Jump to content
DD

Odnów opcje na domeny zanim wzrosną ceny

Recommended Posts

Nieco w cieniu podwyżek cen odnowień domen .pl przeszły informacje o podwyżkach dotyczących rejestracji i odnowień opcji na domeny .pl. W najpopularniejszym serwisie Aftermarket.pl ceny zmienią się od 12 października w następujący sposób.

 

Obecnie rejestracja opcji: 30 PLN netto

Obecnie odnowienie opcji: 40 PLN netto

 

Rejestracja opcji od 12 października: 60 PLN netto

Odnowienie opcji od 12 października: 70 PLN netto

 

Podobnych podwyżek można spodziewać się też w innych serwisach. Niestety cennik w premium.pl nie jest jeszcze dostępny, ale myślę, że zmiany cen będą analogiczne.

 

Osobiście odnowiłem już swoje opcje w "starych" cenach i zachęcam Was do tego samego. Co więcej, jeśli opcja była już odnawiana w tym roku i wygasa np. w maju 2025, to można ją odnowić na kolejne 3 lata. Generalnie dotyczy to wszystkich opcji ważnych do 11 października 2025 roku. Takie opcje można odnowić o kolejne 3 lat.

 

Wersja dla odważnych (robicie na własną odpowiedzialność!): jeśli masz opcję ważną np. do 20 października tego roku (lub dowolna data po 11 października tego roku), to możesz ją skasować i szybko (w ciągu kilku sekund) zarejestrować (30 PLN) i następnie odnowić (40 PLN). Wtedy będziesz miał opcję ważną przez 6 lat w cenie odnowienia na 3 lata według nowego cennika. Oczywiście jest ryzyko utraty opcji, bo ktoś nas ubiegnie z rejestracją. Ryzyko niewielkie, ale dla najcenniejszych opcji osobiście nie próbowałem. Odnowiłem tak z powodzeniem dwie opcje. Dla innych nie ryzykowałem :)

 

DD

  • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, internetdomains napisał:

Co raz bardziej widzę opłaca się bawić w domeny  :) No cóż inflacja. 

 

Wbrew pozorom (a może właśnie zgodnie z przewidywaniami) droższe odnowienia domen mogą skutkować większym odsetkiem realizowanych opcji ;)

 

DD

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, DD napisał:

Niestety cennik w premium.pl nie jest jeszcze dostępny, ale myślę, że zmiany cen będą analogiczne.

 

https://premium.pl/article/view.html?id=118

 

Odnowienie opcji jest i będzie tańsze niż wg cen nask, ponieważ odnawiamy opcje przez skasowanie i ponowne założenie, ale trwa to ułamek sekundy, więc ryzyko utraty takiej opcji jest minimalne. Mimo wszystko nadal istnieje, więc dla najcenniejszych rzeczywiście nie polecam, możemy odnowić "sposobem naskowym" ręcznie na zlecenie Klienta, w panelu obecnie takiej możliwości nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, pb napisał:

 

https://premium.pl/article/view.html?id=118

 

Odnowienie opcji jest i będzie tańsze niż wg cen nask, ponieważ odnawiamy opcje przez skasowanie i ponowne założenie, ale trwa to ułamek sekundy, więc ryzyko utraty takiej opcji jest minimalne. Mimo wszystko nadal istnieje, więc dla najcenniejszych rzeczywiście nie polecam, możemy odnowić "sposobem naskowym" ręcznie na zlecenie Klienta, w panelu obecnie takiej możliwości nie ma.

 

Faktycznie, zapomniałem już o tym linku, który podawałeś przy poprzedniej okazji. Tu byś wrzucił i nie trzeba byłoby szukać po Forum :P

https://premium.pl/prices/retail.html

 

Swoją drogą - fajnie, że jest możliwość tańszego odnawiania opcji przez ponowną rejestrację, ale przydałaby się możliwość wyboru i odnowienia tradycyjnego zwyczajnie przez panel :) Chociażby teraz ze względu na podwyżkę czasami wygodniej byłoby jednak odnowić niż kasować i ponownie rejestrować.

 

BTW Czy kiedykolwiek w historii premium.pl była sytuacja, że odnowienie opcji przez ponowną rejestrację nie powiodło się?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, DD napisał:

BTW Czy kiedykolwiek w historii premium.pl była sytuacja, że odnowienie opcji przez ponowną rejestrację nie powiodło się?

 

Niestety tak, dwukrotnie na ponad 7000 odnowień, a więc jest 0,028% szansa...

Z drugiej strony, tych 7000 odnowień przyniosło Użytkownikom 35 000 zł netto oszczędności względem stawki NASK, więc każdy musi sobie sam odpowiedzieć czy warto.

 

Osobiście bardziej niż cenami opcji martwię się cenami IDN.

Bo utrzymanie opcji przez 9 lat rośnie z 90 zł na 180 zł...

ale utrzymanie domeny IDN przez 9 lat rośnie z 90 zł na 270 zł.

Dlatego najlepsze IDNy odnawiam na 10 lat, a z pozostałymi... przyjdzie się chyba pożegnać.

 

Wracając do opcji - moja osobista prognoza jest taka, że ilość opcji po podwyżce spadnie po więcej niż połowę, więc NASK będzie na minusie.

Czy się wtedy obudzą i obniżą ceny? A może zmienią na 120, żeby zasypać dziurę? :rolleyes:

Rzecz w tym, że opcje to rodzaj hazardu, a większość graczy potrafi sobie jednak wyliczyć akceptowalny poziom ryzyka względem potencjalnej nagrody.

I wystarczy spojrzeć ile opcji było założonych w starej cenie 150 zł, a ile po obniżce na 30 zł. Teraz większość tych opcji opłacających się po 30 zł wyparuje...

Mam też mieszane uczucia co do tego, czy opłaca się odnawiać opcje na 6 czy 9 lat z góry. Może na jakieś faktycznie wymarzone domeny, ale resztę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście udało mi się nie zapomnieć i dziś przedłużyć znaczny % swojego portfolio za co Danielu Ci dziękuję.

Przypominam też innym że zostało raptem 3h do końca promocji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, trzyliterowe napisał:

Osobiście udało mi się nie zapomnieć i dziś przedłużyć znaczny % swojego portfolio za co Danielu Ci dziękuję.

Przypominam też innym że zostało raptem 3h do końca promocji :)

 

Nie no, jeszcze cały jutrzejszy dzień mamy na odnawianie domen / opcji w "starych" cenach :)

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 7.10.2022 o 22:21, pb napisał:

Mam też mieszane uczucia co do tego, czy opłaca się odnawiać opcje na 6 czy 9 lat z góry. Może na jakieś faktycznie wymarzone domeny, ale resztę?


Niektóre wymarzone domeny zostały już przedłużone na 10 lat. Ale nawet jeśli są przedłużone na trochę krócej, to trzeba mieć spore pokłady nadziei i cierpliwości, aby na nie liczyć. Ale kto wie - może takie oczekiwanie będzie lepiej smakowało, kończąc się miłą nagrodą, niczym wstrzemięźliwość przed długo wyczekiwaną nocą poślubną ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 11.10.2022 o 15:20, Kangur napisał:

Niektóre wymarzone domeny zostały już przedłużone na 10 lat.

 

Pisząc "wymarzone domeny", masz na myśli nazywane przez Ciebie "domenami najwyższej klasy" tak niesłychane gnioty jak ten poniżej ? :

 

Cytat

whois spożywka.pl

 

DOMAIN NAME:           xn--spoywka-ywb.pl

 

created:               2008.04.09 09:31:46
renewal date:          2033.04.09 09:31:46

 

Rzeczywiście, 

 

Dnia 11.10.2022 o 15:20, Kangur napisał:

trzeba mieć spore pokłady nadziei i cierpliwości, aby na nie liczyć

 

:lol:



Mimo wszystko widzę jednak że posłuchałeś mojej rady i uporałeś sie z tym klęczącym od miesięcy gniotem udającym sklep. I zgodnie z moimi przewidywaniami, nie było Cię nawet stać na zwykłe "dzięki" choćby wypowiedziane przez zaciśnięte zęby za zwrócenie uwagi iż Twój udający sklep gniot klęczy od miesięcy. Po prostu takie słowa jak "dziękuje" czy "przepraszam" nie są znane prymitywnym jednostkom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×