Jump to content
DD

O rynku wtórnym domen na Targach eHandlu - prośba o Wasz głos

Recommended Posts

Cześć!

 

Potrzebuję Waszej pomocy :) Zgłosiłem propozycję prelekcji na nadchodzące Targi eHandlu, które odbędą się 27 października w centrum EXPO XXI w Warszawie.

 

Temat: Jak upolować wymarzoną domenę, nawet jeśli jest zajęta

 

Prezentację zgłosiłem w kategorii Marketing:

https://targiehandlu.pl/vote/categories/marketing

 

W sumie są 42 propozycje, z których tylko trzy prezentacje z największą liczbą głosów otrzymają możliwość przedstawienia na Targach.

 

Żeby zagłosować potrzebne jest konto na LinkedIn.

 

Targi eHandlu odwiedzają tysiące Uczestników. Uczestniczy też w nich kilkuset wystawców oferujących usługi związane z eCommerce. Myślę, że to świetna okazja, żeby przybliżyć Wystawcom i Odwiedzającym temat wartościowych domen i rynku wtórnego w ogóle. Jeśli uważacie, że warto mówić o rynku wtórnym domen i edukować branżę internetową na temat potencjalnych korzyści płynących z dobrej domeny, to zapraszam do oddania głosu. Obecnie 100 głosów wystarczy, żeby znaleźć się w trzech najwyżej ocenianych propozycjach prelekcji. Myślę, że to wykonalne. Ale w 100% zależne od Waszych chęci. Oczywiście jeśli uważacie, że taka prelekcja może nam faktycznie pomóc i ma sens :)

 

Moja prezentacja będzie przede wszystkim miała za zadanie przybliżyć rynek wtórny domen, pokazać serwisy, gdzie domeny można wyszukać i kupić, narzędzia (przechwytywanie, opcje, escrow). Chcę przedstawić jak mogą wyglądać negocjacje, jak warto je prowadzić, żeby z powodzeniem kupić domenę. Chcę też opowiedzieć o kwestiach prawnych i o tym jak bezpiecznie kupić i przenieść na siebie domenę. Dla nas są to kwestie oczywiste, ale nawet osoba prowadząca firmę w branży internetowej często ma problemy z najprostszymi kwestiami związanymi z cesją, transferem, escrow itd. Dlatego moim zdaniem warto przybliżyć tą tematykę, żeby nabywanie domen z rynku wtórnego przestało być czymś "strasznie" skomplikowanym.

 

Zapraszam do głosowania i dyskusji. Mile widziane zarówno głosy poparcia jak i konstruktywna krytyka :)

 

Link do głosowania, potrzebne konto na LinkedIn:

https://targiehandlu.pl/vote/153277

 

DD

 • Like 3
 • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

ddregistrar


 • Najnowsze posty na forum

  • U mnie nie było żadnego eldorado (nawet podczas pandemii) ale może wynika to z innych kategorii domen, które posiadam. Jest bym napisał stabilnie ale wzrasta   Co zauważyłem przez ostatnie kilka msc- można zarejestrować tanio domeny, które od pierwszego dnia generują bardzo zadowalające zarobki na parkingu. To oznacza dla mnie, że nie jest tak jak niektórzy na zagranicznych forach piszą, że bardzo ciężko jest znaleźć wolną zarabiającą domenę. Widać po tym też, że sporo domen umyka konkurencji więc rynek parkowania w 2022 nie jest przesycony. Wychodzi na to, że jest tam miejsce nawet dla zupełnie nowych graczy. A tort do podziału jest naprawdę ogromny biorąc pod uwagę ilość dziennych spadów.   @Pikachu na jakim obecnie parkingu jesteś? U mnie bez zmian od 8 lat (tylko PC). Trzymasz dalej na jednym, sprawdzonym czy robiłeś testy i przenosiłeś gdzie indziej? Jeżeli mogę też zapytać- zdecydowana większość domen, które parkujesz jakie ma rozszerzenie?
  • Umnie covidowe eldorado skonczylosie wiosna, krypto, edukacyjne, zdrowotne literowki zdehly na raz   Ale i tak jest x7 razy wiencej niz bylo 4 lata temu
  • Jutro koniec. Zapraszam.
  • zatoczka.pl   Zapraszam do zakupu domeny:   zatoczka.pl
  • Dzisiaj koniec aukcji:   montezuma.pl
  • Zapraszam na aukcje domen od 49 PLN, bez ceny minimalnej.   Koniec aukcji 26.09.2022 (poniedziałek):   topgry.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5763/   polterm.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5764/   funevents.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5765/   fitologia.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5766/   cobo.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5767/   sadarbitrazowy.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5768/   coherent.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5769/   kantaro.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5784/   mikolajczuk.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5786/   sawart.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5787/   Koniec aukcji 27.09.2022 (wtorek):   elmob.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5770/   kawy24.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5771/   poplyty.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5772/   zdziry.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5773/   kalmet.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5775/   tuttamia.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5776/   portalwspinaczkowy.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5788/   takie.pl https://ddregistrar.pl/aukcje/5789/   DD
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   19,030
  • Most Online
   746

  Newest Member
  shivani
  Joined
×