Jump to content
chomick

popularnośc domen .xyz vs ich niska cena

Recommended Posts

Czołem

!Domeny .xyz 

 
Użyłem wyszukiwarki żeby sprawdzić czy omawiany był już ogólny temat domen .xyz i otóż nie. Według tld-list jedyną domeną pod wzgledem popularności aspirującą z domenami gTLD jest ta z końcówką .xyz

Jaki potencjał widzicie w inwestycji w owe? Ceny niektórych słownikowych domen .xyz  dochodzą do dziesiątek tysięcy dolarów zarówno jako domeny premium jak i na rynku wtórnym (kieruję się tu tylko ofertami z "bidami", a nie ofertami typu koncert życzeń). Czy inwestowanie w .xyz to dobry pomysł? Czy ich popularnosc nie wynika jedynie z chwilowej niskkiej ceny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, chomick napisał:

Użyłem wyszukiwarki żeby sprawdzić czy omawiany był już ogólny temat domen .xyz i otóż nie. Według tld-list jedyną domeną pod wzgledem popularności aspirującą z domenami gTLD jest ta z końcówką .xyz

 

Albo ten post jest lobbowaniem, albo strony, które przeglądałeś są. Te domeny są nic nie warte.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, łukasz napisał:

Miałem kilka zero zainteresowania, raczej utopia że się to przyjmie... wyobrażasz sobie jakiś poważny serwis na takim tworku? z pewnością jest duzo generyków pl wolnych ale nie tykał bym tego...

 

Jedyny poważny serwis, który używa tej domeny, to Google :P

 

https://abc.xyz

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, chomick napisał:

... jedyną domeną pod wzgledem popularności aspirującą z domenami gTLD jest ta z końcówką .xyz

 

Kierowanie się samą ilością domen bez znajomości jakiego rodzaju domeny są w danym rejestrze oraz jakie zostały sprzedane i za ile - to bardzo kiepski pomysł. Akurat rejestr .xyz to najbardziej zasyfiony rejestr sztucznymi nazwami jaki kiedykolwiek widziałem. Pozwól że podam Ci przykład RAW z bazy wszystkich zarejestrowanych .xyz:

 

xyz.png.f504dbc9301f75629567926c8b237d58.png

 

 

To te "lepsze" :lol:

Dziesiątki tysięcy w rejestrze .xyz wyglądają podobnie do tych powyżej jak i poniżej:

 

 

xyz2.png.225d6b089d7e236c48dac2e26bd1a182.png

 

 

No i teraz zastanów się jaki jest sens kierowanie się ilością domen ( ~ 3 miliony ) w takim rejestrze czy też twierdzenie iż może on aspirować z .com, który ma ponad 150 milionów domen a jest w nim mniej syfu niż w rejestrze xyz.  Co oznacza iż w rejestrze .xyz jest 50x więcej syfu niż w .com i dlatego jakiekolwiek jego porównania nie mają absolutnie żadnego sensu.

 

 

 

 

17 godzin temu, chomick napisał:

Ceny niektórych słownikowych domen .xyz  dochodzą do dziesiątek tysięcy dolarów zarówno jako domeny premium jak i na rynku wtórnym (kieruję się tu tylko ofertami z "bidami"...

 

Znacznie ważniejsze jest co i za ile się sprzedało. Jeśli to sprawdzisz, bardzo szybko dojdziesz do wniosku iż większość tych "bidów" jest równie sztuczna jak nazwy które przytoczyłem, albowiem bid poniżej oczekiwań nie obliguje do transakcji a więc sztucznie można generować pseudo zainteresowanie. Nie daj się nabierać na takiego typu marne sztuczki made in china.

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny .xyz bardzo dobre. Ale trzeba wiedzieć jak to się je. Polecam przyjrzenie się im bliżej :)

 

edit: aktualnie posiadam chyba z ponad 800 tych "potworków".

Edited by vul
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście zarobiłem trochę na tych domenach. Nie były to jakieś kokosy, ale sprzedałem ok. 25 domen xyz po 200-500 zł. Wszystkie sprzedaże były w ciągu pół roku od rejestracji. Domena .xyz dopiero co wchodziła na rynek a na aftermarket była po 6 zł. Zarejestrowałem ich wtedy ok. 60 sztuk. Później zainteresowanie spadło a cena przedłużenia jest bardzo wysoka więc puściłem je wolno... Zostawiłem sobie tylko opony.xyz i smartshop.xyz , ale czy to się kiedyś sprzeda za rozsądną cene ??? Nie wiem, może być ciężko.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, michuw napisał:

Ja osobiście zarobiłem trochę na tych domenach. Nie były to jakieś kokosy, ale sprzedałem ok. 25 domen xyz po 200-500 zł. Wszystkie sprzedaże były w ciągu pół roku od rejestracji. Domena .xyz dopiero co wchodziła na rynek a na aftermarket była po 6 zł. Zarejestrowałem ich wtedy ok. 60 sztuk. Później zainteresowanie spadło a cena przedłużenia jest bardzo wysoka więc puściłem je wolno... Zostawiłem sobie tylko opony.xyz i smartshop.xyz , ale czy to się kiedyś sprzeda za rozsądną cene ??? Nie wiem, może być ciężko.

 

Czy to były głównie polskie keywordy czy np. angielskie? Możesz podać jakieś przykłady domen, które sprzedałeś?

 

Cena odnowienia to w przybliżeniu tyle co .pl. Nie kupowałbym ich setkami, ale parę jakichś fajnych keywordów można byłoby pewnie mieć i trzymać na przyszłość.

 

Rejestr ma podobną strategię jak .pl, nawet bardziej agresywną. Sprzedają domeny po dolarze a odnowienia są prawie po 10. Dodatkowo jest to młoda końcówka, więc występuje duża rotacja. Dużo rejestracji, mało odnowień.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, DD napisał:

Czy to były głównie polskie keywordy czy np. angielskie? Możesz podać jakieś przykłady domen, które sprzedałeś?

Sprzedałem tylko polskie keywordy, dokładnie nie pamiętam bo było to pare lat temu....

Z tych co pamiętam: drzwi, okazje, ledy,  aukcje, oferty.

Z tego co pamiętam było też kilkanaście sprzedaży po 20-100 zł i ponad 20 sprzedaży powyżej 200 zł.

Największe oferty były zaraz po wejściu końcówki na rynek(pierwsze tygodnie xyz na aftermarket), później z każdym następnym dniem było tylko gorzej. Po roku od rejestracji zostawiłem tylko dwie na pamiątkę a resztę puściłem wolno. Z tych co zostawiłem było zainteresowanie opony.xyz ale proponowane ceny były zbyt niskie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, łukasz napisał:

To jak z nowymi kryptowalutami na początku jest szum medialny to leszcze się łapią i idzie odsprzedać/zarobic, później brakuje kupujących i zostają tylko na pamiątkę 

Lepiej bym tego nie ujął.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, michuw napisał:

Największe oferty były zaraz po wejściu końcówki na rynek(pierwsze tygodnie xyz ...), później z każdym następnym dniem było tylko gorzej. 

 

Ta charakterystyka sprzedaży jest typowa dla porażającej większości newGTLD. Najpierw wysokie sprzedaże bo idą najlepsze keywordy a później syf kiła i mogiła. Nie bałeś się ryzykować i zarobiłeś, każdy kto nie boi się ryzyka wcześniej czy późńiej osiąga sukces, niezależnie od tego co robi. Szybka sprzedaż to jest to co lubię - bo szybko zwiększa się kapitał i jest on do dyspozycji. Nawet jeśli jednostkowo sprzedaże są niewielkie to działanie powielone razy X przynosi pokaźne sumy do natychmiastowej dyspozycji.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim,

 

Podobnie jak @michuw miałem podobną ilość xyz. Jako że nie rejestrowałem byle jakich nazw to wszystkie udało się już sprzedać, kilka ostatnich dużych sprzedaży w 2020 roku. W sumie nawet sporo udało się na nich zarobić i jestem bardzo zadowolony. Po cichu liczyłem na trochę więcej, myślałem że będzie dużo większy hype na nowe końcówki, a z nowych ta ma moim zdaniem zdecydowanie największy potencjał.
Na początku zarejestrowałem 22 LLL xyz, później rejestrowałem co jakiś czas jakieś inne ciekawe xyz ale same porządne keywordy, również polskie. Kilka odkupiłem od domainerów, które później bez problemu kilkukrotnie drożej sprzedałem.
Wszystkie 3 literowe zostały sprzedane w cenach miedzy 200-750 USD a dwie, nie polskie keywordy, udało się sprzedać za 1000 USD i jedna za 1500 USD (którą mogłem sprzedać natychmiast za 2500 USD ale chciałem trochę więcej i po 6 miesiącach negocjacji klient zrezygnował). 


Polskie dobre keywordy w xyz również dobrze się sprzedały, Kilka poszło za wysokie XXX czy niskie XXXX a 3 domeny za średnie XXXX PLN co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem ale rynek jest czasem nieprzewidywalny. Wiem z dobrych źródeł, że były również dużo większe sprzedaże polskich xyz a jeden z kupujących zdradził mi już po transakcji że zakupił wcześniej inną, powiązaną domenę za b.wysokie XXXX i był bardzo szczęśliwy że sprzedałem mu swoją za prawie połowę tego. 

Na rożnych giełdach, również na aftermarket, można co jakiś czas wyłapać fajne perełki, popularne i mocne keywordy XYZ za nieduże pieniądze. Sam zastanawiam się nad okupieniem w najbliższym czasie kilku domen i pozostawieniu ich na później. Dobre keywordy zawsze się sprzedadzą a popularność nowych końcówek cały czas rośnie. XYZ jest krótka, nie jest to angielska nazwa, poza tym jest  bardzo uniwersalna jak np. net . Co raz pojawiają się duże projekty na innych nowych tld, coraz więcej będzie pojawiać się na xyz i pozostałych. Obserwuje rynek nowych gtld od początku i widzę że coraz więcej się dzieje. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 13.03.2021 o 09:37, michuw napisał:

Sprzedałem tylko polskie keywordy, dokładnie nie pamiętam bo było to pare lat temu....

Z tych co pamiętam: drzwi, okazje, ledy,  aukcje, oferty.

 

Cytat

Domain Name: DRZWI.XYZ                                                                                                                                                                        
Creation Date: 2020-10-18T02:09:43.0Z                                                                                                                                                         

 

Cytat

Domain Name: OKAZJE.XYZ
Creation Date: 2020-03-22T15:04:58.0Z

 

Cytat

Domain Name: LEDY.XYZ
Creation Date: 2020-08-14T05:50:31.0Z

 

Cytat

Domain Name: AUKCJE.XYZ
Creation Date: 2020-05-03T07:48:11.0Z

 

Cytat

Domain Name: OFERTY.XYZ
Creation Date: 2020-03-28T13:32:20.0Z

 

Cytat

Domain Name: ALICJA.XYZ
Creation Date: 2020-06-29T22:10:36.0Z

 

Ogarnij sie @michuw bo trochę się rozmarzyłeś. I nie sprzedałeś a chciałeś sprzedać. 

A kolejny Twój mega strzał który chciałeś upchnąć bezskutecznie na AfterMarkecie za 10 PLN : vrgry.pl - płacze za Tobą o rejestracje :lol:

 

A skoro się prosiłeś abym rzucił okiem na Twoje głupkowate opowiastki - tak się też stało ;)

Więc bierz się do roboty zamiast filozofować na DI bo zaraz nie będziesz miał co jeść.

 

PS. Dodałem alicja.xyz o której zapomniałeś.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

I nie sprzedałeś a chciałeś sprzedać.

Puknij się w ten pusty łeb. Te domeny sprzedałem w 2016.

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

PS. Dodałem alicja.xyz o której zapomniałeś

Pisałem, że wszystkich nie pamiętam.

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

A kolejny Twój mega strzał który chciałeś upchnąć bezskutecznie na AfterMarkecie za 10 PLN : vrgry.pl - płacze za Tobą o rejestracje

Pisałem już wcześniej, że w tym biznesie wystarczy trafić 1 na 10, a to pokrywa koszty nietrafionych i daje jeszcze spory zysk. To nie jedyna domena, której nie trafiłem, było ich znacznie więcej. Z tych co posiadam, też pewnie kilka odpadnie po drodze, ale jest to wliczone w koszty i chyba nikogo kto handluje domenami to nie dziwi. Z rejestracjami "z palca" tak jest, że trzeba próbować i ryzykować, a to że po roku większość spadnie to norma.

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Więc bierz się do roboty zamiast filozofować na DI bo zaraz nie będziesz miał co jeść.

Z głodu nie umrę na domenach tylko dorabiam(takie dodatkowe zajęcie, które lubię). Więcej mam z etatu, kryptowalut czy hodowli kotów, ale i z domen parę złotych rocznie wpada.

 

P.S.

A jeśli chcesz wbić mi jakąś szpilkę, to napisz do mnie tak:

 

- Jesteś taki cienki jak mój algorytm do przechwytywania domen...:P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@networker - Rzeczywiście, przekierowanie z czystej domeny z tak gofnianym rozszerzeniem jak xyz na http://4r.pl/tag/drzwi// ma sens :lol:

 

I rzecz jasna to ma uwiarygodnić sprzedaż ;) 

 

Ta domena rok po roku jest kasowana gdyż nie jest warta więcej niż cena rejestracji, dlatego każda z nich została skasowana w przeciągu ostatniego roku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą, Domeniacz napisał:

I rzecz jasna to ma uwiarygodnić sprzedaż ;) 

 Nie  detektywie; ma pokazać, ze twoja wkleja o rejestracji w 2020 niczego nie udowadnia

Share this post


Link to post
Share on other sites

@networker - nie zrozumiałeś widzę, więc wyjaśniam: generyk z końcówką xyz oraz polskim słowem jest wart jedynie cenę rejestracji, a często ta cena to całe 1 USD. Dlatego wszystkie wymienione domeny zostały skasowane i ponownie zarejestrowane.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Domeniacz napisał:

nie sprzedałeś a chciałeś sprzedać

 

 

Ojej wydawalo ci sie ze cos udowodniles a to zonk. Ktos ci sie włamal na konto czy to twoja wypowiedz ?

Edited by networker
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie lubię nic nikomu udowadniać, bo i po co ?

Ale zrobię pierwszy i ostatni wyjątek, skoro już wywołano do tablicy te nieszczęsne drzwi.xyz

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

nie jest warta więcej niż cena rejestracji

Też tak uważam, ale rynek uważa inaczej bo drzwi.xyz sprawdziłem i poszła za 125 pln

 

1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Dlatego wszystkie wymienione domeny zostały skasowane i ponownie zarejestrowane.

Sprzedane nie skasowane.

Sorry za słabą  jakość zdjęcia:

1490300303_IMG_20210409_093041(2).thumb.jpg.bc78120331b2333713d9c343c3d5e9ac.jpg

 

Bardzo chcesz udowadniać wszystkim, że nie mają racji albo kłamią odnośnie swoich sprzedaży, ale nie wiesz jak to zrobić.

Teraz twoja kolej: pochwal się za ile sprzedałeś domeny z tego swojego algorytmu. Coś pisałeś, że w kilka sekund znajdziesz domenę wartą kilka stów. To znajdź i wystaw na aukcji, wszyscy zobaczymy ile są warte domeny z twojego algorytmu.

Ale nie zrobisz tego, bo na trudne pytania zwyczajnie nie odpowiadasz.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@michuw - Dziwnym zbiegiem okoliczności większość z tych domen xyz ma podobną cechę - zupełnie bezsensowne przekierowanie, a na żadnej z nich nie powstał żaden serwis. I wszystkie znów ponownie zarejestrowane w 2020 roku. A to zdjęcie to czym robiłeś ? Telewizorem ? :D

 

11 minut temu, michuw napisał:

Coś pisałeś, że w kilka sekund znajdziesz domenę wartą kilka stów.


Nie wiem co w tym widzisz dziwnego. Jeśli była więcej niż jedna zainteresowana osoba to standardowo jest zamknięta aukcja. Identyczne rozwiązanie użyłem w Domeniacz.pl o czym zresztą pisałem jakiś czas temu. Co więc Cię dziwi ?

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą, Domeniacz napisał:

I wszystkie znów ponownie zarejestrowane w 2020 roku.

Po sprzedaży nie śledziłem ich dalszych losów. Nie obchodzi mnie w jakim celu je ktoś kupił i co obecnie się z nimi dzieje. Po prostu szybko ci udowodniłem, że je sprzedałem dawno temu. Tak jak pisałem wcześniej kosztowały od xx zł do niskie xxx zł.

A odpowiesz na pytanie które zadałem w poście wyżej ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

15 minut temu, Domeniacz napisał:

Co więc Cię dziwi ?

To znajdź i wystaw na aukcji, wszyscy zobaczymy ile są warte domeny z twojego algorytmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, michuw napisał:

To znajdź i wystaw na aukcji, wszyscy zobaczymy ile są warte domeny z twojego algorytmu.

 

Jeszcze powiedz żebym wystwił komiacza EMD na AM to się uśmieje do łez :lol:

 

Po drugie nie zrozumiałeś, domena jest łapana i idzie na zamkniętą aukcję  w której nie ma możliwości dołączenia ani sprawdzenia ceny. Taki jest regulamin. Albo korzystając z narzędzia dodajesz domenkę do przechwycenia albo odchodzisz o suchym pysku ;) I nie oczekuj iż podam Ci ile na tym zarabiam.

 

Jeśli chodzi natomiast o wyszukiwanie domen wolnych - nie interesuje mnie kto i za ile ją sprzeda - ja udostępniam narzędzie dzięki któremu na wiele sposobów dobre domeny można znaleźć.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Domeniacz napisał:

I nie oczekuj iż podam Ci ile na tym zarabiam.

Nie musisz, sądząc po zainteresowaniu to ja się domyślam....

4 minuty temu, Domeniacz napisał:

ja udostępniam narzędzie dzięki któremu na wiele sposobów dobre domeny można znaleźć.

I na te wiele sposobów znalazło dzianamama.pl

Przestań się ośmieszać.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz zrozumieć @michuw że rynek PL to domenowa dziura z bardzo ograniczoną ilością nabywców i do tego mających bardzo skromny portfelik. Na rynku zachodnim dziennie jest przechwytywane łącznie blisko 10,000 domen, a ile w PL ? A DzianaMama.pl to była domena łapana automatycznie za kwotę 9,90 pod sprzedaż w zakresie XXX. A jak już wcześniej pisałem - w PL spad jest wyjątkowo kiepski i 30x mniejszy niż na komiaczu. Do tego na komiaczu nie ma opcji. 

 

Więc jedynie TY się ośmieszasz nie mając o niczym pojęcia poza skromną domenową dziurą z kropką pe el i znajomością AM ;)

A w tej domenowej dziurze nie masz dostępu do żadnych narzędzi ani statystyk, ani cen sprzedaży, ani do tego co nie zostało sprzedane, ani do tego ile razy było upuszczone, ani gdzie było wystawione i za ile, ani danych seo ani wielu innych rzeczy. A starasz się polemizować o tym o czym pojęcia nie masz siedząc przez ostatnie 10 lat w technologicznym skansenie.

 

Byłeś kiedyś rejestratorem ? 

Złapałeś choć jedną domenę ?

 

NIE ? To o czym chcesz dyskutować ?

 

Zostań rejestratorem i złap swoją pierwszą domenę - jeśli kiedykolwiek Ci się to uda - będe miał z Tobą temat do rozmowy. Po podejrzewam iż zakończysz swoją przygodę z przechwytywaniem jak FlashT i wielu innych którzy próbowali przez lata.

 

Więc jedynie kto się tu ośmiesza - to jesteś TY.

Jak większość głupców wypowiadających się na temat o których pojęcia nie mają .

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×