Jump to content
Tobi

Zrealizowane opcje

Recommended Posts

To się komuś ładne opcje po Świętach zrealizują ;)

 

wlosy*pl

szampon*pl

dezodorant*pl

fryzury*pl

 

Domeny usunięte z rejestru przez rejestratora...

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To się komuś ładne opcje po Świętach zrealizują ;)

 

wlosy*pl

szampon*pl

dezodorant*pl

fryzury*pl

 

Domeny usunięte z rejestru przez rejestratora...

 

DD

Pewności nie ma, jeśli zostały usunięte z winy rejestratora to istnieje możliwość ich odzyskania.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewności nie ma, jeśli zostały usunięte z winy rejestratora to istnieje możliwość ich odzyskania.

a.

Jak się opcje zrealizują, to będzie już "po zawodach", a czasu zostało niewiele.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To się komuś ładne opcje po Świętach zrealizują ;)

 

wlosy*pl

szampon*pl

dezodorant*pl

fryzury*pl

 

Domeny usunięte z rejestru przez rejestratora...

 

DD

Wszystkie należą do Henkela (zarejestrowane na niemiecki oddział) który nijak nie rezygnuje z biznesu ;) Mogę się założyć że zostaną przedłużone - zwłaszcza że nie zaczęły wygasać tylko zostały usunięte. Przez kogo? Raczej nie pracownika tylko niedorobiony panel (zbliżało się przedłużanie, a przycisk przedłuż i usuń są blisko siebie ;)) CSCglobal zdarzały się przeróżne fuckupy ale podobne błędy byli zawsze w stanie odwrócić. Wiecie ile kosztuje u nich przedłużenie 'plki? ;) Cennik dla abonentów obsługiwanych przez NASK to przy tym pikuś ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie pracownika tylko niedorobiony panel (zbliżało się przedłużanie, a przycisk przedłuż i usuń są blisko siebie).

 

Ciekawa teoria, ale ma jeden słaby punkt. Operacja kasowania domen była wykonana godzinę później niż operacja przedłużania domen (część domen Henkela z 7 kwietnia została przedłużona o rok np. biel*pl i pranie*pl, nie wszystkie z tego dnia były skasowane, a tylko te cztery), co pokazuje data modyfikacji na domenach, więc skasowanie domen wyglądało na celowy, przemyślany zabieg. Gdyby ktoś się "pomylił" i kliknął zły przycisk to wszystkie operacje byłyby przeprowadzone w tej samej sekundzie albo chociaż okolicach czasowych, byłyby też hurtowo skasowane wszystkie domeny z danego dnia.

 

Mimo, że teoretycznie można jeszcze odwrócić tę operację kasowania domen to moim zdaniem te domeny nie będą już przywrócone i opcja na nie się zrealizuje - wygląda, że firma po prostu zrezygnowała z tych czterech domen, decyzji dużych firm w tych kwestiach czasem zrozumieć nie sposób.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie należą do Henkela (zarejestrowane na niemiecki oddział) który nijak nie rezygnuje z biznesu ;) Mogę się założyć że zostaną przedłużone - zwłaszcza że nie zaczęły wygasać tylko zostały usunięte. Przez kogo? Raczej nie pracownika tylko niedorobiony panel (zbliżało się przedłużanie, a przycisk przedłuż i usuń są blisko siebie ;)) CSCglobal zdarzały się przeróżne fuckupy ale podobne błędy byli zawsze w stanie odwrócić. Wiecie ile kosztuje u nich przedłużenie 'plki? ;) Cennik dla abonentów obsługiwanych przez NASK to przy tym pikuś ;)

Wiele dobrych domen było puszczanych przez koncerny, które działają do dziś, część puszczali, część mają dalej, więc ciekaw jestem jak będzie w tym przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się opcje zrealizują, to będzie już "po zawodach", a czasu zostało niewiele.

 

DD

Zrealizują się, czy też nie ... tak czy owak czas skasowania nie wydaje się przypadkowy ... Edited by Luke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele dobrych domen było puszczanych przez koncerny, które działają do dziś, część puszczali, część mają dalej, więc ciekaw jestem jak będzie w tym przypadku.

 

Warto przypomnieć wątek i wyrzucanie dobrych domen medycznych przez Johnson&Johnson w 2008 roku:

 

http://di.pl/topic/14758-johnson-wywalil-top-domeny/?view=findpost&p=98752

 

Myślę, że z Henkel jest ta sama sytuacja tzw. "kto bogatemu zabroni". ;)

 

Zrealizują się, czy też nie ... tak czy owak czas skasowania nie wydaje się przypadkowy ...

 

Święta są raczej bardzo dobrym momentem na porządki - Ty nie robisz porządków przedświątecznych? :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Całą sytuacje pisania o wygasających domenach w tym dziale uważam za bezsensowną i po prostu głupią, a post ze strony DD informujący o skasowaniu za lekkomyślny.

 

Ogarnijcie się. Nie jesteśmy jednak, wielką wspólnotą gdzie się wszyscy szanują i kochają. Póki opcja się nie zrealizuje to nie ma o czym pisać na forum publicznym.

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całą sytuacje pisania o wygasających domenach w tym dziale uważam za bezsensowną i po prostu głupią, a post ze strony DD informujący o skasowaniu za lekkomyślny.

 

Ogarnijcie się. Nie jesteśmy jednak, wielką wspólnotą gdzie się wszyscy szanują i kochają. Póki opcja się nie zrealizuje to nie ma o czym pisać na forum publicznym.

Czyżby jedna z opcji była Twoja i boisz się, że ktoś z Henkela to przeczyta ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całą sytuacje pisania o wygasających domenach w tym dziale uważam za bezsensowną i po prostu głupią, a post ze strony DD informujący o skasowaniu za lekkomyślny.

 

Ogarnijcie się. Nie jesteśmy jednak, wielką wspólnotą gdzie się wszyscy szanują i kochają. Póki opcja się nie zrealizuje to nie ma o czym pisać na forum publicznym.

Popieram...nawet tytuł działu jasno wskazuje temat wątku...ZREALIZOWANE...a nie...CZY SIĘ ZREALIZUJĄ I KOMU...

Być może ktoś chciał sprawdzić czyje to opcje...na zasadzie...uderz w stół...

:)

Admini zaspali?

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram...nawet tytuł działu jasno wskazuje temat wątku...ZREALIZOWANE...a nie...CZY SIĘ ZREALIZUJĄ I KOMU...

Być może ktoś chciał sprawdzić czyje to opcje...na zasadzie...uderz w stół...

:)

Admini zaspali?

:)

 

Oj już nie przesadzajcie. Przede wszystkim dotyczy to domen, które zostały umyślnie usunięte. Po drugie okres świąteczny raczej uśpi wszelkie działania firm, dlatego nawet jak sobie ktoś przypomni to i tak będzie za późno. Opcje zrealizują się z samego rana po świętach. Po trzecie termin wygasania to tylko 5 dni, bo domeny zostały usunięte, więc znów mała szansa, że ktoś je odnowi. Osobiście życzę jak najlepiej opcjonerom i mam nadzieję, że ich opcje się zrealizują.

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie jaki jest sens w istnieniu tego forum, spotkaniach domainerów i konferencjach, skoro wszyscy wokół to wrogowie ? :P

90 % osób wiedziało o tym zanim DD napisał swój post...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj już nie przesadzajcie. Przede wszystkim dotyczy to domen, które zostały umyślnie usunięte. Po drugie okres świąteczny raczej uśpi wszelkie działania firm, dlatego nawet jak sobie ktoś przypomni to i tak będzie za późno. Opcje zrealizują się z samego rana po świętach. Po trzecie termin wygasania to tylko 5 dni, bo domeny zostały usunięte, więc znów mała szansa, że ktoś je odnowi. Osobiście życzę jak najlepiej opcjonerom i mam nadzieję, że ich opcje się zrealizują.

 

DD

 

Popieram Daniela... wiesz co mówisz/co piszesz... a we wtorek około godz. 8.00 rano wszyscy się przekonają, że miałeś rację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@DD

Skoro to tylko 5 dni to nie mogłeś się wstrzymać do czasu ZREALIZOWANIA opcji?

 

 

@Gaudzinski

Nie wszyscy to wrogowie ale na to trzeba uważać. Nie wiesz przecież kto czyta forum. I z tym 90% się zapędziłeś daleko.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel, z całym szacunkiem ale podszedłeś do tematu mało profesjonalnie. Jak widzę niektórzy zapomnieli już sytuacje, kiedy co poniektórzy z tego forum dzwonili do abonentów wygasających domen. A w tej sytuacji też nic nie stoi na przeszkodzie...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

aniel, z całym szacunkiem ale podszedłeś do tematu mało profesjonalnie. Jak widzę niektórzy zapomnieli już sytuacje, kiedy co poniektórzy z tego forum dzwonili do abonentów wygasających domen. A w tej sytuacji też nic nie stoi na przeszkodzie...

 

W przypadku skasowanej domeny procedura przedłużenia jest dużo bardziej skomplikowana i tak naprawdę bez interwencji NASK niewykonalna. Nawet rejestratora nie może teraz zrobić "renew" na tych domenach, więc nie może tego również zrobić abonent.

 

@Anubis Pewnie masz rację. Może trochę z nudów o tym napisałem, bo niewiele ostatnio się dzieje na forum. Potraktowałem te domeny jako przypadek specjalny z powodów, które wymieniłem w poprzednim poście i powyżej. Dla normalnie wygasających domen w ogóle bym się nie odzywał, a już na pewno nie przed realizacją opcji. Zresztą tak jak pisze Bazyli nawet dział się nie zgadza, ale lepszego nie znalazłem. Po prostu potraktowałem te opcje jak już zrealizowane, ale może faktycznie mogłem poczekać. Także przepraszam i mam nadzieję, że mój post nie wywoła niepotrzebnych komplikacji...

 

P.S Napisania posta już nie cofnę, ale tą całą dyskusją jeszcze bardziej tylko temat podgrzewacie. Gdyby nikt mojego posta nie skomentował, sprawa już by dawno przycichła. A tak jak napisał Gaudzinski - o sprawie wiedziało dużo osób i bez mojego posta..

 

DD

Edited by DD
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podniecacie się jakby to coś mogło zmienić. Jak spadnie to spadnie jak nie to nie.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ddlubito.jpg

 

WOW, DD coś lubi. To musi być święto. :D Chociaż nie wiem, czy w tym przypadku to się zalicza... / EOT

 

Larum takie, a co to za domeny? Zapleczówki jakieś... ;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

To się komuś ładne opcje po Świętach zrealizują ;)

 

wlosy*pl

szampon*pl

dezodorant*pl

fryzury*pl

 

Domeny usunięte z rejestru przez rejestratora...

 

DD

 

Daniel jaki uprzejmy się zrobiłeś ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×