Jump to content
rafium

Pytanie odnośnie indeksowania w google polskej strony z końcówką .com

Recommended Posts

Witam,

Mam w planach stworzenie serwisu w języku angielskim, który będzie widniał pod domeną z końcówką .com. Planuję również utworzyć polski odpowiednik tej strony, który wówczas miałby adres: nazwa_strony.com/pl

Czy z uwagi na strukturę domeny pod którą będzie widniała polska wersja strony, istnieje ryzyko, że będzie ta strona jakoś gorzej indeksowalna w google niż normalna strona utworzona pod domeną z końcówką .pl?

 

Po prostu nie chciałbym wykupywać i opłacać dwóch domen .com i pl., zamiast serwisów na oddzielnych domenach, wolałbym stworzyć dwa, tak, jak wyżej przedstawiłem.

 

Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy temat aktualny, ale jeśli tak to możesz śmiało tak właśnie zrobić jak opisałeś. Jeśli strona będzie zawiera dużo podstron to warto zastosować mapę strony w xml i zgłosić ją w Google Search Console. 

 

Takie rozwiązanie ma jeszcze taki plus, że wraz ze wzrostem backlinków, ogólna moc domeny będzie rosła, a co za tym idzie, pozycje dla podstron w języku polskim mogą osiągnąć wyższe pozycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google raczej dobrze rozpoznaje język strony, ale dla pewności możesz w kodzie strony w znaczniku <html> umieszczać odpowiednie oznaczenie informujące o języku:

 

<html lang="pl">

<html lang="en">

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×