Jump to content
Karma

Opcje - czy warto?

Recommended Posts

Czy ktoś ma jakieś przemyślenia nt. sensowności inwestycji w opcje?
Widzę, że domena jest odnawiana od 2000 roku. 
Na domenie nie ma absolutnie nic od 20 lat.
Ktoś założył opcję. Jaki to sens?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten rok chyba wszystkim pokazał, że należy spodziewać się niespodziewanego.

 

W wielu przypadkach przy opcjach faktycznie bardzo niska szansa na sukces, jednak koszt tego ryzyka nie jest tak duży. 40zł na 3 lata to nie jest olbrzymia inwestycja.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzyj sobie wątek o zrealizowanych opcjach na tym forum.  Tam znajdziesz część odpowiedzi na swoje pytania. Czy w jakąś jedną, konkretną warto inwestować to trudno powiedzieć. Ale obecnie nie ma chyba tańszej możliwości pozyskania dobrych domen niż opcje. Zobacz np. co napisał Bartek:

Dnia 14.11.2020 o 16:06, networker napisał:

a taka ciekawostka, ze koronki jest równą 500tą zrealizowaną moją opcją


Oczywiście zakładanie opcji na średnie domeny, nie każdemu będzie odpowiadało, ale raz po raz trafić się może i taka za pięć - sześć iksów. Choć takie opcje zazwyczaj trzeba odkupić już na wtórnym. Przedłużenia tańsze niż domen i nie trzeba o nich co roku pamiętać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aktualnie inwestycja w opcje ciągle jest opłacalna. mam sporo opcji, które rejestrowałem, kupowałem czy przechwytywałem ostatnimi czasy i już część się zrealizowało. Nie ma złotej reguły. w pierwszym bumie na opcje pamiętam, że podjąłem decyzje nie brac opcji na domeny zarejestrowane bezpośrednio w NASK, potem nask przestał byc rejestratorem i po latach uznaje tamta decyzję za najwiekszy mój opcyjny błąd. ;)

 

zatem warto pamiętać, ze dzisiejsza rzeczywistość niekoniecznie musi być tą, z którą zetkniemy się za kilka lat ;)

 

najważniejsza jest jednak cierpliwość, wiele opcji zrealizowało się po ponad 10 latach od założenia

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, networker napisał:
1 godzinę temu, networker napisał:

 Nie ma złotej reguły. w pierwszym bumie na opcje pamiętam, że podjąłem decyzje nie brac opcji na domeny zarejestrowane bezpośrednio w NASK, potem nask przestał byc rejestratorem i po latach uznaje tamta decyzję za najwiekszy mój opcyjny błąd. ;)

 

 

To ciekawe. Moje pierwsze opcje to te na domeny z NASK. Dodatkowo kilka lat później, gdy cena spadła z 200zł na 30zł to skupiłem się także gównie na tych z NASK. Zupełnie inne podejście.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, apze napisał:

 

 

To ciekawe. Moje pierwsze opcje to te na domeny z NASK. Dodatkowo kilka lat później, gdy cena spadła z 200zł na 30zł to skupiłem się także gównie na tych z NASK. Zupełnie inne podejście.

 

 

 

dzieki temu każdy coś połapał ;)

 

moja pierwsza to realizacja opcji na domenę e-mail.pl . co ciekawe w tamtych czasach można było zakładać opcje na domeny, które były w trakcie wygasania

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×