Jump to content
DD

O rynku wtórnym domen na Targach eHandlu - prośba o Wasz głos

Recommended Posts

Cześć!

 

Potrzebuję Waszej pomocy :) Zgłosiłem propozycję prelekcji na nadchodzące Targi eHandlu, które odbędą się 27 października w centrum EXPO XXI w Warszawie.

 

Temat: Jak upolować wymarzoną domenę, nawet jeśli jest zajęta

 

Prezentację zgłosiłem w kategorii Marketing:

https://targiehandlu.pl/vote/categories/marketing

 

W sumie są 42 propozycje, z których tylko trzy prezentacje z największą liczbą głosów otrzymają możliwość przedstawienia na Targach.

 

Żeby zagłosować potrzebne jest konto na LinkedIn.

 

Targi eHandlu odwiedzają tysiące Uczestników. Uczestniczy też w nich kilkuset wystawców oferujących usługi związane z eCommerce. Myślę, że to świetna okazja, żeby przybliżyć Wystawcom i Odwiedzającym temat wartościowych domen i rynku wtórnego w ogóle. Jeśli uważacie, że warto mówić o rynku wtórnym domen i edukować branżę internetową na temat potencjalnych korzyści płynących z dobrej domeny, to zapraszam do oddania głosu. Obecnie 100 głosów wystarczy, żeby znaleźć się w trzech najwyżej ocenianych propozycjach prelekcji. Myślę, że to wykonalne. Ale w 100% zależne od Waszych chęci. Oczywiście jeśli uważacie, że taka prelekcja może nam faktycznie pomóc i ma sens :)

 

Moja prezentacja będzie przede wszystkim miała za zadanie przybliżyć rynek wtórny domen, pokazać serwisy, gdzie domeny można wyszukać i kupić, narzędzia (przechwytywanie, opcje, escrow). Chcę przedstawić jak mogą wyglądać negocjacje, jak warto je prowadzić, żeby z powodzeniem kupić domenę. Chcę też opowiedzieć o kwestiach prawnych i o tym jak bezpiecznie kupić i przenieść na siebie domenę. Dla nas są to kwestie oczywiste, ale nawet osoba prowadząca firmę w branży internetowej często ma problemy z najprostszymi kwestiami związanymi z cesją, transferem, escrow itd. Dlatego moim zdaniem warto przybliżyć tą tematykę, żeby nabywanie domen z rynku wtórnego przestało być czymś "strasznie" skomplikowanym.

 

Zapraszam do głosowania i dyskusji. Mile widziane zarówno głosy poparcia jak i konstruktywna krytyka :)

 

Link do głosowania, potrzebne konto na LinkedIn:

https://targiehandlu.pl/vote/153277

 

DD

 • Like 4
 • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

ddregistrar


 • Najnowsze posty na forum

  • jewelry.pl   Sprzedam opcję na domenę jewelry.pl za pośrednictwem giełdy AM. Cena: 250 PLN netto. Zapraszam.
  • seoadmin.pl   Zapraszam na aukcję od 1 zł bez ceny minimalnej:   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2560027/    
  • Ja od samego początku tylko ParkingCrew bo uważam, że mają fenomenalne podejście do klienta. Zwłaszcza zarabiającego u nich przez wiele lat. Mam po prostu dobre warunki i nie chcę ryzykować utraty zmieniając partnerów.   Parkowanie domen .com w mojej opinii jest bardzo ryzykowne. Przede wszystkim na cenę rejestracji. Problemem jest też ilość dziennych spadów bo wymaga to ogromu czasu aby coś z tego wyłuskać. Z tańszymi rozszerzeniami jest o tyle dobrze, że mamy % większe szanse znalezienia tej odpowiedniej przy znacznie mniejszym nakładzie czasu. Zdecydowanym plusem parkowania .com jest fakt, że taką domenę dużo łatwiej sprzedać gdy np nie spełnia naszych oczekiwań co do zarobku z parkingu.   Dla mnie obecnie najtrudniejszym zadaniem jest nie samo określenie czy domena będzie miała ruch (bo tutaj dość dobrze się poruszam nawet w skali masowej) ale to jakie stawki będą policzone za 1 klik. I tutaj jest temat rzeka bo wiele rzeczy, które wydawałyby się logiczne takie nie są. Obecnie jestem w dość gęstej rozmowie z "moim prowadzącym" z PC na ten temat bo jest to największa dla mnie tajemnica. Gdybym w większym % wiedział, która domena jakie będzie miała stawki za poszczególny klik to znacznie ułatwiłoby to mój biznes plan w tym temacie.   Ja myślę, że każdy z nas pracuje w innym systemie na innych domenach ale pocieszające w tym rynku jest to, że każdemu się to opłaca. To też wiele pokazuje jak ten rynek parkowania działa w 2022 roku. Po prostu warto testować   Ile obecnie domen parkujesz? Robisz to bardziej masowo czy nie masz dużo domen ale za to starannie wyselekcjonowane? Tylko rejestrujesz czy bierzesz udział aktywnie w aukcjach lub kupujesz z drugiej ręki?
  • Podbijam:   sloneczneokulary.pl
  • Czesci24.pl TrenerPersonalny.pl ChipTuning.pl   Jak wycenić? Chętnie poznam opinie doświadczonych domainerów 
  • serwiscnc.pl   aukcja LM
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   19,032
  • Most Online
   746

  Newest Member
  Andrzej78
  Joined
×