Jump to content
peter

Jak podchodzicie do domen IDN jako uzupełnienia podstawowej domeny?

Recommended Posts

Mam takie trochę "ankietowe" pytanie dotyczące Waszego podejście do domen IDN. 

 

Jeśli macie np. generyczną domenę .pl (bez polskich znaków) zawierającą słowo, które w polskim oryginale zawiera polską literę, to czy jednoczesne posiadanie odpowiadającej jej domeny IDN (Jako uzupełnienia) zwiększa jej wartość, czy też nie ma z Waszego punktu widzenia żadnego znaczenia? 

Czyli np. (przykład zupełnie przypadkowy, choć kto wie, czy nie "freudowski":)) ) jeśli macie domenę wodka.pl, to czy jednoczesne posiadanie domeny wódka.pl ma dla Was znaczenie, czy jest obojętne?

 

Czy kupując domenę .pl, interesujecie się w ogóle tym, czy odpowiadająca jej domena IDN jest dostępna, czy w ogóle nie zwracacie na to uwagi?

 

Czy gdy widzicie aukcje (np. na AM) oznaczoną znaczkami IDN i "grupa domen" zawierającą zestaw: domena podstawowa + IDN, to czy taka aukcja budzi Wasze zwiększone zainteresowanie, czy przeciwnie - Wasz wzrok podświadomie omija aukcje oznaczone takimi znakami i koncentrujecie się na "zwykłych" aukcjach bez oznaczeń? (ja sam u siebie zauważyłem właśnie takie zjawisko podświadomego pomijania, stąd moje pytanie)

 

Zauważyłem, że często domena podstawowa jest oferowana w wysokiej cenie, a odpowiadająca jej domena IDN jest wolna i dostępna do rejestracji. Z drugiej stony wciąż jest wiele domen IDN, które są zarejestrowane i również oferowane do sprzedaży, często w zupełnym oderwaniu od domeny podstawowej. Myślę, że ciekawe będzie skonfrontowanie Waszych opinii na temat tych domen. Osobiście nie zauważyłem, aby klienci końcowi często korzystali z domen IDN, raczej zwykle jest odwrotnie (budują serwisy na domenie podstawowej, a IDN-a w ogóle nie rejestrują), ale może moje wrażenie jest błędne i IDN ma jednak znaczenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×