Jump to content
Paskater

Sprzedaż domeny - strategia, przykłady listów ofertowych?

Recommended Posts

Temat w/drażliwy ale może ktoś ...
Macie strategie na aktywną sprzedaż domen? A nie tylko czekanie na Klienta?
Czy macie jakieś ciekawe przykłady listów ofertowych dot. kupna/sprzedaży domen. Jakieś prezentacje? Przykładowe argumentacje? Może wysyłaliście albo otrzymaliście coś co przykuło Waszą uwagę? Poniżej moje "wypociny".  Zapraszam do dyskusji.
 

 

pl-domains-thinkof-pl.jpg

Edited by Paskater

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Paskater napisał:

Temat w/drażliwy ale może ktoś ...
Macie strategie na aktywną sprzedaż domen? A nie tylko czekanie na Klienta?
Czy macie jakieś ciekawe przykłady listów ofertowych dot. kupna/sprzedaży domen. Jakieś prezentacje? Przykładowe argumentacje? Może wysyłaliście albo otrzymaliście coś co przykuło Waszą uwagę? Poniżej moje "wypociny".  Zapraszam do dyskusji.
 

 

pl-domains-thinkof-pl.jpg

 

nie są mi znane przypadki kiedy po takim mailingu nastepuje zadowalajaca sprzedaż

 

"aktywnie" to musisz pokazac domenę potencjalnym klientom w inny sposób. jeżeli masz tych domen mało i jakąś wiedzę spróbuj postawić prostą stronę i troche ją podlinkować. może gdzies sie komuś rzuci w oczy jak bedzie przeszukiwał "konkurencje" lub sprawdzał pozycje

 

jeżeli masz domeny, które już jacyś ludzie obserwują na giełdzie lub dodali do przechwycenia to prostym sposobem na "przypomnienie" im o tej domenie są delikatne zmiany ceny domeny na giełdzie

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Paskater napisał:

Temat w/drażliwy ale może ktoś ...
Macie strategie na aktywną sprzedaż domen? A nie tylko czekanie na Klienta?
Czy macie jakieś ciekawe przykłady listów ofertowych dot. kupna/sprzedaży domen. Jakieś prezentacje? Przykładowe argumentacje? Może wysyłaliście albo otrzymaliście coś co przykuło Waszą uwagę? Poniżej moje "wypociny".  Zapraszam do dyskusji.
 

 

pl-domains-thinkof-pl.jpg

Może traz Img

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Paskater Nie żartuj że chcesz wysłać poniższą wiadomość do kogokolwiek licząc na jakąkolwiek sprzedaż. Szkoda żebyś się łudził, bo nic z tego nie będzie. Gdyż do klienta musisz mieć indywidualne podejście i już w nagłówku przedstawić mu domenę której potrzebuje i dzięki temu jest szansa iż wogóle otworzy Twoją wiadomość zamiast ją olać już po przeczytaniu kilku słów.

 

Więc po pierwsze musisz wiedzieć kto jest potencjalnym klientem na daną domenę i dlaczego miałaby ona mieć dla tego klienta konkretną wartość i pod tym właśnie kątem napisać krótką wiadomość zamiast ogólnikowych poematów. A jeśli zapukasz z trafną domeną do trafnej firmy na 100% otrzymasz odpowiedź. I daruj sobie pouczanie potencjalnego klienta po co mu domena, bo ci której naprawdę mogą nią być zainteresowani z całą pewnością mają większą wiedzę niż TY, biorąc pod uwagę Twoje obecne podejście i to co poniżej spłodziłeś.

 

Dla porównania: znalazłeś 2 firmy które prowadzą strony pod adresami domena.net + domena.org  a Ty masz komiacza (czyli domenę .COM) z tą samą nazwą. Jak myślisz, o ile zwiększa się szansa na otworzenie Twojej wiadomości i zainteresowanie owych firm Twoją domeną ? Wysyłasz dwie krótkie i spersonalizowane wiadomości i na dwie otrzymujesz odpowiedź niemal na 100%. Widzisz różnicę ?

 

 

4 godziny temu, Paskater napisał:

Może traz Img


pl-domains-thinkof-pl.jpg

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za cenne uwagi.
Jak ktoś ma już domeny typu org czy net to zakładam, że ta firma/osoba ma już świadomość co daje mocna domena czyli .com. 
Ja bardziej mam na myśli rynek .pl. Tutaj ludzie nie mają (jeszcze?) takiej świadomości ad. gradacji typu .com > .eu > .pl > com.pl itd. Nie łapią różnicy np. lukaart.pl a luka-art.pl.
Może ktoś z Was dostał ciekawy mail z zapytaniem, ofertą? Dostałem kiedyś oferty z zagranicy i mail mnie zaintrygował. 
Więc może ktoś z Was ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Paskater napisał:

zakładam, że ta firma/osoba ma już świadomość co daje mocna domena czyli .com

 

Owszem ale niemal wszyscy z nich rozpoczeli działalność na innym tld wyłącznie ze względu iż komiacz był zajęty. Więc nawet jeśli w danej chwili nie jest zainteresowana ofertą to jeśli zmieni zdanie  z łatwością znajdzie Twoją wiadomość email wpisując nazwę swojej domeny (którą świetnie pamięta) i zmieniając końcówkę na .com albo nawet wpisując samą nazwę. Zwłaszcza mając swiadomość że może wejść w posiadanie owego komiacza a w związku z tym ma czas na przemyślenie i stworzenie strategii  jego wykorzystania. 

 

 

3 godziny temu, Paskater napisał:

Może ktoś z Was dostał ciekawy mail z zapytaniem, ofertą?

 

Ja zdecydowaną większość ofert otrzymuje głównie na domeny mające dobrą widoczność w Google na konkurencyjne frazy a które nie są nawet nigdzie wystawione na sprzedaż. Po prostu potencjalnemu nabywcy takich aktywów takie inwestycje dają natychmiastowe rezultaty w przeciwieństwie do czystej domeny. Jeśli w dodatku potrafisz przedstawić potencjalnemy nabywcy wiarygodne statystyki i rezultaty finansowe dotyczące danej domeny/serwisu można sprzedać takie aktywa za bardzo dobre pieniądze, zwłaszcza jeśli nabyłeś daną domenę właśnie w tym celu.

 

Jeśli zaś chodzi stricte o czyste domeny które ktoś mi chciał zaoferować - takich wiadomości dostałem znacznie mniej ale niemal każda z nich była wyjątkowo trafna i dotyczyła domen którymi faktycznie byłem zainteresowany. Nic dziwnego, ponieważ niemal każda z nich była od zachodnich agencji zajmującej się pośrednictwem sprzedaży domen. A zachodnie agencje potrafią bardzo trafnie wyszukać i wytypować potencjalnych klientów na dane domeny i dlatego wiele można się od nich nauczyć a korzystając z nadesłanych ofert nie tylko zawrzeć ciekawe znajomości biznesowe ale i również przedstawić im swoje rozwiązania w kwestii domen jak i również same domeny i czasem zrobić podwójny a nawet potrójny deal ;)
 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wypowiedź. Właśnie o to mi chodzi. Część czeka (biernie) na kupca, część szuka aktywniepoprzez maile, aukcje, akcje promo, szeptanki, seo, sem ... 
O taką dyskusję mi chodzi :-) Może ktoś ma/miał ciekawego maila z ofertą, od agencji, ... albo z Indii :-)
Ja np. dostałem kiedyś ofertę mailem na domenę .eu albo .net ... która jakoś kojarzyła się z "moją" domeną. 
Jak oni wyszukują takie "niuanse"? Jak dobrze sprzedawać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Paskater napisał:

Jak dobrze sprzedawać?

 

TIP 1: Jeśli starasz się opchnąć domenki peel na AM, wystarczy jeden rzut oka na listę domen posegregowaną przez ruch aby dostrzec iż znacznie więcej ofert otrzymują domeny odnośnie których nie jest oczywiste iż mamy doczynienia z wariatami jeśli chodzi o wycenę ;) Nic więc dziwnego, iż to właśnie te domenki mają 2 cyfrowe liczby ofert w stosunku do całej reszty a wśród nich jest tylko jedna która ma ustawioną opcję "Do negocjacji" a tylko 3 oferty.

 

tip-1.png

 

 

Niestety w technologicznym skansesie z kropką peel, sortowanie przez "ruch" o bliżej nie określonym źródle ani sposobie filtracji to jedyna możliwość zwrócenia uwagi na domenkę na giełdzie poza ceną. Trochę więcej parametrów mają wygasające domenki aby AM mógł więcej zarobić olewając te same parametry jeśli chodzi o domenki wystawione przez użytkowników. Ale i tam sposób filtracji upewnia nas że z epoki kamienia łupanego AM jeszcze nie wyszedł i już nie wyjdzie nie mając żadnej sensownej konkurencji ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 12.01.2023 o 00:30, Paskater napisał:

Jak oni wyszukują takie "niuanse"?

 

Jest wiele metod wyszukania klientów, zwłaszcza jeśli są w jakiś sposób widoczni online, gdyż w tym przypadku można dużo trafniej wybrać potencjalnych klientów w zależności od tego czym się zajmują. Najprościej wyszukać klientów pod domeny dla SEO uderzając do firm zajmujących się pozycjonowaniem czy też przyglądając się jak poszczególne strony są pozycjonowane i czy używają tzw. PBN-ów a jeśli tak, są potencjalnymi odbiorcami domen które będą dla nich wartościowe.

 

 

Dnia 12.01.2023 o 00:30, Paskater napisał:

Część czeka (biernie) na kupca, część szuka aktywnie

 

Szukając aktywnie nabywcówi jak to robią np. agencje pośredniczące w sprzedaży domen - bardzo szybko można znaleźć sobie regularnych odbiorców na domeny do SEO o których wyżej wspomniałem. A to tylko skromny przykład możliwości które ograniczają jedynie narzędzia do jakich masz dostęp i do których dostępu nie mają inni oraz rynek na którym działasz. Chyba też nie muszę mówić, jakie ceny osiągają dobre do SEO domeny nawet na śmiesznie małym ryneczku PL. A w komiaczu możliwości są znacznie większe, wymyślne narzędzia i tysiące razy więcej potencjalnych klientów.

 

I dlatego ludzie którzy potrafią używać mózgu a nie tylko czekać  na trzęsienie ziemi - będą zawsze mieli znacznie lepsze rezultaty a tym samym i dochody. A ci drudzy potrafiący jedynie gnić przed TV z puszką piwa i potakiwać pustą głową na każdą brednię którą usłyszą w tymże TV będą im tylko zazdrościć, kłócąc się między sobą która partia lepsza i naiwnie myśląc że ich głos może cokolwiek zmienić ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa strategia sprzedaży, poprzez zawstydzenie swojego KK. 

 

koalicjaoszustow.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×