Jump to content
domain2023

Właściciel domeny nie odpowiada na oferty na AM

Recommended Posts

Cześć, 

 

Mam problem, chciałem zakupić domenę i ponegocjować cenę.

 

Daję oferty na AM, ale sprzedający nie odpowiada.

Dziwne, bo skoro oferta jest wystawiona na sprzedaż, to chyba chce ją sprzedać.

 

Wiem, że nikogo nie zmuszę do kontaktu, ale może sprzedający jest tutaj na forum?

Chodzi o użytkownika AM: sprzeda***

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 23.12.2022 o 13:47, domain2023 napisał:

Cześć, 

 

Mam problem, chciałem zakupić domenę i ponegocjować cenę.

 

Daję oferty na AM, ale sprzedający nie odpowiada.

Dziwne, bo skoro oferta jest wystawiona na sprzedaż, to chyba chce ją sprzedać.

 

Wiem, że nikogo nie zmuszę do kontaktu, ale może sprzedający jest tutaj na forum?

Chodzi o użytkownika AM: sprzeda**** .

 

Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi przez kilka dni, to spokojnie poczekaj. Jest okres przedświąteczny. U mnie też czasami zapytania leżą tydzień. Choć staram się odpowiadać, ale czasami coś mi przeszkodzi, potem zapomnę odpisać i się przedłuża.

 

Jak zauważyłem @Domenatorix odpowiedź może być też uzależniona od oferty. Czasami sprzedawcy mają określone jakieś minimum i np. nie odpisują na oferty poniżej tego progu.

 

DD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie otrzymuję powiadomień o otrzymanych ofertach na domeny z AM.  Mimo, iż dodałem adresy mailowe giełdy do białej listy, nie docierają one do mnie. Choć wiele innych powiadomień z tego serwisu dociera, w tym powiadomienia o kolejnej ofercie w negocjacjach i o mojej kontrofercie oraz o odrzuceniu kontroferty. Znam inną osobę, która ma podobnie. Dlatego w miarę regularnie przeglądam podstronę Złożono ofertę kupna domeny, z której dowiaduję się, że ktoś jest zainteresowany jakimś adresem. Nie można więc wykluczyć, że niektórzy z nas mają tak samo i nawet nie wiedzą, że ktoś złożył im ofertę. Zwłaszcza jeśli w miarę regularnie nie logują się do swojego konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, DD napisał:

Czasami sprzedawcy mają określone jakieś minimum i np. nie odpisują na oferty poniżej tego progu

 

To raczej Ci mniej rozumni tak robią, albowiem takim postępowaniem można stracić potencjalnego kupca będącego w stanie wyłożyć wielokrotnie większe kwoty w stosunku do pierwotnej oferty. Zwłaszcza iż żaden rozsądny nabywca nie wyrywa się z maksymalną kwotą którą jest w stanie wyłożyć. Natomiast widząc olewkę ze strony sprzedającego stawia na nim i jego domenowym stuffie krzyżyk i idzie dalej. Po jakimś czasie skutkuje to tym iż z automatu olewane są domeny z opcją "Złóż ofertę" zwłaszcza jeśli wiadomo iż mamy do czynienia z tą samą osobą.

 

 

50 minut temu, Kangur napisał:

Ja nie otrzymuję powiadomień o otrzymanych ofertach (...) niektórzy z nas mają tak samo i nawet nie wiedzą, że ktoś złożył im ofertę (...) Znam inną osobę, która ma podobnie

 

W technologicznym skansenie z kropką peel w którym największym osiągnięciem ostatniej dekady jest "sprawdzacz końcówek" to chyba nic nadzwyczajnego ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, FlashT napisał:

może umarł na covid

 

Może, przypadki chodzą po ludziach.

 

6 godzin temu, Domenatorix napisał:

Pochwal się, jakiego rzędu są te oferty.

 

Odpowiednie. Jeśli ktoś chce 2000 EUR nie wyskakuję z ofertą na 50 EUR robiąc z siebie pośmiewisko.

 

Ogólnie, czy jest szansa, że AM albo NASK przekazałby "grzecznościowo" moje zapytanie, bez ujawniania danych abonenta?

NIby kryzys idzie, a jak człowiek chce kupić i uczciwie zapłacić to nie ma komu :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załóż opcję na domenę na wypadek gdyby to jednak był covid ;) 

 

Jeżeli to ta domena zaczynająca się na "W" a kończąca na "O" to opcja jest wolna.

 

 

Edited by smogwawelski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minut temu, domain2023 napisał:

Ogólnie, czy jest szansa, że AM albo NASK przekazałby "grzecznościowo" moje zapytanie, bez ujawniania danych abonenta?

 

Kiedyś tam miałem, że rejestrator przekazał moje dane abonentowi, odmawiając ujawnienia kontaktu do niego. Napisz, spróbuj co z tego wyjdzie.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Domeniacz napisał:

To raczej Ci mniej rozumni tak robią, albowiem takim postępowaniem można stracić potencjalnego kupca będącego w stanie wyłożyć wielokrotnie większe kwoty w stosunku do pierwotnej oferty. Zwłaszcza iż żaden rozsądny nabywca nie wyrywa się z maksymalną kwotą którą jest w stanie wyłożyć. Natomiast widząc olewkę ze strony sprzedającego stawia na nim i jego domenowym stuffie krzyżyk i idzie dalej. Po jakimś czasie skutkuje to tym iż z automatu olewane są domeny z opcją "Złóż ofertę" zwłaszcza jeśli wiadomo iż mamy do czynienia z tą samą osobą.

 

Sam staram się odpisywać na większość ofert, ale trzeba mieć świadomość, że nie wszyscy odpisują na każdą ofertę. Jak zależy nam na danej domenie, to trzeba czasami zagryźć zęby i próbować do skutku :) Poza tym przypadki, że ktoś przegapi, zapomni i nie odpisze też się zdarzają. Szczególnie w okresie takim jak teraz przed Świętami.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, domain2023 napisał:

Jeśli ktoś chce 2000 EUR nie wyskakuję z ofertą na 50 EUR robiąc z siebie pośmiewisko.

 

Problem w tym, iż na AM (i nie tylko) często ktoś chce 2,000 EUR za domenkę .pl która jest warta 50 EUR sam z siebie robiąc pośmiewisko. Ale jak pokisi ją 10 lat to na końcu się okazuje, iż nawet nikt nie chciał jej łapać za 50 PLN.

 

 

9 godzin temu, domain2023 napisał:

NIby kryzys idzie

 

Niektórzy orientują się iż nadszedł kryzys dopiero w momencie jak nie mają co jeść. Dopiero wtedy orientują się, iż nie warto było kupować rzeczy które nie były im potrzebne bo teraz aby nie umrzeć z głodu muszą sprzedawać te które są im niezbędne. A jeśli kupuje się stuff za cenę 10 krotnie przekraczającą realną wartość, podczas kryzysu może być go trudno sprzedać za 1/100 tejże ceny - na czym od bowiem dawna bazują ludzie posiadający tzw. "inteligencję finansową" i mający środki podczas kryzysu na kupno aktywów za 1/10 ich realnej wartości.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 23.12.2022 o 21:44, domain2023 napisał:

Odpowiednie. Jeśli ktoś chce 2000 EUR nie wyskakuję z ofertą na 50 EUR robiąc z siebie pośmiewisko.

 

Ogólnie, czy jest szansa, że AM albo NASK przekazałby "grzecznościowo" moje zapytanie, bez ujawniania danych abonenta?

NIby kryzys idzie, a jak człowiek chce kupić i uczciwie zapłacić to nie ma komu :)

 

 

 

 

Jest szansa, ale nie rób tego. Jeśli nie odpisuje, to nie jest zainteresowany. Koniec kropka. Mnie osobiście wkur@#ją ludzie, co mi się pchają wszędzie z ofertą, której nawet bym nie rozpatrzył będąc bezdomnym. I wypisują na konto właściciela, rejestratora, później jeszcze info od rejestratora ... daj sobie spokój i tyle. Albo daj wyższą ofertę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 23.12.2022 o 14:47, domain2023 napisał:

Daję oferty na AM, ale sprzedający nie odpowiada.

 

Więc jak to możliwe, że AM nie pokazuje żadnych złożonych ofert przy tej domenie ? A może tylko chciałeś wypromować swój profil kolego i stworzyć sztuczne zainsteresowanie na świeżo zarejestrowanym koncie na tym forum ? ;)

 

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Domeniacz napisał:

 

Więc jak to możliwe, że AM nie pokazuje żadnych złożonych ofert przy tej domenie ? A może tylko chciałeś wypromować swój profil kolego i stworzyć sztuczne zainsteresowanie na świeżo zarejestrowanym koncie na tym forum ? ;)

 

 

 

A może przestań nazywać losowych ludzi kolegami? Bo i tak wszyscy stali bywalcy wiedzą, że nie masz żadnych? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minut temu, FlashT napisał:

A może przestań nazywać losowych ludzi kolegami?


Zwrot "kolego" na forum jest zwrotem grzecznościowym. Ponadto coś bardzo CIę ruszyło moje pytanie, więc może to Twój "kolega", bo u mnie rzeczywiście takich niet ;)

 

1 godzinę temu, FlashT napisał:

Mnie osobiście wkur@#ją ludzie, co mi się pchają wszędzie z ofertą

 

Z tego co widzę  jest zupełnie na odwrót a ponadto zwykle  na giełdach można ustawić minimum jeśli chodzi o składane oferty, więc przestań bujać w obłokach FlashT razem ze swoim "kolegą" ;)

 

 

 

Ponawiam więc pytanie:

 

33 minuty temu, Domeniacz napisał:

Więc jak to możliwe, że AM nie pokazuje żadnych złożonych ofert przy tej domenie ? A może tylko chciałeś wypromować swój profil kolego i stworzyć sztuczne zainsteresowanie na świeżo zarejestrowanym koncie na tym forum ? ;)

 

Bo jak narazie, wygląda to na trafiony-zatopiony ;)

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Domeniacz napisał:

 

Więc jak to możliwe, że AM nie pokazuje żadnych złożonych ofert przy tej domenie ? A może tylko chciałeś wypromować swój profil kolego i stworzyć sztuczne zainsteresowanie na świeżo zarejestrowanym koncie na tym forum ? ;)

 

 

 

Przy domenie, którą chcę kupić licznik ofert nie wynosi 0.

 

Możesz mi wytłumaczyć, co miałbym osiągnąć sztucznym zainteresowaniem swoim kontem na forum?

Pytam z czystej ciekawości, co spowodowało u Ciebie takie przemyślenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 26.12.2022 o 19:17, domain2023 napisał:

Przy domenie, którą chcę kupić licznik ofert nie wynosi 0.

 

Dnia 23.12.2022 o 22:44, domain2023 napisał:

Jeśli ktoś chce 2000 EUR

 

Przy domenie za 2,000 EUR licznik wynosi ZERO. Więc pochwal się, czym się kierowałeś tworząc ten bezsensowny wątek jeśli nie złożyłeś żadnej oferty na tą konkretną domenę za 2,000 EUR. 

 

 

Dnia 26.12.2022 o 19:17, domain2023 napisał:

co miałbym osiągnąć sztucznym zainteresowaniem swoim kontem na forum?


Choćby zaoszczędzić pare złociszy na promowaniu swoich domen. Jedni wklejają tu linki z PP inni tworzą sztuczne zainteresowanie swoimi domenami przy okazji za darmo je promując. Czyli tzw. "byznes po polsku" ;)

 

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Domeniacz napisał:

Przy domenie za 2,000 EUR licznik wynosi ZERO. Więc pochwal się, czym się kierowałeś tworząc ten bezsensowny wątek jeśli nie złożyłeś żadnej oferty na tą konkretną domenę za 2,000 EUR. 

 

 

Bardzo dużo piszesz, bardzo ładnie Ci to nawet wychodzi, ale musisz popracować nad rozumieniem tekstu innych. Nigdzie nie napisałem, że domena która mnie interesuje, kosztuje X (tym bardziej, że w pierwszym poście jawnie podałem nazwę sprzedającego). Odpisałem innemu użytkownikowi, który sugerował, że może daję zbyt małą ofertę i kupujący mnie olewa, że jestem osobą, która daje oferty konkretne, jeśli widzę w czymś dla mnie wartość. Poza tym, licznik ofert przy domenie nie odzwierciedla ilości użycia funkcji "kontakt ze sprzedającym" w serwisie.A jak Ci powiem, że sprzedający jest w posiadaniu innych domen, które mnie interesują, ale nie ma ich aktualnie na aukcji, to jaki spisek będziesz tworzył? Jaki będzie scenariusz? Czy będę trafiony-zatopiony?

 

4 godziny temu, Domeniacz napisał:

Choćby zaoszczędzić pare złociszy na promowaniu swoich domen. Jedni wklejają tu linki z PP inni tworzą sztuczne zainteresowanie swoimi domenami przy okazji za darmo je promując. Czyli tzw. "byznes po polsku" ;)

 

 

Czy Ty myślisz, że ja na praktycznie martwym forum, chciałbym promować jakieś swoje domeny? Przyszedłem tu, bo to najlepsze miejsce w PL, by znaleźć kogoś "po znajomości".

Zwykle ograniczam się do samego AM, pierwszy raz mam sytuację którą opisałem, licząc na pomoc - nie uważam, by wątek był bezsensowny. Tak naprawdę nie powinienem na to nawet odpisywać, ale uświadomię Cię - nie zajmuję się handlem domenami, jak coś to kupuję i nie za kieszonkowe od mamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, domain2023 napisał:

A jak Ci powiem, że sprzedający jest w posiadaniu innych domen, które mnie interesują, ale nie ma ich aktualnie na aukcji

 

Powiedz jeszcze jak do tego doszedłeś, iż akurat ten użytkownik ma te domeny którymi rzekomo jesteś zainteresowany a których nie ma aktualnie na aukcji ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Domeniacz napisał:

Powiedz jeszcze jak do tego doszedłeś, iż akurat ten użytkownik ma te domeny którymi rzekomo jesteś zainteresowany a których nie ma aktualnie na aukcji ;)

 

 

1. Wchodzisz na dowolną domenę zaparkowaną na AM (nie jest dostępna na aukcji, nie jest na giełdzie itd.).

2. Korzystasz z opcji "kontakt z abonentem".

3. W historii czatu AM masz nazwę użytkownika do którego piszesz, niezależnie od tego, że pytałeś w kontekście domeny, a nie użytkownika.

4. I tak Ci nie odpisuje, więc przeznaczasz budżet na inne domeny.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 28.12.2022 o 17:30, domain2023 napisał:

1. Wchodzisz na dowolną domenę zaparkowaną na AM (nie jest dostępna na aukcji, nie jest na giełdzie itd.).

2. Korzystasz z opcji "kontakt z abonentem".

3. W historii czatu AM masz nazwę użytkownika do którego piszesz, niezależnie od tego, że pytałeś w kontekście domeny, a nie użytkownika.

4. I tak Ci nie odpisuje, więc przeznaczasz budżet na inne domeny.

 

Serio AM ma taki bug że można wyciągnąć nazwe użytkownika dowolnej domeny ? Czyli tzw. "Privacy" w całej okazałości :lol:

I jak tu nie mieć coraz większego ubawu z tzw. "rynku PL" ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×