Jump to content
xpert17

a może warto odnowić domeny na 10 lat z góry?

Recommended Posts

W ogóle mail to już często przeżytek. Już parę lat temu mówiłem, że rośnie nam pokolenie osób, które pierwszego maila założą dopiero w pracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Liwiusz napisał:

Nieporozumienie - to media społecznościowe ściągają ruch i to one ewentualnie mogą kierować na stronę.

 

Tylko w marcu br., tylko za pośrednictwem AM sprzedanych zostało ok. 350 domen w opcji Kup Teraz i przez negocjacje.  Po co więc ci ludzie wydają swoje pieniądze?

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno kupili domeny na aftermarket po to, aby odbiorcy, których pozyskali na youtube, czuli się lepiej, klikając w link w pięknej domenie (99,9% nawet nie kliknie, bo wszystko, czego potrzebuje od youtubowego twórcy, ma na youtubie).

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Kangur said:

 

Tylko w marcu br., tylko za pośrednictwem AM sprzedanych zostało ok. 350 domen w opcji Kup Teraz i przez negocjacje.  Po co więc ci ludzie wydają swoje pieniądze?

 

Serio? Chcesz powiedzieć, że wiodąca giełda domen w prawie 40 mln kraju sprzedaje jedynie 350 domen miesięcznie? Był okres gdy sam kupowałem po kilkanaście domen miesięcznie na AM, a jestem domenowym planktonem. 
Czy wartość ogólna tych transakcji jest dostępna publicznie?

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, przemowild napisał:

 

Serio? Chcesz powiedzieć, że wiodąca giełda domen w prawie 40 mln kraju sprzedaje jedynie 350 domen miesięcznie? Był okres gdy sam kupowałem po kilkanaście domen miesięcznie na AM, a jestem domenowym planktonem. 
Czy wartość ogólna tych transakcji jest dostępna publicznie?


Nie tylko łączna wartość transakcji nie jest publicznie dostępna, co nawet wszystkie transakcje nie są ujawniane przez AM. To chyba zauważyłeś ;)

Proszę Cię - nie zestawiaj wybiórczo dużych liczb z małymi :) Zwłaszcza, że nie wiemy ile transakcji przeprowadza się w inny sposób i w innych miejscach, np. na Premium lub na Sedo. Niektórzy pozyskują domeny przez opcje, przechwytując je lub kupując na wystawionej aukcji. Ew. kupują je hurtowo. Ja wyżej podałem liczbę oficjalnie udostępnionych transakcji tylko w opcji KT i Negocjacje. I jest to tylko ostatni miesiąc, co nie znaczy, że rekordowy.

Ponadto wszyscy chyba wiemy, że część nabywców chce polskie faktury, a nawet dodatkowe umowy i po nawiązaniu kontaktu pomiędzy sprzedającym a kupującym na AM, czasami transakcje są przeprowadzane bezpośrednio. Sam sprzedałem większość swoich domen utrzymywanych na AM w transakcjach bezpośrednich. A też jestem domenowym planktonem. :)

Oczywiście i tak na pewno zdecydowana większość osób rejestruje domeny z palca, co tylko mogłoby potwierdzić, że domeny są nadal poszukiwane.
---
Z Liwiuszem już w ogóle chyba nie będę w tym wątku rozmawiał, bo nie przepadam za rozmowami z wszystkowiedzącymi, a on nawet "zna" ludzkie intencje oraz operuje liczbami wyciągniętymi z kapelusza.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale domeny to jednak ciekawa branża - tylko tutaj coraz mniejsza liczba ujawnionych sprzedaży świadczy o rośnięciu tego rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, przemowild napisał:

 

Chcesz powiedzieć, że wiodąca giełda domen w prawie 40 mln kraju sprzedaje jedynie 350 domen miesięcznie? Był okres gdy sam kupowałem po kilkanaście domen miesięcznie na AM, a jestem domenowym planktonem.

 

Po prostu kiedyś sprzedawały się wszystkie domeny, nawet tego typu jak ładowarkidotelefonów.pl. Najczęściej były to transakcje D2D i teraz sporo tych domen nie jest nawet przedłużana na kolejny rok. Ale na dobre domeny typu telefony.pl nadal jest zapotrzebowanie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 28.03.2022 o 18:59, xpert17 napisał:

Wszystko drożeje, prąd, benzyna. A co gdyby i hurtowe ceny odnowienia domen .pl wrosły np. o 15 złotych?

@xpert17, może pochwalisz się nam, skąd miałeś te informacje na tydzień przed komunikatem NASK?

Edited by Domenatorix
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 30.03.2022 o 18:59, necik napisał:

przyda mu się własna domena chociażby po to, aby mieć adres e-mail we własnej domenie (a nie na @wp.pl)

 

Oczywiście że bardziej profesjonalny jest mail we własnej domenie. Jednak stoi za tym jeden olbrzymi minus. Jeśli stracisz tą domenę to już nikt się z Tobą nie skontaktuje. A takie przypadki można liczyć w tysiącach każdego miesiąca. W dodatku w przypadku domeny .pl wystarczy iż będzie jakiś spór, i również nikt się z Tobą nie skontaktuje, bo nie tylko nie będzie mógl otworzyć strony aby poszukać choćby telefonu, ale i przestanie działać mail ze względu na wyłączenie usługi DNS. A jako rejestrator widziałem takich domen naprawdę dużo.

 

Tak więc i w tym przypadku email na domenie w komiaczu jest o wiele bardziej pewny niż we własnej domenie .PL i choćby dlatego kluczowe dla biznesu adresy email nie mogą być na domenie .PL co dobitnie widać w ostatnim czasie. Dlatego dla przytoczonego w temacie kamerzysty/fotografa - przytoczony email na @wp.pl będzie o wiele bardziej pewniejszy. A do tego taka osoba zdaje sobie zwykle sprawę z tego co straciła, jak domenę ma już ktoś inny.

 

Ale najgłupszym możliwym posunięciem z wszystkich tu wcześniej wymienionych jest budowanie swojego imperium na takim czymś jak Facebook itp, gdzie wystarczy jedna politycznie niepoprawna wypowiedź aby stracic dostęp do wszystkich klientów zwłaszcza odnośnie tematu szpryc, plandemii czy Ukrainy. Dlatego najbardziej rozsądnym wyjściem jest danie użytkownikom opcji dzielenia się przez social media, ale również nie przyzwyczajania ich do obecności na tych mediach a na domenie.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu rozmawialiście nt. podwyżek cen domen. Mamy to! Od 12.12.2022 podwyżki. Co Wy na to? Widział ktoś może podwyżki w AxZ (firma ze Sz..., proszę usunąć "x"). Podwyżki rzędu 50%. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×