Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

Daniel ... doskonale zdajesz sobie sprawę, że gdybyś przedłużył i sam wystawił na aukcję, to "z dychy byś nie wyszedł" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobra, może nie jest to największa sprzedaż, ale za to dotyczy domeny, której nie przedłużyłem i sprzedała się za 540 PLN na aukcji :)

 

Bo to jest tak, że jak dasz ogłoszenie i komuś się domena spodoba, to ust nie otworzy tylko doda do przechwycenia i będzie czekał z nadzieją że nikt inny nie będzie zainteresowany. A jak już spadnie i okaże się że dwie-trzy osoby zrobiły to samo, to już nie ma przebacz, trzeba albo odpuścić, albo licytować, bo drugiej okazji nie będzie.

 

No albo ktoś nie przegląda ogłoszeń, a listy spadających domen owszem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel ... doskonale zdajesz sobie sprawę, że gdybyś przedłużył i sam wystawił na aukcję, to "z dychy byś nie wyszedł" :)

Gdybym wiedział, że się sprzeda to sprzedałbym przez opcję :P I wtedy by się sprzedało. Ale co tam - niech idzie Michałowi na zdrowie :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak już spadnie i okaże się że dwie-trzy osoby zrobiły to samo, to już nie ma przebacz, trzeba albo odpuścić, albo licytować, bo drugiej okazji nie będzie.

Dokładnie tak jest. Jak jest aukcja i jest kilku licytujących to wiadomo, że domena się sprzeda i trafi w ręce innego domeniarza, który będzie chciał jakieś niebotyczne kwoty za domenę, więc lepiej kupić samemu na aukcji :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że to też pasuje do tego wątku. Oto lista najdrożej sprzedanych na aukcjach przechwyconych domen .eu, tych niewidocznych, od początku, kiedy dropped.pl je przechwytuje, czyli od sierpnia 2008. ;) Jak widać niewidoczne aukcje nie sprzyjają cenom. :P

 

kitkot.eu - 270 zł

baltyckie.eu - 210 zł

chatmac.eu - 210 zł

masazysta.eu - 190 zł

kredytgotowkowy.eu - 120 zł

securegov.eu - 120 zł

pullus.eu - 110 zł

doradztwokredytowe.eu - 110 zł

szymbark.eu - 70 zł

wyroby.eu - 60 zł

 

Nie ma wątku, najtaniej wylicytowane niestety, ale to chyba bardziej by tu pasowało. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jest też tak: domena wystawiana na aukcję AM kilka razy, cena startowa 10 zł. Chętnych brak. I oto kolejna aukcja, pojawia się pierwszy zainteresowany. Zaraz potem drugi i trzeci ;) Pewnie wynika to z całej masy nieciekawych domen i w związku z tym wyszukiwaniem domen tylko z ofertami. I dlatego podbijanie albo złożenie pierwszej "fake" oferty robi dużo popłochu - mam nadzieję, że na AM jest to kontrolowane.

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jest też tak: domena wystawiana na aukcję AM kilka razy, cena startowa 10 zł. Chętnych brak. I oto kolejna aukcja, pojawia się pierwszy zainteresowany. Zaraz potem drugi i trzeci ;) Pewnie wynika to z całej masy nieciekawych domen i w związku z tym wyszukiwaniem domen tylko z ofertami. I dlatego podbijanie albo złożenie pierwszej "fake" oferty robi dużo popłochu - mam nadzieję, że na AM jest to kontrolowane.

 

Może to być też przez to, po wejściu do przeglądania aukcji oprócz ofert promowanych jest mnóstwo tzw. "testów przechwytywania", czyli łapaningu dropped.pl na wszystko, co się nie rusza i nie ucieka i czego nikt nie dał do przechwycenia. ;)

 

Na obecną chwilę jest na AM 11178 domen "testów przechwytywania".

Domen wystawionych na AM przez domainerów jest 1272, czyli domeny wystawione przez domainerów, stanowią ok. 10% wystawionych.

 

Kiedy wejdziesz do "kończących się aukcji" (Znaleziono aukcji: 11978) te testy też tam są! Moim zdaniem to niedobrze, że nie można tego rozdzielić, bo jest ogólnie bardzo duży chaos zniechęcający potencjalnych kupujących - domeny wystawiane przez domainerów są często całkiem niezłe, a kilka przykładowych "testów" - jyfkyhqxa.pl, alma-mater-moderna.info.pl, sprzetmultimedialnyergotop.pl, od 20 zł jakby ktoś reflektował kończą się dziś lub jutro. :P

 

Potem nie dziwota, że nikt nie licytuje, jak wejdzie do aukcji i zobaczy taką czarną dżunglę, a po działach to nie chce się przeglądać, dajesz sortuj wg ceny i masz na topie "testy", odechciewa się przeglądać. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobra, może nie jest to największa sprzedaż, ale za to dotyczy domeny, której nie przedłużyłem i sprzedała się za 540 PLN na aukcji ;)

 

perfumysklep.pl

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=282830

 

DD

 

Bliski*pl nie chciało Ci się przedłużac, a domena przez osiem dni zarobiła już prawie 3 € :P .

 

OT . Na jednej z moich "prywatnych aukcji" udało mi się właśnie sprzedac domenę baza*pl za kwotę 72k PLN ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

OT . Na jednej z moich "prywatnych aukcji" udało mi się właśnie sprzedac domenę baza*pl za kwotę 72k PLN ;) .

 

konkretna transakcja. ta "prywatna aukcja" to sprzedaż bezpośrednia, czy przez jakiś system aukcyjny ?

Edited by Andrzej

Share this post


Link to post
Share on other sites
konkretna transakcja. ta "prywatna aukcja" to sprzedaż bezpośrednia, czy przez jakiś system aukcyjny ?

 

Sprzedaż bezpośrednia . Kupujący osoba bardzo kompetentna, doskonale zorientowana w realiach rynku wtórnego .

Share this post


Link to post
Share on other sites

suma zawrotna ale i domena mocna ;) - cos czuje ze TOP 2009 najdrozej sprzedanych domen bedzie znacznie wyzsza niz TOP 2008

 

swoja droga to keyword moglbys podsylac takie transakcje do publicznej wiadomosci co by swiadomosc i serca rosly ;)

 

a swoja droga to skad Ty bierzesz tych klientow koncowych :P??

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites
domenę baza*pl za kwotę 72k PLN ;) .

 

i pomyśleć, że domenę miał kiedyś dawno mój pracodawca i zdaje się puścił ją do kosza.....

 

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
i pomyśleć, że domenę miał kiedyś dawno mój pracodawca i zdaje się puścił ją do kosza.....

 

M

To może prześlij mu info jak go nie lubisz? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te nasze sprzedaże to peanuts. ;) ;)

Gratulacje Keyword, oby jak najwięcej tak dobrych newsów.

 

*fistaszek.pl :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
OT . Na jednej z moich "prywatnych aukcji" udało mi się właśnie sprzedac domenę baza*pl za kwotę 72k PLN ;) .

 

czy jest jakies wpisowe, zeby wejsc z domenami na Twoje aukcje ??? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
OT . Na jednej z moich "prywatnych aukcji" udało mi się właśnie sprzedac domenę baza*pl za kwotę 72k PLN ;) .

Zobaczysz keyword że kiedyś SELES zdiagnozuje u mnie depresję domenową i to będzie Twoja wina :P jakbyś kiedyś otwierał "keyword business domain school" to masz już pierwszego studenta ;) Taka sprzedaż podnosi na duchu i nakręca człowieka do domainingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak zastanawiam się ilu z Was przed tą transakcją dało by np. 10 tys za tę domenę baza*pl gdyby była wystawiona np. na Allegro.

 

Ja przyznam się, że nie kupiłbym jej.......

 

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak zastanawiam się ilu z Was przed tą transakcją dało by np. 10 tys za tę domenę baza*pl gdyby była wystawiona np. na Allegro.

 

Ja przyznam się, że nie kupiłbym jej.......

 

 

M

 

Grunt to mieć pomysł na zagospodarowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bliski*pl nie chciało Ci się przedłużac, a domena przez osiem dni zarobiła już prawie 3 € ;) .

Nich Ci idzie na zdrowie ;)

OT . Na jednej z moich "prywatnych aukcji" udało mi się właśnie sprzedac domenę baza*pl za kwotę 72k PLN :P .

NO to teraz wyczekuję na zmianę Abonenta.. :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękna sprzedaż. Jeżeli możesz zdradzić trochę szczegółów transakcji będziemy wdzięczni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chłopaki z podziemnego kręgu wymieniają się domenami między sobą , ciekawe jaką trzeba przejść inicjacje żeby trafić na wyższą półkę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno trzeba jakieś klasery oglądać i kupić żonie opiekacz do chleba ;)

Edited by Luke4U

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×