Jump to content
kilofek

Widzieliscie sesje na Wall Street ?

Recommended Posts

Nasza sztucznie przewartościowana złotówka też zaczyna urealniać swój kurs..

 

WOW! Jest coraz lepiej, rzeklbym, "yes, yes, yes!"... MAm tylko nadzieje, że kurs PLN dojdzie wkrotce do 1EUR = 4 PLN no i ze zaczyna sie na tym poziomie przez dluuuugi czas. Takze uwazam, ze wartosc zlotego byla sztucznie zawyzana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i udało się ;)

W takim tempie do końca roku dojedziemy do 1000 pkt na WIG20 ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez przesady Daniel 1000pkt to raczej nie realne ale 1700 jak 3 miesiące temu odstawiałem to jest możliwe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez przesady Daniel 1000pkt to raczej nie realne ale 1700 jak 3 miesiące temu odstawiałem to jest możliwe ;)

No pewnie, że przesadzam, ale w porównaniu z tym co wyczyniają od paru miesięcy rynki finansowe (tak naprawdę jest to tylko efekt tego, co wyczyniały przez ostatnich parę lat), to moje przesadzanie to pikuś ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten wywiad mówi bardzo wiele, jak nie wszystko na temat tego, co trzeba teraz wiedzieć:

- Rynki nie wierzą w rządowe zabiegi utrzymania banków na powierzchni, powiedział słynny inwestor Jim Rogers, współzałożyciel Funduszu Quantum wraz z Georgem Sorosem. - Uspokoją się dopiero wtedy, kiedy spółkom obciążonym złymi aktywami pozwoli się zbankrutować - dodał.

 

 

- Drogą do rozwiązania obecnych problemów jest umożliwienie spółkom bankrutowania - powiedział Rogers w wywiadzie dla CNBC. - Po tym, jak to się stanie znajdziemy dno i ruszymy w górę. Ludzie, którzy są w niezłej sytuacji przejmą aktywa od tych, którzy są w kiepskiej i wszystko zacznie się od nowa. W ten sposób świat działał od kilku tysięcy lat - dodał.

 

Rogers uważa, że obecne próby ratowania sytuacji przez zalanie rynków pieniędzmi doprowadzą jedynie do pogorszenia i gwałtownego wzrostu inflacji. W ocenie słynnego inwestora, podejmowane działania nie zapobiegną znacznemu spowolnieniu gospodarczemu.

 

- Mieliśmy do czynienia z największą nieodpowiedzialnością na rynku kredytowym w historii ludzkości. Musi to nas teraz zaboleć - powiedział Rogers. - Wielu ludzi kupiło 4-5 domów nie mając pieniędzy i pracy. Myślicie, że wystarczy powiedzieć tylko: "ach, to fatalnie", że zaczniemy wszystko od nowa i nikt nie straci pracy? Bądźmy realistami - dodał.

 

...

 

Słynny guru inwestorów uważa, że gospodarki państw, które nie brały udziału w szaleństwie kredytów subprime ucierpią tak samo, jak te, które się w nim pogrążyły.

 

- Myślę, że można się wściec na to, iż ktokolwiek musi ratować bandę 29-latków jeżdżących maseratti - powiedział Rogers.

 

Przyznał, że obecnie nie ma wielu bezpiecznych przystani dla pieniędzy.

 

- Mam wielkie ilości gotówki i kupuję za nią więcej jenów, więcej franków szwajcarskich, więcej kontraktów na produkty rolne. Jesteśmy w fazie, gdzie wszyscy likwidują pozycje. Sprzedają wszystko, co im w oko wpadnie - powiedział Rogers.

 

Słynny inwestor powiedział, że w takim okresie jak obecnie można robić pieniądze jedynie na biznesie, który ma trwałe fundamenty.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
No pewnie, że przesadzam, ale w porównaniu z tym co wyczyniają od paru miesięcy rynki finansowe (tak naprawdę jest to tylko efekt tego, co wyczyniały przez ostatnich parę lat), to moje przesadzanie to pikuś ;)

 

DD

 

Przestaje sie robic smiesznie ;) Rozmawialem ze znajomym ktory jest wlasnie w Irlandii nie mylic i Islandia i mowi mi ze ludzie wyplacaja kase z bakow i wplacaja do jakiegos banku pocztowego bo to bank panstwowy dajacy gwarancje lokat .

No ladnie sie zaczyna !

 

Ja na ich miejscu inwestowalbym w polskie idny ;)) To prawie tak jak trzymanie kasy w banku w Islandii ;))

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przestaje sie robic smiesznie ;) Rozmawialem ze znajomym ktory jest wlasnie w Irlandii nie mylic i Islandia i mowi mi ze ludzie wyplacaja kase z bakow i wplacaja do jakiegos banku pocztowego bo to bank panstwowy dajacy gwarancje lokat .

No ladnie sie zaczyna !

I to jest właśnie największa krzywda, jaką wyrządziły rządu na całym świecie dobrze prosperującym bankom. Stworzyły im konkurencję w postaci banków państwowych, bo wiadomo, że w takim banku pieniądze będą bezpieczne. Ale jak wszystkie inne banki komercyjne padną, to nie będzie za ciekawie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcje spółek były przewartościowane za to teraz są niedowartościowane.

Swego czasu można było inwestować jak leci i nie traciło się a teraz wszystko leci w dół że aż strach. Nasza gospodarka nie jest w tak złym stanie jak inne takie jest moje zdanie. NIeruchomości, Developerzy i Banki tak trochę w Polsce namieszali, poza tym cała reszta wygląda dość zdrowo, wszystko ładnie się rozwijało i będzie może z przeszkodami ale będzie taką mam nadzieję.

........ chciałem opisac kilka rzeczy które w chory sposób doprowadziły w Polsce do takiej a nie innej sytuacji ale to za dużo pisania, Kto się zna ten wie że manipulacja ludźmi to w polsce dzień powszedni, tylko nie ma komu ponieść konsekwencji to wszyscy którzy ulegli jej będą płacić za brak wiedzy.

 

 

Wczoraj czytałem artykuł Pana z Gdyni który kupił kawalerkę za 210 tys. we franku gdy był najniższy od 10 lat a teraz ola boga bo poszedł do góry.

Hmmmmm

Edited by snip

Share this post


Link to post
Share on other sites

poprawiłem

 

Dyslekcje mam ale bez przesady nie wiem jak to mogło mi się zdarzyć nie wiem.

 

 

Tak w ogóle widzę że znajduje się na forum kilku w miejszym lub większym stopniu amatorów giełdy ;)

Edited by snip

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słynny guru inwestorów uważa, że gospodarki państw, które nie brały udziału w szaleństwie kredytów subprime ucierpią tak samo, jak te, które się w nim pogrążyły.

 

złudne nadzieje, gospodarki działają na jednym światowym rynku,

 

a jedyne sensowne pytanie, to czy rynek domen jest rynkiem o zdrowych fundamentach, reszta to pobożne życzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

czas bankructw nadchodzi, jak ktoś ma rentowność rzędu kilku procent, i nie ma już jak ograniczyć kosztów, albo działa w biznesie, ściśle powiązanej z branżą finansową

 

szybkie wzrosty, a więc i muszą być szybkie spadki

 

w czasie internetu (i stale tworzonych coraz szybszych sposobów komunikacji) przepływ informacji jest bardzo szybki, że grozi to paniką, gdy wiele osób zacznie pod wpływem tych informacji podejmować nerwowe ruchy,

 

jeżeli jeszcze nie teraz, choć kto wie, może nastąpić masowa histeria i wręcz załamanie świata ( w sensie porządku społecznego i gospodarczego), takie science fiction "świat pogrążył się w panice i chaosie, na skutek napływu złych informacji, co doprowadziło do ogólnoświatowego krachu"

 

ps. zaczyna się

Deweloperzy na łasce banków. Szykują się bankructwa

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przestaje sie robic smiesznie ;) Rozmawialem ze znajomym ktory jest wlasnie w Irlandii nie mylic i Islandia i mowi mi ze ludzie wyplacaja kase z bakow i wplacaja do jakiegos banku pocztowego bo to bank panstwowy dajacy gwarancje lokat .

No ladnie sie zaczyna !

 

[...]

 

 

Zupełnie nie znam się na bankowości.

Przypuszczam jednak, że sytuacja Irlandii jest trochę inna niż reszty Europy ...

Tamtejszy "cud gospodarczy" wyniknął z inwestycji głównie amerykańskich. Dodam do tego silne powiązania ekonomiczno personalne, emigracji w USA ze "Starym Krajem". Czyli, kryzys "amerykański" ma bezpośrednie i bardzo szybkie przełożenie na Irlandię ...

 

Oczywiście, żyjemy w dobie globalizacji, i cały świat jest w zasadzie zbiorem "naczyń połączonych".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zupełnie nie znam się na bankowości.

Przypuszczam jednak, że sytuacja Irlandii jest trochę inna niż reszty Europy ...

Tamtejszy "cud gospodarczy" wyniknął z inwestycji głównie amerykańskich. Dodam do tego silne powiązania ekonomiczno personalne, emigracji w USA ze "Starym Krajem". Czyli, kryzys "amerykański" ma bezpośrednie i bardzo szybkie przełożenie na Irlandię ...

 

Oczywiście, żyjemy w dobie globalizacji, i cały świat jest w zasadzie zbiorem "naczyń połączonych".

 

Globalny krach to kwestia czasu. Amerykanie i Brytyjczycy reanimuja trupa, probujac w ten sposob zachamowac panike, ktora i tak wybuchnie. To nie wina systemu finansowego, ale samych instytucji i bankow, ktore za pieniadze swoich klientow prowadzily ryzykowna gre. Cale "toksyczne" zadluzenie zwiazane jest z pozyczaniem pieniedzy branych z powietrza, a pompowanie kolejnych pieniedzy w celu poprawienia sytuacji, tym razem z budzetowki i kapusty podatnikow bez konkretnego planu jest jak podanie aspiryny dla kogos, kto choruje na przewlekle zapalenie pluc. Po najwiekszym krachu w historii na poczatku XX wieku, sytuacje udalo sie ustabilizowac dopiero po drugiej wojnie swiatowej, a wiec wtedy, gdy globalny przemysl i ekonomia przestaly praktycznie istniec. Oby historia si enie powtorzyla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gdyby sytuacja przyjęła "czarny scenariusz", to co waszym zdaniem zwykły człowiek może zrobić, aby zminimalizować swoje straty i nie stracić oszczędności ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdyby sytuacja przyjęła "czarny scenariusz", to co waszym zdaniem zwykły człowiek może zrobić, aby zminimalizować swoje straty i nie stracić oszczędności ?

 

Wydać na dobre domeny. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdyby sytuacja przyjęła "czarny scenariusz", to co waszym zdaniem zwykły człowiek może zrobić, aby zminimalizować swoje straty i nie stracić oszczędności ?

 

Kupić dobre i grube skarpety... i na kaskę i na ewentualne przetrwanie pod mostem lub gdy trzeba będzie sie przejść po zasiłek

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupić dobre i grube skarpety... i na kaskę i na ewentualne przetrwanie pod mostem lub gdy trzeba będzie sie przejść po zasiłek

Wysoki poziom forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×