Jump to content
bartulaq

Opcja na domenę z niestandardowym rozszerzeniem

Recommended Posts

Opcje oferowane są tylko przez rejestr domen .pl i "działają" dla .pl, .com.pl (i innych funkcjonalnych) .waw.pl (i innych regionalnych obsługiwanych przez NASK). Niestety (albo stety) nie da się założyć opcji na inne rozszerzenia, np. .com, .de itp.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, DD napisał:

Opcje oferowane są tylko przez rejestr domen .pl

 

Są też w .dk (venteliste - 60 DKK/rok) oraz .co (reservation - dostępne tylko dla rejestratorów i tylko w kilku ostatnich dniach wygasania).

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, pb napisał:

 

Są też w .dk (venteliste - 60 DKK/rok) oraz .co (reservation - dostępne tylko dla rejestratorów i tylko w kilku ostatnich dniach wygasania).

 

O, nie wiedziałem. Testowałeś?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minut temu, DD napisał:

O, nie wiedziałem. Testowałeś?

 

.dk tak, ale nie polecam, trudno coś sprzedać, a łatwo odebrać.

.co nie, bo nie znalazłem żadnego rejestratora, który by tę opcję udostępniał "dla ludu", jedynie używają tego do przechwytywania.

 

Ciekawostką w .dk jest to, że opcję może wykupić kilka osób i po prostu dostają kolejne numerki w kolejce - trzeba więc zwrócić uwagę, żeby się nie wkopać, zwłaszcza że opcja jest tylko na rok (oczywiście można ją potem przedłużać utrzymując numerek). No i można ją zakładać w dowolnym statusie domeny, a więc także w trakcie wygasania.

Edited by pb
  • Like 1
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, pb napisał:

Ciekawostką w .dk jest to, że opcję może wykupić kilka osób i po prostu dostają kolejne numerki w kolejce - trzeba więc zwrócić uwagę, żeby się nie wkopać, zwłaszcza że opcja jest tylko na rok (oczywiście można ją potem przedłużać utrzymując numerek). No i można ją zakładać w dowolnym statusie domeny, a więc także w trakcie wygasania.

 

Czyli taka opcja na opcję :) A nawet opcja na opcję na opcję itd. :P

 

DD

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, DD napisał:

Czyli taka opcja na opcję :) A nawet opcja na opcję na opcję itd. :P

 

No coś takiego. Na niektóre .plki bym nawet kupił. :D

W .com na pewno byłoby wielu chętnych. Była propozycja Verisign aby to wprowadzić w 2002 roku, ale została uwalona. :rolleyes:

https://icannwiki.org/WLS

Edited by pb
  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 17.01.2023 o 18:09, pb napisał:

 

.dk tak, ale nie polecam, trudno coś sprzedać, a łatwo odebrać.

.co nie, bo nie znalazłem żadnego rejestratora, który by tę opcję udostępniał "dla ludu", jedynie używają tego do przechwytywania.

 

Ciekawostką w .dk jest to, że opcję może wykupić kilka osób i po prostu dostają kolejne numerki w kolejce - trzeba więc zwrócić uwagę, żeby się nie wkopać, zwłaszcza że opcja jest tylko na rok (oczywiście można ją potem przedłużać utrzymując numerek). No i można ją zakładać w dowolnym statusie domeny, a więc także w trakcie wygasania.

Jeszcze coś takiego NASK wdroży i będzie ciekawie :)
Wyobrażacie sobie wtedy sprzedaż opcji
- sprzedam 3 numerek w kolejce do opcji XYZ.pl ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, bartulaq napisał:

Mi bardziej chodziło o rozszerzenia niestandardowe a nie rozszerzenia lokalne :) Czy taka opcja jest możliwa gdziekolwiek.

 

Nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×