Jump to content
MasterofPoland

Witam + o sobie + kilka spostrzeżeń na temat domen

Recommended Posts

Takie aukcje są pod klienta końcowego. Tak ciężko zrozumieć, że można wystawić aukcję, nie chcąc teraz sprzedawać? Po co mam sprzedawać teraz, skoro nic nie rośnie tak jak domeny. Może lepiej wystawiać od zeta i się cieszyć, że debile się biją i też nie sprzedać?

Mówiłem o aukcjach za parę milionów. Poziom gospodarki w Polsce, nie jest jeszcze tak wysoki, jak w USA i jeszcze długo nie będzie, nie słyszałem jeszcze, żeby jakaś polska firma, kupiła domenę za 1 mln zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby na potwierdzenie tych słów o znajomości rynku - oferta życia (od firmy) sprzed paru minut, złożona przez formularz Namedrive. :)

 

Domena kakuro.pl

Oferta EUR 5

Nazwisko mxxx kxxxx

E-mail: xxx@xxx.pl (mail firmowy)

Telefon: +xxxxxxxxxxx

IP: xx.xx.xxx.xxx

Uwagi: I want to buy domain kakuro.pl

 

No i ktoś tak rozpoznał rynek (Kakuro to bardzo popularna gra liczbowa, z którą jeszcze nie ma serwisu w Polsce, więc jest spora nisza), że prawie reg fee mi zaoferował. :) A może był pewien, że nie wiem jaki ma potencjał ta domena i puszczę za grosze. No i takich ofert naprawdę się trafia masa. Co dziwne, całkiem spora część od firm zaoferowana jest na domeny branżowe, co świadczy o tym, że wiele z firm myśli, że każda domena jest wciąż warta tyle co w rejestracji ("10 zł to psze Pana przecież jest 10-krotność ceny rynkowej domeny"). :)

 

Moja kontroferta na kakuro.pl to było 10000 zł (specjalnie "lekko" zawyżona) i wątpię, żebym jeszcze dostał odpowiedź od tej firmy, ale niech następnym razem się tak nie ośmieszają, napisaliby 30-50 Euro to by było bardzo mało, ale jeszcze w granicach zdrowego rozsądku domenowego i bardzo możliwe, że byśmy się dogadali, a tak to raczej już nie ubijemy targu. :)

 

T|C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×