Jump to content
networker

Sieci Afiliacyjne działające w Polsce

Recommended Posts

Zebrałem dla Was listę sieci afiliacyjnych działających w Polsce, które pozwalają zarabiać na stronach. Z większości korzystałem lub korzystam.

 

Poniżej zestawienie ( przy niektórych w nawiasie mój link polecający )

zachęcam do korzystania alternatywnie do parkingów czy reklam kontekstowych

 

 

awin.com - dawniej zanox
tradedoubler.com
netsalesmedia.pl
leadstar.pl  (ref) - spory wybór programów, szybkie wypłaty, polska sieć
tradetracker.pl
cj.com - największa i najbardziej znana sieć ogólnoświatowa
mylead.global (ref)
bluepartner.eu
monay2monay (ref) - głównie programy partnerskie  finansowe
systempartnerski.pl - głównie programy finansowe
ebrokerpartner.pl (ref)
cityads.com (ref)
convertiser
kwanko
circlewise (ref)
webepartners.pl (ref)

 

Stopniowo będę uzupełniał temat o pozostałe i nowo pojawiajace się sieci, opisy sieci, nowo pojawiające się w nich programy etc.

Edited by networker
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaj też proszę informacje o warunkach na jakich można przystąpić do programów bo to chyba najcięższa kwestia dla początkujących. Wiele sieci wymaga zweryfikowanych stron itd. Jeżeli masz jakieś "myki" na pozytywną weryfikacje to pochwal się proszę, nie każdy ma bloga a chciałby zarabiać w af ;) 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

postaram się zrobić miniporadnik. faktycznie zdecydowana większość wymaga posiadania strony ( niekoniecznie podlegającej weryfikacji ;) ). Weryfikacja polega najcześciej na obowiązku wklejenia fragmentu kodu w sekcji head strony.

 

Wiele z nich pozwala jednak na dodanie jako żródło zarabiania profil np na facebooku lub podanie pustej domeny i "zagospodarowanie" jej dostepnymi feedami produktowymi lub gotowymi widgetami lub całymi stronami

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, networker napisał:

postaram się zrobić miniporadnik. faktycznie zdecydowana większość wymaga posiadania strony ( niekoniecznie podlegającej weryfikacji ;) ). Weryfikacja polega najcześciej na obowiązku wklejenia fragmentu kodu w sekcji head strony.

 

Wiele z nich pozwala jednak na dodanie jako żródło zarabiania profil np na facebooku lub podanie pustej domeny i "zagospodarowanie" jej dostepnymi feedami produktowymi lub gotowymi widgetami lub całymi stronami

 

Spotkałem się z sytuacjami gdzie zostawałem odrzucany mimo gotowego bloga postawionego na jakimś szablonie WP z przykładową zawartością. Więc weryfikacja bywała dogłębniejsza :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, smogwawelski napisał:

Swoją drogą  @networker poczekaj niech tylko ktoś wróci :D oberwiesz za ten temat ;)

 

Nie kracz lepiej :)

Edited by Pahana
  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, smogwawelski napisał:

 

Spotkałem się z sytuacjami gdzie zostawałem odrzucany mimo gotowego bloga postawionego na jakimś szablonie WP z przykładową zawartością. Więc weryfikacja bywała dogłębniejsza :) 

 

 

Niestety każda sieć rządzi się swoimi prawami. Jedne w ogóle nie weryfikują stron; bodaj Leadstar (ref) i BluePartner; inne mają weryfikację z automatu po wklejeniu odpowiedniego kodu lub wpisu w dns i np jak w convertiser automatyczna weryfikacja własności i potem ręczne sprawdzenie jakości. Sporo tez ma weryfikację ręczną domeny zarówno pod katem jakości jak i własności

 

Potem jest drugi etap i tu znowu w zależności od sieci i programu: akceptacja już w konkretnym programie. I ponownie w miarę bez restrykcji bluepartner i w większości przypadków leadstar oraz convertiser akceptuja do programów z automatu. Natomiast w awin czy tradedoubler reklamodawca dość "wybrzydza"  ;). Tradetracker mniej wiecej pół na pół: akceptacja w niektórych programach automatyczna gdzie zaraz po zgłoszeniu dostajemy akcept w programie a czasem niestety poczekamy chwile i się okaże, ze nasz strona nie zyskała aprobaty konkretnego reklamodawcy ;)

Edited by networker
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, networker napisał:

...

monay2monay
 


W większości takie brzydkie nazwy, a Ty linki do nich wklejasz? Dobrze, że uczciwie o tych ref'ach wspominasz :) Ten zacytowany przeze mnie adres, tylko z Twojego przekierowania zadziała ;)

Edited by Kangur
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Kangur napisał:


W większości takie brzydkie nazwy, a Ty linki do nich wklejasz? Dobrze, że uczciwie o tych ref'ach wspominasz :) Ten zacytowany przeze mnie adres, tylko z Twojego przekierowania zadziała ;)

aj i widzisz niezamierzona literówka ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony mogę polecić pp Amazonu, Aliexpress, Gearbest i Bangood.

 

Wydaje mi się, że główny problem domeniarza to sensowne strony. Zrobić co bądź, pozarabiać na ruchu type-in i potem problemy z wypłatą. Te dobre, często niszowe programy dużo wymagają, a prawdziwą weryfikację robią przed wypłatą.

 

 

Edited by nadobny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zarabiam od dawna w MyLead i nigdy nie miałem z nimi większych problemów.

Wypłaty najczęściej w 2/3 dni po zgłoszeniu. Chętnie doradzają jakie kampanie najlepiej sprawdzą się na danej stronie. Wystarczy do nich się odezwać i podać swoją stronę.

Dla potwierdzenia wstawię sygnaturkę:

26.png

Edited by Top10Host

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 19.04.2021 o 14:19, smogwawelski napisał:

poczekaj niech tylko ktoś wróci :D oberwiesz za ten temat ;)

 

Przesadzasz ;) , ale... tym którzy się nie zorientowali podpowiem że Bartek założył ten wątek z nadzieją że ktoś skorzysta z ref-ów i uda się chłopakowi zarabić jakiegoś grosza. Ale że Jacek (@Kangur) ostrzegł tych którzy tego jeszcze nie zauważyli, Bartek został o tzw. "suchym pysku" i pustą kieszenią i dlatego stracił wszelkie motywacje i nadzieje.

 

 

 

Dnia 26.04.2021 o 13:02, sebastian0000 napisał:

Również bardzo chętnie taki poradni przestudiuję

 

Niestety studia zakończyły się zanim się jeszcze rozpoczeły, więc i Ty musisz odejść o suchym pysku.

 

 

 

Dnia 19.04.2021 o 15:03, Pan_Grzegorz napisał:

trzymam Cię za słowo

 

Oj Grzesiu Grzesiu, nie żartuj że nie skumałeś po co @networker założył ten temat, bo uważam Cię za bystrego człowieka ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Domeniacz napisał:

Oj Grzesiu Grzesiu, nie żartuj że nie skumałeś po co @networker założył ten temat, bo uważam Cię za bystrego człowieka ;)

 

 

 

Domyśliłem się, że chodzi o reflinka, ale nie mam z tym problemu, gdyby chłopak przyłożył się do pracy to chętnie bym mu kliknął w razie potrzeby. Mało tego - Ty znasz się na pozycjonowaniu -  jeżeli napiszesz dobry poradnik (może być z reflinkami), to też chętnie skorzystam :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

Domyśliłem się, że chodzi o reflinka, ale nie mam z tym problemu, gdyby chłopak przyłożył się do pracy to chętnie bym mu kliknął w razie potrzeby.

 

To nie tak Grzesiu ... Bartek liczył na to, że TY weźmiesz się do roboty i jakby dzięki temu udało Ci się coś zarobić to Bartek dostałby jakiś śmieszny grosz jako Tier2. W programach partnerskich (w przeciwieństwie do PPC) samo kliknięcie nie generuje żadnego zysku, zysk pochodzi od konkretnej akcji, czyli np. zakupu danego towaru czy usługi. Generalnie jeśli widzisz linki partnerskie na forum, to możesz być pewien że masz doczynienia z kompletnym amatorem, który albo sam nic nie zarabia a jak już, to jakiś mega śmieszny grosz.

 

Bo aby zarabiać w PP trzeba znać się na SEO i/lub mieć strony z konkretną wartośćią dla użytkownika końcowego i znaczącą liczbę odwiedzin. Dlatego prawie nikt kto zna się na SEO nie oferuje usług pozycjonowania,  albowiem zamiast użerać się z klientami może zarabiać kwoty jakim innym się nawet nie śniły robiąc do tego to co lubi i siedząc w temacie na którym się zna. A to z kolei jest kluczem do osiągnięcia sukcesu o czym już kiedyś wspominałem w innym wątku, podając przy tym konkretną frazę i pokazując iż jedna osoba ma kilka stron w topie na zyskowne w PP frazy. I to na dochodowe frazy na które ciężko znaleźć w topie komercyjne banki oraz agencje je "pozycjonujące", pomimo iż w zasadzie mają nieograniczony budżet. Ale nie mają podstawowej rzeczy - realnej wiedzy w zakresie SEO. Dlatego też powtarzają jeden i ten sam bełkot o szybkości strony, sitemap, https i jeszcze kilka innych bzdetów nie mających obecnie prawie żadnego znaczenia w SEO.

 

 

1 godzinę temu, Pan_Grzegorz napisał:

Ty znasz się na pozycjonowaniu -  jeżeli napiszesz dobry poradnik (może być z reflinkami), to też chętnie skorzystam

 

Jeżeli język angielski nie będzie dla Ciebie przeszkodą - to wkrótce pojawi się nowy serwis (a właściwie jego nowa wersja) na którym zarówno znajdziesz wiedzę jak i mega zaawansowaną wyszukiwarkę domen do zbudowania zaplecza pozycjonującego bazującego na tej wiedzy. Część wiedzy będzie dostępna dla ogółu aby zobaczyli jaka różnica jest w wiedzy którą ja posiadam w stosunku do tej którą posiadali do tego czasu oraz jaka przepaść dzieli efektywność w pozycjonowaniu bazując na tej wiedzy. Najbardziej efektowna część wiedzy będzie dostępna w formie abonentu wraz z wyszukiwarką domen niezbędną do zbudowania mega efektownego zaplecza bazującego na aktualnym algorytmie Google, który z kolei będzie pozycjonowało serwisy sprzedażowe. 

 

Serwis ten będzie oferował bardzo atrakcyjny i innowacyjny PP, w którym przeciętny zjadacz chleba nawet nie będzie miał pojęcia że dany blog czy strona korzysta z PP, podobnie jak Google ;) Program ten w pierwszej fazie będzie kierowany właśnie do posiadaczy blogów i stron mających odpowiedni ruch i audiencję. Dodam tylko iż projekt realizuję z dużym rozmachem a sama serwis jest na wstępie serwowany w technologi Cloud z 6 serwerów na 6 kontynentach - oferując przy tym niesłychaną szybkość, innowacyjność i niezawodność działania. Czyli to, co profesjonaliści cenią sobie najbardziej. Bo zadowolony klient, to najlepszy model marketingu jaki znam.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Domeniacz napisał:

 

To nie tak Grzesiu ... Bartek liczył na to, że TY weźmiesz się do roboty i jakby dzięki temu udało Ci się coś zarobić to Bartek dostałby jakiś śmieszny grosz jako Tier2. W programach partnerskich (w przeciwieństwie do PPC) samo kliknięcie nie generuje żadnego zysku, zysk pochodzi od konkretnej akcji, czyli np. zakupu danego towaru czy usługi.

 

 

 

 

Gwoli wyjaśnienia, mówiąc o kliknięciu miałem na myśli, że zapiszę się do pp z jego reflinka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pan_Grzegorz napisał:

Gwoli wyjaśnienia, mówiąc o kliknięciu miałem na myśli, że zapiszę się do pp z jego reflinka.

 

Ja osobiście nie widzę w tym nic złego, że Bartek dał refy o czym zresztą wspomniał, za wyjątkiem tego iż pachnie to amatorszyzną o czym wyżej wspomniałem. Jednak czas pokazał iż temat miał za zadanie jedynie wstawienie refów zamiast stworzenia konkretnego i obiecywanego poradnika, gdzie sam Bartek miał okazje wykazać się wiedzą w tym zakresie. Ja osobiście z polskich sieci nie korzystam, widząc jakie wały są na rynku .pl i jak malutki jest ten ryneczek. Zdjęcie Marcina z GettyImages który rzekomo był Marinem z Tarnowa i którego nazwa użyła do promowania swojego PP to jeden z przykładów. Przyjrzałem się również dokładnie jednej z firm od PP z tego forum - gdzie z kolei rzekomy dochód jednego z jej uczestników przekracza roczny obrót tejże firemki.... Dlatego nie zdziwiło mnie zbytnio, gdy w dalszej kolejności znalazłem kilka wyroków w sprawie tejże firemki.


Tak więc zanim zarejestrujesz się w jakimkolwiek polskim PP, zastanów się czy nie zostaniesz oszukany na wiele różnych sposobów i nie zarobisz na tym ani Ty ani Bartek. A jak wiele oszukańczych metod stosują polskie firemki od PP, bez trudu można znaleźć w Google. Osobiście z czystym sumieniem mogę polecić CJ.com (jeśli ktoś działa na rynku zachodnim) z którego osobiście korzystam i z którego korzystają najwięksi giganci na rynku. Ale i tam wiele zależy od tego z jaką firmą zaczniesz współpracę, bo pojawili się cwaniacy wyłączający PP w najlepszym momencie - takich skreśla się dożywotnio i bezwarunkowo. Tak jak w Polsce skreśla się Nazwę.pl oferującą ważność cookie przez 24 godziny, gdzie na rynku PP standardem jest minimum 2 tygodnie.

 

W przypadku usług - najlepsze firmy wypłacają prowizję za każdy dolar wydany przez klienta dokąd pozostaje on klientem - chyba nie muszę mówić na jakie kwoty się to przekłada, bo każdego miesiąca dochód rośnie dzięki SEO. Jednak by sięgnąć po takie pieniążki trzeba umieć zorganizować sobie mocno stargetowany traffic, czyli potencjalnych klientów - i tutaj właśnie SEO jest idealne do tego celu. Ja osobiście wyłapuje strony które reklamują swoje strony z PP przez Google Ads, bo jeśli im sie to opłaca - to mi będzie się opłacać conajmniej 10x bardziej, choć na wynik trzeba będzie troszkę poczekać. I te strony oddają lwią przysługę z tym Google Ads, ponieważ dają na tacy frazy do pozycjonowania PP :) Bo w przeciwnym wypadku, trzeba by sporo zainwestować aby sprawdzić co warto będzie pozycjonować a co nie w przypadku danego PP. Genialne w prostocie, niesamowite jeśli idzie o zyski.

 

I na blogu tego serwisu o którym wcześniej wspomniałem, każdy będzie się tego wszystkiego mógł dowiedzieć a używając płatnego narzędzia do wyszukiwania domen i taniutkiej łaparki komiaczy wraz z dostępem do reszty wiedzy sięgnąć po najbardziej dochodowe frazy w PP czy też pozycjonować skutecznie swoje serwisy czy sklepy pozostawiając daleko w tyle wielkie agencje od sitemap i innych bzdetów którymi zapchało im głowy Google. I pomimo iż ceny w serwisie zaczynają się blisko od 100 USD miesięcznie, jest to wręcz śmieszny wydatek w porównaniu do tego czego klient się nauczy i po jakie pieniądze będzie mógł realnie sięgnąć.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 19.04.2021 o 14:17, smogwawelski napisał:

Spotkałem się z sytuacjami gdzie zostawałem odrzucany mimo gotowego bloga postawionego na jakimś szablonie WP z przykładową zawartością. Więc weryfikacja bywała dogłębniejsza 

 

Ci, którzy nie lubią sobie zawracać głowę amatorami, jak tylko podasz nazwę strony i/lub zweryfikujesz iż jesteś jej posiadaczem - przez API zostaną sprawdzone podstawowe informację na jej temat, a więc przede wszystkim jaki i skąd masz ruch i jaką widoczność w Google a nawet na jakie frazy i jakie masz pozycje. Po prostu nie ma sensu marnować zasobów ludzkich na weryfikowanie stronek czy blożków o których już na starcie wiadomo, że mają znikomą szanse cokolwiek zarobić. Bo później trzeba się paprać z papierami wypłacając takimi delikwentom jakieś śmieszne grosze.

 

I ja stosuje dokładnie tą samą metodę. Dzięki temu również chronie przed ciekawskimi moje innowacyjne rozwiązania w tej kwestii o których wyżej wspomniałem. Po prostu profesjonaliści współpracują z profesjonalistami a amatorzy z amatorami. Tak to w skrócie wygląda. I dlatego widząc jakiekolwiek linki PP na forach z doświadczenia wiem - że mam doczynienia z totalnymi amatorami, których obsługa będzie kosztować więcej niż są w stanie wygenerować zysku.

 

A świeżo regniętych kolesi z jednym postem i ich sieci reklamowane hasłami typu "Dla potwierdzenia wstawiam sygnaturkę", to już nawet szkoda komentować, bo to już nawet nie dno, a stukanie w dno głową od spodu. To jak z Marcinem z GettyImages ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

w sieci bluepartner <reflink> pojawił się PP CENEO. o tyle ciekawy i nietypowe, z płatność nie za sprzedaż a w modelu CPC ( ale liczy się przeklik ze strony ceneo na stronę partnera). mimo to z uwagi na szeroką gamę partnerów i produktów na ceno warto popróbować

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, spinecki napisał:

A co z Admitad? Polecam, bo jako jedyni chyba dają możliwość monetyzowania ruchu kierowanego na allegro

Prawie wszystkie polskie sieci aff maja allegro i aliexpress w swojej ofercie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/31/2022 at 2:45 PM, JayD said:

Prawie wszystkie polskie sieci aff maja allegro i aliexpress w swojej ofercie.

A ktore jeszcze? Z deeplinkingiem tez?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×