Jump to content
domenator

zabawne komentarze do "ofert"

Recommended Posts

Następni specjaliści od kupowania domen.

 

Jakiś czas temu grupa ludzi związanych z KK, postanowiła organizować chyba pielgrzymki piesze, więc wybrali sobie nazwę i uderzyli do mnie z pytaniem o możliwość odkupienia domeny z nazwą ich pielgrzymek. Na moje 100 zł nastąpiła kilkumiesięczna cisza. W tym czasie pielgrzymki zaczęły cieszyć się popularnością i sprawy zaczęły być poważne (dostali się pod opiekę Dominikanów i zamierzają stworzyć stowarzyszenie), dlatego kilka dni temu znów dostalem pytanie od tych ludzi i znów na moje 100 zł nastąpiła cisza. No szlag mnie trafi, przecież pisząc "za jaką cenę byliby Państwo skłonni ją odsprzedać" można się spodziewać, że zainteresowani dysponują jakimś, jakimkolwiek budżetem i sprzedaż domeny nie ma polegać na "Bóg Zapłać".

Edited by domainer
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Następni specjaliści od kupowania domen.

 

Jakiś czas temu grupa ludzi związanych z KK, postanowiła organizować chyba pielgrzymki piesze, więc wybrali sobie nazwę i uderzyli do mnie z pytaniem o możliwość odkupienia domeny z nazwą ich pielgrzymek. Na moje 100 zł nastąpiła kilkumiesięczna cisza. W tym czasie pielgrzymki zaczęły cieszyć się popularnością i sprawy zaczęły być poważne (dostali się pod opiekę Dominikanów i zamierzają stworzyć stowarzyszenie), dlatego kilka dni temu znów dostalem pytanie od tych ludzi i znów na moje 100 zł nastąpiła cisza. No szlag mnie trafi, przecież pisząc "za jaką cenę byliby Państwo skłonni ją odsprzedać" można się spodziewać, że zainteresowani dysponują jakimś, jakimkolwiek budżetem i sprzedaż domeny nie ma polegać na "Bóg Zapłać".

Skoro już drugi raz zdarza Ci się taka sytuacja, że nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi przy cyklicznym kontakcie(nawet symbolicznego sp***j ;) ) w sytuacji kiedy cena jest na tym poziomie to może jest jakiś problem z e-mailem, np. Twoje wiadomości trafiają do spamu.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Następni specjaliści od kupowania domen.

 

Jakiś czas temu grupa ludzi związanych z KK, postanowiła organizować chyba pielgrzymki piesze, więc wybrali sobie nazwę i uderzyli do mnie z pytaniem o możliwość odkupienia domeny z nazwą ich pielgrzymek. Na moje 100 zł nastąpiła kilkumiesięczna cisza. W tym czasie pielgrzymki zaczęły cieszyć się popularnością i sprawy zaczęły być poważne (dostali się pod opiekę Dominikanów i zamierzają stworzyć stowarzyszenie), dlatego kilka dni temu znów dostalem pytanie od tych ludzi i znów na moje 100 zł nastąpiła cisza. No szlag mnie trafi, przecież pisząc "za jaką cenę byliby Państwo skłonni ją odsprzedać" można się spodziewać, że zainteresowani dysponują jakimś, jakimkolwiek budżetem i sprzedaż domeny nie ma polegać na "Bóg Zapłać".

 

Może ktoś sprawdza czy oferta jest aktualna, tak "na zaś" myśląc sobie: "Jak stworzymy stowarzyszenie, to wtedy kupię tą nazwę, a teraz to tylko sprawdzę czy oferta jest nadal aktualna"

Ja stuknął bym drugim razem 200zł, wtedy zastanowiliby się dlaczego jest droższa, a może doszli by do wniosku że następnym razem będzie jeszcze droższa.

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, Domena jest mi potrzebna do rozkręcenia firmy ze startapp'a 100pln to moja ostateczna oferta i przypominam, że blokowanie domen i sprzedawania ich za chore pieniądze to nic innego jak wymuszenie tyle, że w białym kołnierzyku.

 

Te chore pieniądze to niskie xxxx zł

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś wysyła maile z tej domeny (w co wątpię, bo nie ma skonfigurowanego rekordu MX, a po co wysyłać jeśli się nie odbiera?), to sobie poczyta o SPF i ustawi odpowiedni rekord. Np. dla swojej, którą mam podpiętą pod google apps, mam ustawione:

"v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all", można też ustawić -all na końcu jak ktoś chce/musi radykalnie.

Nie chodzi o to, co odbiorca "będzie uważał", tylko żeby w ogóle tej wiadomości nie dostał, a jeśli dostanie, to będzie można wskazać że winna jest konfiguracja jego serwera pocztowego.

 

Troszkę może nie do końca na temat domeny, ale jeśli już mówimy o Google Aps, to zna może ktoś z Was przyczynę dlaczego maile nie docierają na pocztę onet.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na onet nie przychodzą maile z wielu serwisów, takich mają adminów. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dotyczy kont pocztowych 3 najwiekszych portali: wp.pl, o2.pl, onet.pl. Jak widzę poważną osobę, która ma konto pocztowe na wp.pl i o2.pl to drżę, czy moja korespondencja dotrze, czy też zostanie zwrócona, a najgorzej jest przesyłając maile z kont wp.pl na o2.pl i odwrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem, że coś da się z tym zrobić. Zastanawiające jest, że ze zwykłych skrzynek gmail maile dochodzą, widocznie Google Apps nie jest przez "wielkie portale" akceptowane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może masz źle skonfigurowaną domenę? Przydatne bywa też ustawienie prawidłowego rekordu SPF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z serii co autor miał na myśli:

 

 

Wiadomość wysłana za pomocą formularza kontaktowego premium.pl dotycząca domeny salonlazienkowy.pl:

Imię i nazwisko / Login w premium.pl: Dariusz xxxxxxx
Adres IP wysyłającego: xx.xx.xxx.xxx
E-mail: wojciaxxxxxxxx
Telefon: +48.501xxxxxx

Wąż do baterii wannowej część zamienna chrom Tres 91.34.881


Pozdrawiamy,
Zespół premium.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza wiadomość do mnie z formularza Premium:

Witam. Czy mogłabym prosić Państwa o ustawienie ceny za domenę xxxxxxxxxxxx.pl na poziomie 6000 pln?
Z góry dziękuję.

 

Mało zabawna, ale niestety domena xxxxxxxxx.pl nie należy do mnie i nigdy nie należała :/

A już myślałem, że coś sprzedam ;]

 

Ps. obecnie jest ona w premium do negocjacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Oczywiście, że to ten sam knif. Nawet powiedziałbym, że jeszcze lepszy ;)

 

Bazyli? - to też się klasyfikuje do Twojego wymarzonego paragrafu?

Oczywiście czekam na lawinę komentarzy, że to nikt nie może być jak sam vul.

Wiecie.. śmiesznie się naprawdę tutaj robi.

 

ps. Adir a zapytam z ciekawości: poinformowałeś właściciela tej domeny, że ktoś miał do niego wielką prośbę? Czy tylko ubolewasz, że nie zarobiłeś dzisiaj? :)

 

Mam też swój typ na nazwę mojego sposobu (o czym wspominaliście). Nie chcę żeby to było na vula.

Dokładniej i ładniej będzie "Na chciwego domainera" lub "Na chama". To moje typy.

 

Miłego dnia.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam też swój typ na nazwę mojego sposobu (o czym wspominaliście). Nie chcę żeby to było na vula.

Dokładniej i ładniej będzie "Na chciwego domainera" lub "Na chama". To moje typy.

 

"na chama vula" :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post wysłałem jak tylko odebrałem maila. Później musiałem wyjść zaraz napisze tej Pani. Niech skorzysta z opcji negocjuj pod tą domena. Domainera tez powiadomię, ale nie wiem czy mu przekażę info o kwocie jaką "chciała dać" czy tylko namiary i niech się dogadują.

 

Nie wiem czy to jakiś knyf czy nie. I czy to była pomyłka czy też domainer sam nie podawał się za kupującego i chciał zrobić sztuczny popyt aby ktoś od niego kupił za powiedzmy 1 K tą domenę w celu odsprzedaży jej tej zainteresowanej osobie za 6 K..

 

Nie mam pojęcia. Za chwilę powiadomię zainteresowanych i mnie ta sprawa nie dotyczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza wiadomość do mnie z formularza Premium:

 

Mało zabawna, ale niestety domena xxxxxxxxx.pl nie należy do mnie i nigdy nie należała :/

A już myślałem, że coś sprzedam ;]

 

Ps. obecnie jest ona w premium do negocjacji.

 

Jak możesz napisz o jaką domenę chodziło...obadamy czy rynek badań uległ rozszerzeniu, czy może nasz miejscowy "badacz" nie otworzył czasem laboratorium....

:)

 

Jak klientem była kobita to może być to asystentka naszego "badacza" panna Madzia...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiście, ze mogę (domena raczej mało warta:) o tej domenie nie ma na forum.

Imię i nazwisko / Login w premium.pl: Anna Z####
Adres IP wysyłającego: 94.254.21#.##
E-mail: z#######1970@gmail.com
Telefon:

Witam. Czy mogłabym prosić Państwa o ustawienie ceny za domenę depilady.pl na poziomie 6000 pln?
Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

oczywiście, ze mogę (domena raczej mało warta:) o tej domenie nie ma na forum.

Imię i nazwisko / Login w premium.pl: Anna Z####

Adres IP wysyłającego: 94.254.21#.##

E-mail: z#######1970@gmail.com

Telefon:

 

Witam. Czy mogłabym prosić Państwa o ustawienie ceny za domenę depilady.pl na poziomie 6000 pln?

Z góry dziękuję.

thx...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie był pewnie vul, tylko była vulka, facet rozszerza działalność, bo z tamtego tematu widać dobrze, że jest uparty do bólu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie był pewnie vul, tylko była vulka, facet rozszerza działalność, bo z tamtego tematu widać dobrze, że jest uparty do bólu.

albo ma drugą asystentkę...

:)

Ale to nie trójkącik...

Bo układ dwie kobity jeden facet mylnie nazywany jest trójkątem...wszak nie istnieją trójkąty o dwóch bokach rozwartych...

:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

IP należy do Playa: wiadomość wysłana o 1:16

 

 

EDIT:

Teraz doczytałem, że to konto sprzedawcy założone w 10.01.2014 czyli czysty przekręt ;/

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×