Jump to content
Kangur

Filtrowanie zdarzeń na AM i ostatnio sprzedanych domen

Recommended Posts

Od dnia dzisiejszego pojawiły się na Aftermarket.pl nowe, ciekawe ułatwienia pozwalające na łatwiejsze przeglądanie ( filtrowanie ) zdarzeń przeszłych.

1. Lista ostatnio sprzedanych domen otrzymała możliwość przeglądania wg różnych filtrów, z czego najciekawsze wydają się być Sprzedano przez Kup Teraz oraz Sprzedano przez negocjacje .

 

2. Lista zdarzeń na giełdzie ma przede wszystkim filtr Złożono ofertę kupna domeny

 

To co prawda i tak tylko pewna część ofert i transakcji na rynku wtórnym, bo nie widzimy takich operacji m.in. na Premium, na Sedo, nie ma tam transakcji bezpośrednich oraz ofert otrzymywanych drogą mailową; nie ma też cen transakcyjnych, ale i tak można poczynić dzięki temu wiele ciekawych obserwacji.

Edited by Kangur
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od razu przynajmniej można dostrzec, że niektórzy otrzymują nawet po kilka ofert dziennie, mając odpowiednie zasoby. A inni, którzy nie otrzymują ich w ogóle przez cały rok, później na słaby rynek narzekają :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra. Już dawno o tym pisałem.

Przydałoby się jeszcze alfabetyczne uporządkowanie kategorii wystawianych domen !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te dane były już dostępne wcześniej, trzeba tylko pobrać bazę do excela i tam wybrać filtry... 

 

6 godzin temu, Kangur napisał:

Od razu przynajmniej można dostrzec, że niektórzy otrzymują nawet po kilka ofert dziennie, mając odpowiednie zasoby. A inni, którzy nie otrzymują ich w ogóle przez cały rok, później na słaby rynek narzekają :)

 

To mnie ciekawi, w jaki sposób powiązane są dane o transakcjach z użytkownikiem? Bo ja tego nie widzę. Trzeba wejść w każdą domenę żeby to zobaczyć chyba. Skąd taki wniosek? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, panjakub napisał:

Te dane były już dostępne wcześniej, trzeba tylko pobrać bazę do excela i tam wybrać filtry... 

 

To mnie ciekawi, w jaki sposób powiązane są dane o transakcjach z użytkownikiem? Bo ja tego nie widzę. Trzeba wejść w każdą domenę żeby to zobaczyć chyba. Skąd taki wniosek? :)


Przyznasz jednak, że teraz jest dużo łatwiej niż przy pobieraniu pliku Excela.

Tak, trzeba wejść w dane domeny żeby zobaczyć użytkownika i to tylko tego, który nie ukrył swojego profilu. Chyba, że znasz czyjeś domeny. Ale nie ma znowu tych transakcji aż tak dużo, żeby nie kliknąć dziennie kilkanaście razy, jeśli chce się zobaczyć, że niektórzy użytkownicy mają dużo ofert.


Ale nie jest najważniejsze kto ile ma ofert i sprzedaży. To tylko jest ciekawostka. Zwłaszcza dla niedowiarków, którzy nie wierzą, że można dużo ofert otrzymywać.

 

Ciekawsze może być to jakie domeny są poszukiwane, o jakie nabywcy walczą, składając wiele (zapewne coraz wyższych) ofert, a jakie po jednej-dwóch propozycjach, odpadają. Czasami też widać jak potencjalny nabywca nie mogąc nabyć tej swojej wymarzonej, szuka zamiennika z podobnymi słowami kluczowymi.

 

Na podstawie takich danych można już trochę wniosków dla siebie wyciągnąć. Zwłaszcza jeśli później obserwowaną domenę można zobaczyć wśród sprzedanych. A już jeśli znało się wcześniej jej zakres cenowy, to mamy jeszcze więcej wniosków dla siebie. W szczególności gdy sprzedaną domenę widzimy wśród sprzedanych w wersji Kup Teraz.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Kangur napisał:

Przyznasz jednak, że teraz jest dużo łatwiej niż przy pobieraniu pliku Excela.

Pewnie : )

 

Jeśli chodzi o 

33 minuty temu, Kangur napisał:

W szczególności gdy sprzedaną domenę widzimy wśród sprzedanych w wersji Kup Teraz.

Jasne, rano można pobrać dane z cenami z giełdy, a wieczorem sobie porównać ; ) parę dni kiedyś tak robiłem,  tylko zawsze jest ryzyko że finalna cena mogła się zmienić ; ) Szkoda że w AM nie ma jakiś takich np. checkboxów, np. w momencie gdy sprzedający i kupujący by zaznaczyli że wyrażają zgodę na upublicznienie transakcji, takie info szło by do nowej statystyki :) - bo chyba tylko taka oficjalna zgoda jest obecnie przeszkodą przed opublikowaniem listy transakcji? 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, panjakub napisał:

Jasne, rano można pobrać dane z cenami z giełdy, a wieczorem sobie porównać ; ) parę dni kiedyś tak robiłem,  tylko zawsze jest ryzyko że finalna cena mogła się zmienić ; )

Szkoda że w AM nie ma jakiś takich np. checkboxów, np. w momencie gdy sprzedający i kupujący by zaznaczyli że wyrażają zgodę na upublicznienie transakcji, takie info szło by do nowej statystyki :) - bo chyba tylko taka oficjalna zgoda jest obecnie przeszkodą przed opublikowaniem listy transakcji? 


Ja tak nigdy nie robiłem, bo aż tak dokładna analityka nie jest mi potrzebna. Mi w zupełności wystarczy bardzo ogólne rozeznanie w tym, co się dzieje na rynku. I tak jestem tu bardziej z przyzwyczajenia niż dla biznesu :)

 

Ale pomysł z checkboksami nawet jest niezły. Nie wiem jak często by był wykorzystywany, lecz dla nabywcy informacja o zakupie, a w rzeczywistości o rozpoczęciu lub o wystartowaniu z nowym projektem, może być dodatkową formą promocji i budowania zasięgu takiej strony. Zawsze też trochę backlinków pozyska, niekiedy z dobrych stron :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, panjakub napisał:

Pewnie : )

 

Jeśli chodzi o 

Jasne, rano można pobrać dane z cenami z giełdy, a wieczorem sobie porównać ; ) parę dni kiedyś tak robiłem,  tylko zawsze jest ryzyko że finalna cena mogła się zmienić ; ) Szkoda że w AM nie ma jakiś takich np. checkboxów, np. w momencie gdy sprzedający i kupujący by zaznaczyli że wyrażają zgodę na upublicznienie transakcji, takie info szło by do nowej statystyki :) - bo chyba tylko taka oficjalna zgoda jest obecnie przeszkodą przed opublikowaniem listy transakcji? 

 

W jaki sposób pobierasz dane z cenami? Chyba nie dotarłem do takiej opcji albo nie mogę skojarzyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, smogwawelski napisał:

 

W jaki sposób pobierasz dane z cenami? Chyba nie dotarłem do takiej opcji albo nie mogę skojarzyć.

 

Ja też nie mogę dotrzeć do tej opcji. O ile jest wogóle. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Pahana napisał:

 

Ja też nie mogę dotrzeć do tej opcji. O ile jest wogóle. 

 

 

Ok chyba znalazłem ;) Tylko pytanie jak to dobrze podzielić bo jest limit na 50tyś rekordów. 

 

Kupno -> przeglądaj domeny na giełdzie -> wybierasz kategorie -> usuwasz kategorie za pomocą "x" -> masz listę wszystkich domen wystawionych na AM.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że propozycja, którą podsunął panjakub spodobała Wam się ;)
 

Nie trzeba dzielić na kategorie, ale można w zamian dokonać innych ograniczeń. Np. wykluczyć cyfry i myślniki, zaznaczając tylko Kup teraz i rozszerzenie .pl. Na dzisiaj jest to prawie 40 tys. ze 110 tys. ofert. Jeżeli się przy Kup Teraz zaznaczy Nie, to mamy teraz prawie 35 tys. ofert.
 

AM filtrowanie ofert.png

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem dzisiaj, że Aftermarket nie ujawnia wszystkich transakcji sprzedaży, z czego być może nie wszyscy zdawali sobie sprawę. Zespół AM zareagował błyskawicznie i dodano właśnie nowy filtr Sprzedano na raty. Są tam tylko transakcje ratalne już sfinalizowane i to tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Ale mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mieli nieco większą wiedzę na temat sprzedaży domen na tej platformie. Dziękuję na uchylenie kolejnego rąbka tajemnicy :)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×