Jump to content
trzyliterowe

Szkolenia i kursy

Recommended Posts

Hej, 

Od razu zaznaczę że nie chce być najlepszy i mega Level up ;p

 

Chciałem zapytać jakie szkoły/firmy polecacie jeśli chodzi np o kursy online ? Osobiście rozglądam się za kursem Excel, analityk danych. 

 

Chętnie też dowiem się jakie inne kursy polecacie. 

Edited by trzyliterowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzałem tego tematu ale ja często przerabiam różnorakie szkolenia z Udemy.com i dawnej Lynda.com a obecnego linkedin https://www.lynda.com/in/linkedin-learning. Same kursy to częsta loteria więc staram się za nie nie płacić tylko łapać z promek ;) Zdarzało mi się zwracać po zakupie bo były niczym innym jak zebraną do kupy ogólnodostępną wiedzą albo niedziałającym bublem. W każdym razie można coś wybrać i poprzebierać. 

 

Nie chcę tu szeptać ale jeżeli zależy Ci na czymś ambitniejszym to korzystałem również ze szkoleń Krakowskiej Altkom Akademii i mogę polecić.

Edited by smogwawelski
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu przerabiałem jeden ze strony strefakursow.pl . Całkiem sensownie zrobiony i dostępny bez limitu czasowego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Kangur napisał:

Jakiś czas temu przerabiałem jeden ze strony strefakursow.pl . Całkiem sensownie zrobiony i dostępny bez limitu czasowego.

 

 

strefakursow.pl - opinia

 

Jak dla mnie firma spalona łącznie z jej kursami.

 

ŻRÓDŁO: Opinie strefakursow.pl

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja polecam YouTube :P

 

Np. 6h kurs Pythona dla początkujących. Na kanale inne fajne materiały edukacyjne dotyczące IT.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_uQrJ0TkZlc

 

Tego jest mnóstwo. Plusem YouTube'a jest to, że materiały są darmowe. I wcale nie znaczy to, że są słabe w porównaniu z jakimiś płatnymi kursami. Bynajmniej. Akurat ten materiał powyżej ma 17 mln wyświetleń od publikacji 2 lata temu. Każdy milion zarabia 2-5k USD. Zależnie od tematyki i innych zmiennych może być więcej, może być mniej. Ale nawet jeśli przyjmiemy 2k, to za ten materiał twórca otrzymał 34k USD. Myślę jednak, że faktycznie otrzymał 2-3x więcej. Dlatego materiały na YT są często mega wartościowe i lepsze od niejednego płatnego kursu - czy całych studiów :P Oczywiście trzeba wybrać wartościowe treści z morza chłamu. Ale da się to bez problemu zrobić. Liczba wyświetleń i komentarze mogą być pomocne przy wyborze.

 

DD

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, DD napisał:

Plusem YouTube'a jest to, że materiały są darmowe. I wcale nie znaczy to, że są słabe w porównaniu z jakimiś płatnymi kursami

 

35 minut temu, DD napisał:

Dlatego materiały na YT są często mega wartościowe i lepsze od niejednego płatnego kursu - czy całych studiów :P


Absolutnie się z Tobą zgadzam. Są tacy którzy bez przekrętów potrafią zarabiać pieniądze dzieląc się wiedzą i tworząc wartościowe materiały oraz cwaniaczki które kopiują tą wiedzę i udostępniając ją odpłatnie licząc na to że nikt nie sprawdzi opinii. A tu ZONK. Całkiem inaczej sprawa się ma jeśli chodzi o SEO - czym bardziej popularny kanał - tym większe głupoty. Podobnie zresztą jak z jakimkolwiek kontrowersyjnym tematem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Domeniacz napisał:

 


Absolutnie się z Tobą zgadzam. Są tacy którzy bez przekrętów potrafią zarabiać pieniądze dzieląc się wiedzą i tworząc wartościowe materiały oraz cwaniaczki które kopiują tą wiedzę i udostępniając ją odpłatnie licząc na to że nikt nie sprawdzi opinii. A tu ZONK. Całkiem inaczej sprawa się ma jeśli chodzi o SEO - czym bardziej popularny kanał - tym większe głupoty. Podobnie zresztą jak z jakimkolwiek kontrowersyjnym tematem. 

 

Po żadnej złości :) proszę nie komentować wypowiedzi ponieważ ten temat skończy się jak każdy inny. Nie mam nic personalnie do Ciebie ale następne tego typu wpisy kogokolwiek będę prosił administrację o usunięcie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@trzyliterowe Nie rozumiem co Ci się nie podoba w mojej wypowiedzi. To że zgadzam się z Danielem czy też iż uważam iż cwaniactwo trzeba tępić ? Gołym okiem widać iż Daniel ma dobre rozeznanie a jest czystą głupotą płacić za to co jest za darmo i o wiele lepsze, zwłaszcza kiedy to za co płacisz jest skopiowane (zapewne bez wiedzy właściciela danego kursu) i do tego nie sprawdzone. Wyjaśnij więc w czym masz problem ?

 

PS. Nie napisałeś czy potrzebujesz "certyfikat" aka "dyplom" w zakresie o jaki pytasz czy po prostu chcesz się tego nauczyć na własny użytek. To dość istotna kwestia.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Domeniacz napisał:

@trzyliterowe Nie rozumiem co Ci się nie podoba w mojej wypowiedzi. To że zgadzam się z Danielem czy też iż uważam iż cwaniactwo trzeba tępić ? Gołym okiem widać iż Daniel ma dobre rozeznanie a jest czystą głupotą płacić za to co jest za darmo i o wiele lepsze, zwłaszcza kiedy to za co płacisz jest skopiowane (zapewne bez wiedzy właściciela danego kursu) i do tego nie spawdzone. Wyjaśnij więc w czym masz problem ?

 

Na prawdę Cię lubię i niech tak zostanie :) tak jak sam wkleiłeś zdjęcie od opini jest opineo. 

Też uważam że Daniel ma wiedzę ale swoją odpowiedź w temacie podkreślił linkiem do materiału A Ty nie ;p w sumie nie wiem jakie masz zadanie czy robić reklamę czy antyreklame ;p to ostatnie zdanie to żart - dalej nie wchodzę w dyskusję a administrację proszę o oczyszczenie tematu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@trzyliterowe - przesadzasz. Ja polecam to co sam sprawdziłem i/lub z czego korzystam (również w PP) i co sam uważam za dobre.  Ponieważ nie korzystałem z kursu w zakresie o jaki pytasz - nie mogę Ci podać żadnego linka. Daniel również podał kurs w zakresie zupełnie innym niż pytałeś. Niemniej jednak uważam iż kopiowanie cudzej własności intelektualnej i zamiatanie pod dywan komentarzy które ten paskudny proceder ujawniają - należy tępić wszelkimi możliwymi sposobami. Po prostu nie znoszę cwaniaków, oszustów i amatorów cudzej własności - czyli "byznesmenów" z PL

 

I gdzie nie rzucę okiem to widze wał za wałem. Czy nie ma w tym kraju ludzi potrafiących prowadzić biznes na uczciwych zasadach ? A skoro się czepiasz tego co napisałem to odnoszę wrażenie iż uważasz takie postępowanie za właściwe ...

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 13.04.2021 o 23:06, Domeniacz napisał:

 

 

strefakursow.pl - opinia

 

Jak dla mnie firma spalona łącznie z jej kursami.

 

ŻRÓDŁO: Opinie strefakursow.pl

 

 


Cześć wszystkim!
Bardzo nam miło, że strefakursów.pl pojawiła się w tym wątku, chcielibyśmy jednak odpowiedzieć na zarzuty jakie nam postawiono.

Recenzja, którą przytoczył użytkownik @Domeniacz napisana na portalu opineo przez Pana Pawła nie pojawiła się w serwisie, ponieważ oskarżenie o plagiat jest bardzo poważne, a w przypadku tej konkretnej recenzji nie zostało to do tej pory uzasadnione - autor recenzji podesłał jedynie link do kursu na konkurencyjnej platformie - stąd wstrzymaliśmy publikację opinii do czasu wyjaśnienia sprawy. 

Skontaktowaliśmy się z autorem naszego kursu i poprosiliśmy  o wyjaśnienie. Jego stanowisko oraz konkretna i rzeczowa wypowiedź utwierdza nas w przekonaniu, że o plagiacie nie może być mowy. 

Odpowiedź autora szkolenia Kurs React od podstaw:
Szymon Sołtys

Cytat

Zweryfikowałem kurs znajdujący się w linku - ma 72 godziny i omawia praktycznie wszystkie zagadnienia związane z reactem, myślę, że każdy kurs reacta można by potraktować jako plagiat tego kursu... Jeżeli chodzi o materiały, z których sam korzystałem podczas nauki reacta to były to przede wszystkim książka "React od podstaw" i dokumentacja Reacta. Z tego co widzę po tytułach to w tym kursie jak i w moim jest podobna kolejność poznawania zagadnień reactowych, odpowiada ona kolejności prezentowanej w dokumentacji reacta - nie powinno to dziwić, taka kolejność poznawania dla każdego, kto zna ReactJS z pewnością będzie naturalna.


Chcielibyśmy również ustosunkować się do samej kwestii weryfikacji kursów przez nasz zespół. Być może wielu z Was jest nieświadoma ale przygotowanie szkolenia z dowolnego tematu na platformie strefakursów.pl to złożony proces, w który zaangażowanych jest ponad 15 osób, w tym 3 osoby zawsze odpowiedzialne za weryfikację merytoryki kursu.

Od 15 lat staramy się dostarczać najwyższej jakości szkolenia i kursy online oraz spełniać oczekiwania naszych klientów, którzy nam zaufali. Ta kwestia nigdy nie ulegnie zmianie, możemy jedynie udoskonalać nasze procesy dążąc do perfekcyjnej obsługi dziesiątek tysięcy naszych klientów.

Życzymy wszystkim miłego dnia i zachęcamy do wszelakiej formy edukacji online. Nie obrazimy się jeśli wybierzecie nasze szkolenia!

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, strefakursów_pl napisał:


Cześć wszystkim!
Bardzo nam miło, że strefakursów.pl pojawiła się w tym wątku, chcielibyśmy jednak odpowiedzieć na zarzuty jakie nam postawiono.

Recenzja, którą przytoczył użytkownik @Domeniacz napisana na portalu opineo przez Pana Pawła nie pojawiła się w serwisie, ponieważ oskarżenie o plagiat jest bardzo poważne, a w przypadku tej konkretnej recenzji nie zostało to do tej pory uzasadnione - autor recenzji podesłał jedynie link do kursu na konkurencyjnej platformie - stąd wstrzymaliśmy publikację opinii do czasu wyjaśnienia sprawy. 

Skontaktowaliśmy się z autorem naszego kursu i poprosiliśmy  o wyjaśnienie. Jego stanowisko oraz konkretna i rzeczowa wypowiedź utwierdza nas w przekonaniu, że o plagiacie nie może być mowy. 

Odpowiedź autora szkolenia Kurs React od podstaw:
Szymon Sołtys


Chcielibyśmy również ustosunkować się do samej kwestii weryfikacji kursów przez nasz zespół. Być może wielu z Was jest nieświadoma ale przygotowanie szkolenia z dowolnego tematu na platformie strefakursów.pl to złożony proces, w który zaangażowanych jest ponad 15 osób, w tym 3 osoby zawsze odpowiedzialne za weryfikację merytoryki kursu.

Od 15 lat staramy się dostarczać najwyższej jakości szkolenia i kursy online oraz spełniać oczekiwania naszych klientów, którzy nam zaufali. Ta kwestia nigdy nie ulegnie zmianie, możemy jedynie udoskonalać nasze procesy dążąc do perfekcyjnej obsługi dziesiątek tysięcy naszych klientów.

Życzymy wszystkim miłego dnia i zachęcamy do wszelakiej formy edukacji online. Nie obrazimy się jeśli wybierzecie nasze szkolenia!

Może jako autor tego tematu dostanę na PW jakiś dodatkowy rabacik ;P przyznaję bez bicia że tak ekspresowa odpowiedź skusiła mnie do prześledzenia oferty a czy coś wybiorę zobaczymy. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, trzyliterowe napisał:

Może jako autor tego tematu dostanę na PW jakiś dodatkowy rabacik ;P przyznaję bez bicia że tak ekspresowa odpowiedź skusiła mnie do prześledzenia oferty a czy coś wybiorę zobaczymy. 

@trzyliterowe jasne! Nie ma problemu, użyj w koszyku kod: domenyinternetowe obniży wartość koszyka o 25zł - musisz jedynie osiągnąć limit 100zł w koszyku. Trwa obecnie promocja do końca weekendu, także możesz bardzo tanio zakupić nasze szkolenia. Pamiętaj też, że możesz rozpocząć naukę za darmo i zapłacić dopiero w przyszłym miesiącu, wystarczy wybrać w koszyku płatność Twisto. Miłego weekendu i owocnej nauki :wub:

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×