Jump to content
Saint

Dlaczego po 15 latach nie chcę być już klientem Aftermarket.pl

Recommended Posts

Jestem klientem Aftermarket.pl (wcześniej Dropped.pl) od 15 lat (2007) czyli prawie od początku. W tym czasie wydałem u nich mniej więcej 130 000 zł (pomijając prowizje od sprzedaży zdaje się). Obecnie utrzymuję u nich raptem kilkaset domen. Pracowaliśmy razem, poznaliśmy się dość dobrze i wydawało mi się że się szanujemy. Ostaniami czasy okazało się niestety, że ta relacja zaczęła się psuć dość dotkliwie dla mnie jako klienta.

 

1. Niezawodny hosting przestał być niestety taki niezawodny, serwery kluczowych dla mnie projektów padały jak muchy bez żadnej konkretnej przyczyny restartując się w pętli. Już nawet daruję sobie dziwactwa jakie są w panelu dotyczące chociażby 8 znaków w nazwie użytkownika hostingu.

2. Brak możliwości rejestracji niektórych newTLD, a rejestracja i odnowienie niektórych rozszerzeń znacznie wyższe niż u konkurencji.

3. Rejestracja niektórych domen narodowych była do pewnego momentu praktycznie niemożliwa - AM wypluwało błąd nie podając przyczyny przy rejestracji (błąd został w niektórych przypadkach naprawiony po moim informacji (np. .es), a w innych nie (np .it) dopiero po mojej interwencji)

4. W jakim celu ustawiać sobie portfolio na własnej domenie skoro i tak wszystkie przekierowania domeny na sprzedaż kierują do oferty w Aftermarket, a nie do portfolio, a samo portfolio jeśli wystawić na sprzedaż więcej niż 2 domeny w grupie wyświetli tylko 2 + 1 domena na co zwróciłem uwagę więc łaskawie po wejściu na stronę oferty widać poniżej tytułu już coś więcej.

5. UI / UX niestety wygląda jak gdyby zatrzymał się gdzieś na początku lat 2000. Odnalezienie jakiejś funkcjonalności w całym serwisie niekiedy zakrawa na szukanie igły w stogu siana. Serwis jest toporny dla użytkownika końcowego nawet po "modernizacji", która miała miejsce kilka lat temu.

6. Piętą Achillesową Aftermarket.pl jest niewątpliwie obsługa klienta / obsługa techniczna. To co się niekiedy dzieje woła o pomstę do nieba. Odniosłem wrażenie, że zgłaszanie niektórych błędów jest traktowane jako zło konieczne. Rozwiązanie niektórych problemów jest przedstawiane jako niemożliwe do wykonania albo zajmuje nawet kilka miesięcy. Pomijam już sytuacje gdzie tickety są zamykane bez rozwiązania problemu na zasadzie "może klient zapomni" i tak faktycznie czasami się zdarza bo jeśli coś nie działa to klient już tego nie używa. Pozwoliłem sobie nawet jakiś czas temu opisać dość szczegółowo kilka problemów / błędów oraz zapytać o bug bounty na co dostałem odpowiedź (w ogromnym uproszczeniu), że większość problemów dotyczy wyłącznie mojego konta, a wszystkie zgłoszone problemy / błędy zostały zbagatelizowane i umniejszone do mikroskali, a niektóre z nich nie były wcale poprawione. Czara goryczy przelała się w momencie kiedy ktoś z obsługi anulował samodzielnie rejestracje domeny z rozszerzeniem .it. W ostatnich dniach po odpowiedzi na moje zgłoszenie dotyczące rejestracji tej domeny i opłaceniu powiedziano, że powinienem anulować rejestracje i utworzyć kolejny nowy profil chociaż przy rejestracji tej domeny takiej informacji nie było. Kiedy stwierdziłem, że nie jest to rozwiązanie mojego problemu, gdyż już za rejestracje opłaciłem pracownik - jak rozumiem - bez mojej wiedzy i zgody samodzielnie anulował rejestracje i dodał saldo do mojego konta zamiast zwrócić mi tę opłatę. Tak właśnie zadysponowano moimi środkami i chociaż kwota niewielka niesmak pozostał.

 

Z ogromną przykrością po 15 latach współpracy poważnie zacząłem zastanawiać się zmianą rejestratora.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odszedłem od Aftermarket zaraz po zmianach i nie żałuję.

Skupili się na zarabianiu pieniędzy, reszta poszła na bok.

Brakuje, żebyś ponosił opłatę za samo zalogowanie na koncie...

Edited by szmiko
 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak po nich jechałem już lata temu, właśnie z powodów o których mówi szmiko, to się ze mnie śmiali :P

 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 12.03.2022 o 15:25, szmiko napisał:

Ja wybrałem premium.pl

Też zatrzymali się w rozwoju, a do tego te ceny :/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 5.03.2022 o 13:30, szmiko napisał:

Brakuje, żebyś ponosił opłatę za samo zalogowanie na koncie..

 

Opłata za zalogowanie się to tylko w Nazwa.pl :rolleyes:

 

 

 

Edited by Domeniacz
 • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

ddregistrar


 • Najnowsze posty na forum

  • U mnie nie było żadnego eldorado (nawet podczas pandemii) ale może wynika to z innych kategorii domen, które posiadam. Jest bym napisał stabilnie ale wzrasta   Co zauważyłem przez ostatnie kilka msc- można zarejestrować tanio domeny, które od pierwszego dnia generują bardzo zadowalające zarobki na parkingu. To oznacza dla mnie, że nie jest tak jak niektórzy na zagranicznych forach piszą, że bardzo ciężko jest znaleźć wolną zarabiającą domenę. Widać po tym też, że sporo domen umyka konkurencji więc rynek parkowania w 2022 nie jest przesycony. Wychodzi na to, że jest tam miejsce nawet dla zupełnie nowych graczy. A tort do podziału jest naprawdę ogromny biorąc pod uwagę ilość dziennych spadów.   @Pikachu na jakim obecnie parkingu jesteś? U mnie bez zmian od 8 lat (tylko PC). Trzymasz dalej na jednym, sprawdzonym czy robiłeś testy i przenosiłeś gdzie indziej? Jeżeli mogę też zapytać- zdecydowana większość domen, które parkujesz jakie ma rozszerzenie?
  • Umnie covidowe eldorado skonczylosie wiosna, krypto, edukacyjne, zdrowotne literowki zdehly na raz   Ale i tak jest x7 razy wiencej niz bylo 4 lata temu
  • Jutro koniec. Zapraszam.
  • zatoczka.pl   Zapraszam do zakupu domeny:   zatoczka.pl
  • Dzisiaj koniec aukcji:   montezuma.pl
  • Zapraszam na aukcje domen od 49 PLN, bez ceny minimalnej.   Koniec aukcji 26.09.2022 (poniedziałek):   topgry.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5763/   polterm.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5764/   funevents.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5765/   fitologia.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5766/   cobo.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5767/   sadarbitrazowy.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5768/   coherent.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5769/   kantaro.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5784/   mikolajczuk.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5786/   sawart.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5787/   Koniec aukcji 27.09.2022 (wtorek):   elmob.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5770/   kawy24.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5771/   poplyty.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5772/   zdziry.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5773/   kalmet.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5775/   tuttamia.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5776/   portalwspinaczkowy.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5788/   takie.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5789/   DD
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   19,030
  • Most Online
   746

  Newest Member
  shivani
  Joined
×