Jump to content
keyword

Rick Schwartz

Recommended Posts

Dzisiaj wystarczy dobry pomysł i wiedza jak go zrealizować. Domena to rzecz drugorzędna. Nawet na gofnianej domenie można stworzyć w szybkim czasie biznes wart miliony. Takie są FAKTY a przykładów można mnożyć tysiące, wystarczy rzucić okiem na ranking Alexy oraz nazwy domen w nim się znajdujących. Bardziej kumate egzemplarze mogą się pokusić nawet o sprawdzenie jak szybko niektóre biznesy zostały wypromowane, w jaki sposób i na jakich domenach - wiedza bezcenna.

 

Fenomen Ricka polega na tym iż potrafi on świetnie wyczuć nabywcę. Jego kolejny wyczyn w 2021 roku to GoBet.com za 850,000 USD gdzie negocjacje zaczeły się od 70,000 USD. Mało osób byłoby w stanie odrzucić ofertę na PÓŁ MILIONA dolarów. Ale Rick wie co robi i wie że dany klient wyłoży tyle ile on chce, czego nie można powiedzieć o całej reszcie starającej się go nieudolnie naśladować.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, keyword napisał:
 

Na wtórnym rynku .pl jest podobnie.

 

 

Serio tak myślałeś ? :lol:

 

Spójrz chociaż na aukcje AM i jeśli nie jesteś kompletnie ślepy to zauważysz iż znacznie większą cenę osiągają gófniane domeny z wartością dla SEO niż dobre generyki. A dzieje się tak dlatego iż przedstawiają one dla nabywcy konkretną wartość którą szybko można zamienić na pieniądze czy to poprzez PP czy też używając ich do linkowania tego co zarabia.


 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

Spójrz chociaż na aukcje AM.....niż dobre generyki.

 

abstrahując od tego, że to co wkleił Theo ma się nijak do twojego pytania i rozwinięcia  i że aukcje AM to malutki wycinek rynku wtórnego to

pokaż jakieś aukcje dobrych generyków w ostatnim czasie

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem tu autorytetem ale akurat to co napisał Domeniacz to sama prawda. 

 

Dwie różne branże ale widać kontrast:

 

Przeprowadzka*pl - 4k

Netforms*pl z dobrymi parametrami seo - 17k

 

Tylko nie mówcie proszę, że przeprowadzka nie była dobrym generykiem albo, że branża nie ta. 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, networker napisał:

AM to malutki wycinek rynku wtórnego

 

Ostatnio jak zapytałem o sprzedaną domenę PL za minimium 20K którą można znaleźć w Google - to nikt włącznie z Tobą i Theo nie był w stanie podać przykładu z tego "ogromnego" rynku wtórnego PL a @pb do dziś szuka przykładu. Ponadto nie opieram się na AM tylko rynku globalnym przy którym cały AM  łącznie z Premium to jak mrówka przy słoniu. A TY na czym sie opierasz Bartek ? Na jakiś konkretnych liczbach z dużej próbki czy tylko swoim widzimisię i garstce sprzedanych domen ?

 

 

2 godziny temu, smogwawelski napisał:

..to co napisał Domeniacz to sama prawda...

 

Wiele osób się ze mną kiedyś nie zgadzało ale wcześniej czy później przyznało mi rację. A ja zawsze wtedy powtarzam "a nie mówiłem" ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Domeniacz napisał:

Wiele osób się ze mną kiedyś nie zgadzało ale wcześniej czy później przyznało mi rację. A ja zawsze wtedy powtarzam "a nie mówiłem" ;)

 

 

Domeniaczu, Twoich domenowych wypowiedzi nie komentowałem, ale czytając je widziałem w tym sporą wiedzę i trafne spostrzeżenia co przyznałem w powyższym wpisie. Pozostałe tematy bez zmian więc nie chełp się zanadto bo to Twoja najpaskudniejsza cecha.

 

Co z kursSEO.pl na którym miałem zgłębić tajniki pozycjonowania? Byłem tym szczerze zainteresowany. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Domeniacz napisał:

 

A TY na czym sie opierasz Bartek ?

i znowu zamiast odpowiedzi to zadajesz pytanie. napisałeś, że wyższe ceny osiagaja domeny pod SEO niż generyki. podaj przykłady żeby to potwierdzić. o to pytałem dla przypomnienia:

 

"pokaż jakieś aukcje dobrych generyków w ostatnim czasie"

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, smogwawelski napisał:

Nie jestem tu autorytetem ale akurat to co napisał Domeniacz to sama prawda. 

 

Dwie różne branże ale widać kontrast:

 

Przeprowadzka*pl - 4k

Netforms*pl z dobrymi parametrami seo - 17k

 

Tylko nie mówcie proszę, że przeprowadzka nie była dobrym generykiem albo, że branża nie ta. 

 


Z tego co widzę, netforms.pl nie ma żadnych dobrych parametrów "SEO" to domena z kilkoma site-wide linkami w stopce z m.in (impan.pl, majsterki.pl), które nabiły DR i tyle. To szybko może zniknąć. Takich tego typu domen można wiele nawet przechwycić. Można też znaleźć wiele ninji, które sprzedały się lepiej od teoretycznie dobrych generyków. IMO słabe porównanie podciągnięte do narracji. 

 

Jak ktoś ma dobrą domenę "SEO" to w większości przypadków ma po prostu dobrze prosperujący serwis/stronę i rzadko kto w takiej sytuacji sprzedaje produkt bez opakowania. A cena za takie serwisy jest niebagatelnie większa od ceny za domeny internetowe, ale to już raczej inny temat na rozmowy. W przypadków serwisów takie 500k, 1kk nie robi żadnego wrażenia bo w takiej cenie sprzedają się średniaki, a na rynku domen transakcje z taką kwotą to jest wielkie WOW.
 

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna z moich domen "samochodowych" za cenę xxx.xxx PLN właśnie została opłacona i trafiła do grupy Volkswagen Polska.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, szogun napisał:


Z tego co widzę, netforms.pl nie ma żadnych dobrych parametrów "SEO" to domena z kilkoma site-wide linkami w stopce z m.in (impan.pl, majsterki.pl), które nabiły DR i tyle. To szybko może zniknąć. Takich tego typu domen można wiele nawet przechwycić. Można też znaleźć wiele ninji, które sprzedały się lepiej od teoretycznie dobrych generyków. IMO słabe porównanie podciągnięte do narracji. 

 

Jak ktoś ma dobrą domenę "SEO" to w większości przypadków ma po prostu dobrze prosperujący serwis/stronę i rzadko kto w takiej sytuacji sprzedaje produkt bez opakowania. A cena za takie serwisy jest niebagatelnie większa od ceny za domeny internetowe, ale to już raczej inny temat na rozmowy. W przypadków serwisów takie 500k, 1kk nie robi żadnego wrażenia bo w takiej cenie sprzedają się średniaki, a na rynku domen transakcje z taką kwotą to jest wielkie WOW.
 

 

Nawet jeżeli porównanie jest słabe to i tak domena netforms poszła za 17k nie ze względu na jej nazwę. Sprzedana przeze mnie promocjazozole tez nie. Moje generyki nie chcą się sprzedawać nawet jeżeli zgłaszają się po nie Ci sami kupcy którzy wcześniej od keyworda kupili domeny za wysokie XX.XXX. Mi są w stanie zaoferować max 500PLN. Fakt są to gorsze generyki ale myślicie, że sa aż tak świadomi wartości domen? czy wszystkie pieniądze zostawiają u keyworda a dla mnie już nie mają paru k?

 

Coraz częściej myślę, że zakup domeny z parametrami to realna inwestycja przynosząca szybki zysk a kupno generyka to nic innego jak generowanie lewych kosztów.

Edited by smogwawelski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat

Coraz częściej myślę, że zakup domeny z parametrami to realna inwestycja przynosząca szybki zysk a kupno generyka to nic innego jak generowanie lewych kosztów.


Jak zakup domeny może oznaczać "generowanie lewych kosztów"? Lewe koszty to puste faktury, takie które dokumentują fikcyjne transakcje. Zakup domeny to nie żadna fikcja, nie żyjemy we wczesnych latach 80 :D

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 1.04.2021 o 12:24, keyword napisał:

Jedna z moich domen "samochodowych" za cenę xxx.xxx PLN właśnie została opłacona i trafiła do grupy Volkswagen Polska.

 

I to na pewno nie jest słownikowa dwuczłonowa ;) W dodatku nie ma w nazwie określenia używane ;) Szczerze pisząc wcześniej po nich spodziewałbym się zakupu tej na literę t ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, smogwawelski napisał:

Moje generyki nie chcą się sprzedawać nawet jeżeli zgłaszają się po nie Ci sami kupcy którzy wcześniej od keyworda kupili domeny za wysokie XX.XXX. Mi są w stanie zaoferować max 500PLN. Fakt są to gorsze generyki ale myślicie, że sa aż tak świadomi wartości domen? czy wszystkie pieniądze zostawiają u keyworda a dla mnie już nie mają paru k?

 


Jak w starym, brzydkim dowcipie - najwidoczniej nie masz Ty szczęścia do ludzi ;)
Jeśli to Ciebie pocieszy, większość tak ma. Trzeba mieć z jednej strony dobre domeny i wyczucie, a z drugiej na tyle duże rezerwy finansowe, by nie zastanawiać się, czy sprzedaż w takiej cenie mi się teraz opłaca, tylko czy za te pieniądze wystarczy mi na zakup tak wielu chusteczek, aby wypłakać żal po tak długiej i bliskiej znajomości ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, keyword napisał:

:)

 

 

 

Jak już Cię tu mam keyword i miewamy wspólnych klientów to może powiesz mi czy zdarza Ci się odpowiadać na nieinteresujące Cię oferty czy raczej starasz sie je przeoczyć? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, smogwawelski napisał:

Co z kursSEO.pl na którym miałem zgłębić tajniki pozycjonowania? Byłem tym szczerze zainteresowany. 


KursSEO.pl miał między innymi na celu pokazać jak wykorzystać wygasłe domeny do uzyskania bardzo dobrych wyników w SEO czy PP i był ściśle powiązany z projektem Domeniacz.pl. Natomiast Domeniacz.pl korzystał z zaawansowanych algorytmów które używam na rynku zachodnim a  które służy do wyłowienia bardzo mocnych domen pośród tych które na pierwszy rzut oka wydają się mało atrakcyjne. Dzięki temu można je kupić znacznie taniej a osiągnąć wielokrotnie lepsze rezultaty. Dlatego jedni wydają na SEO grube tysiące a inni wydając nawet 100x mniej przeskakują ich w serpach jak dzieci.

 

 

3 godziny temu, szogun napisał:

które nabiły DR i tyle...

 

DR podobnie jak DA ma niską wartość w SEO albowiem oba te parametry bazują na starej wersji PageRank. Do tego boty Ahrefs są dziecinnie proste do zablokowania czy też zrobienia w bambuko. Nie zmienia to faktu iż wiele ludzi uznaje te parametry za kluczowe przy określaniu wartości domeny czy też linków z niej pochodzących. A niektórzy nawet na swoich blogach prześcigają się w poradach jak podnieść DA czy też jak ważne jest DA. W obu przypadkach opowiadają kompletne głupoty zasłyszane od jeszcze głupszych egzemplarzy.

 

Całkiem inaczej wygląda TF/CF Majestica. CF podobnie jak DA Moza czy DR Ahrefsa bazuje na starej wersji PageRank. Natomiast TF korzysta z algorytmu podobnego do nowej wersji PageRank. Dlatego przy dziadowskiej domenie natychmiast jest widoczna różnica pomiędzy TF a CF. Nie zmienia to jednak faktu iż TF również jest obarczony bardzo dużym błędem. Aby oszacować rzeczywistą wartość dla SEO danej domeny - trzeba przeanalizować każdy link do niej prowadzący pod kątem żądanych fraz. Albowiem przy jednej frazie będziesz w TOP10 a przy drugiej nie znajdziesz domeny w wynikach wyszukiwania.

 

 

 

3 godziny temu, keyword napisał:

Jedna z moich domen "samochodowych" za cenę xxx.xxx PLN właśnie została opłacona i trafiła do grupy Volkswagen Polska.

 

Takie teksty to nawet najgłupszy cieć jest w stanie spłodzić. W rzeczywistości nie jesteś w stanie podać nawet jednej nazwy domeny o którą pytałem.  Ani TY, ani Bartek ani @pb. A mowa była zaledwie o 20,000 PLN z ostatnich czterech lat. FAKTY nie pozostawiają żadnych złudzeń, więc daruj sobie swoje głupkowate historyjki. A o nazwę nawet nie pytam bo z góry wiem że wsadzisz głowę w piasek jak struś ;)

 

 

 

 

Najbardziej zabawne jest to, że jaracie się jedną sprzedażą i na tej podstawie rzekome "autorytety" oceniają rynek. Gdybyście mieli bezpośredni dostęp do danych z ostatnich 10 lat o sprzedażach łącznie z parametrami SEO - moglibyście coś powiedzieć. A ilość sprzedaży z tego okresu przekracza 2,000,000

 

A jeśli ktoś przy takiej ilości sprzedaży pyta o przykład JEDNEJ domeny który ma to potwierdzić/podważyć to czym prędzej powinien się udać tam gdzie wysłałem Czyzisa.

 

 

 

I na koniec:

 

2 godziny temu, smogwawelski napisał:

zgłaszają się po nie Ci sami kupcy którzy wcześniej od keyworda kupili domeny za wysokie XX.XXX. Mi są w stanie zaoferować max 500PLN.

 

Pamiętasz jedną z moich wypowiedzi ? Przytoczę może: "mniej lub bardziej udana szeptanka" ;)

W tym wypadku mamy doczynienia z tą pierwszą, która zawsze charakteryzuje się tym iż ilość argumentów (w tym przypadku nazw domen) jest równa ZERU

 

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, smogwawelski napisał:

 

Jak już Cię tu mam keyword i miewamy wspólnych klientów to może powiesz mi czy zdarza Ci się odpowiadać na nieinteresujące Cię oferty czy raczej starasz sie je przeoczyć? ;)

Tylko w wyjątkowych wypadkach, jeśli np. oferta pomimo standardowo ustawionej ceny minimalnej 1k euro opiewa np. na kwotę 200 zł i do tego zawiera komentarze w stylu: "strona od wielu lat jest pusta", "jestem jedynym ewent. zainteresowanym", "bo jak nie to zarejestruję sobie...., która jest wolna" itd.itd.

W wypadku tej samochodowej, były dwa podejścia na sedo (dwukrotnie max. 25k euro i ani centa więcej). Przeparkowałem domenę na PC bez opcji "na sprzedaż". W międzyczasie kontaktował się ze mną broker sedo, ale odpowiedziałem mu, że nie jestem już zainteresowany. Tydzień temu przez Premium dotarło do mnie zapytanie o domenę i o dziwo bardzo szybko doszliśmy do porozumienia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Kangur napisał:


by nie zastanawiać się, czy sprzedaż w takiej cenie mi się teraz opłaca

Niekiedy z tego powodu dochodzi również do zabawnych sytuacji. Kilka miesięcy temu (byłem akurat w podróży za granicą) dzwoni do mnie klient, który wydawało by się b. dobrze zna moje portfolio, z zapytaniem o "taką sobie" domenę generyczną. Podaję mu cenę, on się zgadza. Księgowa wystawia fakturę, klient przelewa pieniądze jednak zaraz po tym pisze do mnie maila, informując mnie, że wspomniana domena "wisi" na AM z trzykrotnie niższą ceną "kup teraz". Okazało się, że to wcale nie była moja domena:P. Domena należała (została już w międzyczasie sprzedana) do jednego z najbardziej doświadczonych użytkowników tego forum:).

  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nikt, kto ma dużo domen, nie potrafiłby ich wszystkich wymienić z pamięci. A już na pewno nie wszystkich ex. Z domenami jest trochę tak jak z kobietami. Jak ma się jedną lub kilka, to da się jeszcze je wszystkie zapamiętać.  Ale przy dużej ilości i częstej zmianie portów, bez zapisywania, ani rusz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jacek, jeszcze chwila i usłyszysz od Domeniacza, że tak naprawdę o kobietach nie masz zielonego pojęcia :). Te, które poznałeś/ spotkałeś w swoim życiu są (były) wyjątkowo szkaradne, a pisząc o nich stosujesz tzw. "szeptankę", po to aby napędzić agencjom towarzyskim w Lesznie, nierozgarniętych klientów :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, keyword napisał:

Jacek, jeszcze chwila i usłyszysz od Domeniacza ...

 

Niech pisze co chce. Dodałem go już dawno do ignorowanych i nie widzę jego wypowiedzi. A pojęcie o kobietach faktycznie mam dosyć skromne. Mam przecież tylko jedną żonę, od początku tą samą :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×