Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

W tym wątku zapraszam wszystkich do dzielenia się uwagami i sugestiami dotyczącymi giełdy domen AfterMarket.pl :) Jeśli zauważycie jakiś błąd lub brak potrzebnej funkcjonalności, napiszcie tutaj, a postaram się jak najszybciej to naprawić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie bazy danych są identyczne w Dropped.pl i Aftermarket.pl (feed z aukcjami, lista aukcji, lista użytkowników, itp.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, że pytam a nie sprawdzam

Logowanie także jest identyczne czy ponownie trzeba czytać regulaminy itp.

Powiem szczerze - jak nie było dobrej giełdy to teraz zaczynam się już gubić od ich nadmiaru. Nie powiem, że to źle, ale może trzeba by zatrudnić jakiegoś maklera/brokera z szelkami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi juz brakuje jednej rzeczy;)

 

otrzymalem oferte i sa opcje

 

- Odrzuć ofertę

 

- Zaakceptuj natychmiast

Zainicjowana zostanie transakcja Escrow kupna domeny po zaproponowanej cenie. Kupujący będzie miał 5 dni na wpłacenie należności za domenę.

 

- Zaakceptuj i rozpocznij aukcję

Wystawiona zostanie aukcja publiczna, z ceną startową równą cenie zaoferowanej przez kupującego. Jeśli nie złożone zostaną inne oferty, kupujący wygra aukcję i nabędzie domenę po podanej cenie. Jeśli kto inny złoży ofertę, domena zostanie sprzedana zwycięzcy aukcji za wylicytowaną kwotę.

 

 

kupujacy zaproponowal cene zbyt niska, i jedyne co moge zrobic to odrzucic oferte i ustawic min dla danej domeny...

a moze warto dodac jeszcze jedna opcje....NEGOCJUJ gdzie podamy swoja oferte, kupujacy bedzie mogl ja zatwierdzic, lub podac swoja kontrpropozycje

 

(lub samemu zerwac negocjacje)

 

wiem ze to nie jest do napisania w 5 min;) ale do rozwazenia;)

 

 

narazie jest duzo ofert "zaproponuj cene" i taka funkcjonalnosc ulatwi dojscie do porozumienia;)

 

 

 

aha...na domene zostala zlozona oferta, a licznik przy domenie nadal wskazuje zero ofert, i zero odwiedzin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liczniki ofert i odwiedzin odświeżają się co godzinę. Opcja "Negocjuj" jest rzeczywiście przydatna, postaram się to dodać choć faktycznie nie jest to praca na 5 minut :)

 

Na razie można wysłać do kupującego emaila.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Klikając na link dotyczący Sprzedającego, przechodzimy do opisu ratingu Kupującego.

 

2) Jest pewien nadmiar co do treści, raczej spory, nawet znając dobrze ten serwis.

Czy aukcje z terminem zakończenia i bez ofert, będą równolegle funkcjonować z Domenami na sprzedaż.

 

Dotyczy to też grafiki. Na początku Dropped miał umiarkowaną grafikę i to była zaleta, teraz kierunek jest odwrotny. Logo o bezpieczeństwie tylko odciąga uwagę od reszty (to wygląda jak reklama).

Jest około 10 rodzajów czcionki w panelu aukcyjnym domeny, a powinno być tak z dwie, jeżeli kierować się jakimiś podstawowymi zasadami związanymi z grafiką.

 

3) Link na samym początku "Zobacz inne domeny na sprzedaż" jest trudny do zaakceptowania. Dlaczego ktoś w swojej aukcji ma reklamować inne domeny. Zakładka u góry Domeny na sprzedaż jest wystarczająca.

Szczególnie po zaznaczeniu opcji "Pokazuj odnośnik do mojego porftolio" > nie, mamy dziwną sytuację.

 

To samo dotyczy linku do kategorii "Domena wystawiona w kategoriach".

 

Przykładowo na sedo, w panelu domeny są tylko informacje dotyczącej tej konkretnej domeny, bo reszta tylko rozprasza kupującego. Wiele osób będzie klikać, bo są linki.

 

4) PLN ? Netto czy brutto? - 2 znaki zapytania, wprowadzają tylko niepewność, a merytorycznie nic nie wnoszą.

 

5) Zaskakująca opcja (skoro giełda raczkuje i te wartości będą małe)

Statystyki dla domeny

Otrzymane oferty kupna:

Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni:

Wyświetlenia tej oferty w ciągu ostatnich 30 dni

 

Skoro to już "musi" być, to powinna być opcja wyłączenia tego (tak samo jest na sedo).

Takie zestawienie statystyki dla domen powinno być ale w panelu Sprzedającego, by miał lepszą kontrolę nad domenami do sprzedaży. I to jest podstawa, statystyki przede wszystkim powinny być dla Sprzedającego.

 

6) Czy nie można w panelu do zarządzania domenami, zrobić możliwości przynajmniej jednego, przekierowania zaznaczonych domen (lub wszystkich) na jeden konkretny url. Bo to jest zdecydowanie niezbędne.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla literówek musi być obowiązek podawania zarobków lub ostatecznie ruchu. Bez tego lipa.

 

Dla literówek musi być obowiązek podawania zarobków lub ostatecznie ruchu. Bez tego lipa.

 

moze gdyby po wybraniu kategori "literowki" lub z ruchem powinny pojawiac sie dodatkowe pola edycyjne (zarobki i ruch)

ja narazie dopisuje to w notatkach, i podaje linka do statow....ale jest tego troszke wiec powoli to idzie;)

 

w przyszlosci, jak bedzie wiecej domen moznaby zrobic podzial na osobne kategorie

- domeny z ruchem

- ruch 1-1000 mc

1000-5k

itp

 

-domeny zarabiajce

- do 1 eu/mc

1-5

5-15 itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) jest maly blad w mejlu, ktory przychodzi jak ktos mi zlozy oferte

 

jesli dam "reply" to mejla wysle do droopped, a nie do kupujacego;)

 

 

 

2) dostalem juz kilka ofert i jednak doskwiera brak mozliwosci negocjacji....powstrzymam sie z odrzucaniem ofert, do momentu az sie pojawi ta funkcjonalnosc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugeruję, aby kategoria „domeny generyczne” była prowadzona ręcznie. Obecnie znajduje się tam kupa chłamu i kilka generyków. Jeśli ktoś jest zainteresowany tylko/głównie dobrymi domenami, to nie po to wchodzi na tę kategorię żeby się poczuć jak na allegro w nowej szacie graficznej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sugeruję, aby kategoria „domeny generyczne” była prowadzona ręcznie. Obecnie znajduje się tam kupa chłamu i kilka generyków.

 

Bardzo słuszna uwaga !

Wiem, że trudno jest czasami dokonywać selekcji domen ale jeśli tak się nie stanie, to wkrótce może być wśród aukcji więcej chłamu niż ciekawych domen.

 

Przy okazji ponowię pytanie z innego wątku: ...wśród aukcji nie mogę znaleźć trzech domen, które wystawiłem testowo.

Dlaczego nie mogę ich znaleźć wśród wystawionych ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, po uruchomieniu giełdy otrzymałem tyle maili że jeszcze się z nich wygrzebuję, więc odpisuję wszystkim hurtem:

 

* Opcja negocjacji została dodana. W tym momencie (ze względu na to, iż chciałem zrobić to szybko), jest dość prosta: kupujący otrzymuje informację o tym iż sprzedający zaproponował wyższą cenę, i dostaje link do strony gdzie może złożyc nowa ofertę z zaproponowaną ceną.

 

* Hurtowe przekierowanie domen zostało dodane.

 

* Strona z ofertą sprzedaży została odchudzona z części informacji i linków. Zastanowię się, co zrobić ze statystykami.

 

* Wyszukiwarka aukcji na stronie głównej została poprawiona.

 

* Emaile są wysyłane z adresu Dropped.pl, gdyz inaczej zostałyby ubite przez filtry SPF. Natomiast nagłówek "Odpowiedz-Do" jest wypełniany prawidłowo emailem nadawcy. Jeśli przy odpisywaniu wstawia się mimo to adres Dropped, być może program pocztowy jest źle skonfigurowany i nie patrzy na nagłówek "Reply-To:"?

 

* Kategoria "Domeny generyczne" została przejrzana i nieco odchudzona. Nie wiem jednak, jak bardzo restrykcyjna powinna być cenzura w tej kategorii. Prosiłbym o zajrzenie do niej teraz, i opinie - jeszcze trzeba usunąć domeny (przykłady?), jest już OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podaj proszę przykładowe nazwy domen - sprawdzę je.

Wszystko jasne - nie usunęłem poprzednich kryteriów wyszukiwania bo nastawiłem się, że po każdym wyszukiwaniu zostają wyczyszczone :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
* Emaile są wysyłane z adresu Dropped.pl, gdyz inaczej zostałyby ubite przez filtry SPF. Natomiast nagłówek "Odpowiedz-Do" jest wypełniany prawidłowo emailem nadawcy. Jeśli przy odpisywaniu wstawia się mimo to adres Dropped, być może program pocztowy jest źle skonfigurowany i nie patrzy na nagłówek "Reply-To:"?

 

 

Ja mam standardowego xp, i outlooka express 6 i w zrodle wiadomosci nie widze e-maila kupujacego...jest tylko w tresci wiadomosci

 

Czy komus udalo sie odpowiedziec na taki e-mail....zeby w polu DO pojawil sie adres kupujacego ?

 

 

 

Return-Path: [b]<kontakt@dropped.pl>[/b]
Delivered-To: ryszard@xxxxxxxxx
Received: (qmail 28202 invoked from network); 10 Jun 2008 19:17:07 -0000
Received: from unknown (HELO s05.xxxxxxx) (75.xxxxxx)
 by mail.xxxxxxxxxxxxx  with AES256-SHA encrypted SMTP; 10 Jun 2008 19:17:07 -0000
Received: from s05xxxxxx (localhost.localdomain [127.0.0.1])
by s05xxxxx(xxxxxxxxx) with ESMTP id m5AJM1bl002053
for <ryszardxxxxxxxxxx>; Tue, 10 Jun 2008 21:22:01 +0200
Received: (from apache@localhost)
by s05xxxxxxxxx(8.xxxxxxxxxx/Submit) id m5AJM0Ch002046;
Tue, 10 Jun 2008 21:22:00 +0200
Date: Tue, 10 Jun 2008 21:22:00 +0200
Message-Id: <20080610192xxxxxxxxxx046@s05.xxxxxxxx>
X-Authentication-Warning: s05.xxxxxxxxxx: apache set sender to kontakt@dropped.pl using -f
To: ryszardxxxxxx
Subject: Oferta kupna domeny xxxxxxxxxxxxxxxxx
Content-Type: text/plain; charset=windows-1250
From: kontakt@dropped.pl
X-Antivirus: avast! (VPS 080610-0, 2008-06-10), Inbound message
X-Antivirus-Status: Clean

Witaj!

Otrzymałeś właśnie ofertę kupna domeny xxxxxxxxxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, już widzę w czym problem. Ja mówię o formularzu kontaktowym, a Ty mówisz o emailu z ofertą. Jeśli jest taka potrzeba, aby również tam był ten email, to dodam go.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, już widzę w czym problem. Ja mówię o formularzu kontaktowym, a Ty mówisz o emailu z ofertą. Jeśli jest taka potrzeba, aby również tam był ten email, to dodam go.

 

 

jesli z emaila z oferta zniknie mozliwosc kontaktu z kupujacym ...to wtedy nie ma problemu;)

jesli zostanie tak jak bylo do tej pory...to warto to poprawic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu mozna zadawac pytania tylko w przypadku domen zarejestrowanych w dropped.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzn? Formularz kontaktowy umożliwia także skontaktowanie się z osobą która wystawia domenę spoza Dropped. Czy coś nie działa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Podanie kodu AuthInfo po dokonaniu wpłaty" - czy może to oznaczać także cesję papierową lub czy może oznaczać dopłatę za kod auth-info? Jeżeli tak to powinno to być jasno określone, bo to jest rzecz decydująca dla szybkiej i sprawnej transakcji.

 

Skoro jest ten znaczek dotyczący domen z Dropped, to w wyszukiwarce powinna być opcja wyszukiwania takich domen.

 

Przydałaby się opcja: ten sam tekst dla wszystkich wybranych domen, z możliwością późniejszej edycji.

 

W panelu aukcyjnym nie wszystko jest przetłumaczone na jęz.angielski: cena do negocjacji, złóż ofertę, skontaktuj się, ...

 

W mailu z kontrpropozycją dla Kupującego: w tytule jest nazwa domeny, w treści maila dla jasności też przydałaby się.

 

Przydałoby się dodanie ustawiania opcji Escrow, w tej chwili czas akceptacji transakcji dla Kupującego to 5 dni dla Escrow, czasem może okazać się to za dużo, wiec dobrze jakby we własnych opcjach można było zmieniać standardowe ustawienie: np. od 1 do 5 dni. Zawsze można taką transakcję rozpocząć od nowa. Jeżeli strony ustalają szybką transakcję, a potem ktoś w mailu otrzymuje "5 dni", to odbiega to od uzgodnień.

 

Oferty dla domen - to wymaga dopracowania, trudno zaproponować dokładnie jak to ma wyglądać, ale teraz mając tylko kilka ofert łatwo się zgubić. Potrzebne: zamiast "poprzednie" to wykaz wszystkich ofert, z podaniem "nowa" w statusie (inaczej można łatwo pomylić oferty), podanie w wykazie naszych odpowiedzi cenowych (by wiedzieć co odpowiedzieliśmy i kiedy), nazwy składającego ofertę.

 

Jest link do promocji portfolia i do pojedynczej domeny, ...., potrzebne: grupowanie domen, czyli wybieram grupę domen > mam link do listy, która zawiera linki do aukcji tych wszystkich domen. Wchodząc widzę od razu domeny z tej grupy wystawione na sprzedaż. Wtedy promuję na stronie dotyczącej transportu, domeny transportowe. Grupę mogę dowolnie nazwać.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj wieczorem zakończyła się aukcja domeny, którą wygrałem. Co dalej? Domena jest na 'Dropped.pl domain auctioneer', ostatnia modyfikacja wczoraj po zakończeniu aukcji, ja nie mam jej ani w panelu, ani w historii operacji, ani w 'opłać domeny', ani w ogóle nigdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×