Jump to content
Domeniacz

Znikające posty i niewygodne fakty.

Recommended Posts

Widzę iż czas przenieść swoją aktywność na bloga który będzie miał znacznie lepszą widoczność w Google ;)

Albowiem to bardzo prymitywne zagranie @apze - kasować niewygodne fakty w nadziei iż zmieni to rzeczywistość.

Tak właśnie wygląda rynek PL i zostanie on dokładnie przezemnie opisany z uwzględnieniem takich nicków jak @keyword jak i również rzekomych sprzedażach byle gniotów za średnie xx.xxx ;)

Czas zakończyć tą maskaradę.

 

Miłego dnia.

Domeniacz.

  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem w innym wątku. Błąd techniczny. Gdybym chciał go skasować nie pisałbym do Ciebie 10 minut wcześniej, że wyedytuję Twój post.

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie szkoda Ci energii na pisanie o rzeczach, o których nie masz pojęcia? Nie lepiej stworzyć bloga na temat, w którym jesteś biegły i kreować swój wizerunek jako eksperta, zamiast pieniacza i ignoranta? :-) Liznąłeś nieco rynku .pl, nie posmakował Ci i od tamtej pory jedziesz na wszystko i wszystkich, a zwłaszcza tych z wieloletnim doświadczeniem i bogatym portfolio domen. Naprawdę fakt, że Twój pakiet domen poszedł na aukcji za jakieś grosze nie świadczy w żaden sposób o rynku domen. O aukcjach - trochę tak, moim zdaniem aukcje już od dawna nie są dobrym sposobem na sprzedaż domen, a jedynie na ich upłynnienie. No i oczywiście na zakup fajnych domen za bezcen, z czego nieraz korzystam. Ale prawdziwe sprzedaże nie mają nic wspólnego z aukcjami - trzeba wiedzieć ile domena jest warta i czekać (czasem latami) na Klienta, który widzi w niej podobną wartość. Domeny generyczne kupują ludzie, którzy wiedzą po co to robią i co z nią dalej zrobić. Nie ludzie, dla których liczy się tylko sprzedaż, nieważne pod jaką nazwą. Dla mnie robienie strony pod e-intymna czy rachuneo i promowanie swoich usług za pomocą seo czy reklam jest odpowiednikiem sprzedawczyni z bazaru, której głos niesie się na pół kilometra. Podczas gdy sklep czy firma pod domeną generyczną lub naprawdę brandową (czyli słownikową, jak kokos.pl czy apple.com itd.) wygląda prestiżowo i od razu wzbudza zaufanie - oczywiście musi to iść w parze z odpowiednią oprawą, bo jak sam mówisz (i z tym się zgadzam), sama domena to nie wszystko.

 

 

 

Edited by pb
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatkowo, tak jak pisałem w PW. W wątku znajdowały się posty użytkownika "biznesmen", które chciałem ukryć gdyż posiadał na di.pl kilka kont. Jest on założycielem wątku. Zamiast tego ukryłem wątek na około 10 minut. Gdy znalazłem problem wątek odkryłem, użytkownika "biznesmen" zablokowałem, a jego posty zostały ukryte.

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, pb napisał:

Nie szkoda Ci energii na pisanie o rzeczach, o których nie masz pojęcia?

 

6 godzin temu, pb napisał:

Dla mnie robienie strony pod e-intymna czy rachuneo i promowanie swoich usług za pomocą seo czy reklam jest odpowiednikiem sprzedawczyni z bazaru

 

To ile już biznesów Przemek stworzyłeś w ostatnich latach na generyku które da się znaleźć w Google pod słowem z tego generyka a nie tylko nazwą domeny ? Bo z tego co widzę to sam piszesz o tym o czym sam nie masz pojęcia a zarzucasz to innym. Ponadto Twoja opinia ma zerowe znaczenie dla kogoś kto buduje biznes, bo w przeciwieństwie do Ciebie to nie zbieracze generycznych muszelek z napisem PL

 

Bo jak dla mnie to właśnie Gazetki.pl które sprzedałeś są właśnie idealnym odbiciem takiego bazaru rozłożonego na jakiś bagnach, czyli na 9 stronie w Google. Rozumiem iż Godaddy które ciągle się reklamuje przez PPC to też sprzedawcy z bazaru ... Tylko że oni mają 60 milionów domen a Ty ile masz Przemek ? Kończ waść wstydu oszczędź,  bo przespałeś ostatnie 10 lat jak niedźwiedź ze swoimi generykami i dalej ganisz tych którzy Cię budzą ze słodkiego generycznego snu ;)

 

 

@apze dziwne iż nagle ktoś poczuł się urażony pomimo iż siedział w tym wątku przez dwa poprzednie dni i Ty również w nim byłeś kilka razy, a kolega "biznesmen" również pojawił się znacznie wcześniej na tym forum. I nagle został zbanowany gdy tylko rozpoczął negatywnie wypowiadać się na temat generyków PL pomimo iż wcześniej nikomu jego obecność nie przeszkadzała ;) 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Domeniacz napisał:

To ile już biznesów Przemek stworzyłeś w ostatnich 5 latach na generyku które da się znaleźć w Google pod słowem z tego generyka a nie tylko nazwą domeny ?

 

Zero i nie mam takich planów, wolę robić to, na czym się znam i co idzie mi dobrze (w tym roku wręcz wyjątkowo dobrze), czyli pozyskiwać fajne domeny i sprzedawać je z zyskiem. 

 

Cytat

Bo z tego co widzę to sam piszesz o tym o czym sam nie masz pojęcia a zarzucasz to innym.

 

W którym miejscu?

 

Cytat

Ponadto Twoja opinia ma zerowe znaczenie dla kogoś kto buduje biznes, bo w przeciwieństwie do Ciebie to nie zbieracze muszelek z napisem PL

 

Zdaje sobie z tego sprawę, podobnie jak tysiące bazarów świetnie sobie radzi, mimo że ich nie odwiedzam. Nie zamierzam nikomu zabraniać prowadzić firmy pod paskudną domeną, ale mam chyba prawo do opinii na jej temat? W sumie trafnie to ująłeś na końcu - ja jestem kolekcjonerem domen i nigdy się z tym nie kryłem. Przez większość czasu nie zależy mi na sprzedaży tej czy innej domeny, a z niektórymi to w ogóle bym się najchętniej nie rozstawał. Więc tym bardziej nie zależy mi na sprzedaży komuś, kto tej domeny nie będzie lubił co najmniej tak samo, jak ja. ;-)

 

 

 

Edited by pb
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt się nie poczuł urażony poza mną, gdyż musiałem Cię po raz drugi odkąd dołączyłeś do di.pl upomnieć i poprosić o odrobinę kultury. Dziś sam czytając po raz pierwszy Twój post uznałem go za obraźliwy i postanowiłem edytować. Dziś zerknąłem na temat i zauważyłem, że użytkownik 'biznesmen' odpowiedział sam sobie, cytuję: "No u mnie też zero ruchu, ciekawe czy kiedykolwiek rynek się podniesie, chyba internet zmienił się bezpowrotnie." - mimo, iż wyżej był tylko jego pierwszy post i nikt nie odpowiedział. To skłoniło mnie sprawdzenia czy nie zapomniał się czasem przelogować. Nie sądzisz chyba, że zablokowałem użytkownika tylko dlatego, żeby z czystym sumieniem przywrócić temat do widoku w czasie, gdy Ty zakładałeś nowy temat o znikaniu?

 

Wspomniana rozmowa samego ze sobą:

 

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:v_V3z9p0vlYJ:https://di.pl/topic/123015-podsumowanie-roku/+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-d

 

I kolejne filozoficzne pytanie jaki jest sens ukrywania tematu, by przywrócić go po kilku minutach?

 

Nadal nie mam odpowiedzi na pytanie jaki cel ma pisanie do użytkownika (pisałem do Ciebie PW na chwilę przed) z informacją, że wyedytuję 1 post, który uznałem za obraźliwy, by potem usunąć wszystko?

 

I na prawdę sądzisz, że założenie tematu w stylu "dlaczego zniknął wątek" ma taką siłę, że moderator temat przywraca go ot tak w kilka minut?

 

Na koniec najtwardszy z dowodów, który nie jest sprefabrykowanym screenem. Nawet PB widział, że temat przywróciłem wcześniej:

 

Jego odpowiedź jest z 12:45 a Twoje pytanie z 12:42. Nawet przy założeniu, że PB odszukał temat i podlinkował, następnie opublikował odpowiedź w mniej niż 2 minuty, a opublikowała się o 12:45 miałbym równą minutę, by przeczytać ten temat z Twoim ubolewaniem, następnie wymyślić przebiegły plan z zablokowaniem randomowego forumowicza biznesmen, zablokować go i odblokować temat. Niestety tak szybko nie klikam, choć mistrzowie gry w CS podobno daliby radę.

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, apze napisał:

Dziś zerknąłem na temat i zauważyłem, że użytkownik 'biznesmen' odpowiedział sam sobie, cytuję: "No u mnie też zero ruchu, ciekawe czy kiedykolwiek rynek się podniesie, chyba internet zmienił się bezpowrotnie." - mimo, iż wyżej był tylko jego pierwszy post i nikt nie odpowiedział. To skłoniło mnie sprawdzenia czy nie zapomniał się czasem przelogować.

 

Ja to odebrałem tak, że odpowiedział na brak odpowiedzi. Zadał pytanie, wszyscy go zignorowali, ale on uznał to za sygnał, że na rynku nic się nie dzieje i tego dotyczyła odpowiedź. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może masz rację i źle zinterpretowałem jego odpowiedź. Dzięki temu jednak znalazłem konto na którym doszło do nadużycia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

To ile już biznesów Przemek stworzyłeś

50 minut temu, pb napisał:

Zero i nie mam takich planów ...

 

Widzisz, aby zrozumieć zarówno potrzeby jak i możliwości klienta trzeba mieć doświadczenie również od drugiej strony. Bo wyceniać sobie można na ile się chce, ale jeśli chcesz coś sprzedać musisz rozumieć potrzeby rynku i opłacalność dla inwestora danej inwestycji. A rynek bardzo się zmienił przez ostatnie lata i to nie tylko odnośnie domen generycznych, które sporo straciły na tych zmianach.

 

 

50 minut temu, pb napisał:

mam chyba prawo do opinii

 

Oczywiście że masz. Ale nie zmienia to faktu iż inwestorów ona nie interesuje. Albowiem jak już raz pisałem - biznes prowadzi się po to by zarabiać a nie kolekcjonować domeny. Domenie nadaje wartość to co się pod nią znajduje jak i również skuteczne jej wypromowanie. Gadanie że generyk jest bardziej zaufany można wsadzić między bajki, zwłaszcza na rynku PL. Ja osobiście pierwsze co sprawdzam - kto stoi za daną domeną i jakie dana firma ma opinie - a czytam tylko negatywne opinie dzięki którym w kilka minut można poznać słabe strony danego towaru, usługi i całej firmy. Zwłaszcza iż na rynku PL przy umowach firma-firma mają zastosowania zabronione klauzule, jak na dzikim zachodzie.

 

Idąc również Twoim tokiem myślenia można by pomyśleć iż Nazwa.pl to świetna firma, bo przecież to generyk, taki sam jak Home.pl ;)

 


@apze Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie sprawy. A jeśli chodzi o tą "siłę" - przy rozłożeniu takiego posunięcia na dwa etapy - zaczyna to mieć sens. Oczywiście to tylko opcja i nic nie sugeruje. Ponadto w przeciwieństwie do Ciebie - nie jestem w stanie stwierdzić czy wspomniany użytkownik faktycznie miał więcej niż jedno konto. Więc z ciekawości zapytam - jak to ustaliłeś ? Bo w kwestii odpowiedzi pod pytaniem przez użytkownika "biznesmen" - zgadzam się z tym co napisał Przemek. 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Domeniacz napisał:

Widzisz, aby zrozumieć zarówno potrzeby jak i możliwości klienta trzeba mieć doświadczenie również od drugiej strony. Bo wyceniać sobie można na ile się chce, ale jeśli chcesz coś sprzedać musisz rozumieć potrzeby rynku i opłacalność dla inwestora danej inwestycji. A rynek bardzo się zmienił przez ostatnie lata i to nie tylko odnośnie domen generycznych, które sporo straciły na tych zmianach.

 

No dobrze, więc nie rozumiem potrzeb rynku i nie umiem wyceniać i przez to miałem w tym roku tylko pięćdziesiąt kilka sprzedaży zamiast kilkuset.

Rozumiem, że te potrzeby rynku, to kupowanie dobrych domen po 100 zł, bo jak nie, to się rynek obrazi i zarejestruje jakiś badziew za 10 zł? :-)

No to przepraszam, ale wolę sprzedać 50 domen po kilka, -naście, -dziesiąt tysięcy niż 500 po 100 zł, tak mi też łatwiej i mniej czasu trzeba na to poświęcić.

 

3 minuty temu, Domeniacz napisał:

Oczywiście że masz. Ale nie zmienia to faktu iż inwestorów ona nie interesuje. Albowiem jak już raz pisałem - biznes prowadzi się po to by zarabiać a nie kolekcjonować domeny. Domenie nadaje wartość to co się pod nią znajduje jak i również skuteczne jej wypromowanie. Gadanie że generyk jest bardziej zaufany można wsadzić między bajki, zwłaszcza na rynku PL. Ja osobiście pierwsze co sprawdzam - kto stoi za daną domeną i jakie dana firma ma opinie - a czytam tylko negatywne opinie dzięki którym w kilka minut można poznać słabe strony danego towaru, usługi i całej firmy. Zwłaszcza iż na rynku PL przy umowach firma-firma mają zastosowania zabronione klauzule, jak na dzikim zachodzie.

 

Rozumiem, Twoja opinia jest twojsza od mojej, ale moja jest mojsza od Twojej, więc dajmy sobie nawzajem prawo do własnych opinii, proszę Cię jedynie abyś przestał swoją opinię prezentować jako jedyną obowiązującą, bo trochę to już nudne. ;-)

 

3 minuty temu, Domeniacz napisał:

Idąc również Twoim tokiem myślenia można by pomyśleć iż Nazwa.pl to świetna firma, bo przecież to generyk, taki sam jak Home.pl ;)

 

nazwa.pl i home.pl to świetne marki i jestem przekonany że nazwy domen miały spory udział w ich zbudowaniu.

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odebrałem to jako brak przelogowania - być może jest to moje przewrażliwienie z uwagi na częstą moderację. Takie braki przelogowania i dyskusje z samym z sobą miały tu miejsce dziesiątki razy. Każdy interpretuje wypowiedzi jak mu z głowie zagra. Może jeszcze 98 osób potwierdzi Twoje i PB odczucia. Może i ja się za kilka godzin złamię i dostrzegę to drugie dno. Moje pierwsze wrażenie było jednak związane z przelogowaniem.

Sprawdziłem jak zwykle IP, które pasowało do wielu postów i kont.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, pb napisał:

nazwa.pl i home.pl to świetne marki ...

 

home-score.png.4773dfe211017f6f931058abd6afe9ef.png

 

9 pozytywnych opinii i 119 negatywnych to faktycznie, świetna marka :lol:

Niech zgadnę, że znaczna część z tych 119 osób naiwnie myślała podobnie jak TY, bo gdyby stosowali moją metodę już na dzień dobry oszczędzili by czas, nerwy i pieniądze. 

 

A z tego co pamiętam nasz kolega @FlashT jest również "zachwycony" usługami nie tylko Home.pl ale i również Nazwa.pl ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×