Jump to content
chomick

polskie domeny, gTLD, czy gry słowne - które rozwiązanie jest najbardziej optymalne?

Recommended Posts

Cześć Mirki

Na forum jestem nowy, w temacie handlu domenami jestem dosyć świeży (ale myślę, że poziom "żóltodziób" mam już za sobą), nie mniej jednak temat traktuję poważnie zarówno jeżeli chodzi o ilość włożonej gotówki jak i czasu zainwestowanego w zgłębianie tematu internetowych zysków.

Chcialbym się podzielić swoją wątpliwością dotyczącą uwag jednego z Was mirków forumowiczów, który poradził mi, żeby trzymać się domen polskich, bo na zagraniczne czyhają rzesze mniejszych i większych graczy, do których taki mirek jak ja nawet nie ma podejścia. Jeden z kolejnych postów z brzegu który wpadł mi w pamięć to uwaga dotycząca pomysłu na domenę"inpo.st' w którym to komentujący oparł swoją wyższość względem autora postu na pogardzie maluczkości państwa "Saint Kits & Nevis" jednocześnie zapominając zarówno o generalnie średnio kuszącej belgijskiej proweniencji "youtu.be" czy też domenie "who.is" (Islandia? przecież tam żyje mniej ludzi niż w Szczecinie)

Przejdę więc do rzeczy dzieląc się z moją refleksją: Uważam, że nasz kraj jest na tyle niewielki i na tyle mało cyfrowo rozwinięty, żeby móc tym uzasadniać kurczowe trzymanie się polskich domen. A nawet jeżeli wystarczy go, żeby zarobić na ten swój kawałek chleba, to zarobki zawsze korespondują z wielkością danego rynku, 

Tyle że to jest jedynie moje zdanie. Człowieka z jednym postem. Na czym naprawdę robicie pieniądze? Wielu z Was tu takich, co żyje tylko z domen? W jakim stopniu są to domeny pl? Czy tacy którzy żyją tylko z domen są w stanie utrzymać się z polskich domen? I jak na tym tle mają się gry słowne typu "zarezerwuj.sale" albo "nierozumiem.co" 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rynek polski jest bardzo ograniczony, ale też bardziej swojski i intuicyjny dla nas. Możesz próbować przepłynąć wpław od razu jakieś duże afrykańskie jezioro, ale jeśli dopiero co nauczyłeś się pływać, warto zacząć od mniejszych, lokalnych akwenów. Były już takie sytuacje, że ludzie nie znający rynku, a nawet języka, kupowali domeny na swoje wyczucie. A później okazywało się, że nos ich zawiódł.  Przykładem niech będzie domena medycznych.pl kupiona za prawie 6 tys. zł. Medycznych.com do dzisiaj jest wystawiona za prawie 9 tys. dolarów.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 11.03.2021 o 00:03, chomick napisał:

Uważam, że nasz kraj jest na tyle niewielki i na tyle mało cyfrowo rozwinięty, żeby móc tym uzasadniać kurczowe trzymanie się polskich domen. A nawet jeżeli wystarczy go, żeby zarobić na ten swój kawałek chleba, to zarobki zawsze korespondują z wielkością danego rynku, 

Tyle że to jest jedynie moje zdanie. Człowieka z jednym postem. Na czym naprawdę robicie pieniądze? Wielu z Was tu takich, co żyje tylko z domen? W jakim stopniu są to domeny pl? Czy tacy którzy żyją tylko z domen są w stanie utrzymać się z polskich domen? ... 

 

 

Cześć Mirku ;)

 

"Uważam, że nasz kraj jest na tyle niewielki i na tyle mało cyfrowo rozwinięty" - jeśli chodzi o domeny, to dziura zabita dechami 

 

" zarobki zawsze korespondują z wielkością danego rynku" - masz absolutną rację i pod tym względem to również dziura zabita dechami.

 

"Człowieka z jednym postem" - na ilość postów zwracają uwagę jedynie wybitni idioci. Najważniejszy jest Twój sposób myślenia i umiejętność dostrzegania możliwości oraz doświadczenie w danej dziedzinie. A z tego co widzę masz szansę dojść znacznie dalej niż ludzie siedzący w domenowej dziurze z kropką pl.

 

"Na czym naprawdę robicie pieniądze?" - Nie zauważyłem aby ktoś tu zarabiał jakieś pieniądze (za wyjątkiem AM i Premium) ale widzę wielu co dokładają do swojego domenowego biznesu z pracy na etacie. Jeśli będziesz słuchał takich ludzi - Twój biznes będzie wyglądał dokładnie tak samo. Czy to jest Twój cel ?

 

Wnioski wyciągnij samodzielnie ;)

 

A jeśli chodzi o odpowiedź na Twoje pytanie: TYLKO i wyłącznie .com na którym nawet Mohamedy z Pakistanu potrafią zarabiać grube tysiące zamiast śmiesznych groszy.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 11.03.2021 o 00:20, Kangur napisał:

Możesz próbować przepłynąć wpław od razu jakieś duże afrykańskie jezioro, ale jeśli dopiero co nauczyłeś się pływać, warto zacząć od mniejszych, lokalnych akwenów.

 

Usmarkane lalusie trzęsąc się ze strachu do końca życia siedzą w dziurawej szalupie na mieliźnie, a bardziej kumate egzemplarze żeglują po morzach i oceanach od dzieciństwa.

Chłopaki z SurferSEO to kolejny przykład, nawet polskiej wersji strony nie zrobili aby się nie ośmieszać na międzynarodowym rynku.

 

 

Idzie im nieźle jak widzę ;)


Surferseo.jpg.c5d91449d95c78dd071ca9e2c0abf65c.jpg

 

 

A wracając do domen:

 

Dnia 11.03.2021 o 00:20, Kangur napisał:

Rynek polski jest bardzo ograniczony, ale też bardziej swojski i intuicyjny dla nas...Były już takie sytuacje, że ludzie nie znający rynku, a nawet języka, kupowali domeny na swoje wyczucie. A później okazywało się, że nos ich zawiódł.  Przykładem niech będzie domena medycznych.pl kupiona za prawie 6 tys. zł. Medycznych.com do dzisiaj jest wystawiona za prawie 9 tys. dolarów.

 

Spożywka.pl jest przykładem tej "intuicjii". Rzeczywiście, z taką intuicją to można pływać jedynie w bajorze łykając muł.

A FAKT jest taki iż mając odpowiednie narzędzia można wypłynąć od razu na morze bez ubawy aby zatonąć z takimi gniotami jak "spożywka.pl" na swoim malutkim rynku.

 

To jak mieć GPS albo pływać po oceanie na "intuicję"

 

Tyle że GPS kosztuje a intuicja jest za darmo ;)

 

A porównywania się do największych nieudaczników pływających na "intuicję"  nawet szkoda komentować.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • Czemu to ma służyć? Aby pokazać potencjalnemu nabywcy końcowemu, w jakiej cenie nabył domenę pośrednik?
  • Zdecydowałem się spojrzeć na ten temat z zupełnie innej strony. Wyobraziłem sobie cwanego typa, który nie zarabia na domenach, lecz trafia często na niedoświadczonych klientów i może zarobić na pozycjonowaniu. I ci klienci pytają go, czy zainwestować w dobrą domenę, czy w pozycjonowanie? A dla niego ważniejsze są własne zarobki od obiektywizmu. I czego on potrzebuje?   Potrzebuje rzekomych dowodów na to, aby uprawdopodobnić korzystne dla siebie argumenty. Lecz w żadnym wiarygodnym miejscu w necie nie może ich znaleźć. Wpada więc na niecny pomysł i zakłada konto na największym forum domenowym w kraju, zaczyna dużo pisać, aby wyglądało na, iż jest to doświadczony w temacie użytkownik, niemal fachowiec. Po jakimś czasie zaczyna zakładać tematy zatytułowane odpowiednio do własnych potrzeb. Np. takie, że domeny generyczne to porażka; że domeny słownikowe nie mają znaczenia, że to zmarnowane pieniądze, że dzisiaj najważniejsze jest to, co on podpowiada, czyli pozycjonowanie. Jako potwierdzenie swoich słów, pokazuje klientom - w razie potrzeby - tytuły tematów na wiodącym forum branżowym. No bo skoro już nawet tam o tym piszą fachowcy, to trudniej jego tezę podważyć. Nie mówię, że tak jest  w przypadku Domeniacza, ale wcale nie zdziwiłbym się gdyby była w tej hipotetycznej przypowieści choć część prawdy. Nie takie fake newsy i różnorakie szepty wrzucano do sieci, aby na tym skorzystać. Jedni robią to prymitywnie, inni wkładają w to więcej wysiłku wiedząc, że to skuteczniejsze rozwiązanie.
  • Od 01.04 zacząłem prowadzić ranking sprzedaży domen przechwyconych na aftermarket.pl   Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam - https://www.facebook.com/domainhunterpl/posts/133765502093321   W planach raporty tygodniowe i miesięczne.        
  • chciałabym wystawić negatywną  opinie firmie Sunrise System płace firmie 950 zł za pozycjonowanie, seo  z czego tak naprawdę strona moja którą zajeła się ta firma ,  leci w dół umowa podpisana w sierpniu ,  strona zaczeła odnotowywać spadek i traci widoczność a dałam się namówić konsultantowi który mówił że złe opinie wystawia konkurencja nie wierzcie w to !!!   ... w czerwcu 2020 roku nawet o 100% wyżej niż ta firma zaczeła go pozycjonować .  Miła poprawić błedy w kodzie .... błędy są ! ich działania ograniczyły się tylko do dodania kilku wizytówek które tak naprawdę każdy z was może samodzielnie dodać .... nie podpisujcie żadnej umowy z ta firmą tzw Brak rekomendacji , dowody mogę wam przesłać z osobna dane znajdzie wpisując Konopna Farmacja Poznań - ta strona miała być tak wysoko wypozycjonowana przez tą firmę plus nie chcą zerwać umowy w trybie natychmiastowym za to nieróbctwo i oszustwo !
  • dzieki temu każdy coś połapał   moja pierwsza to realizacja opcji na domenę e-mail.pl . co ciekawe w tamtych czasach można było zakładać opcje na domeny, które były w trakcie wygasania
  • To ciekawe. Moje pierwsze opcje to te na domeny z NASK. Dodatkowo kilka lat później, gdy cena spadła z 200zł na 30zł to skupiłem się także gównie na tych z NASK. Zupełnie inne podejście.      
  • aktualnie inwestycja w opcje ciągle jest opłacalna. mam sporo opcji, które rejestrowałem, kupowałem czy przechwytywałem ostatnimi czasy i już część się zrealizowało. Nie ma złotej reguły. w pierwszym bumie na opcje pamiętam, że podjąłem decyzje nie brac opcji na domeny zarejestrowane bezpośrednio w NASK, potem nask przestał byc rejestratorem i po latach uznaje tamta decyzję za najwiekszy mój opcyjny błąd.   zatem warto pamiętać, ze dzisiejsza rzeczywistość niekoniecznie musi być tą, z którą zetkniemy się za kilka lat   najważniejsza jest jednak cierpliwość, wiele opcji zrealizowało się po ponad 10 latach od założenia
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18756
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  mojecbd
  Joined
×