Jump to content
Dekawo

Rynek dogorywa

Recommended Posts

17 godzin temu, Rumen napisał:

Domeniacz, całkiem niedawno opisywałeś na forum swoje plany związane z utworzeniem serwisu ...

 

Po pierwsze, należy odróżnić "plany" od niemal ukończonego i wdrożonego projektu. Bo wspomniane "plany" to mają niemal wszyscy na tym forum a tylko garstka ludzi którą można policzyć na palcach jednej ręki potrafi zamienić swoje "plany" w rzeczywistość na rynku polskim a co dopiero mówiąc o zachodnim. Cała reszta zazwyczaj porywa się z motyką na księżyc nie mając wystarczającej wiedzy, doświadczenia i/lub funduszy w związku z czym ich "plany" zaczynają i kończą się w ich głowie. Nie zmienia to jednak faktu, iż część z ich pomysłów mogłaby osiągnąć sukces gdyby wspomniane osoby zamiast otaczać się głupcami zadbały o relację z ludźmi którzy posiadają w/w atrybuty i dzięki temu mogą urzeczywistnić zrealizowanie dowolnego planu.

 

 

17 godzin temu, Rumen napisał:

Serwis ten miał stać na domenie Domeniacz.pl

 

Miał stać i stał dokąd nie zmiotłem tego projektu ruchem jednej ręki ze stołu jak domek z kart wyłącznie ze względu na znikome zainteresowanie oraz nieprzewidziane pojawienie się plandemii. Ponadto jak myślisz - co jest trudniejsze, zarejestrować domenę z palca czy też posiadać wszystkie w/w atrybuty aby zrealizować swój plan ? Czy myślisz że gdyby domena Domeniacz.pl była zajęta nie zrealizował bym tego projektu pod inną nazwą ? A może myślisz iż rejestrując domenę Domeniacz.pl z automatu posiądziesz wszystkie atrybuty o których wyżej wspomniałem ?

 

To co powinno być ważne dla tutejszej gawiedzi zajmującej się odsprzedażą domen to znalezienie odpowiedzi na pytanie - dlaczego firma wchodząca na rynek polski i mająca wszystkie w/w atrybuty rejestruje domenę z palca mając głęboko w zadzie te które wiszą latami na tzw. "giełdzie" ? Podpowiem iż zasługę w tym mają również wspomniane giełdy stosujące przedpotopowe rozwiązania w tym technologicznym skansenie na którym nic się nie zmieniło przez ostatnią dekadę. A raczej zmieniło sie ale na gorsze co potwierdzają Wasze płacze i narzekania w niektórych wątkach, np. odnośnie wprowadzenia nowej wersji serwisu AM czy wycofania taniego przechwytywania a przez które przebrnąłem od pierwszej do ostatniej strony aby zrozumieć co można zrobić lepiej z tego do czego byliście przyzwyczajeni przez lata zanim zacząłem zamieniać swój  plan w rzeczywistość. Bo jak wyżej napisałem - innowacja jest jednym z czynników który daje przewagę już na starcie.

 

Więc dla przykładu jeśli cały świat zachwyca się RWD (Responsive web design) charakteryzujący się wieloma wodotryskami i brakiem optymalizacji ja stosuje AWD jak najwięksi gracze na rynku w tym Google które namawia do RWD a stosuje AWD a nawet pomimo tego nie potrafi zoptymalizować nawet swoich stron w tym samym czasie głosząc jakie to ważne. Jeśli cały świat używa najnowszych wodotrysków JavaScriptu, jak korzystam z komend JS które działają nawet do 50 wersji w tył przeglądarki Chrome aby użytkownik nie był zaskoczony tym iż coś nie działa monitorując z jakich przeglądarek i wersji korzystają moi użytkownicy.

 

Tu polegają nawet tacy giganci jak GoDaddy, które od zrobionej kilka lat temu zmiany ich panelu nawet do dziś nie zorientowało sie iż wiele użytkowników wchodząc na konkretną domenę do sprzedania nie widzi ani jej ani informacji odnośnie tego dlaczego tak się dzieje. W związku z czym wiele konkretnych transakcji nie doszłoby do skutku gdyby nie fakt iż monitorując przeglądarki użytkownika mogę ich ostrzec zanim wyśle ich na opasłą stronę GoDaddy zrobioną przez dziadersów nazywanych żartobliwie "programistami" tudzież web-designerami.


A to tylko skromny przykład, jak przez zatrudnianie ludzi bez doświadczenia można stracić tysiące dolarów i jak będąc niemal w tej samej pozycji co konkurencja zyskać tysiące dolarów w niezrozumiały dla internetowych dziadów sposób ;)

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otwarcie postawię się w roli ignoranta i przyznam, że nie przeczytam Twoich wypocin, mam nieodparte wrażenie że jak zwykle argumentujesz na około. Moja racja jest taka, że jeżeli myślący globalnie internetowy wyjadacz, nie żaden tam dziad czy innego rodzaju chałupnik, planując rewolucyjny biznes postanowił wykorzystać niechlubną peelkę, to tysiące rodzimych przedsiębiorców, których biznesy z założenia nigdy nie przestaną być lokalne, przynajmniej w najbliższych latach nie wybiorą inaczej. Twoja racja może być inna, zostań przy niej.

 

Popyt na rynku jaki jest, każdy widzi. Niezależnie od wszystkiego jest to popyt, którego zignorowanie oznacza utratę potencjalnych zysków. Mniejszych lub większych, pieniądz nie śmierdzi, a i każdy z nas ma inny poziom satysfakcji z zarobków czy skłonności do ryzyka.

Nie mam zamiaru krytykować Twojego podejścia do biznesu, celujesz wysoko i prawdopodobnie jesteś w stanie wysoko operować, tylko pozazdrościć. Sam jednak wiesz, że rynek ma różne potrzeby, do zaspokojenia również na niższych szczeblach - w tym wypadku na rynku pl.

Rób swoje i nie próbuj wmówić innym że popełniają błąd, ciesz się mniejszą konkurencją na swoim poziomie.

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Rumen napisał:

tysiące rodzimych przedsiębiorców, których biznesy z założenia nigdy nie przestaną być lokalne, przynajmniej w najbliższych latach nie wybiorą inaczej.

 

Owszem. Nie zmienia to jednak faktu iż nawet te lokalne firemki straciły zainteresowanie rynkiem wtórnym peelek głównie za sprawą ślepych na zmiany i tym samym niczego nie rozumiejących sprzedawców tychże domenek. Więc rejestrują one z paluszka np. wolne brandowe domenki mając głęboko w zadzie między innymi zalegające na giełdach mocno przewartościowane generyczne kotlety. Z kolei te najmniejsze firemki dzisiaj działają na fejsie i insta mając tam wszystko co potrzebują zarówno do darmowej promocji swoich usług jak i kontaktu z klientem.
 

 

 

9 godzin temu, Rumen napisał:

każdy z nas ma inny poziom satysfakcji z zarobków czy skłonności do ryzyka.

 

Co Twoim zdaniem jest większym ryzykiem:

  1. Kupno na pałę peelki nie znając żadnych faktów dotyczących śmiesznie małego rynku PL.
  2. Kupno komiacza mając dostęp do wszelakich narzędzi pozwalających zwiększyć szanse sprzedania danej domeny zależnie od przyjętej strategii nawet ponad 100 RAZY i to w krótkim czasie.

Odpowiedz uczciwie a być może dzięki temu sam zrozumiesz, kto tu ma skłonność do ryzyka na które się powołujesz i to w zamian za jakieś śmieszne ochłapy które czasem jedynie zrównoważą (albo i nie) utopione fundusze w domenowych wymysłach którymi nikt nie jest zainteresowany. Bo z tego co widzę, niemal cała ta forumowa ferajna na AM starając się zrównoważyć straty na nietrafnych inwestycjach winduje swoje oczekiwania cenowe co tym bardziej efektywnie dobija ten rynek. A wszystko to wynika z pkt. 1


 

 

9 godzin temu, Rumen napisał:

nie próbuj wmówić innym że popełniają błąd


Czy Twoim zdaniem widząc jak ktoś tonie w bagnie lepiej podać mu szklankę wody ? ;) Gdyż fakt jest taki, iż głupcy nie znoszą krytyki i mówi o tym nawet Biblia. A że ten zacofany naród, mający się za szczególnie wierzący i "mądry" a notorycznie łamiący najważniejsze przykazania Biblii nie czyta, to skądże może o tym wiedzieć ?

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×