Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

Historia domeny jx.pl

 

Aukcja Allegro.pl wrzesień 2010 - 7800 PLN

Aukcja premium.pl kwiecień 2012 - 3900 PLN

Aukcja premium.pl lipiec 2012 - 3800 PLN

Aukcja Aftermarket.pl luty 2013 - 2400 PLN

 

DD

Na kolejnej aukcji będzie moja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tanio poszła moim zdaniem...

Bardzo tanio.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo tanio.

 

Dlatego też nie wystawiam kolejnych domen, sądziłem, że jak kilka osób w ankiecie:

http://di.pl/topic/91157-antyperspirantypl-devilpl-duetpl-liftingipl-paradisepl-radekpl-romansepl/?hl=paradise

zaoferowało min. 2 tys. zł to takie rzeczywiście będzie minimum.

 

Czy ktoś obserwował tą aukcję i może mi powiedzieć czy AM działał wtedy prawidłowo, bo mnie akurat nie było przed monitorem?

 

PS

Dla zwycięzcy gratulacje ( - jak jej nie opłacisz to wcale się nie obrażę ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego też nie wystawiam kolejnych domen, sądziłem, że jak kilka osób w ankiecie:

http://di.pl/topic/91157-antyperspirantypl-devilpl-duetpl-liftingipl-paradisepl-radekpl-romansepl/?hl=paradise

zaoferowało min. 2 tys. zł to takie rzeczywiście będzie minimum.

 

Czy ktoś obserwował tą aukcję i może mi powiedzieć czy AM działał wtedy prawidłowo, bo mnie akurat nie było przed monitorem?

 

PS

Dla zwycięzcy gratulacje ( - jak jej nie opłacisz to wcale się nie obrażę ;) )

Chciałem ją licytować ale jakiś poważny kupiec nie opłacił wylicytowanej domeny Lions.pl...

 

edit:

Oni by może i dali owe 2k gdyby je mieli...nie wiesz że najłatwiej wydaje się cudze pieniądze i te których się nie ma?

:)

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że większość użytkowników tego forum to dzieciaki...i dla nich admin powinien uruchomić dział Di Fantasy...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś obserwował tą aukcję i może mi powiedzieć czy AM działał wtedy prawidłowo, bo mnie akurat nie było przed monitorem?

Ja licytowałem w tej aukcji, ale jej nie wygrałem - AM działał wtedy prawidłowo.

kierat na pewno opłaci domenę, bo on ma 100% opłaconych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego też nie wystawiam kolejnych domen, sądziłem, że jak kilka osób w ankiecie:

http://di.pl/topic/91157-antyperspirantypl-devilpl-duetpl-liftingipl-paradisepl-radekpl-romansepl/?hl=paradise

zaoferowało min. 2 tys. zł to takie rzeczywiście będzie minimum.

 

Nie należy wierzyć sondażom ;)

Ponadto jestem przekonany, że część z tych osób, która deklarowała zakup tej domeny w ankiecie w cenie min. 2 tys. zł a nie licytowała teraz, w innym czasie, pewnie dałaby takie lub większe pieniądze.

Zwłaszcza gdyby akurat szukali czegoś podobnego lub nie robiliby w tym czasie innych zakupów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To też przez to, że aukcje kończą się o różnych porach. Myślę, że to ma wpływ na cały rynek, bo przez ile wieczorów można olewać rodzinę czy znajomych?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego też nie wystawiam kolejnych domen, sądziłem, że jak kilka osób w ankiecie:

http://di.pl/topic/91157-antyperspirantypl-devilpl-duetpl-liftingipl-paradisepl-radekpl-romansepl/?hl=paradise

zaoferowało min. 2 tys. zł to takie rzeczywiście będzie minimum.

 

Udział w ankiecie automatycznie zobowiązywał do udziału w aukcji i licytowaniu na poziomie minimum 2k? Ankieta odnosiła się do sytuacji (owszem) realnej, ale jednak - na ówczesny moment - czysto hipotetycznej (ja tak ją traktowałem, bo chyba też w niej zagłosowałem, bodajże na duet*pl). Kwota finalna uzyskana na aukcji (paradise) rzeczywiście jest niska, niemniej uważam, że nie mogłeś oczekiwać, że mogła być wyższa tylko dlatego, że ktoś tam kiedyś coś niezobowiązująco zadeklarował. Jeśli już, to nadzieję powinieneś pokładać w samej (bardzo dobrej) domenie, a nie w ankiecie, która została ogłoszona w innym czasie, czyli po prostu w innych okolicznościach. Może wtedy kilku biorących udział w ankiecie dysponowało wolnymi środkami, mogąc je przeznaczyć na zakup jednej czy drugiej domeny, ale już w czasie trwania aukcji może nimi (np. chwilowo) po prostu nie dysponowali? Osobiście powiedziałbym, że miałeś zwykłego pecha, bo (prawdopodobnie) wystawiłeś aukcję w wyjątkowo niesprzyjających "okolicznościach przyrody". <_<

Życzę powodzenia z kolejnymi domenami (jeśli oczywiście zdecydujesz się kiedyś na ich wystawienie na aukcjach).

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jak napisał thomaso aukcja bez problemów technicznych

obserwowałem aukcję, nie było problemu z licytacją jednak z reguły nie uczestniczę w aukcjach domen pl z angielskim keywordem

zajrzałem do wyżej przytoczonego postu (5 osób deklarowało udział w tej aukcji)

niewielu

 

korneliusz wiesz, że można złożyc ofertę w ciągu dnia :)

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

W szkole ekonomicznej uczono mnie, że perfumy to dobra luksusowe (pojęcie ekonomiczne, nie oznacza czegoś wartego X.XXX tylko coś nie pierwszej potrzeby). "Tanie" mi tutaj nie pasuje. Zrozumiałbym zakup przez małego KK, ale nie D2D.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W szkole ekonomicznej uczono mnie, że perfumy to dobra luksusowe (pojęcie ekonomiczne, nie oznacza czegoś wartego X.XXX tylko coś nie pierwszej potrzeby). "Tanie" mi tutaj nie pasuje. Zrozumiałbym zakup przez małego KK, ale nie D2D.

Polak lubi drogie rzeczy, ale nie lubi drogo płacić.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

W szkole ekonomicznej uczono mnie, że perfumy to dobra luksusowe (pojęcie ekonomiczne, nie oznacza czegoś wartego X.XXX tylko coś nie pierwszej potrzeby). "Tanie" mi tutaj nie pasuje. Zrozumiałbym zakup przez małego KK, ale nie D2D.

problem polega na tym ze spora czesc polaków nie odróznia perfum od wód perfumowanych ;) a to juz nie jest zaden produkt luksusowy skoro mozna go zakupic za kilkadziesiąt złotych. Poza tym zdecydowana większosc Polaków kupuje perfumy na allegro ( podróbki, testery, sprowadzone ze stref bezcłowych, kradzione )i akurat pod taki target tanieperfumy.pl jest domena idealna ;) nawet lepszą niz perfumy.pl

Tak uwazam

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem polega na tym ze spora czesc polaków nie odróznia perfum od wód perfumowanych ;) a to juz nie jest zaden produkt luksusowy skoro mozna go zakupic za kilkadziesiąt złotych. Poza tym zdecydowana większosc Polaków kupuje perfumy na allegro ( podróbki, testery, sprowadzone ze stref bezcłowych, kradzione )i akurat pod taki target tanieperfumy.pl jest domena idealna ;) nawet lepszą niz perfumy.pl

Tak uwazam

 

Nie żartujmy... domena TaniePerfumy.pl jest lepsza niż PERFUMY.pl ???? Zupełnie niezrozumiałe myślenie... ale każdy ma własny pogląd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

Nie żartujmy... domena TaniePerfumy.pl jest lepsza niż PERFUMY.pl ???? Zupełnie niezrozumiałe myślenie... ale każdy ma własny pogląd.

Prosze przecztac mój post ze zrozumieniem ;)

Tam jest napisane że pod dany target domena tanieperfumy.pl jest lepsza niż perfumy.pl a nie że ogólnie jest lepsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a to juz nie jest zaden produkt luksusowy skoro mozna go zakupic za kilkadziesiąt złotych. Poza tym zdecydowana większosc Polaków kupuje perfumy na allegro ( podróbki, testery, sprowadzone ze stref bezcłowych, kradzione )

Nie mierz wszystkich swoją miarką bo perfumy są zaliczane do dóbr luksusowych. Choć niekoniecznie te, na które zwróciłeś uwagę.

 

Jak wynika z analizy KPMG w ciągu ostatniego roku najczęściej nabywanymi dobrami luksusowymi przez Polaków o ponadprzeciętnych dochodach były perfumy

źródło

I jeżeli podajesz jakieś informacje, to dobrze byłoby podać ich źródło bo ja przynajmniej nie znam nikogo, kto kupowałby perfumy na Allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

Nie mierz wszystkich swoją miarką bo perfumy są zaliczane do dóbr luksusowych. Choć niekoniecznie te, na które zwróciłeś uwagę.

 

źródło

I jeżeli podajesz jakieś informacje, to dobrze byłoby podać ich źródło bo ja przynajmniej nie znam nikogo, kto kupowałby perfumy na Allegro.

Też mi analiza - przeprowadzona na grupie docelowej Polaków z ponad przecietnymi zarobkami czyli na jakis 10% populacji pracującej.

A perfumę czy pseudoperfumę ma w domu prawie każdy. Z czego 80% perfum kupiona została na portalach typu allegro gdzie głównym wyznacznikiem jest cena. Takie badanie to można przeprowadzic na krajach rozwiniętych i bogatych a nie w Polsce gdzie 2000 netto często jest marzeniem pracownika.

Ale mniejsza z tym - nie ten dział na analizę rynku permumeryjnego.

I na koniec odniose sie jeszcze do Twojej wypowiedzi

"Nie mierz wszystkich swoją miarką bo perfumy są zaliczane do dóbr luksusowych. Choć niekoniecznie te, na które zwróciłeś uwagę."

Czesto mi się wydaje że własnie problem jest w analizach i wypowiedziach domowych ekonomistów taki że nie potrafia popatrzec na rynek szerzej tylko uważają że skoro oni tak nie postepują to już musi by wyznacznik rzeczywiśtości. Nigdy nie kupiłem perfum na allegro czy na innym portalu aukcyjnym ale to nie znaczy że zdecydowana wiekszosc tak nie postepuje a skoro Ty takich ludzi nie znasz to oznacza to tyle że Twoi znajomi moga sobie pozwolic na zakup perfumy w drogerii a nie oznacza że rynek tanich perfum nie przewyższa tego sklepowego kilkukrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W szkole ekonomicznej uczono mnie, że perfumy to dobra luksusowe (pojęcie ekonomiczne, nie oznacza czegoś wartego X.XXX tylko coś nie pierwszej potrzeby). "Tanie" mi tutaj nie pasuje.

(...)

 

 

 

 

problem polega na tym ze spora czesc polaków nie odróznia perfum od wód perfumowanych ;) a to juz nie jest zaden produkt luksusowy skoro mozna go zakupic za kilkadziesiąt złotych. Poza tym zdecydowana większosc Polaków kupuje perfumy na allegro ( podróbki, testery, sprowadzone ze stref bezcłowych, kradzione ) (...)

 

 

(...) perfumy są zaliczane do dóbr luksusowych. (...)

 

Widzę, że określenie "tanie perfumy" z uwagi na (pozorny) dysonans w zestawieniu słów "tanie" i "perfumy" wzbudza spore emocje <_<

Ja patrzę na to trochę inaczej: tanie perfumy MARKOWE, tanie perfumy ORYGINALNE - tego też szukają ludzie (niekoniecznie podróbek itd). Perfumy z najwyższej półki też mogą być tanie - w odniesieniu do tych najdroższych z najlepszych. <_<

Dlatego uważam domenę za całkiem sensowną, a cenę sprzedaży za odpowiednią, chociaż rozpalającą wyobraźnię (wystarczy zajrzeć do działu "wycena i opinia", gdzie nagle obrodziło perfumeryjnymi domenami <_< ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×