Jump to content
jarymi

dlb.pl

Recommended Posts

dlb.pl

nowa nigdy nie używana

 

Witam Forumowiczów :)

Byłbym bardzo wdzięczny za wycenę domeny dlb.pl , którą odziedziczyłem po moim zmarłym synu.

Domena nie była nigdy używana i prawdopodobnie syn trzymał ją w celu odsprzedaży.

Bardzo ładna "symetryczna domena

dane:

Nazwa domeny:     dlb.pl
Status:     zarejestrowana
Data zamówienia:     2006-07-01 12:55
Data rejestracji:     2006-07-12 15:46
Data ważności:     2021-07-12
DNSSEC:     Nieaktywny

Zewnętrzne serwery DNS

Domena utrzymywana jest na zewnętrznych serwerach DNS:

    ns2.hekko.net.pl
    ns1.hekko.net.pl
SSL I OBSŁUGA HTTP/2

SSL szyfruje dane przesyłane pomiędzy przeglądarką internetową a serwerem, jak również umożliwia aktywację nowoczesnego protokołu HTTP/2, który przyspiesza szybkość ładowania strony WWW.

SSL: Aktywny
HTTP/2: Aktywny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj! Jeżeli jest tak jak piszesz, to przede wszystkim przyjmij wyrazy współczucia. I pozwól, że zrobię w imieniu wszystkich, aby każdy nie musiał pisać tego samego.

 

Takie domeny jak ta, na rynku d2d (pomiędzy pośrednikami) zazwyczaj sięgają kwoty kilkuset złotych, do ok. 1 tysiąca.
Lecz gdy pojawi się tzw. klient końcowy z dużym budżetem i podobnym pragnieniem jej posiadania, to taka kwota na jaką ja sam wyceniłeś, jest możliwa. Choć tutaj cierpliwość może być bardzo wskazana. Sprzedanie jej w dobrej cenie przed najbliższą datą przedłużenia, graniczy z cudem.

 

P.S.

Informacje z tych podanych przez Ciebie począwszy od "dane", nie są potrzebne do wyceny domeny.

 

P.S.II Domeny, które były prawidłowo "używane" osiągają niekiedy wyższe kwoty od tych nieużywanych ;)

 

 

Edited by Kangur
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za opinię. Nie spieszy mi się. Domena przedłużona do lipca 2022.

Każdy towar musi trafić na swojego klienta, wiem to z doświadczenia przy sprzedaży jachtów :)

Wydaje mi się, że domen trzyliterowych *.pl nie ma zbyt dużo. Racja, że domena używana, aktywnie pozycjonowana jest na pewno ciekawsza.

Sprawdzę to bo mam zamiar wystawić jedną z moich wysoko użytkowanych i pozycjonowanych domen www.szkutnia.com - też jestem ciekaw ile może kosztować ?

 

serdecznie pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem; nie znam branży to się nie wypowiem. Natomiast nie nastawiałbym się na sporą kwotę za samą domenę.
Generalna zasada jest taka, że polskie słowo kluczowe i rozszerzenie .pl są bardziej poszukiwane niż polski keyword i .com.
Com'y są bardziej cenione w ogólnoświatowym języku, zwłaszcza w angielskim. 

 

P.S. Staraj się dawać jedną domenę do wyceny w jednym wątku.

 

P,S. II Strona szkutnia.com prosi o nowy layout ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×