. To właśnie dzięki algorytmowi PageRank Google stało się liderem wyszukiwania.  PageRank zawsze opierał się na linkach i to się nie nigdy nie zmieni. Natomiast to co cały czas się zmienia, to sposób wykrywania sztucznie utworzonych linków oraz określanie mocy owych linków przez algorytm PageRank. Z powodu tych zmian, a zwłaszcza zmiany w algorytmie PageRank - upadły wszystkie SWLe w Polsce, a było ich blisko 20.

 

 

Ale nic mnie tak nie rozbawiło jak fragment z powyższego bloga:

 

Cytat

I kiedy usłyszysz od „specjalisty”, że po co te dane strukturalne, to nic nie daje, oddajesz tylko dane dla Google – pamiętaj: prawdopodobnie masz do czynienia z okazem pospolitego betonu bez wyobraźni, który tak zakochał się w robieniu linków, że nie dopuszcza myśli, że jego ciepła posadka linkbuildera przepadnie niedługo w otchłani historii.


W rzeczywistości tym "pospolitym betonem" jest właśnie autor powyższego cytatu. Bo czasy kiedy "linkami" nazywało się spamowanie z  SWLi już dawno mineły i to definitywnie zakończyło przygodę z SEO autora wspomnianego bloga. A dane strukturalne nie mają ŻADNEGO wpływu na pozycję w Google. Ale jak widać stanowią niezły wabik na jeleni łącznie z sitemap.xml, robots.txt i kilkoma innymi bzdetami powtarzanymi przez kaleki SEO. A skoro o sitemap mowa, kilka zabawnych memów:

 

meme1.png.cabdda4eee6f85d9e68abe65ea297c42.png meme2.png.382aa5f58dc9c202fec10ed1def0078e.png

 

:lol: 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeniacz...Masz sporą wiedzę ale nie wszyscy ją mają...Oczywistym jest, że to nie książka Alexisa ale dla kogoś kto nawet nie wie co to takiego domena i z czym się ją je tekst jest ok...

Reszty bloga nie czytałem ale w wolnej chwili to zrobię.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bazyli, nie czepiam się tego co koleś napisał odnośnie domen, choc z punktu widzenia jaki przedstawiłem post jest bezużyteczny. Czepiam się wyłącznie bzdur odnośnie SEO. A takich stron są tysiące zwłaszcza w języku angielskim a jeszcze grubsze tysiące je linkują i w efekcie tego totalne bzdury inni biorą za pewnik. I jak tylko naczytają się tych głupkowatych teori - sami zaczynają być ekspertami i kolejna gałązka głupoty rośnie ;)  A Google z radości zaciera ręce z całą ich propagandową tubą i liczy wzrost dochodów z Adwords, bo taki był cel z założenia.

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×