Jump to content
MasterofPoland

Gmail.pl - Intryga i ściema.

Recommended Posts

Tak myślę i widzę że gmail.pl przeżywa "Syndrom naszej-klasy" (czy. media lansują ją żeby miała większy sukces...)

Lansowały, ale już nie będą lansować, patrząc po tym ile ludzi dowiedziało się jak jest naprawdę. ;)

Już teraz możemy zaobserwować, że aktualna cena na aukcji rośnie 10x wolniej niż poprzednio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artykuł powoli się rozprzestrzenia. ;)

 

Tutaj pozdrowienia dla ekipy Aznews.pl :

http://aznews.pl/2008/10/gmailpl-klopotliwa-domena/

 

i Webinside:

http://www.webinside.pl/news/5303

 

Wzmianka znalazła się na Goldenline:

http://www.goldenline.pl/forum/google/18050

 

 

Następne zapisy (decyduje pozycja w Google):

http://forum.kataloog.info/viewtopic.php?t=5700

http://ittechblog.pl/2008/10/09/domena-gma...e-prawie-udalo/

http://www.blogbox.com.pl/blog/it-tech-blo...e-prawie-udalo/

http://www.forum.optymalizacja.com/index.p...45&start=45

 

Czekamy na następne. ;)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas licytacji biegnie dalej a licytujący sie wstrzymali, może faktycznie ludzie stwierdzili, że nie warto "ryzykować" że im nie pójdzie w sądzie jak Google będzie chciało spróbować z nowym właścicielem domeny...

 

A co do sprzedającej panienki, to sądząc po jej komentarzach do aukcji na allegro to chyba trzeba się cieszyć, że tutaj była dla nas taka "miła" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale ktoś nieświadomy zmoczy kasy :rolleyes:

 

a tak wogóle ta domena nie ma takiego ruchu jak ta lala się chwali tylko kilkakrotnie mniejszy (tzn. ona sprytnie podawała ile domena ma wejść a nie uv - miałem od niej statystyki)

 

i do tego widać że ruch zmienia się kilkukrotnie w zależności od "propocji" w necie tak więc jak "promocja" ucichnie to domena będzie miała śladowy ruchw jak na jej nazwę.

 

żeby ona chociaż jeszcze ładniejsza była to możnaby wybaczyć :D

Edited by Marion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko czym tu się podniecać? Wiadomym było od początku o co chodzi więc MasterofPoland Ameryki nie odkryłeś. Za to zgodzę się z tym, że pani Izabela Krawczyk dała plamę. Google nie może sobie pozwolić na ugodę w takich sprawach, bo spowodowałoby to lawinę podobnych sytuacji. Tak więc nabywca kupuje sobie proces, który na pewno przegra. Podziwiam odwagę kupującego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Master co Cie zmotywowalo do zdemaskowania dziewczynki? :)

 

 

Nie wiesz jak jest ? Każdego dnia rodzi się nowy kapuś. Ten nie dość, że zakapował to jeszcze postanowił się tym pochwalić przed całym netem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie dzielą się na tych, którzy wolą siedzieć cicho , a także są tacy, co nie boją się wlaczyć ze światem. :)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie dzielą się na tych, którzy wolą siedzieć cicho , a także są tacy, co nie boją się wlaczyć ze światem. :)

 

Chyba coś Ci się pomyliło.

Obrażasz kobietę, podajesz jej nazwisko na wszelkich możliwych forach - sam ukrywając się za nickiem - i uważasz że walczysz ze światem?

 

 

 

 

żeby ona chociaż jeszcze ładniejsza była to możnaby wybaczyć ;)

 

Szkoda słów dla Was...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obrażasz kobietę, podajesz jej nazwisko na wszelkich możliwych forach - sam ukrywając się za nickiem - i uważasz że walczysz ze światem?

Ja pokazałem fakty i to wszystko. Już nawet najzacieklejsi sceptycy zmienili zdanie na temat podanych przez mnie informacji, a Ty nadal jesteś ignorantem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja pokazałem fakty i to wszystko.

 

Fakty faktami a obecny abonent gmail.pl pomimo swoich zapewnień w stylu "wygrałam w sądzie z Google" nie potrafi odpowiedzieć na temat tego co zawiera uzasadnienie i co upoważnia go (Ją) do takiego oświadczenia. Zamiast tego przenosi się na inne fora i serwisy gdzie znów serwuje tą samą "papkę". Generalnie mam gdzieś czy sprzeda ta domenę czy nie. Chciałbym po prostu poznać przesłanki, którymi kierował się arbiter skoro gmail.pl nadal nie należy do Google. Jest to również ważne z unktu widzenia ewentualnego kupca niemniej jak widać odpowiedź na to pytanie nie "leży" w interesie obecnego abonenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja pokazałem fakty i to wszystko. Już nawet najzacieklejsi sceptycy zmienili zdanie na temat podanych przez mnie informacji, a Ty nadal jesteś ignorantem. :)

 

Zadałem Ci proste pytanie.

Nie napisałem co o Tobie myślę - bo nie chciałem Cię obrazić.

Zamiast odpowiedzi - atakujesz mnie.

Mam wrażenie, że nie "zmienili zdanie" tylko stwierdzili, że nie ma z kim dyskutować.

Mam takie samo odczucie - w związku z czym koniec tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie atakuje. Oceniłem tylko Twoje zachowanie. Naprawdę bardzo łatwo zauważyć, że włascicielka nigdy nie zaprzeczyła tego co napisałem, bo to jest prawda. Czy pisanie prawdy jest obrażaniem? Nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze 13 godzin :) jak myślicie allegro wywali jej aukcje na 5 minut przed końcem? ;)

 

włascicielka nigdy nie zaprzeczyła tego co napisałem

fakt...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie atakuje. Oceniłem tylko Twoje zachowanie. Naprawdę bardzo łatwo zauważyć, że włascicielka nigdy nie zaprzeczyła tego co napisałem, bo to jest prawda. Czy pisanie prawdy jest obrażaniem? Nie.

 

Gmail nie jest TM i mam wrażenie, że większe prawa do tego adresu ma właściciel gmail.de niż google.

Adres w tej chwili nie narusza interesów Googla i przypuszczam, że nowy właściciel też nie będzie ich naruszał.

Tyle wiem - ale to nie przesądza ani o mojej opinii o całej sprawie ani o ewentualnym wyroku. To będzie - sądząc po obecnej cenie - walka prawników.

 

Osoba która chce kupić i chce poznać szczegóły - może napisać pytanie do włascicielki poprzez allegro. Potem może te sprawy skonsultować na forum lub z prawnikiem. Aukcja nie trwa 2 dni. Czas jest.

To, że wytykasz pewne nieścisłości czy jak je nazwać - to dobrze. Ale nazywanie kogoś oszustem - jest ryzykowne a głupie uwagi na temat wyglądu - są nie na miejscu na poważnym forum.

 

Odbieranie domen - bo ktoś nakrzyczy i jest duży - źle służy inwestorom domenowym.

Co innego- gdyby właściciel gmaila założył na nim aliasy pocztowe. Wtedy oczywistym byłoby wykorzystywanie czyjejś marki czy pracy.

W tej chwili google musi po prostu zapłacić za swoje zaniedbanie sprzed lat.

 

Walka ze światem to nie stanięcie w tłumie i rzucenie jednym z kamieni w grzesznika. Walka ze światem to stanięcie po stronie tego grzesznika i bronienie go przed bezrozumnym tłumem. Nie możesz stając ramię w ramię ze światową korporacją powiedzieć, że walczysz ze światem. To tytułem wyjaśnienia.

 

Edit:

PS

Amerykanie zazwyczaj nie wiedzą, że istnieje taki kraj jak Polska. A jak wiedzą - to z całą pewnością nie wiedzą gdzie leży i ile ludzi tu mieszka.

Dlatego nie przykładają wagi do takich drobiazgów jak rejestracja domeny.

Problem pojawia się w momencie - kiedy na takim rynku można coś zarobić.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gmail nie jest TM i mam wrażenie, że większe prawa do tego adresu ma właściciel gmail.de niż google.

Z domeną gmail.de , się zgadzam, ale mówimy o Gmail.pl :) Nazwa nie musi być TM , żeby miec do niej prawa. Wystarczy, że większosc Polaków , kojarzy 'Gmail' z Google aby odebrać domenę.

 

Co innego- gdyby właściciel gmaila założył na nim aliasy pocztowe. Wtedy oczywistym byłoby wykorzystywanie czyjejś marki czy pracy.

Także nie jest powiedziane, że wykorzystywanie takiej domeny do celów 'niekomercyjnych" , wyklucza cybersquatting.

 

To, że wytykasz pewne nieścisłości czy jak je nazwać - to dobrze.

Ok, zwracam honor.

 

 

A moje zdanie o 'walce ze światem' , potraktuj jako element czysto perswazyjny.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fakty faktami a obecny abonent gmail.pl pomimo swoich zapewnień w stylu "wygrałam w sądzie z Google" nie potrafi odpowiedzieć na temat tego co zawiera uzasadnienie i co upoważnia go (Ją) do takiego oświadczenia. Zamiast tego przenosi się na inne fora i serwisy gdzie znów serwuje tą samą "papkę". Generalnie mam gdzieś czy sprzeda ta domenę czy nie. Chciałbym po prostu poznać przesłanki, którymi kierował się arbiter skoro gmail.pl nadal nie należy do Google. Jest to również ważne z unktu widzenia ewentualnego kupca niemniej jak widać odpowiedź na to pytanie nie "leży" w interesie obecnego abonenta.

 

 

OO i tak mozemy rozmawiac !

Poprosilem grzecznie na forum Pania od gmail.pl o umożliwienie nam zapoznania sie z postanowieniem .Z tego co pamietam mielismy to obiecane ! I cisza .

Mnie nie interesuje czy komus sie wydaje ze Pani jest swieta czy nie .Bo mam na ten temat swoja wyrobiona opinie na podstawie faktow ktore sa i byly .Mnie a uwazam ze NAS powinno najbardziej interesowac co jest napisane w postanowieniu bo to jest dopiero klucz do rozwiazania tej arcy ciekawej kolejnej zagadki w wykonaniu Sadu Arbitrazowego ! Jestem na 300% pewny i zaloze sie publicznie z kazdym ze ta domena jesli tylko google bedzie chcialo bedzie ich domena i co do tego nie mam zadnych watpliwosci.Ja bym chcial zobaczyc postanowienie co za cud sprawil ze po skutecznym podpisaniu zapisow na sad sprawa zostala UMORZONA :)

Chcialbym tez poznac nazwiska np. arbitra , kancelarii czy osoby majacej zastepstwo procesowe po stronie pozwanego w tej sprawie !

To jest przynajmiej jak dla mnie najwazniejsze a nie to czy Pani jest przebiegla czy jest ladna i czy wogole ;) Ja znam tylko jedno umorzenie sprawy przy PIIT ktore nie bylo publikowane ale tam zwyczajnie zapis na sad nie podpisal pozwany a Sad to przyjol ;) I to jest oczywiscie powod umorzenia ale dwa skuteczne zapisy na sad, powtarzam skuteczne bo nie mogly byc inne skoro sprawa sie odbyla ! Tak wiec te podstawowe uwarunkowanie nie mogly dac umorzenia i co tam sie takiego wydarzylo ????? Chce to wiedziec !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Adres w tej chwili nie narusza interesów Googla i przypuszczam, że nowy właściciel też nie będzie ich naruszał.

 

I oby tak było. Bo szczerze to z pożytkiem dla wszystkich byłby ewentualny kolejny przegrany spór z Google.

Niestety microsoft.pl odebrali chociaż nie naruszał TM a mało tego miał chyba nawet swój TM zarejestrowany w innych klasach.

Ostatnio pojawiło się kilka artykułów, czy programów TV, w których dużo mówiło się o odbieraniu "należnych" nazw domen.

Bodajże w TVN (już nie pamiętam) gdy był Pan Andrzej Bartosiewicz z NASKu i jakaś kobieta prowadzący robił wszystko, żeby pokazać, że domeny można odbierać. Również ta kobieta tak to tłumaczyła. Powoli niektórzy zaczynaja edukować ludzi w kwesti odbierania domen, które rzekomo się im należą.

Osobiście wogóle nie zabierałbym głosu w tej kwesti jakby nie przechwałki obecnej abonentki o wygranej sprawie z Google. Dla mnie sprawa jest jasna. Kto pierwszy ten lepszy. Oczywiście pod warunkiem nie naruszania TM lub renomy innej firmy. Przecież jakby od razu postał G.M.A.I.L. jako akronim gmail.pl to wogóle nie byłoby dyskusji i każdy gratulowałby abonentce sprytu. Kurcze była to taka fajna domena tylko wystarczyło trochę pomyśleć po jej rejestracji a nie od razu biec na allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe kim jest nijaki 'Manveeru' , że ryzykuje 'walkę' z Google i dał te 70,1 tys . ;) Co ciekawe, domenę chciał przejąć także NetArt (z tego co słyszałem, mało kto potrafi wyrwać domenę z Nazwa.pl). :)

 

http://allegro.pl/item455347988_prosty_adr...l_za_darmo.html

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocham takie ściemy jak GMAIL.pl

 

 

wchodzę sobie na stronę firmy MILLIPORE.PL, a tam

 

Male Iluzje Literackiego Laika I Prace O Roznej Estetyce

 

milliporedomnain.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×