Jump to content
Bazyli

Coś dla Świeżaków w branży.

Recommended Posts

Przejrzałem ten "poradnik" , jednak jego wartość merytoryczna jest zerowa dla kogoś kto chce zbudować biznes czy nawet bloga z ruchem od zera i potrzebuje do tego domeny. Ani słowa o tym jaki wpływ na SEO mają domeny i jaką domenę wybrać pod konkretne zastosowanie i dlaczego. Więc przyjrzałem się tej stronce. Blog prowadzony przez kolejnego "znafcę" SEŁO, który opowiada kompletne bzdury, szukając frajerów na swoje "usługi".

 

Jego zdaniem dzisiejsze SEO to "optymalizacja pod Voice Search, wszelkie aspekty onsite i przede wszystkim elementy sieci semantycznej, na dobry początek koniecznie pod postacią danych strukturalnych."  Do tego gość twierdzi iż linkbuilding to już przeszłość. To równie mądre jak powiedzenie iż wycieraczki w samochodzie decydują o jego osiągach a silnik jest zbyteczny i należy do przeszłości.


Gdyby rzeczywiście tak było, wjazd na pierwszą pozycje w Google byłby tak prosty jak wysłanie przez SFTP dobrze zoptymalizowanej strony na serwer z byle jakim tekstem z generatora. To oczywiście kompletny absurd. No i te brednie o voice search z którego mało kto korzysta, zwłaszcza w Polsce.


To jeden z tych "znafców" SEŁO,  którego Google wyeliminowało z gry dodaniem zaledwie jednego czynnika do algorytmu PageRank. A PageRank jest tym samym co silnik w samochodzie czy też procesor w komuterze. Nic innego nie jest w stanie go zastąpić aby uzyskać równie dobre rezultaty. To właśnie dzięki algorytmowi PageRank Google stało się liderem wyszukiwania.  PageRank zawsze opierał się na linkach i to się nie nigdy nie zmieni. Natomiast to co cały czas się zmienia, to sposób wykrywania sztucznie utworzonych linków oraz określanie mocy owych linków przez algorytm PageRank. Z powodu tych zmian, a zwłaszcza zmiany w algorytmie PageRank - upadły wszystkie SWLe w Polsce, a było ich blisko 20.

 

 

Ale nic mnie tak nie rozbawiło jak fragment z powyższego bloga:

 

Cytat

I kiedy usłyszysz od „specjalisty”, że po co te dane strukturalne, to nic nie daje, oddajesz tylko dane dla Google – pamiętaj: prawdopodobnie masz do czynienia z okazem pospolitego betonu bez wyobraźni, który tak zakochał się w robieniu linków, że nie dopuszcza myśli, że jego ciepła posadka linkbuildera przepadnie niedługo w otchłani historii.


W rzeczywistości tym "pospolitym betonem" jest właśnie autor powyższego cytatu. Bo czasy kiedy "linkami" nazywało się spamowanie z  SWLi już dawno mineły i to definitywnie zakończyło przygodę z SEO autora wspomnianego bloga. A dane strukturalne nie mają ŻADNEGO wpływu na pozycję w Google. Ale jak widać stanowią niezły wabik na jeleni łącznie z sitemap.xml, robots.txt i kilkoma innymi bzdetami powtarzanymi przez kaleki SEO. A skoro o sitemap mowa, kilka zabawnych memów:

 

meme1.png.cabdda4eee6f85d9e68abe65ea297c42.png meme2.png.382aa5f58dc9c202fec10ed1def0078e.png

 

:lol: 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeniacz...Masz sporą wiedzę ale nie wszyscy ją mają...Oczywistym jest, że to nie książka Alexisa ale dla kogoś kto nawet nie wie co to takiego domena i z czym się ją je tekst jest ok...

Reszty bloga nie czytałem ale w wolnej chwili to zrobię.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bazyli, nie czepiam się tego co koleś napisał odnośnie domen, choc z punktu widzenia jaki przedstawiłem post jest bezużyteczny. Czepiam się wyłącznie bzdur odnośnie SEO. A takich stron są tysiące zwłaszcza w języku angielskim a jeszcze grubsze tysiące je linkują i w efekcie tego totalne bzdury inni biorą za pewnik. I jak tylko naczytają się tych głupkowatych teori - sami zaczynają być ekspertami i kolejna gałązka głupoty rośnie ;)  A Google z radości zaciera ręce z całą ich propagandową tubą i liczy wzrost dochodów z Adwords, bo taki był cel z założenia.

 

 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • Śmiech na sali to jest brak zapoznania się z warunkami usługi, dzięki czemu dodatkowo marnujesz kogoś czas oczekując przy tym błyskawicznej odpowiedzi. A tymczasem w FAQ masz napisane jasno:     Niech zgadnę, iż dzięki temu nieopłacone aukcje tam nie występują. A 1,000 EUR depozytu na rynku zachodnim nie jest zaporową kwotą w tej branży.  
  • Wreszcie odezwali się z realtime. Po 3 dniach! :-) Konto nieaktywne - należy wpłacić depozyt minimum 1000 EUR, konto będzie włączone :-) Jednym słowem realtime - firma ŚMIECH NA SALI.
  • internationalairport.pl internationalairport.eu   Aukcje last minute na Aftermarket od 1zł: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2507659 https://www.aftermarket.pl/aukcja/2507655
  • Dobrze ci odpisali. Jeśli tak jak mówisz nie było monetyzacji na stronie to nie ma podstaw o roszczenia tym bardzie że usunąłeś zdjęcia. Reguluje to art. 78 i 79 Prawa Autorskiego. Roszczenie zadośćuczynienia natomiast może wystąpić gdy naruszenie było zawinione.    
  • Tak właśnie kończą Ci, którzy udając eksperta - rozpoczynają dyskusję na tematy w których mają znikome albo wręcz zerowe pojęcie. Ja nie zadaje pytań na które nie znam odpowiedzi i dlatego mogę starasić każdego kto stara się wcisnąć ciemnotę i rzekome 30 letnie doświadczenie które w rzeczywistości jest czystą fikcją, co juz na samym początku poddał w wątpliwość kolega @szogun A jedyne teorie i dyrdymały w rozpoczętej przez Ciebie kwesti - są Twojego autorstwa, rzecz jasna bez jakiegokolwiek dowodu na to co powiedziałeś.    Dlatego zostałeś wypunktowany jak mały Kazio i odchodzisz teraz z płaczkami. Po prostu zdałeś sobie wreszcie sprawę iż przez dalszą polemikę jeszcze bardziej się ośmieszysz, nie potrafiąc przy tym odpowiedzieć na banalne pytania - na które znają odpowiedź nawet osoby zajmujące się marketingiem choć kilka miesięcy. A wynika to z tego iż mają dostęp do narzędzi których Ty na oczy nie widziałeś przez rzekome 30 lat a nawet nie wiedziałeś że istnieją. Dlatego takich amatorów jak TY ogrywa się  jak dzieci we wszystkich tu wymienionych kwestiach. I powtórzę raz jeszcze: nie myl amatorskiej dłubaniny z marketingiem o którym nie masz zielonego pojęcia - co samodzielnie udowodniłeś, a ja jedynie wskazałem palcem Twoje głupkowate teorie i zabobony.    
  • Napisałem jak byk kilkukrotnie: "Część z naszych klientów uzykuje 40%+ lepsze wyniki CAC na Instagramie ... niż Google jest w stanie wykrzesać" CAC.....czyli Customer Acquisition Cost (koszt pozyskania klienta). A ty mi odpisujesz: "jeszcze bardziej się ośmieszasz, chwaląc się najpierw okropnym ruchem z Instagrama" ???    Jakim ruchem? Słowem o ruchu nie pisałem, ale najwyraźniej byłeś karmiony procą albo masz wrodzony analfabetyzm więc szkoda mojego prądu na domorosłego speca, który ma problem z czytaniem. EOT z mojej strony   
  • Jak narazie to TY walnąłeś babola kompletnym brakiem zrozumienia postawionego pytania i/lub paleniem głupa, albowiem defacto nie znasz odpowiedzi na postawione pytanie i śmiejesz się jeszcze do tego ze swojej głupoty. A przypomnę, pytanie było bardzo proste: "Podaj mi choć jedną ze stron mającą ruch z Instagrama większy niż z Google, zakładając oczywiście że ma ciut więcej niż 1 zaindeksowaną podstronę i jakiś znaczący ruch." Idąc dalej - jeszcze bardziej się ośmieszasz, chwaląc się najpierw okropnym ruchem z Instagrama a następnie rzekomą znajomością SMM (czyli marketingu w socialach), nie potrafiąc przy tym znaleźć nawet jednej strony która ma większość ruchu właśnie z Instagrama  Czym po raz kolejny udowadniasz iż Twoja znajomość również jeśli chodzi o SMM jest delikatnie mówiąc znikoma.         Po raz kolejny udowadniasz że jesteś ciemny jak grobowiec w deszczową pogodę, albowiem to że TY nie znasz takich narzędzi nie znaczy iż one nie istnieją. @szogun Ci bardzo słusznie napisał że Twoja polityka prywatności jest używana wręcz w odwrotnym celu a narzędzia która zbierają informację o ruchu z addonów przeglądarki mają głęboko w doopie ową politykę. Tylko jelenie nie mające pojęcia jak to działa klaskają z radości ciesząc się rzekomą "prywatnością", gdzie niemal na każdej stronie się zrzekasz tej prywatności akceptując pliki cookie, zwłaszcza jeśli mowa o 3rd party.   A wracając do narzędzi które rzekomo nie istnieją, bo jak twiedzisz ze swoją znikomą wiedzą: "nie ma dostępu do data-points które by określiły kanały marketingowe" - pokażę Ci jak wygląda jedna ze stron mających większy ruch z Instagrama niż z Google, miażdząc Twoje rzekome doświadczenie w marketingu i SMM na które się nieudolnie powołujesz:         Potrafisz powiedzieć co to jest za domena teoretyku SMM ? Bo właśnie dzięki mnie się dowiedziałeś że taka domena istnieje, tak samo jak dowiedziałeś się że istnieją narzędzia w których da się znaleźć to co Tobie się nie udało przez ostatnie 30 lat  Ponadto z tego co widzę, wiedza kolegi @szogun kilkukrotnie przewyższa Twoją niemalże w każdej poruszonej tu kwesti. I coraz bardziej się ośmieszasz - starając się dowieść bezradnie o Twoim rzekomym doświadczeniu które w rzeczywistości jest zwykłą amatorską dłubaniną.   Więc jaka to domena amatorze marketingu SMM ? Zrozumiałeś pytanie czy mam wyjaśnić ?    
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18671
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  Wiktoria889
  Joined
×