Jump to content
Sign in to follow this  
vul

Kilka sprzedaży z ostatnich miesięcy

Recommended Posts

marketplaces.pl 310 EUR (sedo)

cyberfuture.pl 150 EUR (sedo)

 

Poniższe .pl rejestrowane tylko pod ruch. Wszystko w premium.pl, ceny netto.

 

rmfmaxx 2 600,00 PLN

adrenalina-parktrampolin 1 900,00 PLN

paybk 1 300,00 PLN

fun-gi 900,00 PLN

lawendowy-dworek 800,00  PLN

strefaprzyjemnosci 750,00 PLN

reprapforum 650,00 PLN

tijara 490,00 PLN

  • Like 1
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vul Gdybyś założył DG to nawet z obniżoną stawką dla początkujących - ledwo stykło by Ci na ZUS, bo widzę tu zakres z niemal całego roku a nie tylko "kilku" miesięcy. Nie uwzględnia to równiez ogromnych strat domen które idą na szmelc po roku a za regnięcie trzeba z Vaciochem zapłacić i nie da się go odliczyć - bo jak bez DG ? :rolleyes: Do tego już klikukrotnie przedstawiane przez Ciebie informacje okazały się jedynie wytworem Twojej fantazji.

 

A skoro o fantazji mowa - najlepszy Twój strzał jaki widziałem - to posiadanie pół miliona domen w rezerwacji :lol: 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ledwo ale "stykłoby" :D Dziękuję również za uświadomienie mi jakie ogromne straty ponoszę co roku z powodu ręgnięcia "z Vaciochem". Masz jakieś info na czym można dobrze zarobić? Jak coś to priv. Z góry dzięki.

 

Akcja z rezerwacjami była fascynująca- żałuj, że tego nie zrobiłeś bo to jedno z ciekawszych doświadczeń domenowych. Ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma do domen żyłkę. Ja lubię sobie klikać tu i tam. Najbardziej mnie fascynuje temat domenowego ruchu i tutaj poświęcam większość energii. W wolnej chwili puszczę sobie jakiś film czy bajkę z dziećmi. Jak dopisuje pogoda to lubię wyjść na zewnątrz. Kiedyś o tym wszystkim poopowiadam więcej.

 

U Ciebie jak? Nie myślałeś żeby podszkolić j.angielski? W dobie pandemii chyba nie masz za dużo do roboty? Jeżeli się mylę to przepraszam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, vul napisał:

ogromne straty ponoszę co roku z powodu ręgnięcia "z Vaciochem".

 

Jeśli rejestrujesz rocznie 10,000 domen to różnica wynosi 23,000 zł - a więc ponad 2x tyle co kwota ze wszystkich tych sprzedaży które wymieniłeś i kwota która wystarczy na pokrycie rocznej składki ZUS w pełnym wymiarze. Chyba że rejestrujesz 3 domeny rocznie, to faktycznie - te ogromne "straty" wynoszą aż 6 zł i 90 groszy, ale coś wspominałeś o "hurcie"  więc do niego się odnoszę . Gdybyś ową działalność prowadził np. w Anglii - to z powyższego przykładu miałbyś legalnie 30,000 PLN od których również legalnie nie zapłaciłbyś ani grosza podatku i do tego dostał jeszcze zwrot VAT od sprzedanych domen. Widzisz różnicę ? 


 

 

4 godziny temu, vul napisał:

Najbardziej mnie fascynuje temat domenowego ruchu i tutaj poświęcam większość energii.

 

Jedyny problem polega na tym że w Polsce jest znikoma ilość wartościowych spadów w tej kwestii i do tego wiele osób jest nimi zainteresowanych a więc zostaje do rejestracji z palca wyjątkowy szmelc. Aby więc coś znaleźć sensownego na tym śmietnisku trzeba mieć dostęp do sporej grupy narzędzi których koszt z kolei znacznie przewyższa potencjalny zysk i do tego być rejestratorem który ma swój system do przechwytywania domen. Dlatego już dawno temu dostrzegłem tą "niszę" i poszedłem w kierunku komiaczy gdzie ilość spadów jest 30x większa niż w Polsce a grupa odbiorców setki razy większa i ze znacznie zasobniejszym portfelem. Chętnie też korzystają oni z usług abonentowych dzięki którym ich dochody znacząco rosną. A na każdym etapie możesz zarobić "kilka groszy" - od przechwycenia domeny, poprzez narzędzia na abonament a kończąc na proficie od sprzedaży. Ale jak to słusznie powiedziałeś "trzeba mieć żyłkę do domen" i nie ograniczać się jedynie do swojego podwórka ;)

 

 

 

4 godziny temu, vul napisał:

W dobie pandemii chyba nie masz za dużo do roboty? Jeżeli się mylę to przepraszam :rolleyes:

 

Skąd tak pochopny i równie bezsensowny wniosek ? Kierujesz się tym że mam czas pisać na tym forum ? Jeśli umiesz zautomatyzować różnego rodzaju procesy znacząco ograniczając przy tym możliwe problemy - ilość wolnego czasu szybko wzrasta. A jeśli do tego nie trzymasz pół dnia głowy w telefonie i kolejne pół dnia przed wielkim na całą scianę telewizorem - masz tego czasu naprawdę bardzo dużo. A jako programista z zamiłowania - Di.pl mam na wyciągnięcie ręki. I polecam sprawdzić moją metodę na zyskanie sporej ilości wolnego czasu ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Jeśli rejestrujesz rocznie 10,000 domen to różnica wynosi 23,000 zł - a więc ponad 2x tyle co kwota ze wszystkich tych sprzedaży które wymieniłeś i kwota która wystarczy na pokrycie rocznej składki ZUS w pełnym wymiarze. Chyba że rejestrujesz 3 domeny rocznie, to faktycznie - te ogromne "straty" wynoszą aż 6 zł i 90 groszy, ale coś wspominałeś o "hurcie"  więc do niego się odnoszę . Gdybyś ową działalność prowadził np. w Anglii - to z powyższego przykładu miałbyś legalnie 30,000 PLN od których również legalnie nie zapłaciłbyś ani grosza podatku i do tego dostał jeszcze zwrot VAT od sprzedanych domen. Widzisz różnicę ? 

 

Nie rozumiem po co przedstawiać takie statystyki nie znając szczegółów moich rejestracji oraz ich monetyzacji i sprzedaży. Przecież obydwoje zdajemy sobie sprawę z tego, że to co przedstawiłem to ułamek wykorzystania moich domen oraz szczątkowe sprzedaże.

No chyba, że jednak to dla Ciebie nie było takie oczywiste.

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Jedyny problem polega na tym że w Polsce jest znikoma ilość wartościowych spadów

 

Nie zgadzam się. Kwestia tego co ktoś nazywa "wartościowym spadem".

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

[...] i do tego wiele osób jest nimi zainteresowanych

 

Nie zgadzam się również- nie czuję na co dzień konkurencji w mojej niszy.

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

więc zostaje do rejestracji z palca wyjątkowy szmelc.

 

Nie zgadzam się i tutaj- 99% moich domen jest z palca i nie jest to szmelc bo cały czas na tym zarabiam. Kwestia znów tego co każdy z nas ma na myśli pisząc "szmelc".

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Aby więc coś znaleźć sensownego na tym śmietnisku trzeba mieć dostęp do sporej grupy narzędzi których koszt z kolei znacznie przewyższa potencjalny zysk

 

Zgadzam się tylko w połowie- spora grupa narzędzi to fakt. Końcówka natomiast totalnie nietrafiona.

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

do tego być rejestratorem który ma swój system do przechwytywania domen.

 

Nie prawda- nie jestem i nigdy nie byłem rejestratorem ani tego nie potrzebuję aby zarabiać na domenach.

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Ale jak to słusznie powiedziałeś "trzeba mieć żyłkę do domen" i nie ograniczać się jedynie do swojego podwórka ;)

 

Zgadzam się. Dlatego nie idę tylko (oprócz .pl) w kierunku często wymienianych przez Ciebie "komiaczy" a dziesiątek innych rozszerzeń. Często jest tak, że "niepozorne" rozszerzenie potrafi wykręcić lepszy wynik a niżeli .com ale to już wchodzimy na tematy techniczne ruchu domen i wiedzy w tym zakresie więc nie widzę powodu aby to dalej ciągnąć. Dla mnie za bardzo nie ma znaczenia rozszerzenie domeny. Inaczej- nie ma kompletnie znaczenia :D

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Skąd tak pochopny i równie bezsensowny wniosek ? Kierujesz się tym że mam czas pisać na tym forum ? 

 

Nie. Nie kieruje się tym, że piszesz na forum. Bardziej to była taka wstawka do tego Twojego podszkolenia j.angielskiego.

 

Robię pyzy z mięsem dzisiaj na obiad. Co lubisz jeść? :D

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vul a Ty serio jeszcze temu gościowi odpisujesz? :D Nie karm trolla, to może umrze z głodu. Ostatnio dostał taką porcję strawy, że pewnie nie w najbliższym czasie, ale może ludzie się nauczą.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, vul napisał:

Nie rozumiem po co przedstawiać takie statystyki nie znając szczegółów ... 

 

Może po to aby inni dostrzegli iż to nie wina NASK że w Polsce mały biznes balansuje na krawędzi opłacalności. Do tego jak już kiedyś pisałem, cena regnięcia domenki .pl jest jedną z najniższych na świecie i jeśli ktoś potrafi to wykorzystać - może na tym sporo zarobić. Ale widzę tutaj się raczej zgadzamy a inni wciąż płaczą że 10 zeta to majątek ;)

 

 

5 godzin temu, vul napisał:

Nie zgadzam się. Kwestia tego co ktoś nazywa "wartościowym spadem".

 

Dla mnie wartościowy spad to taki, odnośnie którego nie ma wątpliwości iż znajdzie nabywcę zanim nawet ten spad nastąpi. A tym lepszy ten spad - im cena pomiędzy wejściem w posiadania danej domenki a ceną jej sprzedaży jest wyższa. A ponieważ inni również nie są ślepi - szansa iż ktoś będzie łapał wspomnianą domenkę staje się wyższa. Dlatego więc aby ROI było jak największe - potrzebny jest system do łapania spadów i to skuteczny system.

 

W kwestii narzędzi - jeśli chcesz objąć jak największą grupę - koszty są znaczne. Weźmy np. Ahrefs - min. 500 USD / mies. Dane z Google - kolejne min. 400 USD / mies + koszt jednostek API. A lista jest bardzo długa. Ale niezbędna aby wyłowić automatycznie perełki którymi klienci są zainteresowani. Do tego dochodzi szereg własnych narzędzi opierających się na danych z API oraz szeregiem unikalnych rozwiązaniań dających ogromną przewagę na rynku. I dlatego napisałem Ci iż w przypadku PL jest to mało opłacalna inwestycja. I pewnie dlatego ani AM ani Premium do dziś ich nie wprowadziło. Ale całkowicie zmienia się sytuacja gdy rynek PL stanowi jedynie skromny dodatek do innych rozwiązań, zwłaszcza gdy masz wypracowaną technologię od A - Z.

 

 

5 godzin temu, vul napisał:

Zgadzam się. Dlatego nie idę tylko (oprócz .pl) w kierunku często wymienianych przez Ciebie "komiaczy" a dziesiątek innych rozszerzeń. Często jest tak, że "niepozorne" rozszerzenie potrafi wykręcić lepszy wynik a niżeli .com

 

Jeśli chodzi o rynek komiaczy - największą jego zaletą jest ogromna ilość potencjalnych klientów oraz danych na temat domen, jak np. codzienne dane o świeżych rejestracjach/spadach. W przypadku ccTLD tylko ich garstka udostępnia tego typu dane. Kolejnym aspektem na którym polega większość osób walczących o komiacze i który stanowi dla mnie ogromny plus - to kwestia przechwytywania domen która jest conajmniej 100x trudniejsza niż końcówki PL. Niesłychanie mnie zdziwiło iż na polskim rynku nie ma stałych opłat dla NASK i jest dostępna lista spadu z dokładnością do 1 sekundy, a mimo tego zaledwie kilka osób potrafiło przez ostatnie 10 lat te atuty wykorzystać. A takie FlasheT tylko jęczą że inni mają dopracowane algorytmy starając się tym ukryć swoją nieudolność i bezradność biznesową.


Jesteś @vul jedną z nielicznych tu osób mających oryginalne pomysły na handel domenami poza rejestracją literówek i generycznych wymysłów, gdybyś jeszcze wykorzystał pozostałe możliwości w tym zakresie - Twoje wyniki znacznie by się poprawiły. Ale nie jest zbyt dobrym pomysłem mówienie o zarabianiu gdy wszystkie Twoje domeny są zarejestrowane na prywatną osobę. Ani też o rezerwacji pół miliona domen w momencie gdy nigdy nie byłeś rejestratorem. Mimo wszystko - muszę przyznać iż zaskoczyłeś mnie w miarę uzasadnioną odpowiedzią ;)

 

Czego nie mogę powiedzieć o @FlashT, który nie mając wystarczająco rozumu i absolutnie nic sensownego do powiedzenia - nazywa innych trolami nie zwracając zupełnie uwagi na to, iż to najczęściej on troluje niemal we wszystkich wątkach. Dlatego FlashT udajesz się teraz w krainę zapomnianych gdzie spędzisz resztę swojej bezsensownej egzystencji w objęciach niesłychanej wręcz ciemności :lol:


 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minut temu, Domeniacz napisał:

Dla mnie wartościowy spad to taki, odnośnie którego nie ma wątpliwości iż znajdzie nabywcę zanim nawet ten spad nastąpi.

 

Nie wiem czy specjalnie pomijasz inne wykorzystanie spadających domen ale pomijasz. Po co mam nastawiać się tylko na sprzedaż?

To tylko jeden z aspektów. Drugi- równie ważny dla mnie to nabycie doświadczenia czemu akurat ta domena i czemu wygląda to tak a nie inaczej.

 

58 minut temu, Domeniacz napisał:

W kwestii narzędzi - jeśli chcesz objąć jak największą grupę - koszty są znaczne. Weźmy np. Ahrefs - min. 500 USD / mies. Dane z Google - kolejne min. 400 USD / mies + koszt jednostek API. A lista jest bardzo długa. Ale niezbędna aby wyłowić automatycznie perełki którymi klienci są zainteresowani.

 

Zobacz- ten sam błąd myślowy co wyżej ;)

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Jeśli chodzi o rynek komiaczy - największą jego zaletą jest ogromna ilość potencjalnych klientów

 

Znów.

 

59 minut temu, Domeniacz napisał:

I dlatego napisałem Ci iż w przypadku PL jest to mało opłacalna inwestycja.

 

Uważam, że rynek domen .pl jest jednym z najprostszych do ogarnięcia (z różnych względów). I z góry napiszę żebyś znów nie zrobił tego samego pominięcia- nie interesuje mnie sprzedawanie domen w takim rozumieniu jak tutaj na forum ostatnio się wypowiadasz.

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Jesteś @vul jedną z nielicznych tu osób mających oryginalne pomysły na handel domenami poza rejestracją literówek i generycznych wymysłów, gdybyś jeszcze wykorzystał pozostałe możliwości w tym zakresie

 

To teraz nagle piszesz o tych innych pozostałych możliwościach, o których wyżej Ci wspominam cały czas? Nie handluję zawodowo domenami.

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Ale nie jest zbyt dobrym pomysłem mówienie o zarabianiu gdy wszystkie Twoje domeny są zarejestrowane na prywatną osobę.

 

Nie widzę związku- oświeć mnie.

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Ani też o rezerwacji pół miliona domen w momencie gdy nigdy nie byłeś rejestratorem

 

Tu też nie widzę- również poproszę o oświecenie.

 

2 godziny temu, FlashT napisał:

@vul a Ty serio jeszcze temu gościowi odpisujesz? :D Nie karm trolla, to może umrze z głodu. Ostatnio dostał taką porcję strawy, że pewnie nie w najbliższym czasie, ale może ludzie się nauczą.

 

Na razie jest w miarę merytorycznie. Pogadamy, zapalimy i grzecznie się rozejdziemy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, vul napisał:

Nie wiem czy specjalnie pomijasz inne wykorzystanie spadających domen ale pomijasz. Po co mam nastawiać się tylko na sprzedaż?

To tylko jeden z aspektów. Drugi- równie ważny dla mnie to nabycie doświadczenia czemu akurat ta domena i czemu wygląda to tak a nie inaczej.

....

Zobacz- ten sam błąd myślowy co wyżej ;)

....

Znów.

...

To teraz nagle piszesz o tych innych pozostałych możliwościach, o których wyżej Ci wspominam cały czas? Nie handluję zawodowo domenami.


Nic nie pomijam i nic nagle nie pisze o pozostałych możliwościach jak sugerujesz. Zawsze podkreślałem iż ogromna ilość danych o domenach oraz unikalne rozwiązania dają ogromną przewagę na rynku niezależnie od tego czy rejestrujesz 1 domenę czy tysiąc ponieważ celujesz w szerokie grono odbiorców. Ponadto, w przypadku ręcznej dłubaniny marnujesz ogrom czasu nie mając do tego dostępu do kluczowych informacji. Odnoszę również wrażenie iż starasz się zaprzeczyć iż ilość potencjalnych osób która będzie miała ochotę kupić domenę ma kluczowe znaczenie. Nawet jeśli celujesz w jedną osobę/firmę - opiera się to na potencjale nabywczym.

 

Natomiast odnośnie rejestracji sporej ilości domen na prywatną osobę oraz ich sprzedaży - ZUS może potraktować takie zachowanie jak systematycznie prowadzony biznes, zwłaszcza jeśli się tym chwalisz na forum. Nie raz już natknąłem się na takie informacje. A  nie oznacza to nic innego jak zapłatę za zaległy ZUS wraz z odsetkami. Zwłaszcza teraz kiedy dług publiczny wzrósł o 500 miliardów można się spodziewać szukania kogo tu ustrzelić. Chcesz się zaliczyć do tego grona ? Ponadto wymysły Pana Ziobro idealnie temu sprzyjają ;)

 

Odnośnie bycia rejestratorem - nie tylko umożliwia to najtańszą rejestrację/łapanie i utrzymanie domen/opcji ale również dostęp do szeregu dodatkowych informacji za darmo, jak np. sprawdzenie dostępności dużej liczby domen czy informacji we WHOIS. A skoro napisałeś że nigdy nie byłeś rejestratorem - gdzie zarezerwowałeś te 500K domen i ile czasu Ci to zajeło przy ręcznych robótkach ? Ponadto nie kojarzę żadnego rejestratora na rynku PL który by oferował rezerwację domen na wielką skalę.

 


 

1 godzinę temu, vul napisał:

Uważam, że rynek domen .pl jest jednym z najprostszych do ogarnięcia (z różnych względów). I z góry napiszę żebyś znów nie zrobił tego samego pominięcia- nie interesuje mnie sprzedawanie domen w takim rozumieniu jak tutaj na forum ostatnio się wypowiadasz.

 

Zgodzę się że dla każdego Polaka znacznie łatwiej ogarnąć .pl niż jakikolwiek inny rynek. Co nie znaczy iż dzisiaj jest to posunięcie bardziej opłacalne - bo tak nie jest z wielu względów. Ale tak było ponad 10 lat temu i kto miał skorzystać to skorzystał. Natomiast jeśli mówimy o zarabianiu czy wręcz utrzymaniu się z rynku domen - wybór rynku i poznanie mechanizmów nim rządzących ma kluczowe znaczenie. Dlatego pomimo niskiego progu wejścia - jest równie niska stopa zwrotu o ile wogóle jest to zwrot a nie strata na dzień dzisiejszy.

 

 

[DODANE]

 

7 godzin temu, vul napisał:

Robię pyzy z mięsem dzisiaj na obiad. Co lubisz jeść? :D

 

Teraz to jem tynk ze ścian, albowiem @networker który ma 14 lat stażu na forum przepowiedział mi że to nie będzie mój rok - więc muszę oszczędzać ;)

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Domeniacz napisał:

Zawsze podkreślałem iż ogromna ilość danych o domenach oraz unikalne rozwiązania dają ogromną przewagę na rynku niezależnie od tego czy rejestrujesz 1 domenę czy tysiąc ponieważ celujesz w szerokie grono odbiorców. Ponadto, w przypadku ręcznej dłubaniny marnujesz ogrom czasu nie mając do tego dostępu do kluczowych informacji. 

 

Piszemy o zupełnie innej rzeczy. Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś moich wcześniejszych postów -_-

 

16 minut temu, Domeniacz napisał:

Natomiast odnośnie rejestracji sporej ilości domen na prywatną osobę oraz ich sprzedaży [...]

 

Jest mnóstwo rozwiązań, które powoduje, że Twoje rozumowanie jest błędne. Dziękuję za porady prawne ale sytuacja mnie nie dotyczy. To, że napisałem na forum o sprzedaży takiej a nie innej domeny nie ma nic wspólnego z prawnymi i technicznymi aspektami domen do których mam dostęp.

 

Zauważyłem, że w każdym temacie kreujesz rzeczywistość jakbyś z góry zakładał, że trafiłeś w sedno i tak rzeczywistość owa wygląda. Życie jest jednak trochę bardziej skomplikowane.

 

29 minut temu, Domeniacz napisał:

A skoro napisałeś że nigdy nie byłeś rejestratorem - gdzie zarezerwowałeś te 500K domen i ile czasu Ci to zajeło przy ręcznych robótkach ? Ponadto nie kojarzę żadnego rejestratora na rynku PL który by oferował rezerwację domen na wielką skalę.

 

A jednak widzisz, że nie każdą rzeczywistość potrafisz wykreować i nie jesteś nieomylny i zawsze dobrze zorientowany? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Teraz to jem tynk ze ścian, albowiem @networker który ma 14 lat stażu na forum przepowiedział mi że to nie będzie mój rok - więc muszę oszczędzać ;)

 

 

biedactwo

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minut temu, vul napisał:

Piszemy o zupełnie innej rzeczy. Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś moich wcześniejszych postów -_-

 

Oświeć mnie zatem proszę ;)

 

 

30 minut temu, vul napisał:

Jest mnóstwo rozwiązań, które powoduje, że Twoje rozumowanie jest błędne. Dziękuję za porady prawne ale sytuacja mnie nie dotyczy.

 

Nie twierdzę iż Cię dotyczy, jednak wyprzedzam pewne okoliczności które mogą mieć miejsce o czym wiele osób już boleśnie się przekonało. Znajomość prawa przy prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu może zaoszczędzić wiele przykrych niespodzianek - zwłaszcza w PL gdzie wykładnię prawa stanowi naczelnik US a Pan Ziobro może zakończyć Twój biznes w jeden dzień bez podania nawet jednej przyczyny. Dlatego Polska nigdy nie będzie atrakcyjnym krajem do prowadzenia małego biznesu, bo duży nie zapłaci podatków w Polsce dzięki jednej wizycie przedstawiciela USA w PL.

 

A teraz kiedy sąsiedzi Polski obniżają podatki - Polska wprowadza nowe i zapowiada szerokie kontrole. Niech zgadnę iż dzięki temu biznes w kraju dziadów ruszy z kopyta a z nim popyt na domeny ;) I dzięki temu napewno zmniejszy się bezrobocie, zwłaszcza pośród firm które już upadły jak i również tych które wkrótce upadną.

 

Natomiast Ci co mieli czelność płacić podatek wyłącznie za granicą - zapłacą go również w PL, jeśli tylko będzie dało się im udowodnić iż ośrodek ich interesów życiowych znajduje się w PL - co jest niezwykle proste w porażającej ilości przypadków.  No i powstaje Estoński model który w rzeczywistości z tym modelem ma wspólną jedynie nazwę. Spólki komandytowe - maks do maja zapłacą dodatkowo CIT - już widzę ogromną radość  @pb w tej kwestii ;) 

 

Długo by jeszcze wymieniać ...

A na osłodę dorzucę podatek cukrowy :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

StrefaP.png.f09bb34f1af2d12fca27ca693d6bfede.png

 


No jak to @vul ? Przecież pisałeś że regnąłeś z palca i że nie ma konkurencji w Twojej "niszy" ;)

 

Mam rzucić okiem na pozostałe kwestie czy klepiesz już matę jak Najman ?

Bo czas liczenia nadszedł nieubłagalnie  :lol:

 

 

A przedsmak podsumuje Twoimi słowami:

 

19 godzin temu, vul napisał:

A jednak widzisz, że nie każdą rzeczywistość potrafisz wykreować... ;)

 

Edited by Domeniacz
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak- została przechwycona w AM. Dziękuję za przypomnienie. I co teraz? Mam sobie strzelić w łeb rewolwerem czarnoprochowym?

 

Konkurencja jakaś tam jest ale nie czuje oddechu smoka na plecach. Z pewnością Ty nią nigdy nie będziesz bo masz za małe pojęcie o domenach :D I mówię to całkiem serio.

 

A te komentarze o Najmanie, klepaniu maty, czasie liczenia... no cóż. Chyba mój limit karmienia Trolla się skończył.

 

Kreuj dalej rzeczywistość. Teraz masz alibi bo vul zapomniał, że jednak jakąś domenę przechwycił a AM i nie poinformował o tym B)

 

Idę zrobić placki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vul - Spójrz prawdzie w oczy:  czym Ty właściwie chcesz konkurować ?

  1. Rozlatującą się klawą i stukającej po niej paluchami ?
  2. Rejestrowaniem szmelcu którym nikt nie jest zainteresowany ?
  3. Ręcznym szukaniem szczątkowych info o domenie ?
  4. Wielokrotnie większą ilością poświęconego czasu ?
  5. Wielokrotnie większymi kosztami ?
  6. Rejestrowaniem domen na wujków i ciotki aby uniknąć składki ZUS ?

Serio ? :lol:

 

I do tego masz jeszcze pretensje jak ktoś Ci wytknie Twoje zmyślone i głupkowate opowiastki ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

adrenalina-parktrampolin.pl - 1900 zł, a adrenalinaparktrampolin.pl - wolna do rejestracji :D
Patrząc na nazwy domen, chyba można pogratulować. Może została udoskonalona metoda sprzedaży bo ta na Vula chyba już zbyt sławna i wszystkim znana :P Myślę, że ten wątek byłby bardziej ciekawy, a przez ujawnienie nowych badań forum znowu by zagrzało do czerwoności :)
 


 

Edited by szogun
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×