Jump to content
ebook123

ide.pl

Recommended Posts

Co do porównywania domen z niechcianymi znakami to przedstawiam dane z list PL-deleted od 2016-01-01 do dziś.

Domeny BEZ ZNAKÓW  [xyqv]:
unikalne nazwy:   3671  ( 34.4% z 10648 możliwych)
ilość spadów:   8663

zarejestrowane: 100% możliwych


Domeny ZE ZNAKAMI  [xyqv]:
unikalne nazwy:   5174  (74.6% z 6928 możliwych)
ilość spadów:   14001

zarejestrowane: 6198    w tym:
wygasa/proceeding/      223
zarejestrowane po 2020-01-01    3371  w tym:
        414 w roku 2020
        600 w roku 2021
        1908 w 2022
        449 w roku 2023
wolne: 730

 

Edited by tinplate
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, tinplate napisał:

Do 2015 było DNT tak że dane wziąłem od 2016

 

Wyjaśnij jeszcze proszę, co znaczy owe DNT bo jakoś nie kumam.

 

Czy to TY jesteś tak wspaniałomyślny i udostępniasz dane na jednej ze stronek odnośnie spadów od 2012-07-01 ? ;)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 16.01.2023 o 18:40, pb napisał:

nieraz już sprzedałem trzyliterówkę z "niechcianym" znakiem

 

Nie powiem żeby mnie to zaskoczyło ;)

Rzućmy okiem co sprzedało się w samym komiaczu z literkami X Y Q V , tylko w 2016 roku do którego nawiązał  @tinplate  poszły:  


cyb.com ... 350,000 USD
hox.com ... 100,000 USD
spv.com ... 115,000 USD
tvq.com ... 79,000 USD

 

A nie powiem, aby to był najlepszy rok dla tych liter, bo np. w 2014 roku poszło qnb.com za 1 MILION USD. A te przykłady nawet nie uwzględniają innych rozszerzeń i  popularnych słów z tymi literami, jak np. sex.com które sprzedano za 13 MILIONÓW USD. Oczywiście komiacz to nie peelka ale jak już wcześniej pokazałem, również na rynku polskim firmy z dużym kapitałem lubią te literki i cały czas mogą coś znaleźć.

 

Więc nawet po uszczupleniu listy o blisko 400 domen  - regnąłem jeszcze za dyszkę łatwą do zapamiętania QNN (np. Quantum neural network). Nie jest co co prawda CNN ale równie łatwo się ją wpisuje, zwłaszcza na ergonomicznej klawie która jest dzielona właśnie przy "N" a po przekątnej jest "Q"  A z tego co widzę QNN jest atrakcyjne nawet dla LGBT sądząc po qnn.de A zawsze potencjalnemu  kupcowi można powiedzieć: "Zobacz, oni wybrali QNN jako najbardziej odpowiednią nazwę." ;)

 

QNN na sterownikach:

 

QNN_Vista1.jpg

 

QNN na koszulkach:

 

1,width=650,height=650,appearanceId=2,backgroundColor=fefefe.jpg

 

Dnia 16.01.2023 o 18:40, pb napisał:

absolutnie nie masz racji, że firma będzie wolała sobie wybrać coś z puli wolnych

 

Czy więc oby napewno ? ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garść statystyk dotyczących domen 3-literowych .pl przeznaczonych do usunięcia w ciągu najbliższych 17 dni (część z nich może jeszcze zostać odnowionych). Wszystkie domeny bez cyfr, polskich znaków i myślnika.

 

100 domen 3-literowych .pl

15 z opcją (2 na domeny z x, y, q, v, 13 na domeny bez x, y, q, v)

79 z literami x, y, q, v

21 bez liter x, y, q, v

 

Rejestratorzy:

 

63 AM

19 premium.pl

5 OVH

3 Consulting Service

2 nazwa.pl

1 1API

1 simply.com

1 openprovider.com

1 domena.pl
1 forpsi.pl
1 gnum.pl
1 home.pl
1 LH.pl

 

Zdecydowana większość wygasających domen z literami x, y, q, v została zarejestrowana rok temu. Wśród domen bez liter x, y, q, v większość została zarejestrowana ponad 10 lat temu.

 

DD

  • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 19.01.2023 o 00:52, pb napisał:

No ja widzę tutaj 202 trzyliterówki, z czego 40 bez qvxy i 162 z

 

3 godziny temu, DD napisał:

79 z literami x, y, q, v

21 bez liter x, y, q, v

 

3 godziny temu, DD napisał:

Zdecydowana większość wygasających domen z literami x, y, q, v została zarejestrowana rok temu. Wśród domen bez liter x, y, q, v większość została zarejestrowana ponad 10 lat temu.

 

 

Tak mnie zakręciliście z tymi Waszymi świętymi listami iż w końcu policzyłem w dniu pisania postu wyłącznie 46 domen bez tych liter na co słusznie zwrócił uwagę Bartek. Z kolei sam czas kiedy pierwszy raz domena została zarejestrowana nie jest aż tak szczególnie istotny, zwłaszcza iż w momencie bumu na peelki jak już wspominaliście - wszystkie trzyliterówki były zajęte a byle co można było sprzedać za kilka kafli.

 

Nie zmienia to również faktu, iż szczególnie wierzący w swoje nawet bardzo słabe domenki - systematycznie je odnawiają - jak choćby @Kangur swoją spożywkę ;) A że na rynku polskim panuje przekonanie że domenki z tymi literami niewiele są warte - dlatego znacznie częściej są upuszczane. Aby uzyskać jakieś wartościowe dane w tej kwestii - trzeba by policzyć ile z każdej grupy domen zostało nabytych np. w ostatnim roku przez KK i Michał, podobnie jak TY Przemek czy TY Daniel moglibyście takie dane przedstawić. Np. ile KK z danej grupy nabyło domen (albo choć jakie zainteresowanie było).

 

Nie zmienia to również kolejnego faktu, iż od tego czy domenka się sprzedała czy nie - zależy głównie jak była wyceniona i czy owa cena była widoczna, bo te z kosmicznymi cenami skutecznie odstraszają, jak już wcześniej pokazywałem. Więc nawet w przypadku statystyk zainteresowania trzeba by oddzielnie przedstawić grupę która miała cenę i tą bez ceny.

 

tip-1.png


 

Bo jak widać na zdjęciu powyżej - różnica w ilości ofert jest druzgocąca w przypadku domen bez widocznej ceny w stosunku do tych z widoczną. Więc wiarygodne informacje odnośnie zainteresowania np. z powyżej przedstawionego AM - posiadają wyłącznie domeny które były wystawione z opcją "Do negocjacji" i mniej więcej przez ten sam okres czasu / w tym samym czasie i z wyłączeniem domen słownikowych. @Noname podasz wspomniane wyżej dane ? ;)

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Domeniacz napisał:

A że na rynku polskim panuje przekonanie że domenki z tymi literami niewiele są warte - dlatego znacznie częściej są upuszczane. Aby uzyskać jakieś wartościowe dane w tej kwestii - trzeba by policzyć ile z każdej grupy domen zostało nabytych np. w ostatnim roku przez KK i Michał, podobnie jak TY Przemek czy TY Daniel moglibyście takie dane przedstawić. Np. ile KK z danej grupy nabyło domen (albo choć jakie zainteresowanie było).

 

Większość ze swoich 3-literówek rejestrowałem w 2007 roku. Wtedy mnóstwo ich było jeszcze wolnych. Już wtedy omijałem z daleka litery x, y, v, q (poza jakimiś wyjątkami, które miały dla mnie sens). W sumie było to plus minus tysiąc domen. Nie pamiętam dokładnie. Większość z nich sprzedałem. Także nie mam statystyk dotyczących domen 3-literowych z literami x, y, v, q, bo ich nigdy nie posiadałem :P

 

A na polskim rynku panuje przekonanie, że domeny z literami x, y, v, q są niewiele warte, bo tak w istocie jest. Oczywiście poza wyjątkami, które tę regułę potwierdzają. To, że domena qxy.com może być warta kilka tysięcy dolarów a domena (może mniej - nie wiem), nie oznacza, że domena qxy.pl będzie cokolwiek warta. Podobnie fakt, że zajęta jest domena xxyv.com nie oznacza, że rejestrowanie takiej samej nazwy w .pl miałoby jakikolwiek sens. Podobnie domena mortgage.com jest wyceniana przez estibot na $ 1,845,000 (warta jest pewnie o wiele więcej), to domena mortgage.pl jest do kupienia za $ 1,200. I nie wynika to ze słabości rynku .pl. Po prostu u nas słowo "mortgage" przeciętnemu Polakowi nic nie mówi. Takie słowo brzmi równie obco jak zlepki liter z x, y, v, q.

 

Podobnie większość domen po niemiecku w domenie .de nie będzie miało jakiegokolwiek sensu w .com czy .pl. Przykładów można byłoby mnożyć.

 

Nie wiem dlaczego, po serii postów, którymi na siłę próbujesz wszystkich przekonać, że domeny .pl są nic nie warta, teraz próbujesz nas namówić na zakup domen 3-literowych z x, y, v, q :) To tak jakby wejść na stronę forum hodowców krów mlecznych i próbować przekonać wszystkich o szkodliwości mleka krowiego i zaletach mleka napoju sojowego :P

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 16.01.2023 o 17:24, szmiko napisał:

Tyle dobrego, że nie wiem co wybrać :D

Bierz wszystkie :)

  • Haha 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, DD napisał:

To tak jakby wejść na stronę forum hodowców krów mlecznych i próbować przekonać wszystkich o szkodliwości mleka krowiego i zaletach mleka napoju sojowego :P

 

Podczas gdy najlepsze jest owsiane. :-P

  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

7 godzin temu, DD napisał:

Także nie mam statystyk dotyczących domen 3-literowych z literami x, y, v, q, bo ich nigdy nie posiadałem

 

Pewnie "zapomniałeś" o takich jak np. lqs.pl xtm.pl tv3.pl tv6.pl ;) Z czego te wymienione z literką "V" zarejestrowano już w 2006, choć jak twiedzisz - rok później "pełno" było znacznie lepszych bez tych liter. Ale pomijając już ten drobiazg - rzućmy okiem na historię kilku tych wyjątkowych nazw regniętych przez Ciebie w tamtym czasie a nie posiadających tych strasznych liter x, y, v, q 

 

fmr.pl
zrc.pl
zfm.pl
zeu.pl
snl.pl
zph.pl
zhm.pl
flg.pl
ebf.pl
dfd.pl
usi.pl
dte.pl
gkj.pl 
nuw.pl
gzc.pl
lbd.pl

fth.pl
gwd.pl
grj.pl

 

Historia tego skromnego przykładu jest taka sama:  Wykisiłeś je 10 lat topiąc w odnowienia każdej cztery stówki a następnie w 2019 roku większość z nich opchnąłeś na aukcjach AM od 10 PLN kolejnym osobom starając się zminimalizować straty. Niestety części z tych wyjątkowych nazw bez liter x, y, v, q  nie udało się sprzedać nawet za 10 PLN przez co zostały skasowane (i domniemam były łapane) bo dziś kiszą je inni. Nic więc dziwnego że:

 

18 godzin temu, DD napisał:

Wśród domen bez liter x, y, q, v większość została zarejestrowana ponad 10 lat temu.

 

Ot cały sekret wyjątkowych  ponad 10 letnich trzyliterówek bez liter x, y, q, v  czyli 15 letnia historia utopionych nadziei i funduszy no i oczywiście kosmicznych oczekiwań ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Domeniacz napisał:

Tak mnie zakręciliście z tymi Waszymi świętymi listami iż w końcu policzyłem w dniu pisania postu wyłącznie 46 domen bez tych liter ....

nie. po prostu celowo lub z powody własnej nieudolnosci przedstawiłeś złe dane i na ich podstawie wycignąłeś - nie pierwszy juz raz - błędne wnioski i wmawiasz ludziom, że sa głupsi niż wszechwiedzący Domeniacz.

 

juz pomijam, że to trochę słabe takie kłamstwo na danych jak na takiego speca z super narzedziami, dzięki którym ludzie na całym swiecie trzepią gruby hajs

 

skup się moze zatem na własnym biznesie a nie zagladaj ludziom do portfela

 

 

Dnia 18.01.2023 o 02:36, Domeniacz napisał:

 

A jeszcze ciekawsze jest to, iż wśród 46 domen które idą do kasacji - nie ma ani jednej z tymi "strasznymi literkami". Jakoś abonenci spieszą się je opłacić.

 

 

 

 

Dnia 18.01.2023 o 17:58, Domeniacz napisał:

 

Danielu, Danielu. Tych domen jest zarejestrowanych 10,648 z czego 46 na liście spadu, czyli 0.44 %

Natomiast tych posiadających wspomniane znaki 5,815 z czego statystycznie powinno być 25 na liście spadu, czyli wspomniane wyżej 0.44 % a jest ZERO

 

jak już slusznie tutaj był cytowane przez @DD i @pb - w obu przypadkach (79 do 21 i 162 do 40) domen trzyliterowych z q, v, x, y wygasa około 4x tyle co bez tych znaków a nie jak twierdziłeś "0" i "ani jednej"

 

zatem niekoniecznie: "Jakoś abonenci spieszą się je opłacić"

 

 

 

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, networker napisał:

domen trzyliterowych z q, v, x, y wygasa około 4x tyle co bez tych znaków

 

Skąd wynika ta różnica wyjaśniłem powyżej na konkretnych przykładach, co podsumowałem:

 

 

4 godziny temu, Domeniacz napisał:

Ot cały sekret wyjątkowych  ponad 10 letnich trzyliterówek bez liter x, y, q, v  czyli 15 letnia historia utopionych nadziei i funduszy no i oczywiście kosmicznych oczekiwań

 

A ponieważ Bartek boisz się wychylić nosa poza peelkę - skądże możesz wiedzieć iż na zachodnim rynku nikt nie stosuje równie śmiesznego rozróżniania domen. I dlatego robisz jakieś głupkowate insynuacje jakobym celowo podał złe dane pomimo iż to była zwykła pomyłka o której zresztą wspomniałem wyżej a która wynikła z użycia filtra w momencie zapisu domen do bazy. Ale TY nie mając pojęcia o przetwarzaniu danych nigdy tego nie pojmiesz.

 

 

1 godzinę temu, networker napisał:

trochę słabe takie kłamstwo


Więc nie zarzucaj komuś kłamstwa, bo sam robisz z siebie kompletnego głupka nie znając faktów i nie jest to pierwszy raz. A jeśli mowa o kłamstwie - Twój kumpel @keyword wciskał tu ciemnotę iż nie ma żadnej domeny z kreską, dokąd mu nie udowodniłem kłastwa bazując na jego portfolio pełnym gniotów, które Theoś rzekomo sprzedawał za średnie xxx.xxx i wszyscy naiwni na tym forum w to uwierzyli. Więc Theoś musiał odskoczyć, albowiem nikomu nie wciśnie już bajeczki na DI o rzekomych sprzedażach za wymyślone kwoty, gdyż wie że znając jego portfolio szybko mogę zweryfikować jego głupkowate opowiastki którymi raczył Was od lat. A tacy jak TY czy @Kangur jedynie potakiwali.

 

I jeszcze jedno @networker

 

Pokaż Bartek te liczne Twoje posty z tych kilku tysięcy które napisałeś przez 17 lat a w których Ty opublikowałeś jakieś dane na tym forum. Są takie ? Ile ? ZERO ? Bo tylko umiesz krytykować i robić z siebie głupka insynuacjami jak powyżej ale sam absolutnie nic nie zrobiłeś.

 
I jak myślisz, 

 

Dlateczego ani Przemek ani Daniel którzy znają się na programowaniu jak i kilka innych osób z tego forum nie zarzuciło mi kłamstwa ? Tylko TY - nie mający o tym bladego pojęcia zrobiłeś z siebie po raz kolejny głupka. A później masz pretensje iż ktoś za owego głupka Cię uważa - choć sam raz za razem rozwiewasz wszelkie wątpliwości w tej kwestii swoimi głupkowatymi insynuacjami które nie mają nic wspólnego z faktami.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Domeniacz napisał:

Pewnie "zapomniałeś" o takich jak np. lqs.pl xtm.pl tv3.pl tv6.pl ;) Z czego te wymienione z literką "V" zarejestrowano już w 2006, choć jak twiedzisz - rok później "pełno" było znacznie lepszych bez tych liter. Ale pomijając już ten drobiazg - rzućmy okiem na historię kilku tych wyjątkowych nazw regniętych przez Ciebie w tamtym czasie a nie posiadających tych strasznych liter x, y, v, q

 

Historia tego skromnego przykładu jest taka sama:  Wykisiłeś je 10 lat topiąc w odnowienia każdej cztery stówki a następnie w 2019 roku większość z nich opchnąłeś na aukcjach AM od 10 PLN kolejnym osobom starając się zminimalizować straty. Niestety części z tych wyjątkowych nazw bez liter x, y, v, q  nie udało się sprzedać nawet za 10 PLN przez co zostały skasowane (i domniemam były łapane) bo dziś kiszą je inni. Nic więc dziwnego że:

 

Ot cały sekret wyjątkowych  ponad 10 letnich trzyliterówek bez liter x, y, q, v  czyli 15 letnia historia utopionych nadziei i funduszy no i oczywiście kosmicznych oczekiwań ;)

 

Tytułem sprostowania: domeny tv3.pl, tv6.pl itd. to nie są trzyliterówki, bo zawierają cyfry :) Osobiście też widzę różnicę między rt5.pl, st9.pl a tv6.pl. Ty nie? :) Tak samo jak domena gry.pl to nie jest dla mnie przeciętna domeny 3-literowa z niepożądanym znakiem "y" :P A co do pojedynczych sztuk typu xtm.pl - no pewnie, że wśród sporej liczby domen, które posiadałem trafiały się też domeny z x, y, q, v. Może kupiłem je w pakiecie z innymi domenami, może miały ruch. Nie wiem, nie pamiętam. Nawet jeśli miałem ich 10 na 1000, to chyba dość jasno pokazuje jak ceniłem domeny 3-literowe z x, y, q, v. Nic się w tej materii nie zmieniło. Natomiast zdaje się, że nie chcesz przyjąć żadnych argumentów, dlaczego w Polsce te litery są niepożądane. Ale Twoje pieniądze - wydawaj je jak chcesz :) Podobają Ci się - rejestruj śmiało, są wolne. Mam tylko nadzieję, że nasze wynurzenia w tym wątku komukolwiek się do czegokolwiek przydadzą. Choć nie mam pewności. Dorośli ludzie (przynajmniej większość) przez trzy strony na forum dywagują o wyższości domen 3-literowych z x, y, v, q nad tymi bez nich lub na odwrót - nie wierzę, że w tym uczestniczę :P

 

Czy na każdej zarejestrowanej / kupione domenie 3-literowej domenie .pl zarobiłem: NIE. Niektóre sprzedałem za kilkaset złotych. Inne za kilkadziesiąt tysięcy. Nie przypominam sobie, żeby nie udało mi się sprzedać jakiejś 3-literówki za 10 PLN :) Chyba, że to była 3-literówka z x, y, q, v - to wtedy możliwe :P

 

Ogólnie w życiu kupiłem mnóstwo domen, za które przepłaciłem i na których straciłem. Staram się uczyć na błędach, ale nie staram się ich za wszelką cenę uniknąć.

 

Co do kosmicznych oczekiwać - tutaj się z Tobą zgodzę. Często patrzę na jakieś domeny na giełdach i zastanawiam się czy właściciele domen naprawdę liczą na sprzedaż w takiej cenie. I nie mówię tylko o polskich domenach. Podobne oferty można znaleźć na zagranicznych giełdach, mogą dotyczyć domen .com, .de i dowolnych innych rozszerzeń. Ale czy mi to jakoś specjalnie przeszkadza? To już bardziej problem tych osób niż mój.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domeniacz napisał:

 

.......

 

 

 

napisałeś w 2 postach, ze nie wygasa żadna trzyliterówka z niepożądanym znakiem i na niej oparłes swoją teorię. ba, napisałes nawet, ze

 

Cytat

Jakoś abonenci spieszą się je opłacić. .

 

 

fakty są takie, że aktualnie wygasa ich 4x więcej niż trzyliterowek bez tych znaków. mozesz to sobie tłumaczyć czym chcesz. moze to i być nawet bład. fakty są takie

 

i cytując Twoje własne słowa:

 

Cytat

Proszę więc nie przekręcaj faktów starając się dowieść swoich teoryjek: 

 

aż chce się napisać: Skoro fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minut temu, DD napisał:

 

dlaczego w Polsce te litery są niepożądane.

 

średnio rozgarnięta osoba jest w stanie zrozumieć, że biorąc tylko pod uwagę trzyliterówki jako skrótowce pole do popisu z wyrazami na "v", "q" czy "y" jest nieporównywalnie większe w jęz . angielskim niz polskim

 

choć może zaraz się okazać, że w jęz polskim jest wiecej słów zaczynajacych się na Q czy Y niż w angielskim ;)

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogląd, że domeny bez v,y,x,q są lepsze opiera się na tym, że bardzo mało polskich słów zaczyna się od tych liter. I rzeczywiście być może warto by go zweryfikować. Założono, że największe prawdopodobieństwo sprzedaży jest wtedy, kiedy taka trzyliterówka jest akronimem nazwy jakiegoś polskiego przedsiębiorstwa, ale tak nie zdarza się często. Nie doceniono natomiast sytuacji kiedy domena może być akronimem zagranicznego przedsiębiorstwa czy produktu wchodzącego na polski rynek i tu może się okazać, że np. literka v (np. ze względu na popularność słowa virtual) jest znacznie lepsza od innej randomowej, która została uznana za tą "pożądaną". Pod uwagę trzeba wziąć też różnicę kwot jaką jest w stanie zapłacić podmiot działający na komiaczu, .de, .nl itd. chcący dokupić .pl, a możliwościami większości polskich firm (chociaż nawet polski xtb nazwał się tak, a nie inaczej).

Tak, że może rozsądniej byłoby zastanowić się, które litery są pożądane głównie w angielskim, a szczególnie v i x nie wypadają w tym zestawieniu najgorzej.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, networker napisał:

w jęz polskim jest wiecej słów 

 

Chyba nie zrozumiałeś jeszcze @networker, że mówimy o trzyliterowych domenach NIE będącymi nazwami słownikowymi.  I nawiązałem do tego już 3x ale TY pomimo iż wydaje się że potrafisz czytać - ze zrozumieniem czytanego tekstu masz poważne problemy. Nikt też nie mówił o domenach zaczynających się od określonych liter a je zawierających a to ogromna różnica - rozumiem iż nawet takie banały są dla Ciebie trudne do zrozumienia ;)

 

A że nie masz nic więcej sensownego do powiedzenia w tej kwestii - to jedynie zaśmiecasz forum nawiązując do tego co zostało już wyżej wyjaśnione a do tego pisząc post pod postem gdyż nawet 17 lat nie było wystarczającym okresem czasu abyś nauczył się edytować post zamiast pisać pod nim kolejny 8 minut później. Mówiąc Twoimi słowami - średnio ogarniętej osobie zajmuje to zaledwie kilka minut a Tobie 17 lat jeszcze nie wystarczyło ;)


Z tego co widzę masz głowę zabetonowaną generykami typu Tablica.pl która została olana strugą ciepłego moczu aby jej miejsce zajeła krótka domena OLX.pl której Ty byś nigdy nie sprzedał bo nawet byś jej nie znalazł. Takich dinozaurów jest więcej. @Kangur też jarał się pół życia generykiem Opony.pl który również został olany strugą gęstego moczu na poczet brandu Oponeo.pl Po prostu bardziej kumate egzemplarze potrafią dostrzec zachodzące zmiany oraz inne możliwości niż coraz częściej olewane przestarzałe generyczne kotlety w peelce o topniejącej wartości - ale nie Ty.


A możliwości jest bardzo dużo, zwłaszcza w komiaczu w którym setki trzyliterówek miesięcznie nie spada jak w peelce gdyż w całym 2022 roku  spadły zaledwie TRZY komiacze LLL, z czego 2 były bez literek x, y, q, v natomiast vey.com zarejestrowany 1997-04-15 został złapany 6 lipca przez DropCatch i sprzedany na aukcji 30 lipca za 30,250 USD.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Domeniacz said:

Chyba nie zrozumiałeś jeszcze @networker, że mówimy o trzyliterowych domenach NIE będącymi nazwami słownikowymi.  I nawiązałem do tego już 3x ale TY pomimo iż wydaje się że potrafisz czytać - ze zrozumieniem czytanego tekstu masz poważne problemy. Nikt też nie mówił o domenach zaczynających się od określonych liter a je zawierających a to ogromna różnica - rozumiem iż nawet takie banały są dla Ciebie trudne do zrozumienia

 

Ja pierd. Szok . To ja w lot zrozumiałem co @networker miał na myśli pisząc o akronimach - żeby stworzyć akronim potrzebujesz pierwszych liter słów. I to właśnie o takich polskich słowach napisał (których nie ma dla znaków QVXY).
Który to już raz "nie kumasz"?

 

4 hours ago, Domeniacz said:

ale TY pomimo iż wydaje się że potrafisz czytać - ze zrozumieniem czytanego tekstu masz poważne problemy.

 

Kto ma problemy ze zrozumieniem tekstu i rózne inne to wyraźnie tutaj widać w tym kolejnym zniszczonym temacie.

 

4 hours ago, Domeniacz said:

A że nie masz nic więcej sensownego do powiedzenia w tej kwestii - to jedynie zaśmiecasz forum nawiązując do tego co zostało już wyżej wyjaśnione

 

Jedyną osobą zaśmiecającą forum jeses TY, a kto nie ma nic sensownego do powiedzenia to też tu widać bardzo dobrze.

I ch. zostało wyjaśnione ja to zaraz wszystko streszczę.

 

Edited by tinplate

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, tinplate napisał:

żeby stworzyć akronim potrzebujesz pierwszych liter słów.


Serio ? To żeście z @networkerem odkryli Amerykę. Ogrom nowoczesnych firm ma głęboko w zadzie Wasze akronimy i na złość Wam używa np. nazwy marki / jej części / skrótu (np. txm.pl pxs.pl phx.pl ) czy choćby nazwy swoich produktów jak np. vcp.pl, ale tych domen też byście z @networkerem nie znaleźli że już o jakiejkolwiek sprzedaży nie wspomnę, bo Waszym zdaniem NIC nie są warte, podobnie jak avt.pl ;)

 

 

1 godzinę temu, tinplate napisał:

których nie ma dla znaków QVXY

 

Oblukaj stary cdv.pl bo już najwyższy czas abyś zrozumiał wraz z @networkerem że akronimy wyłącznie od polskich słów to już relikt przeszłości. Bo z tego co widzę, wraz z @networkerem wciąż pozostajecie w epoce kamienia a będąc wychowani w czasach akronimów PKS i PKP nijak nie możecie z niej wyjść ;)


Po prostu musicie wreszcie zrozumieć, iż przespaliście ostatnie 10 lat w tym technologicznym skansenie czekając już 15 lat aby po Wasze trzyliterówki bez niechcianych liter zapukały akronimowe firemki zlepione wyłącznie z polskich słów i prosiły Was na kolanach abyście je odsprzedali im łaskawie za pierdyliardy pe-el-enek. Tak się jednak nie stało, a w tym czasie ich wartość stopniała wielokrotnie .

 

Takie są fakty. I to czy się z nimi zgadzacie czy też nie tychże faktów nie zmieni.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam domenę xml * pl ... ma niepożądany znak... chyba muszę ją spuścić ^_^

Edited by FlashT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Domeniacz napisał:

 

Chyba nie zrozumiałeś jeszcze.....

 

ze zrozumieniem czytanego tekstu masz poważne problemy.....

 

są dla Ciebie trudne do zrozumienia ...

 

nie masz nic więcej sensownego do powiedzenia...

 

masz głowę zabetonowaną...

 

olana strugą ciepłego moczu...

 

nawet byś jej nie znalazł. ...

 

 

 

prawie jak wiersz. brawo Ty.

 

rozmawiamy o trzyliterówkach, nikogo nie obchodzi twoja opinia o mnie czy innych użytkownikach.

 

Zostało juz ustalone, że - mimo tego co twierdziłeś - domeny  .pl z niepożadanymi znakami wygasają w znacznej liczbie.

 

Analizujac użyteczność znaków Y, X czy Q w języku polskim i angielskim nie da się pominąć kwestii ilości słow zaczynających się na ww litery, choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość.

 

na tym

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Rzućmy okiem na historię kilku tych wyjątkowych nazw" które porejestrował w swojej batalii - ostatnia qnn.pl - 7 razy na listach deleted:
20080615:qnn.pl
20100615:qnn.pl
20140616:qnn.pl
20150716:qnn.pl
20160820:qnn.pl
20170924:qnn.pl
20190616:qnn.pl
https://web.archive.org/web/20100703034952if_/http://www.qnn.pl:80/
https://web.archive.org/web/20141218010050if_/http://qnn.pl/
https://web.archive.org/web/20151123011750if_/http://qnn.pl:80/
https://web.archive.org/web/20170911133244if_/http://qnn.pl/
Najpierw 6 lat "kiszona" na euroDns.com,

Wygasa i później rok na Sedo.com
Wygasa i później rok na Undeweloped.com
Wygasa i później rok na Premium.pl
Wygasa i dwa lata w X.
Wygasa po czym wolna 3.5 roku aż tu nagle...

BAAAAMM! Przechwycona! Algorytm działa!!!

 

I po tym wyczynie (algorytmu?) raczy mnie douczać w ofercie sprzedaży 6L .com:

 

Quote

Nie chce CIę martwić, ale szanse na sprzedanie tego komiacza masz znikome, już wyjaśniam dlaczego:
Cofając się trochę w czasie - komiacz regnięty 2013-03-26 i kiszony 5 latek aż do dnia 2018-06-13, kiedy to został skasowany. 
Zanim się to jednak stało, można go było kupić na aukcji GoDaddy za 5 USD a aukcja zakończyła się 2018/05/05 10:10 AM (PDT) 
brakiem jakiegokolwiek zainteresowania.
Po nabyciu przez kolejnego właściciela, domenka znów została skasowana dn. 2022-05-03 a następnie Ty ją regnąłeś ponad pół roku później
A już kiedyś pisałem, iż inwestowanie w domenę która nie sprzedała się na aukcji GoDaddy za 5 USD jest pozbawione jakiegokolwiek sensu i z góry skazane na porażkę.
Więc inwestując w komiacze na pałę, podobnie jak peelkę - nie licz na spektakularne sukcesy, bo będziesz zawiedziony.
 

 

Krótko: Pilnuj swojego (spadu) porfolio a nie cudzych ofert!

Jaki jest timeline tej domeny to wiem doskonale i nie musiałeś mi pisać.
Najwidoczniej moja domena została przeoczona w ogromie auckji GoDaddy.
Domenę wybrałem z listy wolnych posortowanej według długości +coś, w każdym razie nie "na pałę" jak Ty te najnowsze pl-ki.

 

Najwidoczniej nie kumasz możliwych skojarzeń skrótu exp... (exposed, experince, explode, explain, experiments and... many more expansions)
Z jaskini mogłeś nie zauważyć ale od 2018 wiele się zmieniło w dot com: przybyło 20M domen, wzrosły ceny, przybyło klientów z Chin, pojawił 
się wirus w postaci pompujących bańkę "naganiaczy komiaczy" (w Chinach to jest jakaś plaga, a w  PL też podobno wykryli).

Pewnie nie wiedziałeś też że moja domena to typo od sexexpo.com (Sex Expo - The Biggest Sex-Life Event in America), które to przed 2018r używało innej domeny. Skoro moja domena jest aż tak słaba to przedstaw tu proszę swoje portfolio .com byśmy mogli wszyscy ocenić jakość Twoich algorytmów podpowiadających nazwy. Lub chociaż zapodaj tu jedną domenę do wyceny (może być ta najlepsza). Chyba się lAdmin nie pogniewa skoro już i tak dawno ch. strzelił TEMAT WYCENY IDE.PL na rzecz:

 

CHULIGAŃSKIEGO UPORCZYWEGO PORÓWNYWANIA NIEPORÓWNYWALNYCH PL i COM W KAŻDYM TEMACIE (tu "dopiero" w poście nr 7).

 

 

Edited by tinplate
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, tinplate napisał:

raczy mnie douczać w ofercie sprzedaży 6L .com

5 godzin temu, tinplate napisał:

Z jaskini mogłeś nie zauważyć


O wielki "znafco" komiaczy i zacny inwestorze 6L. Czy to czasem nie TY twierdziłeś ostatnio iż ładne komiacze 4L są wolne ?  Czy to czasem nie ja siedzący od lat w jaskini musiałem douczać Cię w tej kwestii a nawet podać Ci nazwy tych domen, które Tobie się zdawało że są wolne ? Minął miesiąc i widzę że okropnie urosłeś i aktualnie jesteś wielkim "znafcą" komiaczy 6L ;) 

 

 

 

5 godzin temu, tinplate napisał:

Najwidoczniej moja domena została przeoczona w ogromie auckji GoDaddy.

 

5 godzin temu, tinplate napisał:

Najwidoczniej nie kumasz możliwych skojarzeń skrótu

 

O tak, ja nie kumam i nie kumają tego dziesiątki tysięcy domainerów z całego świata którzy widzieli tą śmieszną domenkę najpierw na GD a później dwukrotnie na listach spadu. Mało tego, mieli dostęp do wszelakich narzędzi od darmowych do płatnych a których TY nigdy na oczy nie widziałeś. Ale jedynie TY ze swoim skrypcikiem do whois mogłeś zrozumieć jak wielką wartość ma sexexp.com po 6 miesiącach od jego skasowania ;) 

 

Gdybyś dziecko miał dostęp do tego co ludzie wyszukują szukając domen, to byś wiedział iż słowo "sex" gości tam dość często. A to oznacza iż pomimo że ta domenka była widoczna dla tysięcy domainerów i dziesiątek tysięcy innych osób - wszyscy ją olali gęstym moczem. Podobnie jak kolejny Twój klejnot: musclesinfo.com który systematycznie od trzech lat gości na listach spadu które obserwuje tysiące ludzi mające dostęp do "trochę" lepszych narzędzi niż Twój skrypcik do whois a pomimo tego jest systematycznie olewany podobnie jak olany został sexexp.com ;)

 

 

5 godzin temu, tinplate napisał:

w każdym razie nie "na pałę" jak Ty te najnowsze pl-ki

 

Widzę .NET .ORG .INFO wolne podobnie jak wszystkie newGTLD w przypadku sexexp.com i musclesinfo.com. Dla porównania ymb.pl w samym newGTLD ma 56 zajętych końcówek i zajęte wcześniej wymienione, które zapewne również zarejestrowano na pałę. Najwyraźniej nikt na świecie poza Tobą nie czai bazy ani nie kuma czaczy ;)  Więc jeśli ktoś tu kupuje coś na pałę - to jesteś to właśnie TY.

 

 

 

5 godzin temu, tinplate napisał:

qnn.pl

 

Pewnie nigdy w życiu nie widziałeś klawy jakiej używają programiści więc pewne rzeczy są dla Ciebie niezrozumiałe, pozwól więc że wskaże Ci gdzie znajdują się literki "Q" i "N"

 

 qnn.jpg

 

 

Więc ogarnij się, bo wciąż jesteś w epoce kamienia i startujesz do ludzi którzy przerastają CIę wiedzą i doświadczeniem setki razy. 

A jeśli mowa o epoce kamienia - StoneAge.com poszło 2 dni temu za 120,200 USD

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 21.01.2023 o 00:44, Pan_Grzegorz napisał:

domena może być akronimem zagranicznego przedsiębiorstwa czy produktu wchodzącego na polski rynek

 

Firmy wykorzystują również krótkie domeny będące częścią ich brandu, technologii czy produktu. Np QUIZ Cosmetics korzysta z domen quiz.pl --> quiz.com.pl

VSY Biotechnology działająca na całym świecie do dystrybucji sprzętu medycznego korzysta np. z vsy.es więc trzeba jej aktywnie pomóc aby zaczeła korzystać z vsy.pl ;)

 

 

Dnia 21.01.2023 o 00:44, Pan_Grzegorz napisał:

Pod uwagę trzeba wziąć też różnicę kwot jaką jest w stanie zapłacić podmiot działający na komiaczu, .de, .nl itd. chcący dokupić .pl

 

Idealnie jest jeśli dany podmiot korzysta ze znacznie dłuższego komiacza (jak wspomniane VSY Biotechnology) bo wtedy króciótka domena z nazwą danego produktu czy technologii jest idealna do jego dystrybucji. A takich firm jest naprawdę dużo. Trzeba tylko poszukać takiej, która działa już pod tymi nazwami na innych ccTLD i ma szansę działać na rynku polskim. VSY Biotechnology GmbH z Niemiec również spełnia tą przesłankę.

Jeśli chodzi o kwoty - jak zawsze trzeba wyczuć klienta a cena musi być na tyle atrakcyjna i elastyczna aby domknąć sprzedaż niezależnie od okoliczności. No chyba że dany podmiot definitywnie nie planuje działać w danym kraju - to musztarda po obiedzie - trzeba szukać kolejnego. To strategia zupełnie inna dla kiszących domeny ;)

 

 

Dnia 20.01.2023 o 11:30, DD napisał:

teraz próbujesz nas namówić na zakup domen 3-literowych z x, y, v, q

 

Ależ skądże Daniel, wręcz przeciwnie. Dzięki temu może znajdę jeszcze jakąś dobrze rokującą trzyliterówkę w peelce z tymi strasznymi znakami i jak spadnie to regnę za 10 PLN Bo tutaj nie widać możliwości na pierwszy rzut oka, podobnie jak przy dobrze wybranych domenkach dla SEO. Więc nie zmieniaj Daniel swojej strategii - pisz na blogu i głoś z @networkerem wszystkim że domenki z literkami x, y, v, q są nic nie warte aby jak najwięcej spadało. @tinplate też już jest na pokładzie z garścią informacji z dns.pl i ze swoim skryptem do whois ;)

 

 A ja zawsze szukam innych możliwości robiąc co innego niż reszta i tym sposobem zawsze zyskuje przewagę a razem ze mną moi klienci. I dzięki całej tej przepychance z @networkerem i @tinplate wpadł mi do głowy świetny pomysł na kolejny algorytm, więc biorę się za jego tworzenie. Tak więc chłopcy - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Domeniacz napisał:

 

głoś z @networkerem wszystkim że domenki z literkami x, y, v, q są nic nie warte

 

 

 

bardzo proszę o przytoczenie moich słów, gdzie twierdze, że domeny z literami x,y,v,q sa nic nie warte.

 

Dyskutuj z tym co naprawdę ktoś napisał, a nie z tym co (nie)zrozumiałeś

żeby ci ułatwić to jeszcze raz:

 

Cytat

Zostało juz ustalone, że - mimo tego co twierdziłeś - domeny  .pl z niepożadanymi znakami wygasają w znacznej liczbie.

 

Analizujac użyteczność znaków Y, X czy Q w języku polskim i angielskim nie da się pominąć kwestii ilości słow zaczynających się na ww litery, choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość.

 

 

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy zrozumiecie, że Domeniacz zna się na wszystkim? Już mi się ten film znudził a popcorn stracił smak.

Teraz wchodzi do gry "nowy algorytm" więc jesteśmy zgubieni. Zrozumiecie w końcu, że nie mamy szans?

 

Wczoraj robiłem spaghetti- wyszło okay ale zawsze może być przecież lepiej. Domeniacz- lepiej pieczarki kroić na dwie czy może na cztery części? Pytam serio. Przepraszam za off topic ale temat wyceny ide.pl już chyba został całkowicie wyczerpany więc chyba aż tak wiele nie popsuję? :blink:

 

edit: literówka

Edited by vul
  • Like 3
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×