Jump to content
patgaret

Jak się sprzedaje domeny ?

Recommended Posts

Jestem zielony w tych sprawach co musze zrobic żeby komuś przekazać sprzedaną domenę ?

 

Ma kilka domen zarejestrowanych w CBA  

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Znajdujesz staruszkę, która właśnie wyciągnęła kilka tysięcy z bankomatu.

2. Bierzesz portfel staruszki

3. Krzyczysz uciekając, że kupiła Twoją domenę i że przekażesz jej kod auth info pocztą

4. Wysyłasz kod auth info domeny na adres z dowodu staruszki z umową kupna-sprzedaży, albo i bez.

 

A tak na poważnie - dogadujesz się, podpisujesz umowę kupna-sprzedaży (albo i nie), czekasz na wpłatę, wysyłasz kod authinfo, aby nowy właściciel sobie ją przeniósł gdzie tylko chce. Niektórzy chcą mieć pewność, że dostaną kod, jak zapłacą... wtedy proszą o Escrow lub o transakcję za pośrednictwem jakiegoś znanego serwisu (np. Allegro). Kod authinfo domeny dostaniesz od rejestratora. Jest zobowiązany umową z NASK, aby taki kod Ci udostępnić na życzenie. Większość ma to wbudowane w system zarządzania domeną.

 

No chyba, że chodziło Ci o proces znalezienia klienta... to chyba najskuteczniej będzie ze staruszką :D

Edited by FlashT
  • Like 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, FlashT napisał:

1. Znajdujesz staruszkę, która właśnie wyciągnęła kilka tysięcy z bankomatu.

2. Bierzesz portfel staruszki

3. Krzyczysz uciekając, że kupiła Twoją domenę i że przekażesz jej kod auth info pocztą

4. Wysyłasz kod auth info domeny na adres z dowodu staruszki z umową kupna-sprzedaży, albo i bez.

Że ja wcześniej na to nie wpadłem.B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×