Jump to content
vul

Poradnik parkowania domen

Recommended Posts

Planuję napisać poradnik parkowania domen. Ogólny zbiór przydatnych wskazówek i informacji, które z pewnością zwiększą skuteczność tej formy monetyzacji.

Wszystko oparte na 7 letnich testach i obserwacjach. Nie wiem ile osób jeszcze się tym zajmuje, znam tylko kilka osób z tego forum, które parkują domeny w sensie stałym-zawodowym.

Być może są chętni aby zacząć parkować swoje domeny a nie wiedzą jak do tego podejść. Jeżeli ktoś czuje, że przydałaby mu się dodatkowa wiedza z tego zakresu to proszę pisać na priv.

Gdyby było duże zainteresowanie to sklecenie go w treściwą, merytoryczną całość zajmie mi około dwóch dni.

 

"Starych parkingowych" również zapraszam na pogawędki; możliwe, że wymiana poglądów da nam wspólne korzyści :D 

  • Like 6
  • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nadobny Ja nawet tego nie robię, bo się dodają automatycznie przez API :)

 

Przyznam szczerze, że ma to swoje minusy. Zupełnie tego nie kontroluję. Ostatnio sprzedałem na SEDO domenę, która już nie była moja i jakaś chryja się z tego zrobiła. Chcieli ode mnie (SEDO chciało) zwrot kosztów pełen i straszyli postępowaniem cywilnym. Łaskawie pokazałem im ile w EURO dla nich zarobiłem i przeprosili :P Ostatecznie w sumie pozytywnie, że odróżniają naciągacza, od przypadkowej pomyłki, tym bardziej, że miałem u nich ponad 1000 sprzedaży. Szacunek.

Edited by FlashT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, FlashT napisał:

tym bardziej, że miałem u nich ponad 1000 sprzedaży

Taa, domeniacza nie ma, nie ma komu przypilnować i już zaczynają się opowieści z mchu i paproci...:P

 

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś domeny szły jak ciepłe bułeczki. Nie pamiętasz takich czasów? Może jeszcze się tym wtedy nie zajmowałeś. Ja jestem rejestratorem od 2002 roku bodajże (nie pamiętam dokładnie i nie mam pod ręką papierów, ale wtedy jeszcze się płaciło 50koła (chyba 50?) kaucji NASK na wstępie), a wcześniej też się polowało przez API Nazwy i DomainMakera. Jeszcze przed AfterMarket / Dropped.  Jak się przechwyciło, to bardzo często chciano ją odkupić (poprzedni właściciel), a też inwestowano w dobre domeny. No i łapało się wszystko, co popadnie (co miało jakiekolwiek statystyki), bo nic to nie kosztowało (komendy). To były czasy... Pieniądze same się zarabiały automatami. Ale ten czas już niestety przeminął. Trochę jak z kopaniem bitcoinów. Teraz to jedna sprzedaż na pół roku to sukces, a polowanie się zwyczajnie nie opłaca.

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

@FlashT Widać teraz, że obecność domeniacza na tym forum sprawiła, iż niektórzy odwiedzający mają mniejsze poczucie humoru (nadszarpnięte nerwy ?):rolleyes:.

Mój ostatni wpis to był oczywiście żart.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, keyword napisał:

Taa, domeniacza nie ma, nie ma komu przypilnować i już zaczynają się opowieści z mchu i paproci...:P

 

 

Jak to nie ma? Obraził się? :)

Edited by Pahana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć. Jeśli możesz to chętnie zaczerpnę dobrych podpowiedzi na temat gdzie najlepiej wstawić swoje domeny i jak to zrobić i w ogóle itd. ; 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 5.01.2021 o 15:40, vul napisał:

Planuję napisać poradnik parkowania domen.

Dnia 5.01.2021 o 15:40, vul napisał:

całość zajmie mi około dwóch dni

 

Za dwa dni to minie 2 lata jak klecisz ten "poradnik parkowania domen" ;)

 

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Domeniacz napisał:

Za dwa dni to minie 2 lata jak klecisz ten "poradnik parkowania domen" ;)

 

Nie klecę go. Jakbyś doczytał uważnie lub sprawiedliwie mnie zacytował to zrozumiałbyś, że nie było dużego zainteresowania.

W sumie prawie wcale go nie było. Z perspektywy czasu oceniam to w sumie jako plus. I parking nie umarł 10 lat temu. Ja parkuję domeny dopiero od około 8 lat gdzie pierwsze 4-5 to były w sumie bardziej testy. Dopiero od całkiem niedawna nauczyłem się istotnie przydatnych rzeczy. Ale bez sensu z Tobą o tym polemizować. Tak jak na SEO i PP znasz się dobrze i nie mam w stosunku do Ciebie niesprawiedliwego osądu to tak samo jest z parkowaniem- tutaj nie posiadasz zbyt mocnej wiedzy ani doświadczenia w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, vul napisał:

parking nie umarł 10 lat temu.

 

Gdybyś wiedział jakie pieniądze trzaskało się na domenach EMD kiedy parking jeszcze żył to miałbyś zupełnie inne zdanie. W pewnym momencie Google zostało zalane tymi domenami i trudno było znaleźć jakąś anglo-języczną frazę na której nie byłoby w top10 conajmniej kilku domen EMD zwłaszcza na frazy o dużej liczbie wyszukiwań. Dlatego właśnie Google wycieło w pień z topowych wyników wyszukiwania cały parking a wraz z nim stronki MFA bazujące na tych samych domenach. Już na koniec 2011 roku Google ogłosiło:
 

 

Cytat

... a new algorithm for automatically detecting parked domains. Parked domains are placeholder sites that are seldom useful and often filled with ads. They typically don’t have valuable content for our users, so in most cases we prefer not to show them.

 

Źródło: https://search.googleblog.com/2011/12/search-quality-highlights-new-monthly.html



Więc jeśli zacząłeś zabawe z parkowaniem 8 lat wstecz, tak naprawdę nie masz żadnego porównania do tego co było a co jest a zarzucasz mi brak wiedzy sam jej nie posiadając w tej kwestii. Po prostu jarasz się martwym parkingiem o 10 lat za późno, nie widząc pieniędzy tam gdzie one dzisiaj są. A wydaje Ci się że pozjadałeś rozumy na parkingu jarając się jakimiś ochłapami.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tym co napisałeś utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że kompletnie nie masz pojęcia o tym jak wygląda obecny parking, obecne stawki i możliwości tego sposobu zagospodarowania domen. I dobrze.

 

Jeżeli dla Ciebie zwrot z inwestycji jednej domeny sięgający kilka lub kilkanaście tysięcy procent w skali roku jest ochłapami to ja nie mam więcej złudzeń co do tego, że jesteś tu tylko po to aby na siłę pokazywać wszystkim dookoła, że każdy się myli oprócz Ciebie. Brawo za wytrwałość.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

parking umarl tylko dla amatorow :)

 

na namepros ktosi byl gotow dac 20 usd na godzine za szkolenie parkingu, mysle ze taki poradnik dobze by sprzedawalsie (tylko poco ta konkurencja ?)

 

parking domen wyglonda jak na pasywny zarobek o kturym teraz wszendzie muwia

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Pikachu napisał:

parking umarl tylko dla amatorow


No, dlatego taki "amator" jak Rick Schwartz sprzedał jedną ze swoich domen która zarabiała na parkingu w czasie jego świetności 15 MILIONÓW USD tylko za połowę tej ceny. Szkoda że nie spotkał Vul-a i Ciebie, bo dowiedziałby się iż jest kompletnym głupcem i amatorem w/g największych "specjalistów" od parkingu z DI.pl ;)

 

Ci sami "specjaliści" nawet 10 lat później nie potrafią odróżnić ilości wyszukiwań w Google od ilości wyników w Google. A jednym z tych czynników charakteryzuje się niemal całe portfolio Ricka (ponad 6,500 domen). Ale skądże ludziki z technologicznego skansenu w PL mogą o tym wiedzieć a tym bardziej rozumieć w czym tkwił sukces zarabiania Ricka na parkingu gigantycznych kwot,  dzięki tysiącom/milionom ludzi każdego miesiąca trafiających na jego domeny z wyszukiwarki plus ruch type-in który w tamtym czasie również świętował swój szczyt.

 

 

6 godzin temu, vul napisał:

zwrot z inwestycji jednej domeny sięgający kilka lub kilkanaście tysięcy procent w skali roku jest ochłapami

 

Tak, jest ochłapami w stosunku do tego co można było kiedyś zarobić na parkingu i jest ochłapami dzisiaj w stosunku do PP z którego można wyciągnąć conajmniej 100 RAZY tyle i to czasem w jeden dzień, że już nie wspomnę o długofalowym przychodzie pochodzącym od klientów korzystających np. z danego serwisu przez kolejne miesiące/lata. Tyle iż takie kwoty dostępne są wyłącznie dla tych, którzy potrafią zrobić coś więcej niż wrzucić domenę na parking płacząc po forach że jej odnowienie kosztuje 50 PLN.

 

A możliwości pozyskania taniego ruchu z organika są niedostępne dla parkingu, mało tego - serwis zamieniony w parking bardzo szybko traci ruch poprzez utratę widoczności w Google i znikające z czasem linki. Do tego nie możesz wykorzystać równolegle wielu innych możliwości zarabiania na tym samym serwisie. Więc zaiste są to ochłapy i to ochłapy które w przeciwieństwie do zarabiającego serwisu bardzo szybko tracą wartość i zysk zamiast je zyskiwać.

 

Jeśli zaś mowa o innych możliwościach zarabiania na każdym serwisie a które są niedostępne na upadłym parkingu - zapytaj @keyworda ile zarabia Robert na samej sprzedaży linków ( o ile mu się pochwalił ), ten od którego kiedyś chciałem kupić domenę Filipiny pl a szybko zrozumiesz jak śmiesznymi ochłapami się zachwycasz, gdzie nawet tenże Robert nawet nie korzysta wogóle z SEO i PP a więc z tego co przynosi największy dochód.


Nie dziwią mnie również Twoja ochy i achy nad upadłym parkingiem biorąc pod uwagę to iż jesteś pracownikiem jednej z firm parkingowych.  Więc w rzeczywistości bez pracy na etacie ze swoich straszliwie opłacalnych inwestycji w parking umarłbyś z głodu, podobnie jak większość tej forumowej gawiedzi z handlu domenami ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pikachu napisał:

w ciagu 4 miesiency mial tylko  1.7 milionow typein, podejzewam ze duzo osub z tego forum ma tez lepsze statystki

 

Na jakiej podstawie opierasz tą mega głupkowatą tezę, na swojej niesłychanie wybujałej fantazji czy czymś bardziej konkretnym ? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, iż na 150 TYSIĘCY domen na AM cały ruch to raptem ledwo ponad 700 tysięcy wyświetleń z czego domeny które można policzyć na palcach generują jego większość :lol:

 

Mam też poważne wątpliwości czy wogóle rozumiesz  co znaczy ruch type-in ?

Bo to, że nie rozumiesz nawet czym jest kwartał jest oczywiste.


 

1 godzinę temu, Pikachu napisał:

bez sensu gadac o tym co kiedysi bylo

 

Fakt jest taki, iż jak powiedziałem już wcześniej - parking jest martwy w stosunku do tego co było kiedyś i co jest dziś. I rozumieją to tylko Ci, którzy korzystali z parkingu w czasach jego świetności. Dziś ten gigantyczny dochód został przeniesiony do SEO i PP ale nie jest już dostępny dla przeciętnych zjadaczy chleba. A przeciętni zjadacze chleba są aż tak głupi, iż rzucają kamieniami w tych od których wiele mogliby się nauczyć. Dlatego zazwyczaj umierają głupsi niż się urodzili a wyszczepianie znacząco przyspieszyło ten proces. Bo nawet na tych którzy ich ostrzegali również rzucali kamieniami.

 

 

Edited by Domeniacz
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Na jakiej podstawie opierasz tą mega głupkowatą tezę, na swojej niesłychanie wybujałej fantazji czy czymś bardziej konkretnym ? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, iż na 150 TYSIĘCY domen na AM cały ruch to raptem ledwo ponad 700 tysięcy wyświetleń z czego domeny które można policzyć na palcach generują jego większość :lol:

 

bo nikt nieczyma w AM domeny dla parkingu, bo AM to nie parking:huh:

 

Edited by Pikachu

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Pikachu napisał:

 

Ciekawe statystyki :) 6 500 domen generuje dziennie ok. 14 000 wyświetleń, co daje ok. 2 wyświetlenia na domenę dziennie. Jeśli założymy klikalność na poziomie 10% - 20%, to Rick dostaje za jedno kliknięcie $0.25 - $0.50. Faktycznie nie są to powalające statystyki. Aczkolwiek Rick ma w większości domeny generyczne a nie typosy (domeny podobne do znanych serwisów internetowych), stąd takie liczby.

 

Jeśli DomainKing ma takie wyniki, to faktycznie parking mocno podupadł. Ale wciąż 40k USD / kwartał jest lepsze niż nic. Jak sam napisał na Twitterze - przychodami z jednego kwartału pokrywa prawie koszty utrzymania wszystkich domen w roku. 6 500 domen x 9 USD = 58 500 USD. Pamiętam, że w czasach świetności osoby, które miały fajne portfolio domen z ruchem (głównie domeny .com i inne zagraniczne) spokojnie generowały po kilka tysięcy USD przychodów DZIENNIE.

 

Różne domeny, różne portfolio, różne strategie. Jak się ma kilkadziesiąt domen, to raczej nie stawia się na parking. Jak się ma kilka - kilkanaście tysięcy raczej nie stawia się na wszystkich stron czy PP. Zresztą nie każda domena nadaje się na PP czy stronę. A praktycznie każda nadaje się na parking. Bo nawet jak nie generuje przychodów, to można wstawić link do formularza kontaktowego :P Parking nadal pełni swoją funkcję i dopóki generuje przychody będzie istniał.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 5.01.2023 o 19:03, DD napisał:

6 500 domen generuje dziennie ok. 14 000 wyświetleń, co daje ok. 2 wyświetlenia na domenę dziennie. Jeśli założymy klikalność na poziomie 10% - 20%, to Rick dostaje za jedno kliknięcie $0.25 - $0.50. Faktycznie nie są to powalające statystyki. Aczkolwiek Rick ma w większości domeny generyczne a nie typosy

 

Patrząc na portfolio Ricka nie ma absolutnie żadnej wątpliwości iż 40,000 USD przychodu kwartalnie z parkingu generuje zaledwie skromna garstka jego najlepszych domen, zwłaszcza biorąc pod uwagę iż zaledwie trzy jego domeny odwiedza rocznie ponad 6 milionów użytkownikówco co daje już 1,5 miliona ruchu z 1,7 miliona kwartalnie. A resztę, czyli 200 tysięcy ruchu kwartalnie generuje łącznie 6,500 domen z czego ponad 70 sztuk to typosy.

 

Nie wydaje mi się też aby poniżej przedstawione domeny z portfolio Ricka generowały jakiś pokaźny ruch type-in:

 

noneofyourfuckingbusinessasshole com

theydontteachthatinschool com

willyoutakeyourclothersoff com

 

lub 

 

s-w-e-d-e-n com
p-s-y-c-h-i-c com

 

A równie ambitnych "Król domen" ma "trochę" więcej ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×