Jump to content
amnezjusz

Czy domeny z literówkami nadal mają sens?

Recommended Posts

Czy macie jakies statystyki ile osób nadal wpisuje w przegladarce cały adres domeny? Wiem, że kiedys literówki potrafiły być dość dochodowym biznesem. Teraz w przegladarce nie trzeba juz nawet wpisywac całej domeny z .com czy .pl tylko nazwe i cyk samo wyskoczy albo przegladarka sama wyszuka z googla. Czy sporo osób nadal wpisuje całe adresy i bawienie sie w literówki ma sens?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem 10 lat temu kilka, niektore sprzedałem z dobrym zyskiem. Jak szukam informacji o zarabianiu na literowkach to wiekszosc tematow, filmikow jest z 2009-2012 praktycznie zero deskusji w ostatnich latach. Wiesz nie chodzi o to czy trafie dobra literowke chodliwego serwisu czy nie. Tylko czy to w dobie auto korekt przegladarek, ikonek ulubionych na stronie startowej, autowyszukiwania po podaniu samej nazwy bez .com czy .pl to czy w te literówki ktoś jeszcze sie nacina czy prawie wcale. Ja np w oknie przegladarki nie wpisujw juz w ogole pełnej nazwy domeny z koncówką. Chyba, ze jakaś mało znana strona albo che miec pewnosc, ze nie trafie na scam. Ale załozmy, ze mam fajna literowke duzych serwisow albo korpo a la allergo.pl , youtbe.com googlr.com to jest sens nadal rejestrowac?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 11.09.2022 o 16:01, amnezjusz napisał:

załozmy, ze mam fajna literowke duzych serwisow albo korpo a la allergo.pl , youtbe.com googlr.com to jest sens nadal rejestrowac?


Dobrej literówki generującej dobry zysk nie zarejestrujesz z palca - ale sens wciąż jest jeśli mowa o komiaczu. Dlatego w tym roku Rick Schwartz który ma sporo literówek w komiaczu - nabył kolejną na DropCatch za 2,700 USD (Conon.com) i jak twierdzi z 45,000 ruchu type-ins wyciąga 360 USD miesięcznie. Czyli już po 8 miesiącach z każdym następnym zacznie zarabiać  4,320 USD rocznie przy koszcie 8 USD.


4 takie literówki w komiaczu i blisko pięć koła wjeżdża na konto miesiąc w miesiąc zamiast inwestowania w "drogocenne" generyki w peelce i czekania latami na jakąś marną sprzedaż. Dla porównania - gdyby @DD nie utopił 50,000 PLN w Historia.pl  którą sprzedał niemal za tą samą kwotę - to zamiast 10 lat kiszenia tej domeny miałby dalej wspomniane literówki a na koncie ścieliłoby się już pół bańki przy dokładnie takiej samej kwocie inwestycji i leżeniu do góry jajami przez cały ten czas.

 

Z tą różnicą iż domenę Historia.pl  (jak i każdą inną) można sprzedać tylko raz a z dobrych literówek w komiaczu zysk jest cały czas i wciąż można je dobrze sprzedać. Uczcie się od Ricka jak zarabia się pieniądze w komiaczu, zamiast starzeć się ze swoimi generycznymi marzeniami w peelce dokładając coraz więcej do ich odnowień.


Cenna lekcja, co nie @DD  ? ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conon.com pewnie ma bliżej 4500 uu/msc lub mniej. Zarobki też przynajmniej przez pół bym szacował, a pewnie mniej. Gdyby tak było to i tak nieźle by na tym wyszedł bo .com są drogie.

 

Można podać kilka przykładów takich domen które zostały wylicytowane na przestrzeni ostatnich miesięcy:

 

goole.de €3,132.00

binance.be €1,400.00

googlr.at €509.00

block.ch €367.00

 

Jest drogo i nie ma co się oszukiwać, że uda się coś tanio kupić. Na parkingu na zyski trzeba czekać miesiącami, a nawet latami.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, nadobny napisał:

Conon.com pewnie ma bliżej 4500 uu/msc lub mniej. Zarobki też przynajmniej przez pół bym szacował, a pewnie mniej. Gdyby tak było ...

 

 

Rick nie jest z tych którzy opowiadają bajki aby połaskotać swoje ego i wie  co robi gdy coś kupuje. Biorąc pod uwagę iż canon.com ma 50 MLN odwiedzin miesięcznie aby uzyskać 45,000 ruchu - jedna na 1,000 osób musi wpisać ową literówkę. Czy to dużo ? Ciekawi mnie jaki ruch i zysk szacował w momencie kupna tej domeny. A udało mu się kupić w dobrej cenie gdyż nie kupuje tego, co kupują wszyscy.

 

 

21 godzin temu, nadobny napisał:

Na parkingu na zyski trzeba czekać miesiącami, a nawet latami.

 

Jeśli masz komiacza EMD/EMB z nazwą pod którą mniej rozumni budują biznes na newGTLD wygrywasz podwójnie. Raz - rośnie zysk z wpisywania tejże nazwy w komiaczu co robią domyślnie amerykanie, dwa - jak biznes się rozkręci - zapukają po samego komiacza. Przykład zarobku Ricka z komiacza EMD pod którą to nazwą mało rozumni budują "byznes" na newGLTD:

 

RICK-SCHWARTZ-PARKING.png

 

Tak ludzie bez doświadczenia napędzają zysk tym z doświadczeniem oraz podnoszą wartość ich komiaczy EMD po które któregoś dnia zapukają. Warto więc uczyć się od  najlepszych, zwłaszcza od Ricka, jak zarabia się kasę w komiaczu i buduje wartość swoich aktywów .com zamiast kisić się w peelce i  dokładać latami do swoich generycznych wymysłów aby na końcu je sprzedać za marne grosze :)

 

Albowiem:

 

"A pewnego dnia właściciele domen obudzą się i zdadzą sobie sprawę, że ich sukces zaczyna się i kończy również na domenie .com!"

"Ci, którzy się z tym kłócą, są po prostu głupcami"

 

Rick Schwartz.

 

 

Edited by Domeniacz
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rick to legenda naszego środowiska, ale tutaj mnie nie przekonał ;-p Jak tak to przeanalizowałeś to mnie tylko utwierdziło.

 

Ja żeby było taniej to kupuję ccTLD jak ktoś buduje na gTLD, ale na aukcji jak już wiem, że komuś pykło. Tylko czy to dalej możemy nazywać literówkami hm... Żeby dobrze podkupić gTLD nowego biznesu z new gTLD to trzeba mieć nosa i refleks albo kupować dużo z nadzieją, a wtedy może być drogo, chociaż to co widać na obrazku który zamieściłeś dużo wynagradza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, nadobny napisał:

tutaj mnie nie przekonał ;-p

 

Uważasz że przychód 17,000 PLN rocznie przy koszcie rzędu 30 PLN jest mało przekonywujący ?  

Przestań żartować @nadobny ;)


Zwłaszcza że już w pierwszym roku ze skromnej inwestycji rzędu 10,000 PLN masz blisko 170% zwrotu nie robiąc kompletnie nic a z każdym kolejnym ROI będzie tylko rosło. "Jedyne" co potrzeba - to wiedza jaką domenę kupić ze 100,000 spadających domen w komiaczu każdego dnia. Ale niekoniecznie trzeba się rzucać na literówki po kilka tysięcy USD od domen po 50 MLN ruchu. 10 literówek od domen mających przykładowo 10 razy mniejszy ruch - da niewiele mniejszy zysk ale przy nieporównywalnie niższym koszcie nabycia. Po prostu trzeba umieć dostrzec to czego inni nie widzą a najlepiej to zrobić odpowiednim algorytmem aby się zbytnio nie przemęczyć.

 

 

4 godziny temu, nadobny napisał:

Żeby dobrze podkupić gTLD nowego biznesu z new gTLD to trzeba mieć nosa i refleks

 

Gdyż masz odpowiednie narzędzia, ani refleks ani nos nie jest do niczego potrzebny. Bardziej potrzebne jest "szczęscie" aby odpowiednik w komiaczu udało się tanio odkupić (albo złapać) zanim właściciel zorientuje się o co chodzi. Albowiem przy dużej ilości newGTLD przeciętny człowiek nie ma absolutnie żadnych szans zrobić tego ręcznie a jedynie trafić przypadkowo na taką okazję. Kiedyś używałem do tego algorytmu który skanował obrazki z wykresami ruchu z alexy i zamieniał na liczby, dzięki którym było widać jak na dłoni który biznes się rozwija. I takimi sprytnymi i inowwacyjnymi sposobami moi klienci zawsze mają przewagę nad zacofaną technologicznie konkurencją. A jak robie to dziś - to z oczywistych względów nie zdradzę ;)

 

 

 

Edited by Domeniacz
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 19.07.2023 o 11:22, nadobny napisał:

 ale tutaj mnie nie przekonał ;-p

 

 

 

i słusznie gdyż canon.com nie ma 50mln wizyt miesiecznie a 4,9mln; z czego 22% wejścia bezposrednie czyli jakiś 1mln dla równego rachunku

 

45000 byoby zatem 4,5% to bardzo dużo szczególnie jak doda się do tego fakt, ze conon nie jest zadną z 4 najpopularniejszych typów literówek:

 

pominięcie znaku, 

zamiana kolejnosci liter

litera sąsiadujaca na klawiaturze

zapis fonetyczny

 

- być moze zarobki i ruch  są nawet i prawdziwe - w co wątpie ... ale nie wynikają z faktu iż conon.com jest literówką canon.com ;)

 

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, networker napisał:

i słusznie gdyż canon.com ...ma.. 4,9mln; z czego 22% wejścia bezposrednie czyli jakiś 1mln dla równego rachunku

 

Postukaj się po głowie @networker 

 

Te 4,9 mln jest tak prawdziwe jak 600 wizyt dziennie do DI.pl w/g SimilarWeb, z czego zaledwie w tym momencie jest na forum blisko 300 osób. Dlatego mówiłem Ci już 2x dzisiaj abyś nie mądrkował w kwestiach o których nie masz bladego pojęcia. I dlatego Twoje kretyńskie wyliczenia w tym wątku są pozbawione jakiegokolwiek sensu. 

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Domeniacz napisał:

 

w tym momencie jest na forum blisko 300 osób. 

:lol:

 

ilu z nich jest zaszczepionych a ilu z nich przezyje ?

 

Edited by networker
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę @networker iż nawet sprawdzenie listy odwiedzających jest dla Ciebie zbyt wysoką poprzeczką a bierzesz się za określanie ruchu conon.com o czym nie masz absolutnie bladego pojęcia. Ale ze względu na to iż konkretnie się wyszczepiłeś i omaseczkowałeś - zupełnie mnie to nie dziwi iż niczego nie widzisz a tym bardziej nie rozumiesz. A tymczasem na DI o 17:11 mamy 278 użytkoników online. Dlatego jedynie z czego wyżej się śmiejesz - to jedynie z własnej głupoty spowodowanej brakiem logicznego rozumowania.

 

di-tr.png

 


PS. Daj odpocząć Bartek, bo już męczy mnie punktowanie Twoich idiotycznych wypowiedzi ;)

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

póki co grzesiu ty skaczesz z kwiatka na kwiatek. ja się smieję i podziwiam tylko jak dociekliwi są owi "goście" którzy odgrzebują tematy sprzed ładnych kilku lat podobnie jak bawi mnie jakiś noname z kupiszek, który twierdzi, że całkiem przyzwoite i pomocne narzędzia mogą się mylić  nie o 10-20% a  walnąć sie jak grześ przy czytaniu i z 50mln nie zrobić np 45 tylko 5

 

ale cóż .... jak mówilem baw się. ja mam jeszcze parę spraw do załatwienia na działce przed wyjazdem

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, networker napisał:

podziwiam tylko jak dociekliwi są owi "goście" którzy odgrzebują tematy sprzed ładnych kilku lat

 

Gdybyś rozumiał @networker jak ludzie trafiają na te wątki (głównie z Google) to nic by Cię nie dziwiło. A "gość" to odwiedzający który nie jest zalogowany. Jak widać nawet tak prostych rzeczy ninijak nie możesz pojąć. 

 

 

16 godzin temu, networker napisał:

który twierdzi, że całkiem przyzwoite i pomocne narzędzia mogą się mylić  nie o 10-20%

 

Po raz kolejny nie znając metodologi tworzenia szacunków ruchu ani nie mając ani jednej strony dzięki której mógłbyś zweryfikować to co podaje SimilarWeb ze stanem faktycznym masz najwięcej do powiedzenia choć najmniej wiesz. Podałem prosty przykład z DI jak dużo potrafi walnąć się SimilarWeb ale najwyraźniej jeszcze do tej pory nie zakumałeś o co w nim chodzi. Więc poproś @Apze aby wylał Ci wiadro zimnej wody na baniak w kwestii tego "10-20%" . Następnie powtórz doświadczenie z innymi osobami mające takie strony a się przekonasz iż jeśli chodzi o ruch - kilkaset procent pomyłki nie jest niczym szczególnym jeśli chodzi o SimilarWeb.


Co do użyteczności - w pewnym zakresach SimilarWeb jest użyteczny, np. jeśli chodzi o określenia źródeł ruchu albowiem w tej kwestii ze względu na metodologię pomyłka jest najmniejsza. Dlatego już parę lat wstecz odnosiłem się na tym forum do tego narzędzia i tej kwestii przy okazji dyskusji z Alexem. Albowiem w przeciwieństwie do Ciebie znam to narzędzie od 8 lat a nie kilku miesięcy. Ponadto parę lat wstecz SimilarWeb zmienił algorytm owych szacunków ruchu ale niestety na gorszy obarczony dużo większą pomyłką i dlatego nie ma ani jednej osoby która by powiedziała że była to "dobra zmiana" wśród tych, którzy korzystali z niego sprzed tej zmiany a przed którą pomyłki o setki procent jeśli chodzi o ruch nie miały miejsca. Albowiem w przeciwieństwie do Ciebie mam strony ze znacznym ruchem i dzięki temu mogę zweryfikować to co podaje SimilarWeb a nie na pałę rzucać liczami "10-20%"  które spłodziłeś w swoim baniaku a które nie mając nic wspólnego z rzeczywistością.

 

Takie są fakty @networker. Ile jeszcze zamierzasz z nimi walczyć i zmieniać temat gdy nie masz ani jednego argumentu na poparcie swoich głupkowatych banialuków ?

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamiast pisac coraz dłuzsze posty mozesz łatwo skończyć ten temat wrzucają dowód na poparcie swojego twierdzenia, ze canon.com ma 50mln wizyt miesięcznie

 

być moze tutaj są tak zakłamane dane jak twierdzisz:

 

https://www.semrush.com/website/canon.com/overview/

 

być moze nie mam racji - chętnie to przyznam i moze czegoś się przy okazji dowiem i inni użytkownicy również

 

wrzuć po prostu dowód na to:

Dnia 18.07.2023 o 13:54, Domeniacz napisał:

canon.com ma 50 MLN odwiedzin miesięcznie

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, networker napisał:

być moze tutaj są tak zakłamane dane jak twierdzisz


Już Ci poleciłem Bartek abyś zapytał @apze o realny ruch na Di.pl abyś się czegoś mógł nauczyć. Poleciłem Ci również abyś powtórzył to zadanie z innymi osobami które mają strony z ruchem odnośnie którego są estymacje na SimilarWeb. Albowiem jak twierdzisz - JEST NIEMOŻLIWE aby SimilarWeb mógł mylić się więcej niż 20% a jak Ci wyżej powiedziałem - pomyłki SimilarWeb sięgają setki procent jeśli chodzi o ruch i zależą od dziedziny danej strony i jak zrobisz co wyżej napisałem - sam się o tym przekonasz. 

 

Jeśli chodzi zaś o Semrush - korzystając od lat wyłącznie z API nawet nie wiedziałem że Semrush zaczął oferować dane odnośnie ruchu ale z tego co widzę, jakoś dziwnie podobne te dane do SimilarWeb. Więc jest duże prawdopodobieństwo iż zaczeli ze sobą współpracę tak jak Semrush zaczął z Majestic. I stąd bardzo podobne liczby. A z tych estymacji Semrush-a dowiesz się między innymi że taka strona jak Nazwa.pl nie istnieje ;)

 

 

2 godziny temu, networker napisał:

wrzuć po prostu dowód na to


Gdybyś grzecznie zaczął od pytania skąd wziąłem ową liczbę zamiast nazywać mnie jakimś noname i sobie kpić - to uzyskałbyś odpowiedź. Ale że postąpiłeś inaczej - odpowiedzi nie uzyskasz. Niech więc będzie to lekcją pokory dla Ciebie. Więc miej to na uwadze w przyszłości jeśli zaiste chcesz się czegoś nauczyć/dowiedzieć, zwłaszcza odnośnie narzędzi których nie znasz.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Domeniacz napisał:


Gdybyś grzecznie zaczął od pytania skąd wziąłem ową liczbę zamiast nazywać mnie jakimś noname i sobie kpić - to uzyskałbyś odpowiedź. Ale że postąpiłeś inaczej - odpowiedzi nie uzyskasz. Niech więc będzie to lekcją pokory dla Ciebie. Więc miej to na uwadze w przyszłości jeśli zaiste chcesz się czegoś nauczyć/dowiedzieć, zwłaszcza odnośnie narzędzi których nie znasz.

 

 

 

hahaha paradne. dobry wybieg Grzesiu. nie masz zatem żadnego dowodu że canon.com ma 50mln odziwiedzin miesięcznie - jakoś mnie to nie dziwi

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://web.archive.org/web/20190802202136if_/https://www.alexa.com/siteinfo/canon.com
 

Link do alexa rank z 2019 dla canon.com - rank ok. 6000, co przekłada się na ok. 10-50tyś. unique users/dzień.
Były to dane niezależne od zapytań dns, pobrań plików/obrazków/podstron, odświerzeń, wizyt robotów itd.

Śmiem twierdzić że 2 miliony miesięcznie realnych wejśćć PRZEZ LUDZI to jest max.
Ile z tych 2m podmieni "o" na "a", wpisze conon.com i jeszcze kliknie w reklamę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, networker napisał:

nie masz zatem żadnego dowodu


Nie Bartuś - jedynie TY nie wiesz skąd wziąłem cytowaną liczbę. Tak jak przez 11 lat nie znałeś SimilarWeb którym aktualnie tak mocno się podjarałeś choć nie masz bladego pojęcia ani jak mierzy ruch ani jak wielki jest błąd owych szacunków i w jakiej dziedzinie. Ale że nie uznałeś za słuszne przyjąć pouczenie które Ci udzieliłem w tej kwestii -  już się tego nie dowiesz (bynajmniej odemnie) i dlatego jeśli chodzi o poruszone kwestie - pozostaniesz w ciemnościach. Tak jak pozostajesz w ciemnościach odnośnie tego co wokół Ciebie się dzieje.

 

Ale choć dowiedziałeś się już choć z książki którą cytowałem - iż plandemia miała na celu oddzielenie ludzi mądrych od głupich i wysłanie tych drugich do rzeźni. A jak sam wiesz, znalazłeś się w tej drugiej grupie razem z takimi "mędrcami" jak choćby @przemowild czy @Kangur. Dlatego jeśli się nie ogarniesz razem z kolegami - to wpadniesz w jeszcze większe ciemności i zwiedzenie. Bo jak również się przekonałeś na własnej skórze - ŻADEN bezbożny nie ma poznania tego co wokół niego się dzieje. Choć w swojej pyszności i głupocie myślą oni dokładnie na odwrót.

 

 

19 godzin temu, tinplate napisał:

Link do alexa rank z 2019 dla canon.com - rank ok. 6000, co przekłada się na ok. 10-50tyś. unique users/dzień (...)  Śmiem twierdzić że 2 miliony miesięcznie realnych wejśćć PRZEZ LUDZI to jest max.

 

Skąd wziąłeś to idiotyczne założenia od-do - zwłaszcza biorąc pod uwagę iż jest całkowicie błędne ? Nie zmienia to jednak faktu iż w pewnych dziedzinach jakaś strona mogła mieścić się w tej ramce albowiem w przypadku Alexy metodologia szacowania była podobna do SimilarWeb. Dlatego aby określić w miarę przybliżone dane w przypadku Alexy potrzebne były dwa czynniki bez których określenie uu/miesiąc na podstawie rankingu było obardzone błędem sięgającym tysięcy procent. Te same błędy (choć w mniejszym stopniu) powiela SimilarWeb a wynikają one z takiej a nie innej metodologi zbierania danych.

 

Dlatego twierdzenie jakoby canon.com miał obecnie max 2 mln wejść i to jeszcze na podstawie rankingu Alexy z 2019 roku jest kompletnym absurdem. A z Alexy dało się pobrać dane jeszcze do  15 maja 2023 roku, tyle iż w formacie RAW na podstawie którego Alexa tworzyła ranking WEB. Widziałeś ten dane @tinplate  ? Zapewne nie ;)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:


Nie Bartuś 
 

 

Tak Grzesiu. po prostu jesteś zwykły kłamca, oszust i bajkopisarz i w dodatku tak zakochany w sobie, że zapewne jakbyś tylko mógł udowodnić, ze się mylę a Ty masz rację to byś to uczynił 

 

do momentu kiedy nie przedstawisz dowodu na 50mln odwiedzin miesięcznie na stroni canon.com będę Cię tak nazywał w odpowiedzi na każda zaczepkę w moją stronę

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz moje od-do wziąłem z takiego wykresu z tego linku.
 

How-to-Turn-Alexa-Traffic-Rank-into-Uniq

Rzeczywiście rozrzut jest taki jak napisałeś oraz rank był mocno zależny od rodzaju strony. Da się tam jednak zauważyć pewien (szeroki) zakres. Dla Alexa-Rank 6000 przyjąłem średnie 50000 uu/dzień, choć na wykresie jest też przypadek 100tyś wizyt na dzień co by dało 3m wizyt miesięcznie. Taki właśnie wynik podaje alexa-kalkulator dostępny tutaj. Istniała też inna metodologia szacowania ruchu, która da wynik 16 milionów unikalnych wizyt miesięcznie. Link


Nie wiadomo który kalkulator lepszy więc można to uśrednić co da ok. 10 mln. wizyt miesięcznie w roku 2019. Zapewne max. 20% (2 mln.) z tego to ruch type-in z pasku adresu. Większość to setki tysięcy linków z googla i innych stron trzecich gdzie user klika po jakiś plik np. driver, pdf czy inną podstronę.

Liczba internautów wzrosła, lecz spadła za to alexa-rank strony canon.com (9343 na ostatniej liście) więc kompensuje się to i ruch może być podobny co w roku 2019.

 

Canon.com posiada wiele subdomen i możliwe że łączny ruch do tych wszystkich hostów to nawet 50mln./miesiąc i że są narzędzia które tak wskazują. Nie zdziwił bym się, jednak ostatecznie w kwesti literówek liczy się tylko ruch type-in prosto z paska adresu.
 

Edited by tinplate
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, networker napisał:

jesteś zwykły kłamca, oszust i bajkopisarz

 

Pomyliłeś adres z @keyword-em który okłamywał tutaj wszystkich  między innymi że nie ma domen z kreskami. Mało tego autoryzowałeś te brednie i kłamstwa a nawet jak typowy forumowy klaun odgrywałeś rolę adwokata tego bajkopisarza podobnie jak @Kangur. A tylko kompletny głąb może rzucać hasłami w internecie typu "oszust" nie mając żadnego dowodu na domniemane oszustwo w myśl art.286 §1 k.k. i dlatego taki zarzut podlega pod art. 212 a zgodnie z art.  213 § 1 to na tymże głąbie spoczywa obowiązek udowodnienia iż zarzut był prawdziwy. Mało tego, ów głąb może uniknąć odpowiedzialności wyłącznie wtedy, jeśli zarzut był skierowany do osoby publicznej. I dlatego takiego straszliwego głąba można starasić równie łatwo jak ślimaka. Zgadza się @Bazyli ? ;)

 

A tylko skończony głupiec może polegać na estymacjach SimilarWeb które można obalić rzeczowymi dowodami. A wtedy wspomniany głupiec zostaje z ręką w nocniku nie mając żadnej możliwości udowodnić swojego bezpodstawnego zarzutu o czym wspomniałem wyżej. A przykładowego głąba i skończonego głupca palcem wskazywać nie trzeba. Co nie @networker ? ;)


Tak więc powtarzam Ci raz jeszcze - nie mądrkuj tam gdzie nie masz bladego pojęcia o czym mówisz i nie rzucaj bezpodstawych oskarżeń bo później będziesz chodził z płaczkami. Włącz lepiej TV na kanale dla szczepanów abyś nie przegapił kolejnego wlewu szczepionkowego i zdąrzył założyć ogłupiającą maseczkę przed kolejną plandemią. Albowiem pytanie nie brzmi "czy" a "kiedy".

 

 

 

14 godzin temu, tinplate napisał:

Taki właśnie wynik podaje alexa-kalkulator dostępny tutaj.

 

Kalkulator ten również słusznie informuje że: "Należy pamiętać, że istnieje nawet stukrotna niepewność co do rzeczywistych liczb ruchu, a oszacowanie ma jeszcze większą niedokładność niż Alexa w rankingu 1 miliona." Tak więc kwalifikuje się jako zabawka a nie kalkulator. Gdyż jest gigantyczna różnica pomiędzy 50 tysiącami a 5 milionami odwiedzin. A dzieje się tak dlatego iż nie uwzględniono w nim czynników o których wspomniałem wcześniej.

 

14 godzin temu, tinplate napisał:

Zapewne max. 20% (...) to ruch type-in z pasku adresu.

 

To założenie jest prawdziwe dla nowych stron i/lub stron z dużą ilością podstron jak DI. Dla przykładu na jednej ze znanych i starych stron z domeną brandową mam blisko 70% wejść bezpośrednich typu human. To miks kliknięć w ulubione /ikonę z paska ulubionych i bezpośredniego wpisania w pasek adresu. A skąd pochodzi wejście bezpośrednie robi dużą różnicę w przypadku literówek a trzeba wziąść pod uwagę  jeszcze kilka innych rzeczy. I dlatego trzeba mieć dużo więcej danych a przede wszystkim wiedzę aby wybrać dobrą literówkę czym wieczni nowicjusze jak np. @networker nie dysponują. Z tegoż powodu nie mają oni szans zrozumieć dlaczego Rick kupił conon.com i skąd ma taki a nie inny ruch i zysk. Co wspomniany @networker udowodnił swoją głupkowatą rozkminką już w piewszej wypowiedzi w tym temacie i dlatego została ona przezmnie wyśmiana.

 

 

15 godzin temu, tinplate napisał:

Liczba internautów wzrosła, lecz spadła za to alexa-rank strony canon.com (9343 na ostatniej liście) więc kompensuje się to i ruch może być podobny co w roku 2019.

 

Bardzo trafne spostrzeżenie @tinplate i miło że coś robisz i jakieś dane posiadasz więc jesteś partnerem do rozmowy w przeciwieństwie do jakiegoś tam @networker-a nie mającego bladego pojęcia o temacie że o jakichkolwiek danych nie wspomnę. Jeśli z kolei chcesz mieć dane porównawcze względem rzeczywistości np. odnośnie SimilarWeb - skorzystaj z doświadczenia wujka Domeniacza: napisz sobie skrypt który będzie sprawdzał obecność domyślnie zainstalowanych statystyk na serwerze albowiem spora ilość stron ma owe foldery nie zabezpieczone i dzięki temu będziesz miał dane porównawcze z pierwszej ręki, za free i w sporej ilości do dalszych analiz ;)


 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem z similarweb jest ze up jest raz na miesianc i jak czekac, jak sie tam pojawi jakis rank juz wszystko bendzie po regane, alexa byla bardziej pyrzydatna bo up byl raz na dobe

 

teraz wogule prawie w ciemno czeba regac, testowac aby odnalezci swieze literowki za reg fee

 

moze jest sposub hociazby wiedziec czy wogule jest ruh albo go niema ? ilosci ruhu niezbyt wazna

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Pikachu napisał:

problem z similarweb jest ze up jest raz na miesianc

 

Nie to jest problemem. Problemem dla bazujących na SimilarWeb (szukających stron/literówek z ruchem) jest to, iż SimilarWeb nie pokazuje domen które z ich szacunkami mają ruch mniejszy niż 5,000 wizyt miesięcznie a biorąc pod uwagę błędy ów szacunków w rzeczywistości nie pokazuje również  wielu domen o ruchu wielokrotnie większym. Więc już na dzień dobry wygrywasz z tymi którzy szukają takich domen ze względu na ruch pokazywany przez SimilarWeb jeśli tylko innymi sposobami  potrafisz ten ruch wyczaić. Zwłaszcza w komiaczu w którym dziennie spada 100,000 domen. Podpowiem tylko iż możliwości są w tej kwestii ale nie jest w moim interesie dzielenie się nowatorskimi metodami albowiem mają one konkretną wartość . I dlatego już kiedyś pisałem że zamknięcie Alexy było mi wyjątkowo na rękę podobnie jak na rękę są mi również błędy SimilarWeb o których wspomniałem wyżej. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×