Jump to content
dragosas

Awaria aftermarket?

Recommended Posts

Mam to samo. Problem występuje, gdy próbuję wejść poprzez sieć ORANGE - zarówno przy stałym łączu, jak i sieci komórkowej ORANGE wyskakuje błąd i nie można wejść na stronę Aftermarket. 

Poprzez sieć komórkową T-Mobile mogę wejść i żaden błąd nie wyskakuje. 

I pytanie, czy źródłem problemu jest Orange, czy AM (a np. T-mobile nie wykrywa tego problemu)? 

Na wszystkie inne strony zabezpieczone SSL mogę spokojnie wejść w sieci Orange, problem jest tylko z aftermarketem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, smogwawelski napisał:

Internet od orange? U mnie podobnie + komunikat o cybertarczy. Na telefonie jest ok.

 

11 minut temu, peter napisał:

Mam to samo. Problem występuje, gdy próbuję wejść poprzez sieć ORANGE - zarówno przy stałym łączu, jak i sieci komórkowej ORANGE wyskakuje błąd i nie można wejść na stronę Aftermarket. 

Poprzez sieć komórkową T-Mobile mogę wejść i żaden błąd nie wyskakuje. 

I pytanie, czy źródłem problemu jest Orange, czy AM (a np. T-mobile nie wykrywa tego problemu)? 

Na wszystkie inne strony zabezpieczone SSL mogę spokojnie wejść w sieci Orange, problem jest tylko z aftermarketem. 

 

Dokładnie tak - korzystam z sieci Orange. Rzeczywiście mam problem z kilkoma stronami z SSL, m.in. a aftermarket.  Może to kwestia konkretnego certyfikatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podajcie proszę przyklady stron z SSL gdzie jest ten sam problem co z AM.

Będzie trzeba chyba uderzać do Orange, żeby to naprawili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki!

Tylko ten sh.cert.orange.pl wskakuje zamiast prawidłowego certyfikatu.

Gdy wchodzę na AM i fireads przez T-Mobile to wszystko dziala a oba serwisy maja inne certyfikaty:

Am ma PositiveSSL

fireads ma Cloudflare

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem do Orange. Jeśli komuś isę chce, to proponuję też zadzwonić i dokonać zgłoszenia, jeśli takich zgłoszeń będzie więcej, może potraktują to poważnie. 

Na razie pan na infolinii sprawdził stronę Aftermarket i potwierdził, że "cyber tarcza Orange zakwalifikowała stronę aftermarket.pl jako niebezpieczną". Nie wiadomo dlaczego ją tak zakwalifikowała, nie wiadomo również dlaczego w innych sieciach takiego problemu nie ma i certyfikaty są prawidłowe. 

Przyjęto moje zgłoszenie o ręczne sprawdzenie tej sprawy i zdjęcie blokady, ale na moje pytanie, kiedy zostanie to sprawdzone, odpowiedziano mi, że może w poniedziałek albo wtorek, bo teraz jest weekend. 

Na moją sugestię, że taka firma jak Orange ma chyba działający 24h serwis techniczny, pan z infolinii odparł, że niby tak, ale to nie jest żadna pilna usterka techniczna. 

 

Podsumowując, jeśli więcej osób zgłosi to samo, może wezmą się za to wcześniej. 

Generalnie jest to typowy problem, w którym automat omyłkowo coś zablokował, a potem trzeba czekać nie wiadomo ile, żeby w końcu jakiś człowiek się za to zabrał, w ciągu pół minut stwierdził, że był to błąd i odblokował...

 

Generalnie najbardziej powinni się tym chyba zająć ludzie z AM, bo teraz zapewne liczona w tysiącach gurpa użytkowników nie ma dostępu do ich strony. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problemy z dzisiejszym brakiem dostępności serwisu AfterMarket dotyczą tylko osób, które korzystają z łącz dostarczanych przez Orange wraz z usługą CyberTarcza. Z nieznanych nam powodów system CyberTarcza Orange omyłkowo blokuje połączenia z naszym serwisem. Wysłaliśmy stosowne wezwanie do CERT Orange w tej sprawie. U innych dostawców internetu, wyżej wymienione problemy nie występują, dlatego też do tego czasu prosimy o korzystanie z innych operatorów niż Orange przy połączeniach z AfterMarket.


Mając świadomość, iż usługę CyberTarczy można wyłączyć - nie zalecamy takiego rozwiązania. Prosimy o chwile cierpliwości, do czasu reakcji zespołu Orange.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×