Jump to content
maxy

Portfolio na Sedo, dziwna sytuacja

Recommended Posts

Mam taką zagwozdkę. Interesuje mnie jedna domena .com na własny użytek.
Domena z typu nie potrzebuję ale bardzo bym chciał :).  Z tematem walczę już jakiś czas: https://di.pl/topic/122420-korzystanie-z-agenta-do-zakupu-domeny/ i spróbowałem nawet korzystać z brokerów GoDaddy (domena nie na sprzedaż) i Sedo (brak wystarczających danych kontaktowych). Domena w końcu pojawia się na sprzedaż na Sedo i składam ofertę.

Mija 7 dni i na ofertę jednak nikt nie reaguje pomimo, że wcale nie była niska. Osoba/firma ta ma kilka tysięcy domen w portfolio z czego nawet kilka polskich zarejestrowanych w AM. Sprawdzałem wyrywkowo domeny i tam gdzie były dane whois to są różni abonenci.  Być może to jest portfolio jakiegoś brokera: https://sedo.com/search/?member=a2fab0b092b8d3379493e5be99f95dae22fd1be5 

 

Nie wiem co mam myśleć o tym i jak podejść do tematu.  Pomóżcie proszę jeżeli coś przyjdzie Wam do głowy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, maxy napisał:

 

Dzięki, myślisz że ta osoba jest właścicielem tego całego portfolio w Sedo?


Nie wiem. Wyszukałem tylko dwie, pierwsze peelki z linku, który podałeś i znalazłem do nich możliwą formę kontaktu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Kangur napisał:


Nie wiem. Wyszukałem tylko dwie, pierwsze peelki z linku, który podałeś i znalazłem do nich możliwą formę kontaktu.

 

Aha myślałem, że może nawet wiesz kto jest właścicielem :)
W innych PL znalazłem dane widoczne w whois i mam kontakt. Wątpię jednak, że ta osoba ma coś wspólnego z domeną którą ja chcę kupić ale w sumie mogę zapytać kto wystawił jego domeny na Sedo :)

 

Dzięki za chęć pomoc. Doceniam. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minut temu, maxy napisał:

Rozmawiałem z właścicielem tych domen PL i to wystawia jakiś automat. Nie ogarniam tego. 


Jeżeli ktoś utrudnia kontakt do siebie, to spróbuj znaleźć inną nazwę. Niektórym najwidoczniej nie zależy na transakcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 28.01.2021 o 11:50, FlashT napisał:

Możliwe, że już nie ma tej domeny, a nie usunął z konta SEDO.


Żadnych zmian w whois nie było od miesięcy. Domena jest cały czas na parkingu od 2007 roku (web.archive) . Jak się nią zainteresowałem kilka miesięcy temu to nie była wystawiona na sprzedaż nigdzie jednak kilka tygodni temu się pojawiła na Sedo. Ciekawe, że ktoś trzyma domenę tak długo i nic z tym nie robi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, FlashT napisał:

Ja trzymam wszystkie domeny tak długo i nic z nimi nie robię:) Nie chce mi się.

 

:D To może Ty masz moją domenę :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×