Jump to content
ams

MapaDomen.pl - nowa strona

Recommended Posts

Jeszcze to udostępnienie listy więcej osób zniechęci niż zachęci do domainingu..

 

Dokładnie! Też tak o tym pomyślałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielka szkoda że już nie działa :) Jestem jak najbardziej za uruchomieniem z powrotem. Jestem przekonany że kilka osób ma dostęp do takiego narzędzia. Nie mam im tego absolutnie za złe, ale widać jak bardzo są do przodu. Dlatego inni drobni ciułacze jak ja nie mając takiego narzędzia poruszają się jak ślepi w świecie domen. Zdążyłem zauważyć że niektóre firmy rejestrujące domeny jak az.pl sprytnie zrobiły registrant handle jest dłuższy i wnioskuje że dla każdej domeny inny także nie dało rady odczytać reszty domen jednego właściciela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielka szkoda że już nie działa :) Jestem jak najbardziej za uruchomieniem z powrotem. Jestem przekonany że kilka osób ma dostęp do takiego narzędzia. Nie mam im tego absolutnie za złe, ale widać jak bardzo są do przodu. Dlatego inni drobni ciułacze jak ja nie mając takiego narzędzia poruszają się jak ślepi w świecie domen. Zdążyłem zauważyć że niektóre firmy rejestrujące domeny jak az.pl sprytnie zrobiły registrant handle jest dłuższy i wnioskuje że dla każdej domeny inny także nie dało rady odczytać reszty domen jednego właściciela.

 

Jak wszystko dobrze pojdzie to za pare miesiecy bedzie taka lista z tym wyjatkiem, ze publikowane informacje nie beda lamac prawa i naruszac praw osob trzecich :P

Jestem po konsultacji z prawnikiem i czekam jedynie na odpowiedz programisty.

Jak wszystko wypali, to kazdy z Was dostanie za drobna oplata swietne narzedzie :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wszystko dobrze pojdzie to za pare miesiecy bedzie taka lista z tym wyjatkiem, ze publikowane informacje nie beda lamac prawa i naruszac praw osob trzecich :)

Jestem po konsultacji z prawnikiem i czekam jedynie na odpowiedz programisty.

Jak wszystko wypali, to kazdy z Was dostanie za drobna oplata swietne narzedzie :>

 

To zapytaj swojego prawnika jak chce ominac prawa autorskie do korzystania z bazy whois nie majac zezwolenia od NASKU .

Bo tylko zaznacze ze bazy danych maja cechy utworu i sa chronione prawem autorskim AMEN

Ale moze bedziesz mial takie zezwolenie bo je kupisz od NASKU to sorry .Inaczej bez tego to gapa i co do tego nie mam watpliwosci .NASK jest wlascicielem bazy whois i jej przetwarzani bez ich zezwolenia jest zwyczajnym przstepstwem a jeszcze za kase to juz bardzo ciekawe :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zapytaj swojego prawnika jak chce ominac prawa autorskie do korzystania z bazy whois nie majac zezwolenia od NASKU .

Bo tylko zaznacze ze bazy danych maja cechy utworu i sa chronione prawem autorskim AMEN

Ale moze bedziesz mial takie zezwolenie bo je kupisz od NASKU to sorry .Inaczej bez tego to gapa i co do tego nie mam watpliwosci .NASK jest wlascicielem bazy whois i jej przetwarzani bez ich zezwolenia jest zwyczajnym przstepstwem a jeszcze za kase to juz bardzo ciekawe :)

 

Nie boj weza :P

Moje dziecko nie bedzie publikowac zadnych informacji, ktore moglyby doprowadzic do naruszenia infrastruktury teleinormatycznej NASK czy praw osob trzecich etc, a calosc bedzie dzialac na zasadzie zblizonej do dropped.pl, a co lepsze z punktu widzenia NASK - port 43 sobie odpocznie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
calosc bedzie dzialac na zasadzie zblizonej do dropped.pl

 

Kilka miesięcy działania takiego serwisu i NASK (po wniesieniu dla nich opłat czy kaucji) będzie zadowolony i właściciel takiego serwisu też nie będzie w plecy. Wróże rychły sukces takiego projektu, jeśli uda się go odpalić. Klientów na bank nie zabraknie. Ja się zapisze od razu bez dwóch zdań. I każdy będzie miał równe szanse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiałem akurat dzisiaj wyjechać w teren ?

Taka fascynująca lektura mnie ominęła.

To niesprawiedliwe :)

 

Mając wgląd do takich danych admini nie martwiliby się nabijaczami postów bo wystarczyłoby zerknąć na listę i wszystko byłoby jasne :P

Byłoby fajnie gdyby na takiej liście znajdowały się też domeny wcześniej sprzedane przez każdą osobę.

To byłby prawdziwy obraz historii i zasobów domenobiznesu w Polsce.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mając wgląd do takich danych admini nie martwiliby się nabijaczami postów bo wystarczyłoby zerknąć na listę i wszystko byłoby jasne :)

Byłoby fajnie gdyby na takiej liście znajdowały się też domeny wcześniej sprzedane przez każdą osobę.

To byłby prawdziwy obraz dorobku i historii domenobiznesu w Polsce.

 

Kangur uwierz mi że to był prawdziwy obraz dorobku i historii domenobiznesu w Polsce :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kangur uwierz mi że to był prawdziwy obraz dorobku i historii domenobiznesu w Polsce :)

Wierzę tyle, że brak znajomości podstawowych faktów historycznych oraz rzetelnych informacji bieżących wytwarza całkowitą dezorientację w postawach obywatelskich i prowadzi do polityki błędów i wypaczeń :P

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kurcze. A można by uniknąć kupy kasy wydanej niepotrzebnie na opcje :/

Mam nadzieję, że, ams, uzyskasz 100% pewności, czy to nie zgodne z prawem.

 

Prawdę mówiąc właśnie o takie zastosowanie chodziło mi przy Tworzeniu strony, a nie o zagłębianie się kto ma jakie domeny.

 

Czy wersja uproszczona, mówiąca tylko ile domen ma właściciel danej domeny byłaby dla Was użyteczna?

 

Z tego co widzę kopiowanie do celów naukowych (a nie publikacji) nie jest zabronione. Ale zanim to skonsultuje to minie pewnie czas dłuższy...

 

pozdrawiam

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wersja uproszczona, mówiąca tylko ile domen ma właściciel danej domeny byłaby dla Was użyteczna?

 

jasne, kazda informacja sie liczy, ja tylko chcialbym zeby nie publikowac TM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musiałem akurat dzisiaj wyjechać w teren ?

Taka fascynująca lektura mnie ominęła.

To niesprawiedliwe :)

 

A ja dopiero wrocilem z dluuuuuuugiego weekendu... (liczba nowych postow makabryczna)

 

Lacze sie w bolu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
jasne, kazda informacja sie liczy, ja tylko chcialbym zeby nie publikowac TM :)

Przyznaj się - masz w ogóle jakieś domeny poza TM ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyznaj się - masz w ogóle jakieś domeny poza TM ? :P

 

ja tak dla dobra ogolu :)

tm mam w innych koncowkach niz .pl, no moze kilka w .pl, raczej staram sie nie srac tam gdzie jem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wersja uproszczona, mówiąca tylko ile domen ma właściciel danej domeny byłaby dla Was użyteczna?

 

Dla mnie zdecydowanie tak :)

Ale jeśli oczywiście uda Ci się skonsultować, to byłoby jeszcze lepiej.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za jakis czas moze sie rozniesie w sieci ale za ile? i na ile bedzie aktualna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

No raczej nie :) Jeśli nielegalne jest zrobić bazę i ja udostępnićm to nielegalne jest także kupić od kogoś bazę i ją udostępnić...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No raczej nie :) Jeśli nielegalne jest zrobić bazę i ja udostępnićm to nielegalne jest także kupić od kogoś bazę i ją udostępnić...

 

Ale kupując przecież nie wiem w jaki sposób ten ktoś posiadł tę bazę (może kupił od NASK?).

 

(baza na allegro to nie kopia zrobiona ze strony, tam jest więcej niż 500k domen)

 

a.

 

ps Dropped też musi mieć bazę dat z whoisa, też to nielegalne... Ciekawe dlaczego NASK tak się boi o te dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×