Jump to content
Sign in to follow this  
dragosas

szpikulec.pl

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

ddregistrar

• Najnowsze posty na forum

• Nie musisz otrzymać z NASK-u żadnego powiadomienia. Takowe otrzymujesz wraz zawiadomieniem o wszczęciu postępowania arbitrażowego. NASK blokuje domenę w momencie wystąpienia o Twoje dane, gdy wnioskodawca uzasadnia swój wniosek wszczęciem postępowania arbitrażowego. NASK powiadomi Cię jedynie, że wystąpiono o ujawnienie Twoich danych. Jeśli jesteś osobą fizyczną, nie prowadzącą działalności gospodarczej to nie masz przymusu zapisu na postępowanie arbitrażowe. Jeśli jednak prowadzisz takową ( niezarejestrowana działalność gospodarcza też jest taką ) to masz taki obowiązek. Możesz odmówić ale odmową tracisz domenę...  
    • prawocelne.pl   Zapraszam na aukcję od 1 zł bcm https://www.aftermarket.pl/aukcja/2556950/    
    • @pb Super, dzięki za obszerną merytoryczną odpowiedź 
    • Domena reklamowedlugopisy.pl na aukcji od 1 zł https://www.aftermarket.pl/aukcja/2556317/ Koniec aukcji 2022-08-11 21:00:00
    • 1. Strona nie jest zablokowana, domena jest nadal wydelegowana. zablokowane są zmiany na domenie (abonent, dnsy itp.). można ją nadal odnawiać 2. Dostaniesz pismo na pewno, o ile masz aktualny adres w danych abonenckich. 3. Każdy może złożyć wniosek o arbitraż w sprawie każdej domeny. czy go wygra, to jest osobna sprawa. https://www.piit.org.pl/sad-polubowny/arbitraz/o-arbitrazu   Taki arbitraż może się skończyć na wiele różnych sposobów. np. konkurencja próbowała przejąć domenę premium.pl, arbitraż przegrała. Mieliśmy też arbitraż w sprawie domeny wygasłej, założony przez byłego abonenta dzień po przechwyceniu - ostatecznie dogadał się z nowym abonentem i sprawę wycofał. Inny przykład to domena spotify.pl, którą kupiłem kiedyś tu na forum - poprzedni abonent nie pochwalił się, że firma chciała mu ją odebrać; chwilę potem dostałem powiadomienie o założonej sprawie. Skończyło się zwrotem kosztów, tj. zapłacili mi tyle, ile ja za nią zapłaciłem i sprawa zamknięta. Innym razem - sprawa dyskusyjna, ale domena niewiele warta, coś tam kręciła na parkingu - odpuściłem i przesłałem authinfo żeby sobie przenieśli. Generalnie nigdy nie przegrałem żadnego arbitrażu, tylko dwie wygrane i kilka rozwiązanych polubownie. Samo założenie sprawy niczego jeszcze nie przesądza. Oczywiście musisz sam się zastanowić, czy opłaca się walczyć i jakie masz szanse, a najlepiej skontaktuj się z rzecznikiem patentowym.   [edit] no i oczywiście czekaj na jakieś pismo, wtedy dowiesz się kto to i czego chce ;-)   [edit2] patrząc na nazwę domeny - abonentem jest osoba fizyczna, więc jeszcze przed arbitrażem powinieneś był dostać pismo z nask o przekazaniu danych osobowych wraz z informacją kto był wnioskodawcą; przynajmniej kiedyś takie pismo przychodziło, może coś się zmieniło, nie wiem.
    • W sumie mogę podać. Daję w formie obrazka, prośba o nie pisanie tekstem jej w tym wątku, by nie zaindeksowała się o niej dyskusja:   Po niderlandzku jest to "poniedziałek" - co też, wydaje mi się na tyle uniwersalnym słowem, a nie jakąś unikalną nazwą. 
    • Bez poznania nazwy domeny dyskusja jest trochę bezprzedmiotowa.
  • Oferty sprzedaży użytkowników

• Member Statistics

• Total Members
      19,018
    • Most Online
      746

Newest Member
    Nerio