Jump to content

Recommended Posts

Prototyp.pl

Wycena domeny

Cześć, przyszedł czas na sprzedaż domeny prototyp.pl podpowiecie gdzie warto sprzedać i w jakiej cenie?

Kancelarii patentowej? Pierwsze co mi przyszło.

Choć od prototypu do patentu pewnie daleka droga.

nie znajduje zastosowania sensownego i komercyjnego. pozostaje wystawic na giełdzie i czekać ale moze być cieżko

Prototypowanie może mieć charakter komercyjny. Przedsiębiorstwo lub instytut naukowy mogą wykonywać prototypy na podstawie czyichś pomysłów/zleceń. Nie każdy ma taki sprzęt i doświadczenie, by samodzielnie zbudować prototyp jakiegoś bardziej skomplikowanego urządzenia, które wg niego ma szansę odnieść sukces na rynku. Ale czy ktoś zdecyduje się nabyć w takim celu tą domenę, tego już nie wiem.

Trochę naciągane byłoby też mówienie, że na takiej domenie można prezentować profesjonalistę mówiąc: oto typ pro, czyli prototyp ;) Ostatecznie bardziej intuicyjne byłoby wykorzystanie do tego domeny profesjonalista * pl ;)

• Like 1

Domena nie jest zła, w dłużej perspektywie może się sprzedać za kilka tys., może nawet kilkanaście, ale raczej nie tak na zawołanie.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

ddregistrar

• Najnowsze posty na forum

• Winter is coming.. węgiel w cenie     Staty z wczoraj (18.08.2022)     Aż się boję pomyśleć co by się działo na nonIDNie gdyby był tam ustawiony parking    DD
    • I jak zawsze powtarzam i jak zawsze się to sprawdza - jeśli ktoś pisze o szybkości strony jako bardzo istotnym czynniku odnośnie SEO - jest oczywiste iż mamy doczynienia z amatorem. Rzuciłem więc okiem na team tej seło agencji aby się upewnić. Niejaki "webmaster" MAREK reklamuje siebie jako "Prawdziwy wirtuoz optymalizacji serwisów. Człowiek do zadań niemożliwych". Zerknijmy więc:   Czas generowania strony: 1,4 sekundy, czyli 100 RAZY słabszy niż potrafią wyciągnąć amatorzy i 1,000 RAZY słabszy niż potrafią wyciągnąć profesjonaliści. Więc realnie, koleś od "zadań niemożliwych" może startować w szranki jedynie z początkującymi, choć Ci bardziej kumaci potrafią wyciągnąć 100x lepszy wynik już po godzinie zabawy z WP a Markowi nie udało się to od początku istnienia tej seło agencji... która paradoksalnie powołuje się na szybkość strony aby się jeszcze bardziej ośmieszyć  ssllabs: "This server's certificate chain is incomplete.", "This site works only in browsers with SNI support.". Ranking B  Dzięki czemu strona nie otworzy się nawet na Mac OS X 10 z Safari 8 czy na IE 11 na Windowsie. Czyli słabiej niż domyślnie zainstalowany certyfikat di.pl i słabiej niż Piotruś ze swoim blożkiem na domence .XYZ    30 Ciasteczek 12 Fontów 10 plików CSS 8 plików JS Zachęta dla hakerów, czyli nagłówek: X-Powered-By: PHP/7.4.29   Rzeczywiście, prawdziwy "wirtuoz optymalizacji serwisów"   Realnie jednak, strach takiemu "wirtuozowi" dać do optymalizacji stronkę o kotkach z 5 wizytami miesięcznie aby czegoś nie popsuł a co dopiero jakiś poważny serwis...  
    • A jaki masz ruch ? 1,000 czy 100,000 uu miesięcznie ?   Nie wspomniałeś również o jakości tego ruchu, czyli jak on konwertuje, czy to przez PPC czy PP. Albowiem to podstawowe czynniki decydujące o cenie jeśli mówa o domenach z ruchem. A chcąc ją dobrze sprzedać, musisz być w stanie udowodnić oba czynniki a do tego wybrać odpowiednie miejsce do tego. Więc zapomnij o AM, bo tak jak kolega wyżej napisał - tam nie możesz liczyć nawet na 3 cyfrowe oferty w PLN.  
    • kupujący tylko by się ucieszył.. ale opcje można przedłużać. niejednokrotnie złapałem domenę, na którą opcje mialem ponad 10lat
    • No tu masz absolutnie racje - a zatem za mojej "kadencji" nie złapie  Jest małe prawdopodobieństwo, że Zbyszko.pl się sprzeda (ale oczywiście jestem otwarty na  jakąś 4 cyfrową kwotę).   PS wymyśliłem właśnie, że warunkiem sprzedaży będzie, że opłacę domenę na kolejne 3 lata przed sprzedażą ... haaa, tu Cie mam! ... uffff, uratowałem spójność mojego pierwszego posta    
    • zrebak.pl kolczatka.pl   Zapraszam do zakupu domen wystawionych na aukcji:   zrebak.pl kolczatka.pl
    • tak hipotetycznie: jeżeli zamierzasz sprzedać zbyszko.pl  i znajdzie się kupiec i ją kupi to skąd pewność, że właściel opcji tej domeny za jakiś czas nie złapie ?
  • Oferty sprzedaży użytkowników

• Member Statistics

• Total Members
      19,022
    • Most Online
      746

Newest Member
    Sitab