Jump to content
Cris

Ogrodzenia.pl

Recommended Posts

47 minut temu, pb napisał:

50-100 tys. netto.

Poszedłeś bardzo minimalnie z tą wyceną :) Można by rzec konserwatywnie. Ale myślę, że przy odpowiedniej cierpliwości ten przedział, ale w euro, jest możliwy.

W sumie nie podałeś waluty, więc może nie chodziło Ci o PLNy :P

DD

Edited by DD
  • Like 2
  • Thanks 1

Miałem na myśli PLN, ale może masz rację, że za tanio. Zależy jak bardzo kupujący będzie chciał ją kupić i jak bardzo sprzedający będzie chciał sprzedać. ;-)

33 minuty temu, pb napisał:

Miałem na myśli PLN, ale może masz rację, że za tanio. Zależy jak bardzo kupujący będzie chciał ją kupić i jak bardzo sprzedający będzie chciał sprzedać. ;-)

Ja już sobie przestawiłem myślenie i wycenę. Widzę jak to się zmieniło dla rynku .com, gdzie domeny, które kiedyś kosztowały po kilkadziesiąt tysięcy dolarów, teraz schodzą po 150-200k USD.

50-100k PLN to już nie ta sama kwota co parę lat temu.

Myślę, że dla tego typu domeny co ogrodzenia.pl, to cena 50k+ PLN może spokojnie mieć zastosowanie w handlu między inwestorami. Ale nie oczekiwałbym, że ktoś chciałby ją w tej cenie sprzedać.

DD

• Like 1
  • Thanks 1

Dobra wycena Przemka. Moim zdaniem bliżej nawet tej dolnej granicy niż górnej. Porównywanie rynku i trendów pomiędzy .com a .pl nie ma sensu, to tak jakby porównywać polską gospodarkę do amerykańskiej lub chińskiej.

• Thanks 1

Dzięki za Waszą opinie :) Już wiem, że nie ma sensu puszczać jej za 5k.

• Like 1

Niby generyk, ale po ogrodzenia i tak każdy idzie do Castoramy lub lokalnego spawacza (a oni nie potrzebują generyka).

Dnia 16.05.2024 o 18:49, necik napisał:

Niby generyk, ale po ogrodzenia i tak każdy idzie do Castoramy lub lokalnego spawacza (a oni nie potrzebują generyka).

Branża ogrodzeniowa jest wielokrotnie większa niż rynek domen w Polsce. Miliardy przychodów z tego tytułu rocznie. Ogrodzenia to nie tylko płotki dookoła domków jednorodzinnych :) Są fabryki, całe osiedla, centra dystrybucyjne.. itd. itd. Mnóstwo specjalistycznych rozwiązań. Ale rynek klientów indywidualnych też jest olbrzymi. Bardzo przeciętne ogrodzenia jakiegokolwiek domu to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Może taki płotex.pl (swoją drogą mega domena :P ) nie będzie potencjalnym klientem, ale jakiś duży gracz z branży, np. taki Wiśniowski, który ma już bardzo rozpoznawalną markę, chciałby stworzyć platformę internetową, tak jak CCC kupił i rozwinął eobuwie.pl.

Potencjał ogromny. Cierpliwość + trochę wyobraźni i kiedyś usłyszymy jeszcze o tej transakcji :)

DD

• Like 2

Dnia 13.05.2024 o 21:04, blazej napisał:

Dobra wycena Przemka. Moim zdaniem bliżej nawet tej dolnej granicy niż górnej. Porównywanie rynku i trendów pomiędzy .com a .pl nie ma sensu, to tak jakby porównywać polską gospodarkę do amerykańskiej lub chińskiej.

Też się skłaniam do tej opinii. Rozumiem, że DD ma bdb ogląd rynku, ale też interes w jego promowaniu :) Od mniej więcej roku bawię się w cold calling i jakoś tam rozeznaję, jak się zmieniło podejście biznesu do domen. Zdecydowana większość firm, które mają środki na zakup wysokiej jakości domeny, stawia na promowanie własnych marek. Część ma portfolia domen, które nazbierała przez lata, ale w dużym stopniu ich nie ogarnia i nie chce zawalać się kolejnymi, bo niczego im to nie daje (tak twierdzą). Niektóre mówią wprost, że domena nie ma znaczenia, bo SEO, adsy i inne kanały załatwiają sprawę. Są branże, które praktycznie w ogóle nie są zainteresowane tematem, bo mają inne kanały dotarcia, np. rolnictwo - sprzedać tam domenę to spory wyczyn. Podsumowując: sprzedanie domeny ogrodzenia.pl nawet za 30k to nie jest bułka z masłem, jeśli nie ma się w kontaktach zaprzyjaźnionych prezesów lub dyrektorów marketingu dużych spółek.

• Like 2

13 godzin temu, sensimilia napisał:

Też się skłaniam do tej opinii. Rozumiem, że DD ma bdb ogląd rynku, ale też interes w jego promowaniu :) Od mniej więcej roku bawię się w cold calling i jakoś tam rozeznaję, jak się zmieniło podejście biznesu do domen. Zdecydowana większość firm, które mają środki na zakup wysokiej jakości domeny, stawia na promowanie własnych marek. Część ma portfolia domen, które nazbierała przez lata, ale w dużym stopniu ich nie ogarnia i nie chce zawalać się kolejnymi, bo niczego im to nie daje (tak twierdzą). Niektóre mówią wprost, że domena nie ma znaczenia, bo SEO, adsy i inne kanały załatwiają sprawę. Są branże, które praktycznie w ogóle nie są zainteresowane tematem, bo mają inne kanały dotarcia, np. rolnictwo - sprzedać tam domenę to spory wyczyn. Podsumowując: sprzedanie domeny ogrodzenia.pl nawet za 30k to nie jest bułka z masłem, jeśli nie ma się w kontaktach zaprzyjaźnionych prezesów lub dyrektorów marketingu dużych spółek.

Dużo w tym racji co napisałeś. Większość firm nie stać po prostu na taką domenę. A nawet jakby ją miały, to nie potrafiłyby jej zagospodarować. Bo koszt rozwinięcia takiego projektu może iść w miliony a sam zakup domeny to zwykle maksymalnie kilkanaście procent z tego. Ale to trochę podobnie jak w nieruchomościach. Co innego znaleźć nabywcę na mieszkanie a co innego na centrum handlowe czy 10ha pod budowę fabryki czy centrum logistycznego.

Moim zdaniem po prostu nie ma sensu sprzedawać takiej domeny za kilkadziesiąt tysięcy. To już lepiej żeby leżała kolejne 10 lat.

Przykład z jednej z moich sprzedaży. Podobna topowa domena .pl, którą kupiłem na rynku wtórnym za ok. 10k PLN. Po jakimś czasie sprzedałem za 100k PLN. To było już ładnych parę lat temu, więc te kwoty wtedy były warte przynajmniej 2x tyle porównując do dzisiejszych realiów, pewnie nawet więcej. Oczywiście trochę to trwało i cały proces negocjacji zajął kilka miesięcy. Ale dla tego typu domen moim zdaniem warto. Po jednej stronie mamy potencjalną stratę jak nie sprzedamy 30-50k PLN a po drugiej możliwość zarobku x10 ta kwota.

Co innego też jeśli mamy 1000 domen, w tym sporo dobrych, to nie musimy czekać tylko na takiej sprzedaże. Wtedy kalkulacje są trochę inne, bo działamy w innej skali. Ale jeśli ktoś ma jedną taką domenę czy kilka - kilkanaście w portfolio, to tylko w taki sposób jest w stanie wyciągnąć z domen jakieś sensowne pieniądze.

Ale jeśli właściciel domeny zdecyduje się sprzedać tę domenę za kilkadziesiąt tysięcy, to zapraszam - coś pomyślimy :P

DD

• Like 2

DD, niby tak, ale jak odłożysz domenę na 10 lat, to inflacja znowu zeżre te 100k, w które celujesz :) W dodatku dynamika zmian w internecie i gospodarce (w tym strategiach marketingowych) jest tak duża, że perspektywa 10 lat jest kosmicznie odległa. Generalnie zgadzam się z tym, że jest parę (choć nie wiem, czy paręnaście) osób/firm, które zapłaciłyby za taki adres ponad 100k teraz, ale problemem jest dotarcie - nie tylko do odpowiedniej osoby, ale i we właściwym momencie. Podsumowując, gdybym miał ogrodzenia.pl, chętnie bym Ci zaoferował za 30k :)

1 godzinę temu, sensimilia napisał:

DD, niby tak, ale jak odłożysz domenę na 10 lat, to inflacja znowu zeżre te 100k, w które celujesz :) W dodatku dynamika zmian w internecie i gospodarce (w tym strategiach marketingowych) jest tak duża, że perspektywa 10 lat jest kosmicznie odległa. Generalnie zgadzam się z tym, że jest parę (choć nie wiem, czy paręnaście) osób/firm, które zapłaciłyby za taki adres ponad 100k teraz, ale problemem jest dotarcie - nie tylko do odpowiedniej osoby, ale i we właściwym momencie. Podsumowując, gdybym miał ogrodzenia.pl, chętnie bym Ci zaoferował za 30k :)

A ja chętnie bym kupił :)

DD

• Like 2

Dnia 13.05.2024 o 15:38, Cris napisał:

Ogrodzenia.pl

Witam, Ile Waszym zdaniem jest warta domena Ogrodzenia.pl

Cris, nagrałem Ci klientów. Rozumiem, że odpalisz 5% za brokering?

a właściciel tej domeny nie zajmuje się przypadkiem ogrodzeniami?

nie lepiej zamiast domeny, którą używa ruszyć z tą z tematu?