Jump to content
chomick

yes.com - było wolne przez parę godzin za 10k$

Recommended Posts

Hej Pany

Wieczorem zastałem taką oto ofertę. Dostępna była przez afternic w ramach Godaddy i Porkbun. Do rana, do kiedy zorganizowałem potrzebną (niebagatelną) sumę, ogłoszenie zniknęło. Co lepsze: najpierw zniknelo wszedzie, potem jeszcze ze 3 razy czkawką się odbiło na PB i AN (bez godaddy) ale bez możliwości zakupu. Jak sądzicie, mirki, spóźniłem się na okazję  życia czy nic by i tak z tego nie było?

image.png.a7be8c2c6685ae515f28919616669b90.png

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno temu też chciałem kupić takie rarytasy w .com. Złożyłem ofertę, odpisano mi, że to był błąd systemu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie za Odrą komputery się palą - stąd ten błąd systemu. 

Po południu aftermarket kiepsko chodził , teraz mam problemy aby sie na oferia zalogować - kompletne zaczadzenie internetu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego Łukasz

Te Pany i Mirki  to tak bylo pół żartem, nie mniej jednak nie rozumieim serio Twoich zarzutow co do kultury.  Raczej o nią dbam. Natomiast obiektywnie średnio kulturalne jest pytanie skąd wziąłem na to kasę. Nie potykam się o taki pieniądz codziennie, nie mniej jednak 10k$ byłoby realne do udźwignięcia, zwłaszcza w kontekscie historii tej domeny.

Fakt tego, ze owa domena 3 lata temu poszla za tyle za ile poszła dostrzegłem rano - w  momencie, kiedy zaczęła się pojawiać i znikać (bez obecności na godaddy) . Jestem niemal pewien ze miedzy 23:00 a 7:30 domena byla do wziecia do klikniecia - i tak jak porkbun mógł się mylić, tak ciezko o błąd systemu podejrzewac godaddy, ktory jest czescia tego systemu. 

Kolego Kangur

Tego się wlaśnie trochę bałem co napiszesz, tyle że w kontekście walki o 5M$ możnaby zaprzęgnąć prawnika i coś ugrać w sytuacji kiedy jest sprzedawca, jest produkt, jest oferta i jest kupujący. Warto byłoby zawalczyć.  Jakoś będę musiał z tą przegapioną okazją żyć. nie mniej jednak jeżeli niewykorzystane okazję się mszczą, to czuję się pomszczony bardziej od Was wszystkich

Kolego Tomon:

Masz jakis pomysł jak bezpośrednio powiązać fakt spalenia się OVH z wystawieniem domeny na sprzedaż za parę tyś zamiast za parę milionów ? W sensie układa Ci się to jakoś w całość? Pożar spalił przecinki? Nie chodzi mi o żadną uszczypliwość, ale to wytłumaczenie do mnie nie trafia :]

 

Edited by chomick
dopisek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sobie roję w głowie, że komuś pomyliły się tysiące z milionami. To by miało nawet sens, w kontekście historii cen tej domeny.  Jeżeli chodzi o pomysł z backupem ze starymi ofertami - no jestem w stanie sie zgodzic, ze jest to jakas historia; próżno jednak upatrywać jej związek z pożarem OVH. Nie mniej jednak to wcale nie jest burżujska fantazja, oczekiwać od sprzedawcy dostarczenia towaru po spelnieniu wszystkich warunkow dotyczących oferty. A jeśli cena na półce jest inna od tej przy kasie, to problem półki :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chomick

Po pierwsze, tytuł wprowadza w błąd, ponieważ takiego kalibru domeny nie mają szansy być wolne nawet przez ułamek sekundy. Był to ewidentny błąd systemu powielony w wielu miejscach ponieważ listy domen są kolportowane. Dla zwykłego zjadacza chleba trudno znaleźć logiczne wytłumaczenie takiego błędu, natomiast ogarnięty programista może przytoczyć powodów przynajmniej kilkanaście.

 

Najbardziej prawdopodobnym był błędny sposób kodowania w bazie związany z jakimiś zmianami, np. jeżeli w polu varchar umieści się niezakodowanego idn-a np. yęs.com w kodowaniu utf-8 jako varchar i zrobi złączenie - wyszykiwanie domeny yes.com zwróci również w złączeniu yęs com ale jeśli nazwa domeny była wzięta z pierwszej tabeli efekt będzie taki że nazwa będzie yes.com a cena yęs.com.

 

Nie tak dawno temu, również i Google.com było teoretycznie wolne do rejestracji i nawet jeden koleś go zarejestrował w .... Google :lol:


 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 99,99% w regulaminach giełd jest odpowiedni zapis, który przewiduje taką sytuację i unieważnia transakcję w przypadku błędu. Skoro nawet sklepy internetowe rtv wycofują się ze sprzedaży laptopów, które zostały wystawione w promocyjnej cenie, to co dopiero w przypadku domen, których wartość idzie w miliony :)

 

Aczkolwiek dla samego faktu poznania procedury jak by to wyglądało w tym przypadku fajnie byłoby kliknąć, kupić i opłacić transakcję. A nuż ktoś by nie zwrócił uwagi i transfer by się odbył. Jeśli możliwe byłoby przeniesienie w ramach tego samego rejestratora, to jest jakiś cień szansy (<1%), że by się to udało :) Prędzej czy później ktoś by się zorientował. Może udałoby się walczyć w sądzie o odszkodowanie. Choć jednak wątpię.

 

Sam jakieś 20 lat temu kupiłem (rejestrowałem) domenę money.com u jakiegoś polskiego rejestratora (chyba domeny.pl), bo była dostępna w ich wyszukiwarce i można było ją opłacić. Potem napisali, że jednak rejestracja się nie powiodła i zwrócili pieniądze :P

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po za tematem. Kiedyś pokazywało mi r.com i inne pojedyncze na AM do rejestracji. Typowy błąd myślę, że i tak by tego nikt nie mógł zakupić. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gigantyczne straty finansowe i jeszcze większe w danych. Wystarczyło zainwestować w porządny system przeciwpożarowy i system gaszenia. W naszej serwerowni od początku jej działalności mamy takie rozwiązania a teraz dodatkowo firma, która wykonuje u nas wykonuje przegląd systemu pożaru zainstalowała system zasysający. Taki system może wykryć ryzyko wystąpienia pożaru na bardzo wczesnym etapie. Nawet do kilku tygodni przed samym pożarem.
 

Edited by Sakson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×