Jump to content
polo333

HomeBroker.pl

Recommended Posts

HomeBroker.pl

 

Cześć, proszę Was o wycenę domeny premium HomeBroker#pl

Ja wyceniam ją na 18-20k. Jaką cenę rekomendujecie? 

 

Jej zalety: 

+ nazwa premium

+ rozpoznawalność nazwy wśród klientów (dużą ilość linków w G, co uwiarygadnia adres, a także ułatwia jego dalsze pozycjonowanie w tej wyszukiwarce dla kluczowych zapytań klientów)

+ hossa w branży nieruchomości (mieszkania, działki, apartamenty), która wobec prognoz analityków utrzyma się ze względu na wysoka inflację w 2022 i 2023 roku (od 5-8%) 

 

Jej wady

- Home Broker należał do grupy Open Finance, a był to jeden z wielu biznesów Leszka Czarneckiego, które nie działały zbyt etycznie wobec swoich klientów.

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że jest to jedna z ciekawszych nazw jaka pojawiła się w ostatnim czasie w "zrealizowanych opcjach". Mocna domena w bogatej branży. Nie wiem jak wyglądają kwestie prawne wykorzystania takiej domeny ale konkurencja czy prywatni brokerzy powinni być nią zainteresowani a uwierz, że stać ich na to ;) 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, polo333 napisał:

HomeBroker.pl

 

Cześć, proszę Was o wycenę domeny premium

(...)

 

Jej zalety: 

+ nazwa premium

+ rozpoznawalność nazwy wśród klientów (...)

 


Rozpoznawalności tej marki odmówić nie można i troche ruchu oraz chętnych powinno być, ale czy na pewno należy ją zaliczyć do domen premium? Dla mnie domeny premium to najwyższa półka i choć mogę zrozumieć Twoją radość z jej pozyskania, to jednak aż tak wysoko jej nawet sam nie wyceniasz, podając przedział do 20 k. Inny użytkownik nieco inaczej tłumaczył, czym są dla niego domeny premium, ale też nie wydaje mi się, aby można ją tak zakwalifikować.
 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgoda, faktycznie zbyt pochopnie użyłem tego określenia. 

Dziękuję za Twój głos.

 

Czyli można założyć, że moja wycena jest adekwatna? 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, polo333 napisał:

Zgoda, faktycznie zbyt pochopnie użyłem tego określenia. 

Dziękuję za Twój głos.

 

Czyli można założyć, że moja wycena jest adekwatna? 

 

Rozważyłbym nawet lekkie podbicie żeby było z czego zjechać w razie negocjacji ;) 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na marginesie: spałeś przez ostatnie 7-30 dni? ;)

Dopisałbym drugi ważniejszy minus - nikt poważny jej nie kupi żeby się nie 'władować' na minę, nie wyobrażam sobie, choć jest to teoretycznie możliwe, żeby ktoś się przebrandowił lub wystartował w tej branży jako HomeBroker bo po kilku dniach przyjdzie pismo o zaprzestanie wykorzystywania marki... A potem z górki... Chyba że ktoś chce polemizować z p. Giertychem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Dekawo napisał:

Tak na marginesie: spałeś przez ostatnie 7-30 dni? ;)

Dopisałbym drugi ważniejszy minus - nikt poważny jej nie kupi żeby się nie 'władować' na minę, nie wyobrażam sobie, choć jest to teoretycznie możliwe, żeby ktoś się przebrandowił lub wystartował w tej branży jako HomeBroker bo po kilku dniach przyjdzie pismo o zaprzestanie wykorzystywania marki... A potem z górki... Chyba że ktoś chce polemizować z p. Giertychem :D

 

Kto tu pisze o przebrandowaniu się? Są inne sposoby na zagospodarowanie takiej domeny.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ochrona znaku co prawda już wygasła, ale UPRP to jeszcze nie wszystko. Nie wiem, dlaczego syndyk ją puścił, ale gdybym miał housebroker*pl , to chyba porozmawiałbym z prawnikiem i zastanowiłbym się nad jej zakupem w obecnej cenie. Chociażby na jakiś czas. Myślę, że trochę szeptów wokół takiej akcji dałoby się zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka godzin temu była za 19 tys netto (wg mnie to niska cena) i chyba już się sprzedała bo widać zmianę w dns.

Gratuluję opcji i sprzedaży, ale chyba można było więcej ugrać.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Igorex napisał:

Kilka godzin temu była za 19 tys netto (wg mnie to niska cena) i chyba już się sprzedała bo widać zmianę w dns.

Gratuluję opcji i sprzedaży, ale chyba można było więcej ugrać.

 

 

Nawet pojawiła się jakaś zaślepka na stronie. Firma o takiej samej nazwie?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×