Jump to content
Tobi

Zrealizowane opcje

Recommended Posts

Dnia 21.10.2019 o 15:50, pb napisał:

Tylko że jedna dobrze założona opcja jest warta więcej niż 1000 egzemplarzy tego poradnika. ;-)

 

Opcja wciąż pozostaje opcją - dokąd nie zostanie zrealizowana a domena dobrze sprzedana.

Ponadto domenę można sprzedać tylko raz, natomiast bardzo dobry poradnik może iść w tysiącach albo i setkach tysięcy egzemplarzy gdy przetłumaczy się go na inne języki, bo skoro porównujemy dobrą opcję to i musimy wziąść pod uwagę dobry poradnik.

 

Tak więc nie zawsze cytowane zdanie będzie miało potwierdzenie w praktyce a różnica w zysku może być gigantyczna gdyż wartościowa wiedza dająca przewagę w danej dziedzinie tania nie jest a bardzo pożądana.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Michael said:

Jeszcze ciepła : time.pl B)

wow, spadły mi kapcie. Gratulacje!

 

Okładka w The Time gratis ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Michael napisał:

Jeszcze ciepła : time.pl B)

 

Moja była (opcja). Kiedyś miałem opcje na większość tego portfolio, ale zanim spadło, została mi tylko jedna. ;-(

Edited by pb
  • Thanks 1
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bw*pl

 

Domena zarejestrowana w 2000 roku, opcję mam od 2013 (odnawiana).

 

Rzadko mi się opcje realizują, tym bardziej cieszy :-)

 

DD

  • Like 17
  • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się trafiło kropka.pl ale to było już dawno i nie wiem po co w ogóle mi to było, bo jak poprosiłem o wycenę nazwy  na forum to nawet nikt nic nie napisał, oprócz takiego jednego, co mnie tylko wyśmiał że śmiem pytać. Zaczynam podejrzewać, że to jest jakaś ninja.

Edited by beginner
poprawki stylistyczne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 1.09.2020 o 17:25, apze napisał:

9.pl

 

To jeszcze potrzebujesz dziewiec,pl, dziewięć.pl dziewiątka.pl i kilka mniej istotnych i można już uderzać na giełdę z tak mocnym kompletem

Oblukałem co to za udane projekty stoją pod cyfrowymi nazwami od 1-9 i nie wygląda to zbyt dobrze.

6.pl spadło kilka dni wstecz. 8.pl być może wkrótce spadnie. Bo Polska to nie Chiny gdzie za numerki płacą grube pieniądze ;) 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

 

Oblukałem co to za udane projekty stoją pod cyfrowymi nazwami od 1-9

 

 

Ciekawy przypadek jest na 4.pl - kieruje na film2.pl, aby dalej przekierować na zakumaj.pl, aby dalej przekierować na kurjerzy.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Domeniacz napisał:

 

To jeszcze potrzebujesz dziewiec,pl, dziewięć.pl dziewiątka.pl i kilka mniej istotnych i można już uderzać na giełdę z tak mocnym kompletem

Oblukałem co to za udane projekty stoją pod cyfrowymi nazwami od 1-9 i nie wygląda to zbyt dobrze.

6.pl spadło kilka dni wstecz. 8.pl być może wkrótce spadnie. Bo Polska to nie Chiny gdzie za numerki płacą grube pieniądze ;)

 

A jakby apze napisał, że wygrał milion w totka, to byś psioczył, że bez sensu, bo zaraz krach i pieniądze zastąpią papier toaletowy, zwłaszcza jakieś tam złotówki.

To tak z zazdrości czy z ignorancji? :rolleyes:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pb napisał:

 

A jakby apze napisał, że wygrał milion w totka, to byś psioczył, że bez sensu, bo zaraz krach i pieniądze zastąpią papier toaletowy, zwłaszcza jakieś tam złotówki.

To tak z zazdrości czy z ignorancji? :rolleyes:

 

Oj Przemek, Przemek. Pokaż mi choć jedną numeryczną domenę .PL sprzedaną za sensowne pieniądze.

Dlatego właśnie z ciekawości sprawdziłem jak wykorzystane są numeryczne domeny PL i z tego co widze doopy nie urywa bo jak napisałem, to nie Chiny.

Dla przykładu,  21-go sierpnia na aukcji Godaddy 99996.com poszła  za 13,230

Jak myślisz, za ile by poszła 99996.pl ? :D

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Domeniacz napisał:

Pokaż mi choć jedną numeryczną domenę .PL sprzedaną za sensowne pieniądze.

 

@pb Jak to ? Nie ma żadnego przykładu z ostatnich 10 lat a przecież coś wspominałeś o ignorancji czy zazdrośći :P Rozumiem że Cię trochę poniosło ponad smutną rzeczywistość odnośnie numerków z końcówką pl. Oczywiście pytanie o wartość wyżej wspomnianej nazwy z końcówką .pl było retoryczne, albowiem każdy wie iż jest warta dokładnie zero złotych i zero groszy.

 

 

2 godziny temu, KijOdSzczotyWzadzie napisał:

A za ile by poszła 44448.com czy jakakolwiek inna podobna?

 

Troszkę Cię zaskocze mój świeżo regnięty przyjacielu z kijem w zadzie w nicku :D

Dołożę jeszcze "1" z przodu aby wyglądało jeszcze tragiczniej i przytoczę kolejną sprzedaż z Godaddy. Co prawda nie tak spektakularną jak poprzednia ale w styczniu 2018 - 144448.com poszła za 362 USD. 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Domeniacz napisał:

 

@pb Jak to ? Nie ma żadnego przykładu z ostatnich 10 lat a przecież coś wspominałeś o ignorancji czy zazdrośći :P Rozumiem że Cię trochę poniosło ponad smutną rzeczywistość. Oczywiście pytanie o wartość wyżej wspomnianej nazwy z końcówką .pl było retoryczne, albowiem każdy wie iż jest warta dokładnie zero złotych i zero groszy.

 

Były co najmniej dwie jednocyfrówki sprzedane w tym okresie (o których wiem), ale nie znam cen.

Ja jestem bardziej kolekcjonerem niż akwizytorem, więc dla mnie domena nie musi być sprzedawalna abym jej zazdrościł. :P

 

 

Co do "Bo Polska to nie Chiny gdzie za numerki płacą grube pieniądze", to za moją 18.ee miałem jak dotąd z Chin -naście ofert, z czego większość 4-cyfrowe euro/dolary (w PLN niskie xxxxx). Niektóre cyferki są więcej warte, inne mniej, 8 (szczęście, pomyślność, bogactwo), 88 (podwójne szczęście), 888 (ogrom szczęścia), 18 (pewne szczęście, gwarancja powodzenia), te domeny pewnie by z chęcią kupili w dowolnej końcówce. 9 oznacza wieczność, więc też pozytywne konotacje. "Najgorsza" jest 4 (brzmi jak śmierć - dla Chińczyków to odpowiednik naszej 13), chociaż, co ciekawe, pod 4.cn działa giełda domen (może dlatego, że nikt jej nie chciał ;-).

 

[edit] w ramach ciekawostki wyszukałem "9" z ustawioną ceną KT na ww. giełdzie, CNY = ~pół PLN

image.png.f85342db8ce779a918a87116346fadf2.png

 

A tu wszystkie wystawione (KT / złóż ofertę):

9.net.je

9.org.je

9.org.gg

9.net.pe

9.xyz

9.pe

9.sc

9.gp

9.qh.cn

9.gl

9.sb

9.tw.cn

9.mo.cn

9.la

9.com.ag

9.gs

9.he.cn

9.ha.cn

9.pn

9.com.cm

9.ms

9.gy

9.gd.cn

9.cg

9.cn.com

9.nu

9.org.pe

9.co.gg

9.co.je

9.net.gg

9.to

 

 

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pb napisał:

 

 9 oznacza wieczność...

 


Ta chyba będzie wiecznie sprzedawana. Widać, że raz została sprzedana, w przyszłym roku kolejny. Teraz jest znowu wystawiona na sprzedaż ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 1.09.2020 o 16:25, apze napisał:

9.pl

 Widzę, że 6.pl z tej samej stajni, tez już pod nowym dachem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kto*pl

 

Widziałem ją na liście spadów (domena z 1999 roku) i zastanawiałem się, kto na nią opcję założył :P

 

Jakież było moje zdziwienie kiedy przyszedł e-mail z informacją o realizacji opcji :o

 

Zerknąłem na listę transakcji i chyba kupiłem ją na jakiejś aukcji opcji w 2012 roku za 100 zł. Potem odnawiałem trzykrotnie, ostatnio w maju tego roku.

 

DD

Edited by DD
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×